Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

gpx

Nad tímhle filmem rozhodně nemá cenu přemýšlet, tak to prosimvás raději nedělejte. Nuda to není, 90 minut uběhne jako voda a navíc se při tom člověk i dvakrát až třikrát pousměje. ()

pierre9

Áno, slnkom zaliate vinohrady, krásne zábery z výšky na ne a okolitú prírodu si zaslúžia absolútorium. Na druhej strane, na rozdiel od dobre obsadenej Terezy Voříškovej, som si za celý film nedokázal zvyknúť na Hádka, ktorý mi do tej role jednoducho nesedel. Celkovo sa však prikláňam k názoru, že dejovo je film dosť prázdny. ()

Ellush

Tak zasloužilo by si to ještě alespoň o půlhvězdičku víc, ale do 4 tomu pořád něco chybělo. Každopádně jsem spíš příjemně překvapena, neboť první minuty filmu jsem přemýšlela, jestli má tenhle pokus blíže ke Kameňáku nebo spíš ke Kriminálce Anděl. Zatímco místy nudný a předvídatelný děj byl v podstatě příjemný, humor se po většinu času držel na jakž takž přijatelně inteligentní výši a tvář Lukáše Langmajera byla příjemným herekým osvěžením. A navrch bonbónek v podobě pana Lipského a třešnička s tváří pana Skopečka. ()

Amaranta

Blbost, bez děje, zbytečné lyrické momenty. Jako vždy - jen si dělejte z Moravanů pitomce, ale když už je napodobujete, nevkládejte jim do úst "viď" (s výslovností "véď"), nýbrž "že", není-liž pravda? Fajn, co jsme si, to jsme si, Pražané tu dostávají taky co proto, ale opravdu to byla blbost... Silná slova příliš nepoužívám, nicméně toto se povedlo: Tetsuo: "Nevinně o víně"? Spíš "zbytečně o hovně". ()

christiene

Velmi hezky vizuálně provedený film - dalo by se říct, že taková dlouhá reklama na jižní Moravu, léto a víno. A musím uznat, že reklama by to byla povedená, jistě by nejednoho Pražáka nalákala sem "k nám" na Moravu. Ale tím to bohužel končí - herecké výkony mě absolutně nepřesvědčily (hlavně při výstupech Lukáše Langmajera jsem skřípala zubama) a příběh to byl takový obyčejně český, jak jinak... ()

kanalek

Má to skvělej začátek, dobrou zápletku, místama skvělou náladu a geniální ústřední písničku.I když tomu postupem času dochází dech, nemůžu dát míň.Prostě mě to pobavilo. ()

Hrus

Nemám rád české filmy (porevoluční). Byl jsem donucen dívat se na to v autobuse při cestě na dovolenou. A připomělo mi to, proč nemám rád české filmy. Mnoho nedotažeností, zbytečných (a zbytečně schematických) postav, které nejsou v ničem příliš zajímavé, buranský humor, který mi až příliš nesedí a příšerně křečovitý konec (připomínalo mi to Lví srdce s VanDammem). Nesympatičtí herci - hlavně Hádek.Takže to nakonec zachraňovaly jen některé pěkné poetické pasáže a krásný obličejík Terezky Voříškové. Nebyl to vyloženě špatný film, jen špatný film pro mé gusto. ()

Blecha

Byla jsem příjemně překvapena :) Nečekala jsem (i když se píše, že je to komedie), že se budu tak často smát, teď už alespoň vím, že má náklonnost k bílému vínu není nic špatného :D ()

veverysiak

Veľmi preceňované dielko, ktoré ma dosť sklamalo, miestami to až nebezpečne zabrúsilo do troškárových vôd, pokiaľ to mala byť absurdná komédia, mala ísť až na hranu, lenže toto zastalo na veľmi neurčitej ceste medzi reálnosťou a absurditou a to je najväčšia chyba, druhou neodpustiteľnou sú chabé herecké výkony, takže 45%. ()

Brainback

Horší čtyřka. Film mě zaujal svojí klidnou atmosférou, kterou jsem od doby série Slunce seno a Na samotě u lesa neviděl. Herecké výkony nebyly marné a ani chvíli jsem nepřemýšlel o tom, že to hrají mladí a nezkušení herci. Tato svěží letní komedie se bude líbit všem co si chtějí večer oddychnout u té bedýnky. ()

Bugiii

Mě se Bobule líbily, hlavně teda herec Kryštof Hádek (scéna s prodáváním bytu je nezapomenutelná). Navíc je mi tato oblast blízká amám ji ráda. I vtipy o pražácích a policajtech. ()

mrakoplasH

Jedna z nejhorších komedií nové ery. Další chybu s druhým dílem opravdu neudělám. Od odpadu to zachránily nádherné přírodní záběry, ale to je tak celé. Nedá se tomu smát a už vubec ne to koukat, opravdu nuda. ()

lisma

Předně by mě zajímalo co to bylo místy za nepovedený (anti)product placement ? Jeden příklad za všechny, automobil Citroen "Kachna" mění během jízdy po vinicích jméno na Litroen atd. Ale k věci. Podle filmu by se předně dalo usoudit, že morávák moc rozumu nepobral. Toto je však bráno z pohledu pražáků a tak je to víceméně zřejmé. Hádek mezi mé oblíbence rozhodně nepatří, nicméně tady mě ani tak nevadí. Voříšková je docela pěkná holka a zbytek hereckého ansámblu krom automechanika za moc nestojí. Líbila se mi podbarvující hudba, prostředí jižní Moravy, ale celkově je film tak nějak nijak. A dostal jsem chuť na burčák. ()

Infalín

Už jsem se chystal na nemilosrdnou kritiku, ale pak zmizel ze scény Jirka (škoda že ho František nezastřelil) a najednou mě to chytlo. Až konec začal fungovat, ale zase dobře. Terezka a Morava za to stojí. ()

rigby

Lehká letní komedie vhodná k prvnímu vínu, burčáku. A příjemná připomínka teplých pozdně letních dnů. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček