Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Skleena

"Tys to čekala, když si nás pozvala sem dolů?" "...Jo, ale doufala jsem, že jede třeba v drogách." Sakra, to byl ale emo nášup. Ellen Page byla krásná a předvedla parádní výkon, mě ale rozhodně nejvíc zaujal Michael Cera. Zahrál úžasný ucho - mimochodem, jsem jedinej, komu v obličeji přijde trochu jako premiér Fišer zamlada? :) Každopádně co se týče zápletky a vůbec děje, nepostavili před nás tvůrci nic originálního a za celou tu dobu se vlastně tak nějak nic moc nestalo a vše bylo ukončeno porodem, jak "asi většina těhotenství nejspíš končí", o čemž nás ve snímku přesvědčoval i Michael Cera. Na druhou stranu provedení a jakýsi duch nevinnosti, ve kterém se celý počin nesl, dokázal v kombinaci s ulízanou a velmi sympatickou hudební složkou splácat zajímavý a rozhodně silně nadprůměrný počin. Jediné, co mě zarazilo, byla snad až přílišná dokonalost a benevolentnost rodičů. Přijmutí faktu, že je dcera těhotná, a to prakticky bez mrknutí oka, to by nebylo nejhorší. Každopádně jak to mají amíci se zákonama, co se týče řízení? Šestnáctiletá Juno si to tam za volantem s břichem jako balón valila křížem krážem - navíc rodinným vozem, který měla kdykoliv k dispozici. Kolik aut si taková průměrná rodina, jejíž hlava rodiny je instalatér, může dovolit, že nechá svou těhotnou dcerušku šestnáctku jezdit tím velkým rodinným, kdykoliv se jí zachce a bez udání jakéhokoliv odůvodnění, kam zrovna valí? No, to už asi moc rejpu. Každopádně rejpání, šťourání a řezání je přeci emo, no ne? ()

Langy10

Pěkný film, o 16 leté holce, co najednou otěhotní ... Tak tenhle film se mi hodně líbil, celkem jsem se i smál a i jako drama to bylo povedený :).... je to spíš 3+ , ale i tak to stalo za shlédnutí :) ... jsem rád, že jsem to viděl :))) ()

O´Neill

Podobně jako u Vyfič! jsem se na Juno díval jen kvůli Ellen Page. Poté co jsem si jí jako herečku zamiloval v Incpetion jsem si řekl, že musím vidět její filmy, ikdyž mi ne vždycky padnou do noty. Juno je pohodový film, který si na nic nehraje, a navíc se skvělou Ellen Page. Ta zde opět hraje úchvatně, a to dopomáhá k tomu, aby tenhle film byl tak dobrý. Velice chytlavý soundtrack, a všechny problémy splynuté s těhotenstvím v 16ti, dáváji dohromady velice zábavný film. Neřekl bych, že tohle udělám, ale já rád dávám 80%. ()

Nach

Musím přiznat, že mě tato komedie moc nezasáhla. Ani jsem se nějak moc nebavil. Zřejmě právě proto, že jsem si ten film pouštěl pro rozveselení. Kdybych ji viděl jako čisté, žánrové drama, tedy i trochu jinak zpracované, určitě bych minimálně jednu hvězdičku přidal. Bohužel to ale dopadlo, jak to dopadlo. Tedy za mě slabý průměr. 65% ()

joker.george

Na film jsem se podíval kvůli mé oblíbenkyni a poměrně vysokému hodnocení a Ellen Page je famózní a odvádí kus práce, to ale i scénář a režisér, kteří z filmu naštěstí nedělají něco ubrečeného, ublíženého, citově vydírajícího, ale postavili hrdinku před konkrétní problém a ta se tím svým svérázným způsobem snaží vyrovnat. A hlavně jsem rád, že se ostatní postavy primárně nechovali jako blbci, takže jsem nad chováním postav nemusel trpět nebo se udivovat... A opravdu funguje adopce v Americe tak snadno?! ()

cariada

Náhodou jsem na to narazil hned na začátku a zaujala krásná Elliot Page (než se s ní stalo co se stalo). Na podobný filmy nekoukám, obvykle to má stále stejný scénář těhotná, dítě dát pryč a pak rozmyslet a nechat si ho. Tady to naštěstí dopadlo úplně jinak, což vítám. ()

4daPeace

Verdikt: Je 14. ledna něco před půlnocí, právě jsem shlédl Juno a už nyní vím, že jsem si našel svůj film roku 2008. Kdože to vlastně je ta Juno? Juno (Héra) je manželka a sestra Jupitera (Dia). Juno je neuvěřitelně milý, zábavný a upřímný snímek s velice neotřelým hudebním doprovodem v čele s Kimyí Dawson (Gůgl Kimya Dawson). A hlavně, Juno je ÚŽASNÁ Ellen Page, která snad svou roli ani nehraje, ale žije jí, co nejdříve se podívám na její ostatní filmy, snad to nebude přehnané, ale opravdu myslím, že Ellen Page je v současnosti spolu s Keirou nejlepší herečkou do 25 let, (promiň Scarlett). Musíte vidět a slyšet. Snad bude mít Juno podobný účinek i na Vás. You're a part time lover and a full time friend, the monkey on your back is the latest trend, I don't see what anyone can see in anyone else...but you... ()

