Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Skip

Prostředí základny na Antarktidě je sice atraktivní, ale celá zápletka filmu je slaboučká a divák jen tak odkouká tu hoďkui a půl, aniž by se mu dostalo něčeho opravdu dobrého, neřku-li mimořádného. ()

Kopik

Pro mě nuda a nic než nuda. Ze začátku slibně se rozvíjející příběh postuně přešel do naprosto zmatené a nelogické hlouposti. Výběr prostředí byl zajímavý, ale jak se začalo teoretizovat o jaderných zbraních, tak se mi protočily oči, jelikož už mi došlo (i když nakonec šlo o diamanty), že příběh se pomalu a jistě ubírá špatně a že toto nebude pro mě (a beze srandy sem už od začátku tušil, že doktůrek tam bude hrát významnou roli). Nebýt Kate Beckinsale, tak jsem se možná ani nedodíval. Slabší průměr a přemýšlel jsem dokonce i o jedné hvězdičce. (Viděno 11.02.2010) ()

M.i.k.e

celkem solidní jednohubka,která se vám ovšem hned druhý den vykouří z hlavy a pravděpodobně už jí nebudete chtít vidět znovu (a nezachrání to ani Kate Beckinsale ve spodním prádle).Dost možná z toho mohl Dominic Sena vytěžit víc,ovšem nosný příběh je natolik slaboučký a řídký,že to na pomalu hodinu a třičtvrtě trvající film opravdu nestačí...60% ()

Martin741

Bila smrt z kuchyne rezisera Dominica Senu je len podpriemerny film, kde je spatny scenar, spatna rezia, otrasne herecke vykony, okrem Beckinsale, na ktoru sa dobre pozera. 31 % ()

peiton

Mne sa to páčilo a preto nerozumiem tým negatívnym reakciám.Všetkého bolo tak akurát,stopáž,dejová linka v poriadku,k môjmu prekvapeniu uveriteľné a dokonca scenáristi si neodpustili a neukrátili nás ani od záverečného prekvapenia.Plus okrem iného to bol neskutočne mrazivý zážitok znásobený už len tým faktom,že zimu z duše nenávidím.Arktická zima,kopa snehu a mrazivý vietor sa mi dostal cez obrazovku až pod kožu.A len tak na okraj tá krehká Kate Beckinsale tam nemala vôbec čo robiť..Nehodiace sa prečiarknite! ()

Petoss1

Tak tento snímok drží pokope len tak tak. Či je to zlý film s prvkami hororu alebo príjemná kriminálka povedať neviem, jedno je však isté, nenudí a nieje to ani tak strašné, akoby sa podľa hodnotenia zdalo. Áno, scenár má svoje nedostatky bijúce do očí, ale do tých očí bije aj jedná krásna bytosť a tou je Kate. Vlastne som to pozeral len kvôli nej a zatial nikdy nesklamala. S týmto faktorom som nadmieru spokojný. Napočudovanie sa mi páčila ešte aj kamera, čo som neočakával a záverečná exteriérová naháňačka dokázala vyvolať napätie. Takmer bezproblémová podívaná. 65 - 70% ()

Crawler-D

Přestože se Bílá smrt odehrává v dost nevšedním prostředí Antarktidy, které tím pádem zvyšuje atraktivitu celého projektu, režisér Dominic Sena jej vůbec nedokáže zužitkovat. Není schopen zprostředkovat podstatu bílého přírodního živlu, a tím pádem ani nevytváří respekt hraničící se strachem, který by filmu neměl chybět, aby na diváka skutečně zapůsobil. Takhle z bílého neznáma činí jen obyčejné kulisy. Nevadilo by to, kdyby podobným způsobem nedrhnul i scénář. Přestože se snaží stavět na klasických pravidlech detektivní zápletky s vraždou a zároveň je do jisté míry porušovat, ve výsledku ani příběh o první vraždě na Antarktidě (jak slibně a velkolepě to vlastně zní) nevzbudí zájem a pozornost publika sebehloupějšího. Kate Beckinsale působí v roli policistky na Antarktidě jako pěst na oko, ale její schopnosti nalézat vysvětlení je skoro paranormální. ()

Amroth666

12.2. 2010 - začátek docela povedený, ale budoucnost filmu špatná, přítomnost celkem jde a minulost se taky povedla. Dějově jsem si představoval ale úplně něco jiného. Kate Beckinsale ve standartním filmu se standartní rolí. Film byl takový celý bez nápadu a bez energie. Líbila se mi na druhou stranu ta stanice Vostok a potom pár scén, které souvisely dá se říci s vyšetřováním. Soundtrack mě hodně překvapil. Jinak nemasné, neslané ... prostě zima, ale pořádně chladná. ()

