Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

wosho

Mě Juno moc neoslovila. Film byl dobře natočený, příjemně zahraný, kvalitně napsaný, ale žádná jeho část mě ničím nedostala. Navíc jsem ohledně tak vysokého hodnocení opravdu čekal malý skvost (zvláště s přihlédnutím na minulý Reitmanův film) a to mé zklamání ještě více umocnilo. Celkově se jedná o malý film o velkých věcech, na který hodně rychle zapomenu. Jediné co musím pochválit je soundtrack-velice podařený mix skladeb, který se příjemně poslouchá. ()

dopita

Film předcházela výborná pověst a co se mě týče, film rozhodně nezklamal. Famózní herci a hlavně famózní scénář. Teda klobouk dolů, dát do kupy příběh o teenagerech kterej má hlavu a patu, je prost lacinýho humoru a sprosťáren, není veden pochybnou scénáristickou svévolí, ale vychází z logiky postav, to se jen tak nevidí. Velmi zaslouženej Oscar. A Jason Reitman to všechno poskládal ve velmi svěží a zábavný snímek. Budu se na to muset podívat ještě jednou, to se mi moc často nestává. ()

I.AM.NOT

Reitmanův rukopis se nezapře, ale čekal jsem něco úplně. Zajisté dostal jsem herecký cynický koncert Ellen Page, ale též jsem dostal příběh, který téměř směřuje pouze k jedné jasné události a to bez jekéhokoli zvratu a překvapivého dějového zakončení. Pro mě mírné zklamání. (Nezazněl Iggy, i když se o něm neustále mluvilo:-( ()

MaaaR@

Pravdou je, že tak dvě hvězdičky obstaravá už sama Ellen Page, ale co. Film je to milý, usměvný, ze života, i když trochu odlehčený, ale především mě naplnil obrovskou porcí dobré nálady. Plus samozřejmě luxusní soundtrack :) "'Cause I hear they give away babies like free Ipods" ()

cab

Jak jedna americka stredoskolacka otehotnela a dite, ktera cekala, si nechtela ponechat, ale najit vhodny adoptivni par. Neotrely scenar se sympatickou Juno (skoro dokonala Ellen Page), kterou diky sve prorizle hube a nekonvencnimu pristupu ozivuje jinak prumerny snimek, kde se mimo jine nachazi trefny soundtrack opirajici se o indie autory a zaverecnou pisen nazpivanou dvojici hlavnich protagonistu. 70% ()

Ripley

Viděl jsem během dvou dnů dvě solidní reprodukční komedie a to Zbouchnutou a Juno.Oba filmy jsou o tom samém,přičemž humor a celkové uchopení látky je u obou filmů naprosto rozdílný.Více mi seděl ten "jemnější" u Juno.Tudíž Juno hodnotím o něco lépe.70%. ()

bloodline

Juno svojim nevtieravým, ľahko komickým a pôsobivým stvárnením nevyžaduje dávku pobúrenia jej odsúdeniahodnej situácie. Napriek tomu, že dieťa považovala viac za "tovar" ako za ovocie lásky, nežne čiernym humorom zakomponovaným do priamočiarej scenáristickej elegancie vie získať srdce a sympatie. Úspech podčiarkuje svojim výkonom Ellen Page a výborné "druhé husle" predvádza Jennifer Garner. No a hudba snáď ani nepotrebuje komentár... Impressive :) ()

pipapaja

Na toto jsem se kouknul jen, proto jak všichni recenzenti to chválily a vynášeli do výšin ale pro mě je výsledek čirý průměr. Komediálně herecky příběhově prostě vše je průměrné akorát Cera je podprůměrný. Pro mě nic moc. ()

Guzmicz

Úžasný film. Vlastně popisuje klasický příběh, ale je na něj nahlíženo z neklasického úhlu pohledu. Hlavně humor Juno je skvělý. Ellen Page tato role padla jako ulitá. Nic mi v tomto filmu nechybělo. ()

provitamin

Byť iná hlavná hrdinka, idem o hviezdu nižšie. Kasting na výbornú. Jednoduchý príbeh, takmer bez zápletky a napriek tomu som takmer do konca nevedel jak to dopadne. Príjemná jednohubka, spokojne som sa usmieval. ()

aquiver

Estetika nezávislého filmu, inteligentní humor, téma neplánovaného těhotenství a jeho následky ve vkusné komedii, kterou táhnou skvěle hrající mladí herci, celkově výborné dialogy a zvolená hudba. I když bych obecně dal přednost hlubšímu kvalitnímu dramatu na dané téma, je nutné uznat, že kdyby právě takto vypadal americký mainstream pro teenagery, byl by svět lepší. Milý a výtečný film, který si vás postupně získá... 90 % ()

kolemjdouc

tak já jsen se pobavila.Ellen(dnes Elliot) to táhla(táhl)sama.Sice to místy skřípalo a to fest,klasicky americky.Kdo jiný taky dokáže okolo těhotnýho břicha udělat kabaret,že? ()

Crackonosc

Já to nechápu... V podstatě ÚPLNĚ obyčejnej film se mi tak neskutečně moc líbil! Po přečtení zápletky jsem nevěřil, jak může mít něco tak lehkýho tak vysoký hodnocení. Teď už chápu, ale nedokážu to popsat. Možná ty správný hlášky na správných místech, možná ta dětinská a přesto vynikající hudba, možná Ellen Page, který role sedla, možná citlivá režije, která na nás nechrlí kamerový švenky a kila filtrů, možná všechno dohromady mi zatemnilo mysl a já musim (po krátkém rozhodování mez 4-5*) udělit hodnocení 5* s tim, že číselně je to silných 90% ()

MadChick

Tenhle film mi tedy opravdu nesedl. Nevím jestli to bylo momentální náladou, nebo je tento film opravdu tak nudný a o ničem. Vzhledem k tomu, že jsem si tady přečetl v zařazení, že se jedná o komedii/drama, tak jsem očekával alespoň jemný záchvěv humoru, ale bohužel se mi až na pár titěrných momentů neukázal (možná když jsem si odskočil na záchod a zapomněl jsem to stopnou a po návratu se mi to už snad ani nechtělo vracet zpět, takže pokud se během té 1,5 minuty událo něco úžasně vtipného tak se omlouvám za hodnocení :D ). Zkrátka příběh zbouchnuté holčiny, která se začne hojně navštěvovat budoucího manžela ženy, která má adoptovat její dítě mně opravdu moc nebral :D Z mého pohledu opravdu poměrně zbytečný čas před obrazovkou ... 40% EDIT: Jak si tady pročítám komentáře a sleduji hodnocení, musel jsem s největší pravděpodobností vidět úplně jiný film než tu ostatní popisují, jinak si to neumím vysvětlit :D ()

Káronoš

Jednoznačně vkusný, nápaditý, zajímavý a skvěle zahraný (hlavně výkon Ellen mě zaujal) film o dospívání a důležitém rozhodnutí mladé a "jiné" dívce Juno, která nechtěně otěhotní. Já osobně se příjemně a cíleně bavil, film měl určitou jiskru, která mě vtáhla do příběhu. Dívek ve stejné situaci jako byla Juno je na světě mnoho a bylo zajímavé sledovat jak se stím vypořádá. S přísnějším hodnocení díky oskarovým nominacím dávám 7.5/10. BTW: Po Thank You for Smoking mě znovu Jason Reitman svou příběhovou barvitostí velice zaujal. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009