Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

Antek

Anarchistická hříčka, která boří konvence a hranice dobrého vkusu. Postavy, bloumající světem zšeřelých sálů patologie, jsou do jedné (bez vyjímky) zvrhlé a odcizené světu kolem. Svět, ve kterém naturalisticky natočená pitva vyznívá jako milostné (a bolestivé) rozloučení -- svět, ve kterém jsou lidé děleni na ty živé a ty po smrti. Žádná morální dilemata, psychologická sonda do duše lidé hrajících si na bohy či výpověď o generaci bez citu -- jenom šíléná freska poskládáná z historek z márnice, kde pokud chceš něco víc, můžeš ztratit úplně všechno ... ()

Danny F.

Děj pokulhává. Vnitřností a krve je zde dostatek. Rafinovaná hra se životem a smrtí v tomto thrilleru z patologického prostředí může začít s hodnocením 60% ()

lykan9

Za mě je Patologie výborný thriller s vynikajícím obsazením. Co má takový žánr obsahovat, to všechno tento film měl a ve skvělé kvalitě. Takovéto filmy mají být v červených číslech. ()

NoFiction

Mam rád zvrhlé snímky, které mi vždy naznačí jen jedno : "Lidskou přetvářku" Neustále si na něco hrajem v tomhle světě a snažíme se něco dokázat, ale omyl v někom to prostě je! Vůbec bych se nedivil, kdyby tohle už dávno někde fungovalo a já byl mezi nimi. I přes to, že je to v podstatě podprůměrný film, tak tentokrát musím ohodnotit takhle, hladký průběh až dokonce. ()

Guzo

Mám z tohohle filmu poměrně rozporuplné dojmy, na jednu stranu mě zaujala režie a herecké výkony, ale ten scénář.. No, nevim, horor to pro mě prostě není, thriller taky ne, tak co to tedy je? Je to film o studentovi medicíny, který se zapojí do až moc nebezpečné hry se zabíjením. Proč se do ní zapojí? Je to šílenec? Ne, rozhodně mi jako šílenec nepřipadal, je velmi inteligentí. Tak tedy proč? To nám autoři asi jaksi zapomněli říct, že? Dalších podobných nelogičností je ve filmu víc, ovšem celkový dojem je vcelku dobrý. Řekl bych, že to Milo určitě dotáhne dál než do filmů tohoto typu. ()

Scar

Film pre diváka, ktorému fantázia dovolí vtiahnuť sa do akéhokoľvek prostredia. Teda nie pre diváka, ktorý čaká, že to za neho urobí niekto iný, lebo je jeho fantázia ohraničená od cesty zo školy, cez krčmu až domov. Áno, je to film pre ľudí, ktorí mali zimomriavky pri filme "Hlídač mrtvych" a ktorí vedia, že horor nerobia len duchovia, zmutované obludy a béčkové herecké výkony. Tiež je pravdou, že žáner filmu je v info. napísaný veľmi presne, v presnom poradí krimi/horor/thriller. ()

drackula

Príbeh partie zvrhlých rozmaznaných patológov v sebe nesie vcelku zaujímavú a pútavú myšlienku. Zábery z pitevných stolov sú vcelku zaujímavé a atmosféra márnice príjemne mrazí. Film ale zlyháva na prílišnej predvídateľnosti, keď prakticky každý plánovaný zvrat alebo šokujúce odhalenie je očakávateľné v dostatočnom predstihu nato, aby sa želaný efekt nedostavil. Každopádne ako štúdia toho koľko možností má vrah v prípade ak sa vyzná v medicíne zaujímavé. 70% ()

Ichabod

Solidně drsný thriller, který si brutalitou a zvráceností nezadá s pokračováním Saw, ovšem má poměrně logické vyústění a závěr, do kterého se navíc dostaneme poměrně svižně a dal mi to co jsem očekával. Film lehce upadá převážně na absenci hlubší myšlenky a hlavně na hercích. S výjimkou Westona jsou všichni a zejména Ventimiglia velmi slabí. ()

Musak

71%, sice to na plnohodnotný 4* asi nemá, ale já se u filmu bavil, námět byl taky zajímavý a to mi stačí:) Zajímavosti: Někteří účinkující museli před natáčením koukat na opravdovou pitvu, kvůli přípravě na své role. Chyba ve filmu: Když je Gwen nalezena mrtvá za neznámých okolností, tak je Tedovi dovoleno, aby udělal její pitvu, přesto že on objevil její tělo a může tak být podezřelí. Ve skutečnosti pitvu nesmí provádět patolog, který by jakkoliv znal mrtvou osobu. ()

JančiBači

Na začiatku mi to prišlo,ako celkom slušné Bčko.No čim dalej sa film rozbiehal,tym som bol viac znechuteny a odvracial som oči..No ako som ich odvratil,tak som ich aj privratil8),pretože sm bol vydierany. Schoelermann je vydierač ktory nám servíruje na jednej strane nechutny sadisticky film,no a na druhej strane film tak namakany že sa neda nedopozerať,pretože ste ako na ihlach,ako pribeh"Hráčov so smrtou" dopadne. Neznamy herci pridavaju na autenticite.. Hlavna postava nie je žiadne neviniatko,je to človek,ktoreho temnejšia polovica ho dost ovlada.No napriek tomu,sa rozhodne vratit sa znovu na cestu z ktorej zišiel,aj ked to uz nebude take,ako predtym a vobec to nebude jednoduche ()

Looser

Dekadentní patologicko-kriminální thriller obsahující příjemně ne-americký konec. Akorát nechápu jak při castingu přišli na Alyssu Milano. ()

Soweek

Naštěstí se tu zombíků nedočkáme. Dočkáme se ale velmi originálního psycho-thrilleru, který baví od začátku až do konce. Vždycky sem věděl, že na těch pitevnách neni něco v pořádku...:-) ()

ZkuKol

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to jako slušně natočená hovadina. Pointa buď nijaká, nebo jsem ji nepochopil. Herci nejsou špatni, ale jen díky tomu, že scénář je tak postavený na hlavu, že by to neuhrál dobře nikdo. Slušně to odsýpá, ale nejen, že u toho nesmíte myslet, nesmíte se ani divit, protože jinak byste celý film nedělali nic jiného... 40% ()

ArdathBay

Pathologicky ujeté. Pro milovníky Dextera jako dělané. Lauren Lee Smith je rezečka k nakousnutí. Explicita pitvání je opravdu VELKÁ. Děj se žene "hezky" kupředu a vy se přinejmenším nenudíte.A mozek můžete nechat odpočívat. ()

sedm.1

Horror?Co prosím?Napínavé?Kde prosím?Patologie mě hodně zklamala.Zapůsobilo to na mě jako natáhnutá epizoda z nějaké Kriminálky LA,NY a já nevím odkud ještě,akorát že tyto seriály obsahují daleko brutálnější výjevy jak z piteven,tak ze samotného děje.Patologie nemá čím zaujmout.Nevýrazní herci,nudný děj,pomalé tempo,málo krvavých efektů,žádné napětí,nulové překvapení.Patologie je jen tuctovým thrillerem,který ani v nejmenším nedokázal využít prostředí,kde se odehrává a jestli si autoři mysleli,že v dnešní době budou šokovat diváka tím,že zobrazí páreček,který si to rozdává na pitevním stole mezi mrtvolama,tak pak tento film musel zkrátka dopadnout tak špatně,jak dopadl. ()