Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

sedm.1

Do Bílé smrti jsem šel ze dvou důvodů.Prvním byla moje obrovská oblíbenkyně Kate Beckinsale a především druhým důvodem bylo nehorázně lákavé prostředí mrazivé Antarktidy.A musím potvrdit,že oba tyto magnety na mě zapůsobily naprosto dokonale.Kate je jednak neskutečná kočka,ale zároveň i po herecké stránce mě velmi přitahuje,je velmi zvláštní a svým hereckým umem ve mě vždy dokáže vyvolat emoce.Ovšem hlavní roli v Bíle smrti skutečně sehrává spíš překrásná ledová Antarktida.To prostředí je prostě strhující samo o sobě a i kdyby se tu odehrávala sebevětší ptákovina,vždy tento dechberoucí a ojedinělý kraj dokáže filmu dodat 100% atmosféry a stylu.Tak je to i v tomto případě,neboť dějově Bílá smrt vážně nestojí za moc.Jde o průměrný thriller,který sice dokáže diváka udržet v napětí,ale nijak strhujícím či originálním neni ani náhodou a především na konci vyloženě selhává.Pravdou je,že si zřejmě i Dominic Sena od začátku uvědomoval,že nedrží v rukou nikterak objevný scenář a celý děj tak podrobuje právě jen úžasnému prostředí,což je ale pouze ku prospěchu věci a dokázal toho využít opravdu plně.Bílá smrt je zkrátka právě jen díky prostředí velmi zajímavým a nenudím thrillerem,ale bez kruté zimy,sněhové bouře,přicházející noci a nekonečně bílému terénu by to byl maximálně tak jen pětadvacetiprocentní zážitek.Celkově jsem byl ale spokojen. ()

medlo

Tvorcovia spravili naozaj veľmi dobre, keď stavili na dve veci. Po prvé, prostredie, kde sa táto detektívka odohráva. Po druhé, hlavnú hrdinku, ktorú mám veľmi rád. S dejom filmu to už bolo poslabšie. Najviac zo všetkého ma rozčuľoval flashback hlavnej hrdinku rozkúskovaný na milión dielov, aj keď sme všetci tušili, že sa jej stala dáka trauma a aj keď nás to vôbec ale vôbec nezaujímalo. Aspoň mňa teda nie. Taktiež sa tam nachádzalo niekoľko nelogických vecí, čo mi kazili dojem z filmu. Celkovo by som asi s hodnotením šiel ešte nižšie, nebyť prvých dvoch menovaných faktov. ()

Spike23

Navzdory všem těm celkově špatným hodnocení nemůžu říct, že to byl nějaký hrozný film. Celkem jsem se u toho bavil. Ve všech směrech úžasná Kate Beckinsale, prostředí Antarktidy a slušná dávka akce. Co ale z toho dělá průměr je minimum inovací a oldschool zápletka, takže to opravdu nehorázně moc připomíná všechny možné filmy. Všechno tedy můžete odhadovat dopředu a žádné překvapení tu na nikoho nečeká. Tohle byl pro mě jediný, i když dost podstatný problém tohoto jinak slušného filmu. ()

jondoe

Ja osobne nenavidim zimu, ale filmy odhravajuce sa v prostredi hor ako je napriklad juzny ci severny pol si ikdy nenecham ujst. O to viac som sa potesil, ked zbadal trailer na tento film. Thriller odohravajuci sa v takomto prostredi ma svoje osobne kuzlo a o to zvlas ked tam hra krasna Kate Backinsale. Pribeh ako taky, vsak toho moc neponuka a scenar je na tuctovi a nelogicky. Vsetky postavi okolo hlavnej hrdinky vyznievaju prazne a su nezaujimave. Je to celkom skoda, pretoze si myslim, ze tento thriller mohol dopadnut ovela lepsie. Nie je to vsak az take zle a vdaka prave Kate a prostrediu v ktorom sa film odohrava sa na to da pozerat a da sa prepacit aj tych kopu nelogicnosti a ocakavanych do oci bijucich zvratov. Proste priemerny thriller, ktory nicim neurazi, ale ani nicim neohromi. ()