Agoran

Juno je upřímnou komedií ve stylu Little Miss Sunshine, kterou připomene mimo jiné krásnou hudbou podkreslující prakticky celý film a kterou si ještě pár dnů po zhlédnutí pískám. Co mi ale u takovéhoto filmu vyrazilo dech bylo herectví 20-ti leté Ellen Page. Téhle slečně předpovídám zářivou budoucnost (dnes je 15.1.2008;) ). Její výkon celý film vede, ale zahanbit se nenechají ani ostatní herci a celé dílo má nádech má nádech dokonalosti. Trochu mě ke konci otrávilo jen směřování do klišé, ale pak se film zas vrátil do svých kolejí a rozhodně ho zařazuji do své složky filmů, které potěší. Aspoň doufám, že ho uvidím ještě v českém kině. ()

ad

Film jako je tenhle se musí objevit snad každý rok...hřejivá, lidská, trošičku naivní, polonezávislá a proto jemná komedie, která netlačí zbytečně na pilu, je silná v celku i v detailech, příjemně se na ní kouká, má svižné tempo, zajímavý soundtrack, oscarovou nominaci a lehce kýčovitých posledních dvacet minut...to vše Reitmanova Juno je a má... nepřináší tedy nic nového, ani objevného...ale myslím, že film zkouknu ještě několikrát a to především kvůli NESKUTEČNĚ ROZTOMILÉ Ellen Page a i kvůli tomu, že mám po skončení filmu vždy fajn náladu, což se nestává často :) PS. : Po pátém shlédnutí přidávám pátou hvězdu :) ()

cubajz

příjemná nízkorozpočtová komedie čerpající hlavně z výborného scénáře a charismatu neskutečně okouzlující Ellen Page. Věřím, že ve filmu snad ani nehraje a podobné chování či masakrální hlášky má i ve skutečnosti - prostě nechápu jak jinak by tahle mladá holčina dokázala na plátně působit tak sympaticky a nenuceně. Počkejte.... hned jí musim hodit do nejoblíbenějších hereček, asi jsem se zamiloval.. Jo a jako bonus - hádejte kdo Juno zbouchnul? - no ano, Michael Cera, aneb jeden ze dvou ústředních ťulpasů v Superbad! Nemůžu tuto komedii nazvat totálním nářezem nebo extází - faktem je, že je to pouze příjemný, s nadhledem braný film o aktuálním a ožehavém tématu (sexuální aktivita mladistvých:), který vám na dlouhou dobu zlepší náladu. ()

Lopic

Na poprvý mě to 100% nevzalo, ale napodruhý už je to jasných 5*. Měl sem hned chuť pustit si tenhle pohodovej filmek znova. Nebudu tady řešit jestli je těhotenství mladistvejch dneska velkej problém, od toho tady nejsem :D. Ellen Page byla naprosto dokonalá. Už sem to napsal u minulýho komentáře, ale já ji prostě žeru. Líp už "obtěžkanou" puberťačku zahrát snad nešlo. Adoptující pár mi tak úplně neseděl a mnohem víc se mi líbily chvíle bez nich, ale tak nebyli zas tak hrozní. No a looser Michael Cera byl taky k pomilování. ()

Crawler-D

Kreativní otevírací titulky určitě naladí každého diváka, kdož bude očekávat originálně pojatou jízdu humorného pohledu na těhotenství mladistvých. ()

Trainspotter

JUNO byla hlavní bohyně starověkého Říma (její jméno ve starověkém Řecku bylo Héra, Etruskové ji nazývali Uni) - byla to královna bohů. Juno byla sestra a manželka vládce všech bohů, Jupitera a matka Hébé, Vulkána a Marsu, jedna z nejdůležitějších postav božstva starořímského náboženství. Spolu s Jupiterem a Minervou byla členem Triády http://cs.wikipedia.org/wiki/Juno_(mytologie). ()

ifa

Juno a její tričko, které má každou chvíli prasknout, sarkastické hlášky, které pronáší, chytrá hlava, kterou je. Lehké, zábavné, už teď ten film miluju. Střelenost. Skvělý soundtrack. 100% ()

starbrejkr

Ač film okolo sebe doslova plive pohodovou a nezávislou atmosféru, dojmy mám po jeho zkouknutí negativní. Proč? Během průběhu jsem si vytvořil solidní antipatii k hlavní hrdince. Štvaly mě její řeči, působila (já vím, že to takhle mělo být kvůli jejímu věku, ale já tyhle typy nemůžu vystát) na mě jako nevychovanej puberťák a třebas při scéně u ultrazvuku bych se jednoznačně zachoval jako laborantka. A když máte takové nesympatie k hlavní hrdince, tak ve vás bohužel celkově film těžko může zanechat klady, i když je všechno kolem perfektní:-( A to je muzika, ostatní postavy, Reitmanův parádní a specifický styl natočení, nezávislá nálada snímku...Bohužel, hlavní dějová linie s hrdinkou nebyla tak úplně pro mě, což je pochopitelně jen a jen můj problém. Věřím, že nejvíc film osloví především vrstevnice Juno a obecně mladší generaci. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009