Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Renfield

Jmenuje se to Juno, je to o Juno, přesto mám pocit, že se z její přítomnosti mohlo klidně ubrat. To však zase neznamená, že by mě Ellen Page v roli nebavila, ale občas exhibuje až příliš, což byl pravděpodobně záměr. Prostoru pro ostatní postavy je tak minimálně, snad s výjimkou Marka. Ještě důležitější v příběhu je však Paulie, jenže jeho trenky se tu spíše mihnou, větší čas má až v závěru. I když se to nemusí zdát, je to spíše menší výtka, film mi sednul a líbí se mi, v jak pohodové atmosféře dokáže Jason Reitman vyprávět jinak velmi vážné téma. Však ono se vlastně nic neděje, když už se stalo. 75% ()

Phillo

Neviem sa zbaviť pocitu, že z tohto mohla byť kompletná silná a bezkonkurenčná dráma, nebyť tých pokusov o vtipy a teenagerskú zábavu. Tá sa dobre (tak ako total-looser výzor Michaela Ceru) hodila do Superbad než sem. Potenciál tohoto filmu znásobený viac než dokonalou Ellen Page bol určite väčší... Každopádne je to na Oscara dostačujúce a niekoľko krát lepšie než Little Miss Sunshine. 75% ()

kluk z Na

krásný, citlivý, vtipný filmeček... Ellen Page je velice živelná a její herecké kreace mě přesvědčují o vysokém potenciálu její kariéry... Michael Cera je skvěle „obyčejnej" a sem zvědav na jeho budoucí nestudentskou roli... do trojlístku těch co mě zaujali nejvíce řadím postavu tatínka, kterou ztvárnil J.K. Simmons, ten mě dostal svým osobitým humorem... skvělá hudba dotváří příjemnou atmosféru btw: ostatní herci byli taktéž velice dobří... když to vezmu kolem a kolem, tak Juno je další usměvavý vztahový filmeček, který mě opravdu chytil... pro mne zábavnější jak Garden State, ovšem v tomto žánru u mne zatim vede The Last Kiss ()

masiko

Nechápu proč se s timhle filmem tolik nadělá (asi za to můžou ty nominace na oskary - to, že jsou akademici blázni, snad ví od Amerického Gangstera už každý). Po dost dobrém Thank You for Smoking nám Reitman představuje něco od třídu horšího, ale ani tak se u toho člověk nenudí. ()

Jendus

... ze začátku jsem si myslel, že je Juno pouze jakási parodie na adolescentní věk. Tento pocit však brzy odezněl hlavně díky jeho naprosto spontánní hrdince, která ve svých 16 letech otěhotněla s týpkem, jemuž jsem nakonec i fandil :) a nevinnost tohoto "klučíka" jen podtrhává celkové vyznění snímku. Adopce, jako zápletka, zanechává otázku, zda-li je pravidlem, jestli všichni směřujem v produktivním věku k rodině a výchově potomků?Je to nevyhnutelnost nebo jen tlak společnosti? Asi to ovšem nebylo cílem filmu...Jinak na mně dílo působilo mile, dětsky a spontánně a za to všechno 4*. ()

jerenymo

Pěknej pohodovej snímek. Sice bych to nenazýval komedií,ale spíš úsměvným filmem. Školačka, která bere život po svém a její nadmíru pohodovej kluk dokázali vytvořit takovou příjemnou atmosféru že sem film zhltnul aniž bych si všiml jak mi utekl čas. Vřele doporučuji. ........a suprový žlutý trencle....chi taky :) ()

Oxymoron

Američani se na to tentokrát rozhodli jít trochu jinak a téma, které je věčnou předlohou amerických bláznivých teenage komedií, zpracovali ne tak bláznivě, jak je jejich zvykem. To může být pro někoho plus a pro někoho ne. Pro mne přesný prostředek. Herecké výkony všech byly skvělé, až na jeden - a tím byla zrovna hlavní představitelka. Nevím, do jaké míry za to mohl scénář a do jaké sama pohledná Ellen Page, v půlce filmu mi však Juno přišla šíleně otravná, přechytračelá a za každou cenu nutně vtipná. Navíc s typicky americkým vyjadřováním, kdy v půlce věty člověk šíleně zvýší hlas do pisklavých tónin (proč to všichni ti amíci dělají???) mne přiváděla do hrobu. Začátek a konec super, prostředek, který leží až moc na bedrech Ellen Page mne nedostal. ()

Illy

Neodolatelná Ellen Page svým cynismem a humorem zvedá tento "malý" film vysoce nad úroveň. Palce nahoru. ()

JM87

Moc příjemnej film na nedělní podzimní odpoledne. Chvílama mě to sice nudilo a čekal jsem víc scén s Juno a Pauliem a ten konec po porodu mohli taky klidně prodloužit, ale dávám 4 hvězdičky. Jedna je za Ellen Page v hlavní roli, je kouzelná:) ()

rotel

Napriek tomu že som bol dosť odmeraný na začiatku, postupom času si ma to získalo, až som tomu prepadol úplne/!!!/, čo sa mi nestáva často. ()

krvavamera

Kůl. Trochu zdráhavě jsem popadla na pultech místní trafiky dívídíčko, 99 kč a piece. O filmu jsem četla hodně pochvalného mručení, když šel v kinech. Michaela Ceru jsem si užila ve Scottu Pilgrimovi a tak jsem si říkala, že investice těžce vydělané stovky snad nebude zas až tak marná. A hej nebyla! I když jsem od snímku čekala v rámci možností to nejlepší, celkem příjemně mne překvapil. Hrdinka drsná, filmový vkus hrdinů na plátně taky slušnej, film se nikomu nezaprodává, no co víc si přát. Let's have a baby, baby. ()

Nexík

Opravdu škoda, že Ellen Page nominaci na Oscara neproměnila, protože by to bylo opravdu zasloužené. Výborný film pro zvednutí nálady. ()

Chosé85

Hezké a upřímné a při tom na vážné téma. A barevné. Skvělé herecké obsazení, kdy si hlavní postavy zamilujete (Page, Bateman). Přál bych si, aby se mi v podobné situaci podařilo se obklopit stejně klidnými a pohodovými lidmi, jako se to povedlo nekonformní Juno.... ()

Pevek2

Sepsano podle popularni ucebnice Syda Fielda o tom, jak se ma psat scenar. Postavy delaji rozhodnuti, tak ze si podle nich muzete ridit hodinky. Ale jinak se jim moc verit neda, i kdyz se o to desne snazi. Je to dokonce pitomejsi, nez se to na prvni pohled zda. ()

Mortemiss

Koukat se na to dalo, ale že by to ve mně zanechalo nějaké pocity, to říct nemůžu. Akorát jsem se poučila v tom, že si nemám nikdy začínat s klukem, který svým vzhledem připomíná Barbaru Streisand. ()

Pawlisman

Pro mě osobně zklamání a nezáživný film. Hlavní hrdinka je svá a člověk to mladé herečce snad i věří, ale to je asi jediný světlý moment. Jinak je film bez děje a bez pepře a soli. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009