KoRner

Neskutočne suchý a nenapínavý film. Postavy sú úuplne bez nápadu, niektoré až klišoidné a podľa schémy. A tie 3* keď už za nič iné, tak aspoň za úvodný príchod Kate na scénu rovno do sprchy, ktorá je rovnako zbytočná ako celý film(avšak zároveň aj ultrasexy :-)). ()

Han22

První shlédnutý thriler za loňský rok není vůbec tak špatný, jak by se zdálo ze zdejšího hodnocení a z toho jaký to byl propadák. Artické prostředí je využité do mrtě a při některých scénách člověka div neklepe kosa, akční scény z většiny využívají právě onoho mrazivého prostředí a třeba boj mezi provazy je super. Film si dobře půjčuje jak z katastrofických filmů o přežití v nějakém nehostinném prostředí tak i dokonce ze slasherů (chlápek s cepínem), všudypřítomná brutalita taky není škodu. Na skvělý film tomu bohužel chybí pár věcí - hlavně lepší herci, protože Kate Beckinsale prostě nehraje ani prd a její mužský kolega je ještě horší. No a taky trošku sevřenější a lepší zápletka/scénář (záporáka jsem odhadl během prvních pěti minut, což se mi většinou nestává), vyšetřování prakticky neexistuje, hrdinka přijde na všechno tak nějak náhodou. Ale jinak celkem dobrý thriler. ()

Maark

NEnapínavá záležitost, která se občas degraduje až na trapnost(při mrazu, který panuje na Antarktidě a při větru kdy se ještě snižuje teplota, by spousta věcí byla opravdu jinak). Za filmem stojí slušný tým, proto velká škoda, že se atmosféra alespoň trochu nepřibližuje k legendě Věc od Johna Carpentera. ()

xaver

Rádoby napímavé krimi pěkně zmršené. Záhadná vražda, pak detektivka objeví další mrtvolu a následuje divoká honička v padesáti pod nulou, aby pak nikdo nezjišťoval, kdo v době honičky byl mimo hlavní základnu. Následuje klenot. Výprava tří debilů, jinak to nejde nazvat, s rolbou. Když se pak detektivka propadne deset metrů pod sníh, vlezou tam samozřejmě všichni. Říkám debilové. Ještě jsem počkal, až je tam všechny tři zasype a pak jsem to vypnul. Chvíli jsem ještě přemýšlel, proč si režisér dělá z diváků srandu, ale asi nedosahuji jeho duševní kvality. Teda, ani bych nechtěl. ()

Wally

Prostě nebavilo...žádné napětí, lekačka...nic. Nejlepší scéna je v podstatě hned na začátku, když jde K. Beckinsale do sprchy a pak už jen bílo... ()

Holina

Na Whiteout jsem se těšil, o to více jsem byl zklamán. Čekal jsem hutný thriller, dostal jsem dietní detektivku, ve které stojí za zmínku jen mrazivé prostředí arktické základny. Navíc vám garantuji, že ten první na kterého ukážete a řeknete, že je pachatel to taky je. Průhledné, scénáristicky odfláknuté. Škoda ()

Hanys_

Příhodný film do téhle třeskuté zimy. Taková klasická thrillerová detektivka, tentokráte zajímavější díky tomu nevšednímu místu děje. Jako popracovní relax s čajem po ruce to není nějak zvlášť špatná volba...6/10 ()

cab

Vysetrovani vrazdy na mrazem zamrzle Antarktide je nesnadny orisek pro mistni policistku. Prumer za 45% ()

dopita

Nic moc kriminálka s tuctovým příběhem a bídnými herci, ozvláštněná tím, že se celej film odehrává v Antarktidě. Sice je na filmu vidět, že exteriéry byly vytvořeny na počítači, nicméně zmrzlou atmosféru film má. ()

Paity

Prostředí sice mělo být trumfem filmu, ale řekl bych, že ve finále ho spíše brzdí. Kate Beckinsale podala tradičně dobrý výkon. ()