Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Bingos

Z takovýchto filmů je mi obvykle na zvracení, ale díky Ellen Page jsem to nejen mohl ustát, ale párkrát se musel i usmát ()

PetkaW.

Příjemné pokoukání. Nenáročné, hezky zpracované, zajímavý námět, sympatické obsazení, příjemná hudba... vlastně asi nemám co vytknout. Děj hezky plynule odsýpal, došlo i na dojemnější chvilky, ale žádná kýčovitá klišé, což bylo moc fajn. Dobrý byl i konec - nijak přeslazený, prostě logické vyústění předchozího děje bez zbytečných sentimentalit. Ale čekala jsem něco víc. Je to příjemná oddechovka, která rozhodně neurazí a na kterou se dobře dívá, ale něco mi tam chybělo... ()

Mitin

3*, kdybych měl dát 4, bylo by to z části díky Ellen Page, ale hlavně Jennifer Garner, kterou jsem ve filmu naprosto zbožňoval! Jinak film se zajímavým námětem, který by byl bohužel bez Ellen Page jako jiný průměrný film na tohoto žánru. Trochu film od průměru zachraňuje zajímavé pojetí celkově postav a jejich charaktery a prostředí, což vše zanechá dobrý dojem. ()

orkadimenza

Juno je jeden z filmů, který netlačí na pilu a na nic si nehraje. Dokáže trefně a hlavně nenuceně pobavit a scénář, ač bych jej na oscarový vůbec netipoval, je i přes spoustu shod náhod nepopiratelně zajímavý. Ale je tu jedna věc, která koresponduje s mým "pouze" průměrným hodnocením, a to, že mi k těm čtyřem hvězdám přece jen něco chybělo, a taky bych tím urazil některé romantické komedie, které jsem ohodnotil 4* a přesto si myslím, že jsou určitě o třídu výše. Je to taková typická oddychovka, která neurazí a po pár dnech vyšumí z hlavy. A nechá ve vás jen to, že máte snímek odškrknutý ve svém filmovém seznamu jako "viděno". ()

KatRi

Dalo by se říci, že leitmotiv příběhu je docela nezáživný, mladá dvojice se poddá vášni a následky jsou zřejmé. Nedávno to tu bylo - Jude Appatow přece. Ale děj této skvělé oddechové komedie není tuctový, je originální, i když divák tuší, jak dopadne peripetie s potenciálními adoptivními rodiči. Velké plus má biologický otec - Paulie, je prostě roztomilý a nic neřeší, ačkoli je jeho holka nafouklá jak balon, v pohodě si dává svůj obligátní Tic-tac, herecky milé ztvárnění absolutního flegmatika. Zato Juno - je sice vtipná, že se člověk opravdu neubrání smíchu, ale jak je vlastně možné, když se ke svým problémům staví tak dospěle a zodpovědně a svůj outěžek nechce svěřit jen tak někomu, že do tohohle problému vlastně vlítla? Taková proměna a ta ukázková důvěra rodičů...Mladé herečce bych vytkla občasnou snahu hrát až tak přesvědčivě, že je to spíš na škodu. Přesto vás oba hrdinové opravdu dostanou a získají si vaše srdce. ()

kapibara

Tenhle film ve mně zanechal stejně příjemný pocit jako třeba Malá miss Sunshine. Krásný lidský příběh o holce ve které se asi každá dívka trochu pozná. Neplánované rodičovství, dospělý muž, který si teprve díky šestnáctileté holce uvědomí, co vlastně od života chce, žena toužící po dítěti a dva fajn rodičové. Příjemná hudba, humor....no zkrátka si mě tenhle film získal jak dlouho žádný jiný... hlavně díky oscarovému scénáři potrhlé Diablo Cody. ()

Dallas

Neustále čítam o tom ako sa kariéra Ellen Page rozbehla a koľko ponúk dostáva. Po tom čo som práve videl to ani inak byť nemôže. To bola smršť čo táto mladá baba predviedla. Krásny film s vynikajúcim scenárom, ktorý je tak živí ako život sám. Videl som už skoro všetky tohto roku nominované filmy a zlatý panák za scenár je tam kde má byť. Perfektné vedľajšie úlohu dopĺnali perfektnú Ellen, ktorá to ani vôbec nepotrebovala. No pre mňa určite zatial najlepší film minulej žatvy. 90% ()

dance-girl

Děj příliš nepřekvapí (což samozřejmě ani není účel), ale rozhodně jsem se nenudila. Zkrátka příběh ze života. Palec nahoru pro Ellen Page v hlavní roli! A plus za hudbu, která taky skvěle pasuje. ()

