Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

GrooveJump

Ola-la. Upřímně, kdyby tenhle film dávali v deset ráno na Nově, tak by si ho možná ani nikdo nevšiml, včetně mne, a přiznám se , že bych o nic zásadního a tak kvalitního nepřišel. ()

ywo666

Nuda. Nuda. Nuda. Pred filmom som mal prehnané očakávania. A? Nedostal som nič. Slovo komédia by som vyškrtol z popisu filmu. Nezasmial som sa snáď ani raz. Verím, že niekomu tam prišli výborné dialógy, skvelý výkon hlavnej hrdinky, a zujímavý nápad. Mne Juno, prišla otravná a nezaujímavá. Doslova mi liezla nna nervy celý film. Možno mám prehnane tvdé hodnotene zavinené vysokými očakávaniami, ale bohužiaľ mi film neponúkol nič prečo by som ho mal zdvihnúť. ()

uiu

Musím na sebe prásknout, že než jsem se na film podívala, byla jsem už rozhodnutá, že to bude jen volovina s holkou, která je tak blbá, že otěhotní v šestnácti letech. A ona to taky volovina být mohla, nebýt Ellen Page v hlavní roli, kterou jsem v té době znala možná tak z roličky v X-Menech. Už od první chvilky jsem si ji zamilovala, protože to rozhodně nebyla žádná blbá šestnáctka, ale ranařsky ironická až satirická puberťačka, kterou bych určitě jako rodič doma mít nechtěla, ale rozhodně bych ji chtěla jako nejlepší kamarádku. Právě pak si člověk uvědomí, že nechtěně otěhotnět nemusí jen hloupá holka z vidlákova, která nikdy nečetla Bravíčko, ale taková věc se stane i normální holce, která chce žít jen normální život. Naštěstí to doma u Juno vezmou sportovně a otec i nevlastní matka jsou rozhodnuti jí ve všem pomoci. Juno chce nejdřív na potrat a možná právě v čekárně v anonymním středisku pro nechtěné těhotenství se z ní stane žena, z čekárny uteče a rozhodne se dítě přivést na svět a dát ho k adopci. Ještě během těhotenství si najde pár, kterému ihned po porodu dítě svěří do péče a setkává se s úzkostlivou Jennifer Garner a jejím volnomyšlenkářským manželem Jasonem Batemanem. U této dvojice se mi moc líbilo, jaký byl každý zvlášť na začátku a jak se vybarvili na konci :) Samozřejmě měsíc po měsíci Juno roste břicho, čehož si nemůžou nevšimnout spolužáci ve škole a Juno statečně čelí posměškům a pomluvám. Právě její životní optimismus je neuvěřitelně silný a nakažlivý a člověk nechápe, jak to ta mladá holka může vůbec všechno snášet. Z filmu, který jsem na začátku odsoudila jako brak se vyklubal asi jeden z nejpříjemnějších filmů, jaký znám a můžu se na něj podívat i několikrát do roka a pořád mě baví. ()

BoncheR

Trochu nuda, aj na druhé zhliadnutie, ako oscarovka to nie je najhorší nápad, ale nie je to bohvie čo. Inak skvelá a spoľahlivá Ellen Page, ktorá ma len utvrdila v mojej platonickej láske k nej. Film však nič moc. (( 60% )) ()

geklon

Juno nepochopitelně nad věcí. Paulí neuvěřitelně mimo jako mimino Navzájem se nejspíš z nudy ojedou a je z toho 1000 ojeté téma, které pod taktovkou týmu v čele J. Reitmanem nepůsobí nikterak frustrujícím, mravokárným či opovrhujícím dojmem. Všechno je tu jen tak mimochodem přirozené a nevyhrocené i rodiče zmíněné jen tak mimochodem těhotné 16ileté středoškolačky, jsou jen tak trochu překvapení, né ovšem vyvedení z míry. Fakt je prostý, i z těžkého tématu se dá udělat lehký odpočinkový film.... pro všechny, kde je vše tak kouzelně buransky klidné..........Páta hvězdička je důsledek famouzního soundtracku...... ()

civalII

Krásný a milý filmeček. Oba hlavní hrdinové jsou úžasní a neuvěřitelně přirození. Jo a nohy Michaela Cery to je fakt masakr:-) ()

venison

Film „Juno“ nevidím poprvé a znovu si ho pustím ráda.. Odlehčeně vyprávěný příběh na vážné téma.. Hlavní hrdinka Juno nám dokazuje svou klackovitostí a nevyzrálostí, že na roli matky opravdu není připravená, ale zároveň ohromí silou rozhodnutí.. Je to příběh na pomezí uplynulého dětství a nastávající puberty, vcelku obyčejný, bez nějakých „adrenalinových“ zvratů.. Hodně obyčejný, milý, nevtíravý, citlivý, vtipný, trošku prdlý příběh, který zachycuje běh událostí, jak by se asi v normálním životě stali bez hollywoodského obalu ;-) A jako bonus perfektní hudba :-D ()