Juto

Film sa začína a prebieha veľmi rýchlo a príbeh vás skutočne pohltí. Film má až mrazivú atmosféru. Filmové napätie a vzrušenie sa viac podobalo hororu alebo slasheru ako kriminálke, ale hovorím to v dobrom. 6/10 ()

DominikV

Ano, film je solidně natočený a má své klady i zápory. Kate Beckinsale coby ústřední hrdinka hraje docela přesvědčivě, ale co je hlavní, v beranici jí to neobyčejně sluší (do toho ještě nepočítám, když ukáže svou dokonalou postavu ve spodním prádle :-D ). Atmosféra je docela nabroušena a to jí ještě podporují tajemná zákoutí Antarktidy a samozřejmě ledová bílá bouře. Co se ale týče vraždy a vyšetřování, nastává malý zádrhel, nemluvě o ,,šokujícím" odhalení, na ktéré byste si mohli vsadit milion už v půlce filmu. Sečteno pdtrženo: průměr. ()

majo25

Skôr ako o akčné krimi sa jedná o mysteriózny triler. Originálne zasadenie ho robí do istej miery atraktívnym a začiatok sľuboval dobrý nábeh, bohužiaľ zlyháva vo vieryhodnosti a tiež obsadení. Jediný, ktorý za pozitívnu zmienku je Tom Skerritt. Inak hlavná postava šerifa - neviem, ale to sa minuli všetci muži?? A ešte k tomu Beckinsalová. Asi každý by bol lepší ako tá fuchtla, na rolu sa absolútne nehodí a je navyše hrozne slabá. ()

SeanLSD

Typické ČSFD ! Až mám chuť byť vulgárny. Každého zaujíma poondiata scéna, s prepáčením, v pojebanej sprche, všetci sú strašne chytrí a odhalili kvantá nelogickostí, ktoré pravdaže nikto nespomenie a zrejme by WHITEOUT väčšina uživateľov s prehľadom natočila tisíckrát lepšie, akoby bol Sena nejaký cvičený šimpanz. Chvalabohu, že som zase raz nedal na tunajšie hodnotenie a okrem zbytočného prológu a občas otravnej, hnusne rutinérskej hudby som dostal fantastickú porciu mrazivého realistického dobrodružstva, za ktoré by sa v literárnej podobe nemusel hanbiť ani Michael Crichton alebo duo Preston-Child. Dominic Sena sa plne uhájil a na SEASON OF THE WITCH sa začínam skutočne tešiť. ()

abenino

Průměrný thriller z prostředí krásné, ale i hrůzu nahánějící Antarktidy, za přítomnosti úžasné Kate Beckinsale, a proto nemůžu jinak než 70%. ()

tom88

Klasická tuctovka, ktoré nám Amerika chŕli každú chvíľu. Rozhodne žiadna sláva, ale nakoniec kto nečakal veľa, film ako tak poteší. Keď už nič, tak aspoň že to vizuálne spracovanie celkom ušlo. Drsné chladné prostredie bolo zachytené veľmi dobre. Herci sa príliš nepredviedli, no hlavným lákadlom bola opäť Kate Beckinsale. Po zhodnotení ostávam pri 3 hviezdach. 50% ()

tomeek

Přesně jak tu mnozí psali. Thriller by měl být napínavý, tady se to nedělo. Tak nějak jsem vůbec neměl pocit, že už o něco jde a celý film skoro působí jako úvodní film k nějakému seriálu. Kate je ovšem pořád kočka a pár momentů bylo dobrých, takže žádný stres. 3* ()

Sabrewulf

Vím, že budu asi miliontý, co to tu píše, ale... To si fakt dělají srandu, chodit v mínus 60 stupních s odkrytým obličejem? Do háje, kdyby Kate aspoň ten vítr fučel zezadu do kapuce, jenže on rovnou do ksichtu!!! Proboha, -20 mi kdysi stačilo, to už se skoro nedalo dýchat a ti blbečkové.... ach jo. Pobavil mě koment jistého uživatele, který jako jeden z mála (možná úplně jediný) upozornil na skvělý postřeh s knoflíky. Kate se rozčiluje, jak s chybějícím prsteníčkem a malíčkem nedokáže zapnout knoflíky na bundě, přitom tyhle prsty k tomu nejsou vůbec potřeba. Já sám jsem si tento do očí bijící fakt neuvědomil, neuvědomil si to ani režisér, protože na to, stejně jako třeba já, prostě jen koukal, ale co ta Kate? Ta to přímo hrála!!!!! To je tak hloupá, že to nepoznala? Prostě stačilo říct a zaměnit zapínání knoflíků za jinou činnost, kde je potřeba všech 5 prstů. Lolek. ()