Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

david666

kdyby tam nebylo tolik (zbytečného) sexu a přidali pár mrtvol navíc bylo by to i za ****. Jinak ale solidní thriler pro silné žaludky. Některé scény se opravdu nehodí k nedělnímu obědu:-). ()

Vitex26

Nevýrazní herci, nevýrazný scénář, nevýrazná režie. Ani naturalistické stříkání krve, zvratků a obsahu dalších vnitřností, ani erotické scény, nevybočily ze všudypřítomné šedi Patologie. Jednou z mála věcí, která skutečně stojí za zmínku, je vtipně morbidní závěr. Čekal jsem více... ()

da_silva

Fakt netušim jak mám hodnotit... na jedný straně hrozná kravina, dost ujetá, natočená režisérem klipů Scooteru, samoúčelně kozatá a krvavá. Na druhý straně, přes všechno mi to přišlo jako dobrej film, uteklo to jako voda, Milo Ventimigliu mam prostě rád a taky to bylo samoúčelně kozatý a krvavý :) . No hlavní záporák celkem tragickej a film vyšumí úplně do nikam. Myslim si, že natočit film duo borců Neveldine/Taylor (autoři scénáře), tak by film měl nadhled, kterej mi tady chyběl - od první minuty neuveřitelná zápletka se tu podává hrozně vážně, over-the-top film, u kterýho nevědět kdo ho napsal, tak si myslíte že je to další pokus o thriller kerej se vymknul z reality (a u toho zmíněného dua, kór po shlédnutí traileru na Crank2, si dovolím tvrdit že měl to bejt prostě jenom další úlet stejně jako Crank). Přesto se mi film ale líbil, takže házim průměrný hodnocení. ()

redalert21

Uz nejaky ten cas sem nedal filmu ktery sem videl za posledni dobu min jak 3hvezdy, ale toto dílo k tomu vedlo už od zacatku, studentík si jde na praxi pro nadane patology a s bandou bláznů se rychl skamaradí, každý si nekoho najde, zabije a ostatní hadají jak...no proste nuda a blbost na ntou...a ten závěr tomu dodal korunu, toto se opravdu nepovedlo a i herci byli hrozně nevýrazní...ble ()

*Dosis*

Úchylka a od toho se odmotával celý film... Jak se říká, člověkovi se někdy zalíbí i sračka a má k ní určitou citovou vazbu, kterou jsem já obdržel k tomuto filmu.. 80% ()

FincherD.

Každé tělo má své tajemství. Sex, drogy a mrtvoly, aneb dvojice Neveldine/Taylor(tentokrát však jen jako scénáristé a producenti) opět ve formě. Tady by asi neměl nikdo očekávat brilantní herecké výkony. Film má, také i díky klipové režii, spád, perverzně-bizarní atmosféru a parádní závěr. Na někoho bude těch zvrhlostí ve filmu možná trochu moc, ale např.soulož před mrtvým publikem jen tak v nějakém filmu zase neuvidíte, což asi není nejlepší doporučení proč si tenhle film pustit nebo ano? Zvrhlíci:)) ()

sAreOn

Silný průměr. Sice zajímavý námět i provedení... ale herecké výkony jsou na bodu mrazu, což vše velmi sráží. Nečekáný závěr vše posouvá o něco výš, ale ne dostatečne. ()

Davemix

Tak to byla velká chyba ! Nejenom ten film, herci, kamera atd., ale hlavní chyba byla, že jsem si to vůbec pustil. Nicméně jedna hvězda za finální řez...:-) 30% ()

brasek

Skvelý nápad, slabšia realizácia. Scenáristi Neveldine a Taylor námet niekomu určite ukradli, lebo pochybujem že by na to prišli sami. ()

notozjano

Tohle je film, kde hlavní roli hraje čistá zvrácenost. Pokouší se nahlížet do tajných koutů lidské duše a zároveň i trochu filozofovat o lidských touhách. Nutno dodat ovšem, že tohle s hororem nemá nic společného. Je to thriller jak vyšitý a stačilo by navýšení rozpočtu, určitě i více motivovat a vést herce a mohla to být taková pecka, že by nadšenci tohoto žánru ani nemrkali a hodnocení by bylo v červených. Závěr se vcelku povedl a tak je opravdu škoda promarněného potenciálu a film je předurčen k pouze průměrnému hodnocení. Ovšem žádná ztráta času. ()

VeRuSskA

Průměrný film, s divným dějem. A toto že je horor? Tak to asi těžko.Jestli si myslí , že když jde vidět jak tam někoho pitvají jestli to znamená že je to horor tak to teda nevím. ()

jcall2bad

Patologie je zvláštní film. Svou neotřelostí, nápaditými scénami a povedeným závěrem jistě vybočuje z hájů průměrnosti. Na druhou stranu, dobrá polovina postav (a jakože jich nebylo tak moc) je zcela zbytečná a s její absencí by film na ničem neztratil, no a ta druhá půlka, která je nějak důležitá, je zase zahrána nepřesvědčivými herci (Weston sice maká, co mu síly tačí, a podává nepochybně nejlepší výkon v tomto filmu, nicméně ani jemu jsem tu psychopatii ani na moment nežral). Tak co teď s tím? Dobře napsaný scénář je srážen hodně předvídatelným dějem a ten závěr (mluvím-li o posledních dvaceti minutách filmu) je sice povedený a rozhodně šikovně vymyšlený, zároveň se ale vymyká veškerým přírodním zákonům a to by bilo do očí i tehdy, kdybych se na to koukal zhruba v takovém stavu, v jakém postavy v tomto filmu hráli svoji hru. Tak či onak, je to pořád zábavné a o několik tříd lepší, než taková Anatomie. Takže přeze všechno je to relativně milé překvapení a lehký nadprůměr. Čtyři hvězdičky ale jen tak tak. ()

mungo

Nudný film, žádná akce, žádné napětí, žádný vtip. Jen spousta nechutných scén s podrobně znázorněnými pitvami a znetvořenými těly. Ani několik "duchaplných" projevů tento film rozhodně nezachrání. Rozhodně nic co bych toužil vidět znovu. ()

pavlussa

1* za Mila (teda hlavne z nostalgie po Gilmorkach). Jinak si to nezaslouzi vubec nic, v mem pripade taky proto, ze vim, jak to skutecne vypada na pitevne.. ()

Chlo0opek

Parta mladých doktorů patologie se baví zabíjením a následně hádáním příčin smrti. Jako nápad dobré, ale stejně mě to nijak nevzalo. Jednou vidět stačí.. ()

Xtrodinary

Nemôžem si pomôcť, ale tento film sa mi páčil. Bolo to iste trošku opovrhnutia hodné zobrazovanie lekárskej fakulty, ale bolo to svojské. Samozrejme čo by sa dalo od takych týpkov ako tam hrali čakať. Na horror sa to nepodobalo, aspoň mne nie, možno som zvyknutý, ale ako thriller to nebolo zlé, koniec bol celkom fajn. Ani sám neviem prečo dávam 5*, ale niečo sa mi na tomto filme proste zapáčilo. ()

BlackMolla

Po celou dobu filmu jsem se nepřestávala divit. Nejdřív jak se takové zvěrstvo může na patologii dít, pak jak se do toho mohl krásný Milo uvrtat. Thriller je to asi slabý, ale celkově mi to přišlo zajímavý a nic podobného jsem zatím neviděla.. ()