• genetique
  ****

  Podarený miniseriál o bankovom prepadnutí, ale aj tak musím začať chybami. Už úvodná dvojdielna časť naznačuje, že seriál nebude mať vysokorozpočtové dotácie. To však počas druhej až siedmej časti vôbec nevadí, pretože (jemné spoilery) vyjednávačské taktiky a rukojemnícka dráma sú dostatočným dôvodom pozrieť si tento seriál. Keď už však v prvom a poslednom dieli objavia akčné scény, mohli si dať na nich viac záležať, pretože ich logickosť dola na úrovni posledných 'seagaloviek' (pár členom týmu SWAT som neveril jediný náznak akcie a držanie zbraní bolo na úrovni mierového spasiteľa). Ďalšia nelogická bola časť o prevzatie nadvlády nad situáciou v banke so strany rukojemníkov a pár, ktorý vydržal zamknutý v malom sklade by po troch dňoch bez vody mal ťažko ešte silou preliezať ventilačnou šachtou. Týchto pár (mnou možno prehnaných) rušivých momentov ale nedokázalo vyrušiť a narušiť môj pocit spokojnosti, o ktorý sa zaslúžili najmä herci. Donnie Wahlberg a hlavne John Leguizamo hrajú, akoby im tento výkon mal zaručiť prvé miesto v honorároch. Nápady a plány úniku z banky majú slušný spád a klišé vypláva na povrch len tiež veľmi sporadicky. 80%.(11.9.2008)

 • ilemas
  **

  Přes tak vysoké hodnocení musím dát pohé dvě*. Nějak mě to nechytlo už od prvního dílu, ploché postavy, bez akce a napětí, celkem nuda. Do konce jsem se díval jen kvůli vysokému hodnocení, co z toho vyleze. Poslední dva díly trocha akce, ale jako celek nic moc. Velmi špatně vybrané postavy, hlavně ta černoška jako velitelka SWAT mě doslova pila krev.(2.5.2009)

 • Tom Hardy
  *****

  V podstatě šestihodinová verze kultovního Nelítostného souboje Michaela Manna. Dějově občas labilnější, ale co se týče silných osobností na obou stranách, je na tom Kill Point stejně dobře. Jen těžko se člověk ubrání tomu, aby až do finální přestřelky nefandil oběma stranám (a to je zatraceně svízelná pozice:). Leguizamo i Wahlberg si své role vychutnali na maximum…(3.6.2008)

 • GodComplex
  ***

  Tema je absolutne ohrane, nicmene zacatek The Kill Point neni vubec spatny a vypada to na rozjezd sice bckove, nicmene skvele miniserie. Jelikoz to ma cele jen 8 dilu, clovek by ocekaval rychle tempo bez slabych mist, nicmene tvurci to v druhe pulce komplet ztratili. Zacina se to natahovat, vytrati se jakykoliv element napeti a je to cele o nicem. Prijemnym bonusem byla postava tradicne skveleho Tobina Bella v prvnich dilech. John byl jako hodny zaporak docela v pohode, nicmene Donnie by mel herectvi zabalit. Vetsina ostatnich hercu se holt nedokazala vymotat ze sparu sve bckove podstaty. Cisty prumer vzhledem k velmi dobre prvni pulce, ale velmi spatne druhe casti. Ze sfery bankovnich prepadeni bych doporucil spise skveleho Inside Mana. 5/10(29.4.2008)

 • AppleCore
  ****

  Když jsem viděl jednu z epizod říkal jsem si "Co to sakra je?!." Ono to totiž vypadalo jako nějaká kriminálně laděná telenovela. Po shlédnutí další z epizod už byl tento pocit úplně mimo a z téměř odpadní příčky se to posunulo na čtyři hvězdy. Sice to nepřináší nic originálního ( v podstatě jde jen o slepení všech bankovních loupeží ze všech filmů, kde se udála), ale má to děj, napínavost, psychologii a logiku. Všechno je to navíc doprovázený působivou hudbou.(5.5.2009)

 • - Vojáci, kteří přepadnou banku, používají zvířecí přezdívky, a to Mr. Wolf - vlk, Mr. Pig - prase, Mr. Rabbit - králík, Mr. Cat - kočka a Mr. Hawk - jestřáb. (CliffLee)

 • - Herci J.D. Williams (Cat) a Michael K. Williams (Q) se už dříve setkali při natáčení seriálu The Wire (2002). (CliffLee)