Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Terva

Film natočený podle slavného komiksu Grega Rucka a ilustrátora Steve Liebera, začíná v roce 1957, kdy Ruské letadlo letící nad Antarktidou, ztroskotá a na jehož palubě se nachází truhla z neznámým obsahem. Pak se děj přesune do současnosti a to přesněji na základnu Amundsen - Scott 90° jižní šířky, a 0° východní délky, z teplotou 55°C. Zde se potkáme z hlavní hrdinkou filmu šerifkou Spojených států Carrií Stetkovou ( Kate Beckinsale ). Film se odehrává za stálé účasti ledového počasí. Jde o vyšetřování několika vražd a odhalení vraha a vysvětlení, proč a za jakou cenu zabijí. CITÁT - Milion let starý led a deset let stará Whisky....jó, jó, jó....!!! V tomto průměrně natočeném snímku zazní song skupiny T - Rex Laser love : http://www.youtube.com/watch?v=uQUgcFq9w6U ()

tibenskym

Opäť raz pekne natočené veľké nič. Veľmi veľmi slabý scénár - slabé ako akčný film, slabé ako detektívny, slabé ako dobrodružný, slabé ako horror, všetky tieto prvky sa tam chvíľami vyskytli, ale dokopy nič z toho + občasné (úsmevné) nelogické konanie postáv. ()

Chermy

Divil bych se, kdyby Dominic Sena ještě někdy překvapil. Swordfish byl jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Tentokrát se ale Dominic naštěstí přiblížil spíš 60ti sekundám. To znamená thriller, který docela šlape, ale hodí se tak na středeční odpočívání u televize. Trailer sliboval horor... tak tím teda Bílá smrt není ani trochu. Bohužel. ()

JohnCZ

Prostředí zamrzlé Antarktidy je dostatečné lákadlo, ale výsledek bohužel nestojí za moc. Počínaje příšerně digitálním zpracováním, konče do očí bijícími nelogičnostmi, kdy Kate Beckinsale ve sněžném vichru o síle 160m/s pokřikuje na parťáka jak v lehkém vánku a co víc, on ji dokonce slyší. Film však selhává i v tom nejdůležitějším: ve scénáři, který spíš působí jako průměrná epizoda z nějaké random kriminálky. Pokud to tak ale budu brát, vychází mi z toho v pohodě koukatelný film, který sice do světa díru neudělá, ale nedívá se na něj špatně. A když už nic, tak tam aspoň pobíhá Kate Beckinsale v bílém prádelku. ()

Suzie05

Jediné co na tom bylo aspoň trochu sledovatelné byla Aurora Borealis, no a možná i onen "incident", který se Kate stal. Nic víc mě už nenapadá. ()

Bubble74

Béčkový patvar s hollywoodskými hvězdami bez hlavy a paty a bez páru prstíků. Nejzáživnější úvodní scéna v ruském letadle, zbytek scénáře zamrzl v antarktické bouři. ()

corpsy

Ďalší z vizuálne pôsobivých snímkov, avšak so scenárom chladnejším, ako je samotné počasie vo filme. Silný priemer, ba občas až podpriemer, ale Katka a samotný ´´dizajn´´ tohto kúsku ho kvalitne tlačia dopredu. ()

mysiak

Solídny rozbeh..pád lietadla a vyzliekajúca Kate..potom sa to nezastaví vrah mi pripomína vraha z Tajomstvo Minulého Leta..ale potom sa trošku spomalí a pri konci to začne stagnovať...nápad to nie je zlý, síce kopíruje ale aspoň prináša niečo nové, nebyť slabé a nezaujímavého konca...jasné 4 ()

Popluh

Solidně obsazený thriller který si drží nepředvídatelnost až do bohužel naprosto neuspokojivého zakončení. Jediným mrazivým prvkem Bílé smrti je jen prostředí kde se odehrává, atmosféra jakoby se ze zasněženého návratu Dominica Seny vytratila. 55 % ()

buldock

Hodně slabý odvar bez hlavy a paty , který zaujme snad jen stále sexy Kate Beckinsale a zvolenou destinací Antarktidy , jinak je to docela ztráta času. Film: 43% ()

blackrain

Kate Beckinsale měla v Miami velké problémy. Zradil ji parťák a tak se rozhodla pro práci na americké výzkumné stanici na Antarktidě. Se zradou svého parťáka se doposud nevyrovnala. Do výru vzpomínek ji uvrhne nalezená mrtvola. To ještě neví, že jí zradí i další člověk, od kterého by to nejméně čekala. Mě teda krev v žilách rozhodně netuhla, ale příběh to není špatný. Odehrává se v atraktivním prostředí výzkumných stanic, které jsou odříznuté od světa a jediná cesta k nim je letadlem. Ono vlastně letadlo tady hraje hlavní roli. Kdyby se tu nezřítilo sovětské letadlo, tak by k žádným vraždám nedošlo a Kate Beckinsale by řešila jen obyčejné drobné přestupky. ()

Kaluž

Komiksová předloha byla vynikajícím mixem hutné detektivky a thrilleru s perfektním vykreslením charakterů, odehrávající se v atraktivním prostředí jižního pólu. Filmový přepis je nehorázná nuda s hrůzostrašným obsazením zasazená do digitální sněhové vánice. Nedotýkat se ani klackem. ()

Thomassi

Kate Beckinsale vyšetřuje tajemné vraždy spojené s havárií letadla v 50. letech, a to vše na ledové Antarktidě. Tento film mě zaujal už proto, že zde hraje má oblíbená herečka. Dalším důvodem pak byla samotné prostředí jižního pólu. Po shlédnutí jsem byl ale na rozpacích. Byly tady nějaké výborné momenty a prostředí bylo skutečně drsné, až tak, že mi byla zima i při sledování. Scéna, jak nikdo na sebe nevidí v té vánici, ale chtějí se pozabíjet a jak jsou přichyceni jen karabinou, to se mi líbilo. Ale nemělo to tak velký náboj, jak jsem čekal. Nakonec tedy dávám 60%. ()

Chatterer

Tak od tohoto filmu jsem čekal daleko víc. Dobré prostředí a Kate je prostě Kate. Ale nic víc jsem od filmu nedostal a to je málo. 45% ()

grogodil

Rutinne upatlané trillerové remeslo, ktoré keď nemá oporu v skrz-naskrz podpriemernom scenári (záporáka tušíte od začiatku, už len vyčkať kedy a ako to doťukne postavám), tak sa v tej nepriehľadnej chumelici podopiera o Cate Backinsale v spodnom prádle (je to smutné, ale súhlasím s väčšinou, že vrcholu filmu sa človek dočká po piatich minútach) a digitálnu antarktídu s neustálym požmurkávaním na teplomer. 4/10 ()