Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

VanTom

Jednoduchá až lidová, ale nevtíravá komedie o tom, jak je prosluněná Morava krásná, dobrosrdeční vinaři rázovití a Tereza Voříšková přitažlivá. Zkrátka taková pohodová, zábavná, sponzorovaná reklama na kraj, lidi, víno & burčák, která si klade přesně nulové ambice překvapit, natož tvořit nějaké "umění". ()

cross

Velmi příjemná a nenáročně odpočinková komedie, která i přes mírně toporný a ostýchavý úvod nakonec přece jen splní očekávání vyloženě pozitivně vtipného filmu...Tereza Voříšková je k sežrání min. stejně jako krásné záběry na jihomoravská místa a velmi vhodně vyselektovaná hudba.. Scénář sice lehce osciluje mezi nezajímavostí a jemnou kultovností, což ale výslednému diváckému efektu vůbec neubírá... Pozitivní vliv - po skončení jsme hned museli vypít pár lahvinek dobrého červeného:) Chcete-li příjemný rozjasněný kino-relax, nemohu jinak než doporučit.... ()

svobik

Ale jo. Na celovečerní debut výborné, proto přihazuju i čtvrtou. Bařina mi dokázal povznést náladu víc než kdejaký novější český film. Co mi vyloženě lezlo na nervy byla snad jen extrémně nesympatická postava Lukáše Langmajera, která dala alespoň o to více vyniknout té Hádkově. Jinak ale spokojenost, výborná atmosféra a Tereza Voříšková... no paráda:) ()

rumczeis

Nadprůměrná letní česká komedie, která je příjemným odpočinkem od každodenních starostí. Doporučuji se dívat s lahvinkou dobrého vína. ()

FrajerTom

Nu.. nebudem si nic nalhávat, ta inspirace Dobrým ročníkem tu je. Nemůžu ale říct, že by mi to nějak extra vadilo protože Bobule jsou téměř stejně příjemné, hřejivé a dýchnou na diváka atmosférou výtečnou jako bílé moravské víno. Na francouzskou sklizeň Ridleyho Scotta to asi nemá, ale je to určitě jedna z nejlepších úrod v ČR za poslední roky. ()

blackJag

Terezka Voříšková je pěkná holka a od toho se asi hlavně odvíjí mé celkem pozitivní hodnocení :-) Je plus, že se tu režisér (tak nějak) snaží o potlačení prvoplánu a i když mu to úplně nevychází, snahu počítám. Jinak všechny situace, zavánějící nějakým vtipem, může člověk vidět v trailerech, a mimo to nabídne jen pár pousmátí (kurvující Postránecký ale není vtipný ani trochu a Langmajer měl zase raději hrát nějakého redneka, protože jako svůdník je zoufale neautentický). Vyloženě pěkné jsou třeba panoramatické přelety nad krajinou, které se tak Moravě starají o vyloženou propagaci. Škoda slabě využitého motivu střetu Pražáků s Moravou, tohle téma je vyloženě nabušené potenciálem. 50% ()

davidek

Po reakcích mým známých jsem si říkal, že se na to snad ani nebudu koukat, ale myslím, že jsem dělal chybu. Mooooc se to líbilo. Postránecký skvělej, Kryštof Hádek tak trochu v pozadí a nejlepší nastupující naše nová hvězdička Tereza Voříšková. Nedávno, protože mám sedmiletou dceru, jsem se díval na tancování s Dádou a k mému úžasu jsem jí tam viděl. Mohlo jí být tak patnáct. ()

Guzo

Jeden z nejlepších českých filmů z poslední doby dejme tomu dvou let. Na své si tu přijde jak mladší, tak i ta starší generace, což je jen dobře, herecké výkony jsou tu na vysoké úrovni a humor je takový milý, nevnucující se a bez nějakých trapností. ()

fojty

Jej to je pěkný film. Zanechává ve mě velmi příjemný pocit s hodiny a půl strávené před obrazovkou. Hádek je sympaťák a o Voříškové dle mého ještě uslyšíme. Sice předvídatelné ale moooc pěkné! ()

MI-380

Komedie bez humoru, film bez šťávy (když nepočítám tu v bobulích). Dvě milé tvářičky a krásná letní jižní Morava nestačí ani na průměr. 40%. ()

jitrnic

Kýčovitý obrázek z jihomoravského sklípku a okolí notně přiživující různé nehezké stereotypy (např. Pražák opakující "Já sem přijel z Prahy"). Hádek a Voříšková nehrajou špatně, jen jsou mi dost nesympatičtí, nemají šmrnc a je mi celkem jedno, jestli se spolu vyspí nebo ne (což by asi nemělo), Lukáš Langmajer předvádí jakousi podivuhodnou kreaci ála Mr. Bean, ostatní herci přijatelně figurkaří. Celkově mě Bobule nijak neurazily (ač se u podobných filmů zpravidla urážím), je to hodina a půl celkem přijatelné prázdninové podívané. Většina tu zmiňuje Dobrý ročník (který jsem neviděl), mě to připadá jako česká televizní verze Bokovky. ()

Elleannie

Na Bobule jsem se moc těšila, ale nakonec jsem ráda, že jsem na ně nešla do kina, protože po zhlédnutí v televizi přišlo velké zklamání. Nevím vůbec proč, to je na tom nejhorší, prostě mě tenhle film ani trochu nechytil, kromě hlavní zápletky mi to přišlo absolutně bez děje, a nic jsem si z toho neodnesla, proto nemůžu hodnotit jinak. ()

Kosmik 1

Film se mi moc líbil. A až si ho pustím příště, tak si k němu rád otevřu nějaké vínko z vinotéky. :-) Pražská část byla slabší, ale ta moravská byla pohodová s příjemnou atmosférou. Výborné herecké obsazení. Kryštof Hádek je člověk, kterému sedí každá role, alespoň já mám ten dojem. Dokáže se do role dokonale vcítit. No prostě hezky česky. A samozřejmě, že Terezce to moc sluší. :-) ()

Koryntos

Mile mě překvapily, ale hlavně proto, že miluju Moravu a byla jsem i na dovolené, tam kde se natáčelo. Jinak holt klasické české vinařství vypadá opravdu jinak, strýček mi přišel jako zazobaný francouzský vinař. ZAJÍMAVOST: Podklad příběhu se zakládá na příběhu o mystifikátorovi Lukášovi Kohoutovi, kdysi jsem četla knihu. ()

R´Hell

Letní komedie každým coulem, což také ale znamená, že kromě linie, která popisuje kontrast mezi Čechy a Moravou, pár vtipů a Terezy Voříškové pro pány ani nic nenabízí. Hlavní hrdinové nejsou špatní, příběh je ovšem poměrně plochý, nikam nevede a zobrazení mého rodného koutu kraje mě vedlo k pousmání. Celkem příjemný film, jednou však stačilo. A neříká sa vinica, ale vinohrad! ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček