Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

demented

Z priemeru nevybočujúca detektívka odohrávajúca sa vo veľmi atraktívnom prostredí. Hra na mačku a myš v snehovej búrke pri -65 stupňoch má tiež niečo do seba. Veľmi príjemný filmík. ()

Antek

Trailer lákal na stylovou jízdu v nekončící vánici, která nabídne atmosféru ve stylu mistrovského Carpentorova The Thing. Místo toho na plátna dobelhala zoufale nudná (obávám se říct kriminálka, kterou je comicsová předloha -- kdo z nynějších režisérů ale vlastně kdy četl comicsy, dle kterých film točí?) variace na thriller s hrdinkou, která neustále před něčím utíká. Ať už se jedná o minulost či vraha s cepínem (!!). Pořádná detektivka má mít tucet podezřelých, zapeklité situace a promyšlené vraždy. Whiteout nabízí podezřelé tři (každý zkušený divák ovšem totožnost vraha ví od prvních minut), nudné scenáristické oslí můstky a ... už vlastně nevím, jak ty vraždy proběhly (a to jsem ten film viděl před týdnem). Kate je ovšem krásná. Tečka. ()

zdenny

Tak ta policistka byla dobře chytrá jak rádio. Vlezla do letadla z roku 1957 a hned věděla, co a jak se tam přesně událo. Divím se, že neřekla přesnou hodinu smrti. Film mi silně připomínal "My Bloody Valentine". Tam vraždil frajer s krompáčem, tady zase frajer s cepínem. A bylo to tak slabé, že důvod, kvůli kterému se vraždilo, mi byl zcela jedno. PS: Diamanty... jak prozaické. ()

Blue.Poison

Postavy bezcharakterní, zápletka hróóózně průhledná, atmosféra nulová. Dvě hvězdy jenom za Kate Beckinsale, protože je fakt kočka a tyhle role drsných žen jí poměrně sednou. ()

Brain-D

Ledový film. Vizuální stránka je dokonala, ale ta zápletka je jak z nějakého obyčejného seriálu. Kate je tam moc navlečená, no nic typu Underworld. Bohužel bitka skoro na konci byla strašně nepřehledná a moc mě nechytla. Jinak se to docela dalo. ()

Pump

Viděno v kině a takový průměr, řekl bych. Spíše 45%, ale dal jsem 3* za ten Arktický kolorit :-D ()

Ichabod

* za krásnou Kate, * za její nádherný spodní prádlo a * za to že to není větší blbost než Swordfish a i přes veškerou předvídatelnost je to celkem pohodová blbina. ()

Guzo

Klasický thriller v trochu originálnějším prostředí, ale nehrát tam Kate Beckinsale, tak nestojí skoro za nic. I když místy je povedená režie i hudba a byl jsem sakra zvědavej, co že to tam ty rusáci měli.. ()

blackJag

Arktická výzkumná stanice je určitě divácky přitažlivá lokalita a když se v ní odehrává kriminálně laděný thriller, platí to dvojnásob. Sena je pro podobné téma dokonale vybavený rutinér a kdyby mu byl scénář jen o nějaké to procento více nápomocen (napětí poměrně rychle vyprchá, původce problémů snad ani nemohl být jasnější), mohlo se na BÍLOU SMRT ještě chvilku vzpomínat. Fanatický fanoušek Kate Beckinsaleové si samozřejmě může nějaký ten bodík přičíst k dobru (herečka tu sice není nahá, špacírunk v bělostném spodním prádle přesto není k zahození), ale ve výsledném rozložení sil to nakonec stačí tak na domácí video (původně ohlášená premiéra v našich kinech po špatných výsledcích v zámoří nakonec zrušena), kde je snímku slušivě útulno. Je vidět, že peníze nevelkého rozpočtu nebyly utraceny úplně nevhodně (věc, kterou nelze neocenit!), předloha ale asi nebyla využita tak, jak by se patřilo. 60% ()

