Reklama

Reklama

Epizody(8)

Skupina válečných veteránů, vracejících se z Iráku řeší nedostatek financí přepadením banky. Vše probíhá dle plánu, dokud jeden ze zákazníků neprokáže pohotovost a o situaci pomocí textové zprávy uvědomí policii. Začíná souboj mezi nejlepším policejním vyjednavačem ve městě, týmem SWAT a válečnými veterány, kteří jsou odhodláni banku opustit buď s penězi, nebo v pytlech na mrtvoly. (Hal_Moore)

(více)

Recenze (48)

emma53 

všechny recenze uživatele

Seriál, kde bych možná jindy přitvrdila v hodnocení, jsem si vybrala jako odreagovačku a tudíž jsem se vůbec nezabývala všemožnými vadami na kráse a nechala se jen bavit. Mělo to jiskru, spád, švih, co víc si přát. Donnie mně padnul do oka už ve Výkupném a tady jen potvrdil, že umí a Johna Leguizama jsem asi trochu podcenila, protože tady si spolu skvěle sekundovali. Tak si myslím, že kdo zvládne palbu jako takovou, tak by mu nemusela vadit ani ta klišovito-patosová palba taky, pokud chce jen někdy vypnout a nebýt ve sžíravém stresu, jak to asi dopadne jako například u True Decective, ale to je opravdu už jiný šálek kávy. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

V podstatě šestihodinová verze kultovního Nelítostného souboje Michaela Manna. Dějově občas labilnější, ale co se týče silných osobností na obou stranách, je na tom Kill Point stejně dobře. Jen těžko se člověk ubrání tomu, aby až do finální přestřelky nefandil oběma stranám (a to je zatraceně svízelná pozice:). Leguizamo i Wahlberg si své role vychutnali na maximum… ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

-            (POZOR, MŮŽE TO BÝT SPOILEROTINA)             -             Tedy, řeknu vám, celou dobu dobrý. Dobrý akční seriálový kraťas s prvky psychologického drama, ale ke konci, kdy si padouch získá všechny vaše sympatie a to nejen proto, že v tom má prsty ten kolumbijský drsoň Leguizamo, se to jaksi mění v takovou málo povedenou filmařskou naháněčku o dobrý záběr a o to, jak dát našemu hrdinovi co nejvíc na prdel. Řečeno jinak, skvělá filmová podívaná začne nabírat manýry Kobry 11, ale abych zas nebyl za plašmušku, to finále to zas tak nezabíjí. Je to dobré. Normálně je to skvělý akční miniseriál o jedné bance, která byla ve špatnou chvíli na špatným místě... nebo tak nějak podobně. Kupodivu tu i ten předák chlapecké kapely NKOTB Donnie Wahlberg docela solidně (v hlavní roli) sekunduje zkušenějším hercům. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kill Point se mohl lehce stát strhujícím, v rámci možností i věrohodným, seriálem o jednom nepovedeném přepadení a následném vyjednávání plném úskoků. Ač je toto téma na první pohled již vyčerpáno (již pěkných pár desetiletí vzniká na toto téma aspoň jeden dobrý film ročně), tak si tvůrci nacházejí svou cestičku kudy se vydat. Ta je dostatečně zajímavá, napínavá, gradující i vypointovaná, aby utáhla osm epizod a přitom nezačala mlátit prázdnou slámu. Hlavních party jsou solidně obsazené a i to slušně odsýpá. Navíc jsou tu detaily, které výsledek přijemně ozvláštňují. Jako třeba filosofující sniper. Jenže jsou tu samozřejmě i zápory. Výprava je studiová à la nejlacinější telenovela. To zase až tak nevadí. To co vadí jsou neskutečně iritující zkraty scénáristů v podobě nelogicky zakomponovaných béčkových indegriencí. Není jich sice zase tak mnoho, ale především v pilotním díle se jich pár najde a v jinak chytře vymyšleném ději působí jako pěst na oko (např. citové výlevy pana Wolfa jedné z rukojmých, náhlé nelogické zareagování některé postavy, celá anábaze okolo otce a syna, ultra béčková Bellova postava mocného chlápka i mnohé další). A je to ohromná škoda, protože jinak mohl nízkorozpočtový Kill Point v klidu konkurovat i těm nejlepším minisériím. Takhle je "pouze" nadprůměrně dobrým žánrovým přírustkem. Ovšem už nic víc. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Člověk by až nevěřil, jak už několikrát ohrané téma může být zajímavé, když se pár aspektů obmění. Banku tentokráte neobývají hloupí lupiči, nýbrž speciální zabijácké komando americké armády, navrátivší se z Iráku. Téměř neznámé obsazení je doplněno dvěma životní výkon podávajícími herci - Donniem Wahlbergem (stále se pere s bratrem Markem, kdo z nich je vlastně lepší herec) a Johnnem Leguizamem (patrně nejlepší Mexičan, působící v současné době v Hollywoodu - Bernala nepočítám). Díky pouhým osmi epizodám se děj netáhne a vše má ten správný drajv, od začátku (patrně nejlepší nástup "záporáků" na scénu za poslední pětiletku) až do nečekaného konce. K postavám jsem si vytvořil docela silné pouto a fandil jsem polovině na té špatné straně zákona (aneb film je jen tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák), spolu s The Company jasný vítěz letošní americké seriálové sezóny. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Vojáci, kteří přepadnou banku, používají zvířecí přezdívky, a to Mr. Wolf - vlk, Mr. Pig - prase, Mr. Rabbit - králík, Mr. Cat - kočka a Mr. Hawk - jestřáb. (CliffLee)
  • Herci J.D. Williams (Cat) a Michael K. Williams (Q) se už dříve setkali při natáčení seriálu The Wire (2002). (CliffLee)

Reklama

Reklama