YumiOkami

✧ ❝𝐓𝐡𝐞 𝐛𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐲𝐨𝐮 𝐜𝐚𝐧 𝐝𝐨 𝐢𝐬 𝐟𝐢𝐧𝐝 𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧 𝐰𝐡𝐨 𝐥𝐨𝐯𝐞𝐬 𝐲𝐨𝐮 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐱𝐚𝐜𝐭𝐥𝐲 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐚𝐫𝐞. 𝐆𝐨𝐨𝐝 𝐦𝐨𝐨𝐝, 𝐛𝐚𝐝 𝐦𝐨𝐨𝐝, 𝐮𝐠𝐥𝐲, 𝐩𝐫𝐞𝐭𝐭𝐲, 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐬𝐨𝐦𝐞, 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐲𝐨𝐮, 𝐭𝐡𝐞 𝐫𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐬𝐭𝐢𝐥𝐥 𝐠𝐨𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐤 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐮𝐧 𝐬𝐡𝐢𝐧𝐞𝐬 𝐨𝐮𝐭 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐚𝐬𝐬. 𝐓𝐡𝐚𝐭'𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐟 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧 𝐭𝐡𝐚𝐭'𝐬 𝐰𝐨𝐫𝐭𝐡 𝐬𝐭𝐢𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐰𝐢𝐭𝐡.❞ ✧ ()

anusha

velmi vtipny film ktory mi nezacal liezt na nervy ani potom co som ho videla v priebehu jednoho tyzdna asi 7 krat ()

Brandon

Jedna zbloudila spermie "pana trencláka" a šesnáctiletá puberťačka je v tom. Ale co, o nic nejde, prostě to přechodí, dítě vyplivne, předá adoptivním rodičům (myšleno bez nadsázky). A život jde dál. Klid, zodpovědnost a rozum především. Už jsem psal, že jde o šesnáctiletou holku? Nejde náhodou o jeden ze zlomových okamžiků v jejím teprve začínajícím životě? Co nějakej strach, obavy z toho co bude? Ne, Juno je cool, nad věcí, těhotenství ji nemůže v podstatě rozhodit. Budiž, přistoupím tedy na to, že slečna je prostě jiná. Ale pak je tu problém číslo dvě. Ellen Page. Vše, co jsem ji vyčítal v Hard Candy se opakuje. Ellen se tak moc snaží hrát, že její herecké ego začíná pomalu dorůstat gigantických rozměrů. Do země tak zadupává to podstatné a to je přirozený projev. Snad má i talent, a proto se těším, až jednou ukáže, že roli nehraje, ale splývá s ní. ()

Tomesh

Po delší době snímek, který mě nesmírně potěšil a to právě díky sympatickému výkonu Ellen Page, do které jsem se prakticky během dvaceti minut zamiloval, nejen pro její krásu, ale hlavně charakter, rozvahu a osobitost. Vážné téma je servírováno s nadhledem a pohodou. Za zmínku stojí zajímavý soundtrack, o kterém jsem zprvu nebyl vůbec přesvědčený, ale ke konci se mi tak zalíbil, že už ho hledám na ftp.. Jinými slovy, krásné čtyři hvězdy, jo a miluju ji moc :) ()

Antek

Nominace na nejlepší americký snímek roku? První místo v TOP10 Rogera Eberta? Tak to asi těžko (o to víc bolí křivda na Gone Baby Gone). Jde o příjemný film, ale nic víc. Klasické "rádoby nezávislé" téma o lásce dvou loserů, o milých lidech kolem atd. Každý nadává na vykonstruovanost charakterů v hollywoodských slaďácích, ale PROBOHA (!!!) vždyť tenhle film nemá o nic víc upřímnější charaktery -- nebo vy snad takhle cool chytře mluvíte ve skutečnosti? Chovejme se o trochu víc jinak, než je ve filmech obvyklé a akademie nám za to dá Oscara. Asi takhle nějak zněl recept ... a zafungoval. :-( ()

VasaX

Juno - pro mě asi jeden z nej filmů roku 2007. Lehká nenucená teenage-outsider decentní komedie, která pojímá závažné téma nemoralizující a nenucenou cestou, doplněna padnoucím soundtrackem a s lehkou příchutí Napoleon Dynamite (přirovnávat rozhodně nechci!). Skvěle podaný příběh, role i herci (hlavně a jednoznačně hlavní role - Juno) jedna báseň, to vše v neuspěchaném a příjemném tempu. Ani jsem netušil, že si po včerejším Atonementu tak rychle spravím chuť (což většinou nějakou dobu trvá, pokud nenajdu rychlou úlevu v mé Krabiče asijské filmové záchrany :-)) Všem, co si rádi vychutnají znamenitý film s pomalým tempem "malých snímků" přeji příjemnou a ničím nerušenou zábavu a Ellen Page další úžasné role. ()

Master19

Příběh se mi líbi, s filmem je to ovšem složitější. Prostřední pasáž je hodně povedená, závěr poněkud nevyvážený a začátek trochu zbrklý. Každopádně Juno je smršť a pustit si ji do života znamená jistojistě nějaký zmatek a na to se vždycky dobře dívá. Krom již velebeného scénáře, hereckého výkonu Ellen Page, mnohokrát vyzdvihávaných úvodních titulků bych ještě rád upozornil na drobné, až nenápadné vtípky, kvůli nimž se rozhodně vyplatí sledovat Juno velmi pozorně. ()

Timak

Nádherné, úchvatné, překrásné ... Na konci jsem se málem rozbrečel. Skvěla ruka při vybírání herců. Jakoby to ani nehráli, ale žili tu story. Jennifer Garner zprvu nesympatická a nehodící se nakonec ukázala, proč tam je. Super. Prostě moc pěkné. ()

sahe

Zajímavě pojetí sdělení o neplnoleté matce... ale jako brala to docela úplně "v pohodě".... myslím, že je to kvalitní film. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009