Kosmik 1

No přiznám se, že jsem po Whiteoutu šáhnul hlavně kvůli Kate a vyplatilo se. A teď nemyslím zrovna tu scénku ve sprše... no ikdyž... :-) Líbilo se mi prostředí, ve kterém se krimi odehrává. Schválně píšu krimi, protože nazývat Whiteout akčním filmem vážně nejde a rovnou bych šoupl žánr "akční" na čtvrtou pozici. Je to totiž děsně matoucí. Ve filmu totiž akce moc není. Líbilo se mi, že arktická zima na mě přes obrazovku přímo sálala. Scéna s provazem super. Nepředvídatelný konec a až do poslední chvíle se neví, kdo že je vlastně vrah. 75% ()

zolo23

Bohužial veľké sklamanie. Nebolo sa tu prakticky na čo pozerať. Antarktída(aj keď sa to netočilo práve tam) má svoje čaro a preto som očakával, že sa scenáristi trošku viac popasujú s príbehom. nuda,nuda,nuda. ()

jenik71

Arktida není zrovna místo kam se obyčejný smrtelník běžně podívá. Pokud tedy nejste opravdový dobrodruh nebo vědec. Právě proto je to pro diváka docela atraktivní prostředí a když se tu objeví první podivná mrtvola, je to o to zajímavější. Bohužel příběhu chybí více napětí a nějaký prvek, který by vás v těch třeskutých mrazech něčím více zaujal. Padesát pod nulou je v nekonečných ledových pláních běžná teplota a 50 (myšleno procenta) je i moje hodnocení. ()

jefff

Žádný zázrak se nekoná. Unylé zpracování, fádní příběh, nudné herecké výkony, jen prostředí stojí za pozornost. ()

Pecival

Už jen nástupová scéna s poloobnaženou Kate vypadá hodně marně (to samozřejmě neplatí o hlavní hrdince :) Atmosféra je taková nijaká, scénář trochu nedomyšlený a dialogy občas bolí. Závěrečný twist moc nepřekvapí a přes tu a tam krátké záblesky napětí, mě nejvíc při sledování zajímalo co za ptákovinu je nakonec v tý bedínce. Navíc se hodně odehrává ve poctivé (digitální) vánici, kde není skoro nic vidět. ()

Danula13

Solidní thriller z atraktivního prostředí, vcelku oddychové dílko. Za Kate Beckinsale 1* navíc, bez ní by to byly jen slabé 3*. ()

BMAJTZ

Je to na pomezí dvou a tří hvězd, to bez nejmenších debat. Režijně je to zvládnuté poměrně standardně a příběhově je to proste klasika. Naprosto tuctový příběh, který se liší jenom prostředím. A motiv, mno řekněme, že jsem čekal něco trochu víc. Jako jednohubka to nebylo špatné, takže nic víc nic míň. Ale dám tomu nakonec jenom dvě, tím samozřejmě nechci nikoho odrazovat, ale tady šlo opravdu o naprostou rutinu bez špetky invence. K jednomu shlédnutí však doporučit můžu. ()

ZkuKol

Kate je jediné zajímvé jméno na plakátě a stejnak to platí i pro film. Ne, že by nějak herecky excelovala, ale hezky se na ní kouká a povětšinou nic nezkazí. Sena je tak nudný rutinér, že stále nechápu, proč mu někdo dává příležitost (dva nej producenti Holywoodu: Bruckheimer a Silver, asi na ně něco ví:-). Příběh je klasická přezvratovaná detektivka, která díky množství zvratů ztrácí výrazný konec, nějak zvlášť netrpí napětím a i ten zahradník se prozradí dřív, než by tvůrci chtěli. Prostředí je lákavé, ale díky Senovi nevyužité. Hlavní dojem z tohoto filmu: naprosto žádný - tolik důvodů je asi i pro jeho shlédnutí. Na Antarktidě je kurevská zima, taková, že se tam z toho začnou vraždit geologové, nebo ne? Od toho je tu nejhezčí šerif na světě... 40% ()

slovan1

Na to, že se Bílá smrt odehrává v Antarktídě, tak jsem čekal více napínavých momentu a trochu tísnivější atmosféru. Příběh, do kterého bylo zakomponováno spadlé ruské letadlo byl celkem fajn. Ve filmu pár nelogičnosti, pár věcí mi zde nesedělo. Kate Beckinsale jako šerifka příjemná, škoda jen, že na antarktídě musí byt člověk tak navlečený... :-) ()