1945

Člověk by si mohl říct, že filmů s podobným námětem bylo natočeno již mnoho. Osobně musím říct, že Juno je zatím nejlepší film s touto tématikou, který jsem viděl: herecké výkony byly naprosto přesvědčivé a citově propracované. Pohodově naladěný soundtrack mě zaujal už při prvních minutách filmu... Juno je prostě zatraceně dobré ,,UFO", které se ubírá úplně za jiným cílem než většina snímků obdobné filmové kategorie ()

Barush

Juno jsem si okamžitě oblíbila a od jejího uvedení do českých kin už jsem ji viděla několikrát. Ellen Page je tu úžasná, vtipná, krásná... Ten film má strašně příjemnou atmosféru, kterou ještě podtrhává skvělá muzika. ()

Nebešťan

Příjemně odzbrojující film se sympatickou puberťačkou, která musí rodit, byť sama je ještě díťě, navíc dost komplikované. Love story trošku jinak, bez rozmáchlých gest a klasických happyendů, zato civilní příběh plný jakési upřímnosti a naděje, možná i nezkaženosti. ()

MkSallam

To má být oscarový scénář? No, ehm, ehm. Ne že by to nebylo fajn, rozhodně to má něco do sebe a člověk z toho cítí docela pohodu, ale scénář vlastně rozehrává zcela klasickej a až na závěr předvídatelnej mišmas komedie, dospívání a životního moudra. Voice-over pak beru jako podpásovku, obsahuje často zbytečné informace a ruší emocionální fluidum scén. Paradoxně mi tak Juno přišla zcela bezpohlavní, vykalkulovaná a běžná. A to i přesto že má vynikající herce (Ellen Page je vynikající) a že sem se docela slušně pobavil (sem tam dobrý hlášky, diskutování o béčkovejh hororech). Ale za srdíčko mě chytla až poslední desetiminutovka. ()

ottis

Skvělí hlavní představitelé,pohodová muzika,velmi příjemná komedie,která se nesnaží pobavit za každou cenu.Pro mě jeden z nejsilnějších zážitků za posledních pár měsíců.Tenhle film mě prostě dostal,fakt supr zábava. ()

Vejrrr

Juno je film s jednoduchou a v první chvíli nastolenou zápletkou. Holka přijde do jináče, což v jejich 16-ti letech nebyl zrovna plánovaný stav ...... a co dál. Jedná se o vyjímečně lidský snímek postavený na fantastické Ellen Page (o ní ještě uslyšíme) a jejím vybroušeném charakteru. Hold scénáristům. Po skončení nám film zanechá něco málo k přemýšlení a to je vždycky bod k dobru... ()

sona123

Juno je velmi milá a svižná podívaná. Dlouho jsem film odkládala, měla jsem za to, že to bude další z těch "hlubokomyslných" filmů, které téma nezletilé těhotné dívenky probere ze všech možných aspektů, což je sice fajn, ale to tu už snad několikrát bylo. A toto ne, bylo úžasné sledovat, jak všichni krásně drží pospolu, pokud to jen trochu jde, a jak jde všechno řešit s klidem a optimismem, bez hysterické křeče a velkých emocí...a že velké emoce nemusí navenek explodovat a křičet všude vůkol, ale člověk si je může i tiše odžít. Ze všech filmů s E. Page se mi tu slečna líbila nejvíc. Jen přemýšlím, necpou oni ji tvůrci pořád do červené? Každopádně jí určitě sluší :-) A úvodní titulky byly moc pěkné, nemělo to chybu od začátku do konce. ()

Zyne

shrnuto: Ellen Page je v teto roli nesympaticka, odrzla teenagerka, kterou nechapu, jak nekdo muze nekdo adorovat prave za tuto roli. film je sice prijemny, ale nic extra to neni, proto mi prijde zdejsi hodnoceni znacne nadhodnocene. komedialnich vlozek je poskrovnu, a tak se film plahoci v uplne necem jinem, co tak zabavne neni. dve hvezdicky za rezii a skutecne prijemne herecke vykony J.K.Simmonse a Jasona Batemana. a michael cera jako titulni jouda taky dobrej, jinak zklamani ()

dehlie

obyčajný príbeh, info o oscarovi za scenár ma teda mierne šokovala. značne nadhodnotený film síce so sympatickou, neotrelou a tehotnou ellen page, ale to je asi tak všetko čo môžem povedať. navyše som naďabil na dabing lucie vondráčkovej, ktorý sa mi vyslovene nepáčil, ale za to tvorcovia nemôžu. keď už komédiu o tehotenstve, rozhodne si pustím "nabúchanú". ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009