Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

corpsy

Je tu viac klišé, ako počtu šiat v názve filmu, ale celkom príjemne sa na to pozerá a ak ste romantik(čka) až do morku kostí, váš zážitok bude rozhodne znásobený. ()

ladko

Kritizovať pri romantickej komédii predvídateľnosť a klišovitosť, to je ako keby človek kritizoval to, že v animovanom filme sú kreslené postavy. 27 šiat aj napriek tomu, že do žánru neprináša nič nové(čo ani nikto nemohol čakať), neurazí a celkom pobaví. Prvých 50 minút je dokonca výborných a dosť som sa bavil. Potom však film stratil akosi šťavu, humoru ubudlo, pribudlo romantiky a patetických diálogov. Ešte stále to však drží pokope vďaka Katherine Heigl, ktorú som si obľúbil už v Grey's anatomy a Knocked up a aj v tomto filme dokazuje svoj komediálny talent a ako vždy jej to pristane. Niekedy doslova cítim potrebu zhliadnuť takýto typ filmu(po všetkých tých "náročných" filmoch ako No country for old men, There will be blood a podobne) a preto mi 27 šiat prišlo vhod. ()

Rosana

Jako pěkný romantický film to byl. Víte co, nevěřím, že by dva lidi dokázali rozezpívat celou hospodu. A od začátku bylo jasné, jak to dopadne, jenom čekáte, jaký kdo bude mít šaty. A to není spoiler! Je to jasný už z názvu filmu. Ale proboha, pokud potkáte nějakého překladatele - vysvětlete mu, že slovo "nevěstzilla" neexistuje!!!!! Říká se "BRIDEZILLA" a říká se to i u nás!!!!!! ()

Vxxx

Velmi obyčejná a průměrná komedie, která neurazí ani nenadchne. Opravdu k Tomu nemám co říct, snad krom toho, že soundtrack je naprosto otřesný. Horší popovky, ze kterých se mi křivil obličej při každé scéně, vybrat nemohli... Jinak ničím zvláštní. Ani herecké výkony nebyly nijak dech beroucí. 2* (Vlastně jediné, co mě na tom filmu zaujalo bylo to, že si Malin Åkerman a Judy Greer "spolu zahrály" v epizodě Himym "The Bride", což mi přišlo krásně pádné...) ()

mysiak

Nečakaný hit, nečakane dobré...Áno, je to plné klišé, vieme ako sa to skončí, ale aj tak je to dobré, a to najmä vďaka výbornej Katherine Heigl a Jamesovi Mardsenovi, ktorý sú výborné duo a navzájom sa doplňujú...Vynikajúca oddychovka, ktoré trošku chýbala irónia a trošku čierneho humoru (z toho nápadu sa dalo vytrieskať ešte viacej). P. S. Záverečných 27 družiek je originálny nápad ako aj záverečné titulky, ktorý patria k tým najoriginálnejším, čo som videl vo filme. ()

Tayen

Průměrná komedie se klišovitými hrdiny , kteří se ze začátku nenávidí, aby nakonec zjistili, že spolu chtějí strávit zbytek života. Nenadchne. Neurazí. A je asi tak originální jako tenhle komentář. ()

katasta

Hezká romantická komedie na odreagování. Koukat se na Katherine Heigl je vždycky příjemné a tady se člověk ještě ke všemu kouká na hromadu svateb, což je další velmi příjemná věc :o) Jediný takový nedostatek je, že zápletka je značně neoriginální, protože to, že muž využívá ženu a v tom se do ní zamiluje a nakonec se o využívání dotyčná doví je stará věc použitá už v mnoha filmech podobného typu. ()

sta

už by si ty počítače, co podobné filmy píšou, měly založit odbory, aby všichni věděli, na čem jsou..30 % za prostě výtečného Marsdena a Heiglovou.. škoda, že je dobrý pocit utopen tím tlustým nánosem stereotypní špíny plné klišé.. btw: oeňovat, že to "funguje" je nesmysl, protože to schéma je tak vygenerované, aby "fungovalo".. romantika však vskutku filmově "existuje" tam, kde se o ten velký cit spolu s postavami neustále strachujeme.. ať se přizná ten, kdo si na začátku myslel, že konec nebude takový, jaký je. prvním dvaceti jsem ochoten dát pětikorunu na rohlík, protože takovým lidem musíme pomáhat, nemají to ve světě lehké. ()

buldock

Tak tohle je typický příklad toho , jak nemá vypadat romantická komedie. Jedná se o klišovitý , infantilní , trapný , scénáristicky velmi slabý a režisérsky ubohý odvar , který omílá již stokrát viděné a neoriginální témata , která jsou ke všemu ještě hrozným způsobem natočena. Vydržel jsem jen díky velmi dobré Katherine Heigl , která drží celý film nad vodou , ale pro příště by si měla lépe vybírat scénář a režiséra. Suma sumárum: těžká nuda. Film: 44% ()

blackrain

Mě se to líbilo. Příjemný film. Nápad byl dobrý. I když být 27x na svatbě jako družička, to je docela síla. Takový milý a nenáročný film. ()

kaylin

Katherine Heigl si pro sebe vytvořila škatulku. Její obličej - a vlastně i celé tělo - se pro romantické komedie očividně hodí. Nejspíš jí to nevadí, protože jejím dalším filmem by opět měla být komedie, která se nám docela hodí i názvem - "The Big Wedding". "27 šatů" už je trochu starší kousek, ale také tu jde o svatby. Jane je tou ženou, která vám dokáže zařídit svatbu od prvního krůčku až po ten úplně poslední. Jako plánovač je naprosto dokonalá, jen je tu jeden problém. Nedokáže si pořádně naplánovat svůj vlastní život, čímž samozřejmě myslím život intimní. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/27-satu-2008-40.html ()

Tony.cs

Uvítal bych víc společných konverzací mezi Heiglovou a Marsdenenm. To bylo žůžo. Ona krásná, on sympaťák. ()

slunicko2

Stokrát recyklované nic. Pokud vám nevadí, že všechno, naprosto všechno, dialogy, zápletky, vtipy, dokonce i klišé jsou vykradené z jiných, lepších filmů, pak jste ten, komu je dílo určeno. Přidejte jalové herecké výkony necharismatických protagonistů a silně přepálenou stopáž a film vašeho srdce je tady. Hezké záběry z Manhattanu a z Central Parku pak už nic nezmohou. What color is that - vomit? ()

01Zuzana10

typicky priklad Bckoveho filmu - oblubene motivy z inych filmoch v inom sate a inych kombinaciach. Len nechapem, ze to tak dobre zaraba... Psychicka vycerpanost z maturit a prijimacok na VS ma dohnala k nekritickemu vyberu filmu, len podla zanru. Lutujem toto. Zial, tento film.. ako tisicky dalsich jemu podobnych ma nezaujal. V pamati ostane dalsi max. mesiac a potom si ani nespomeniem na meno hl. postav.. zadnu stopu nezanechal ()

Toshiro

Romantická komedie o holce co pořádá svatby pro ostatní a sama nic. No co si budeme povídat, tenhle žánr se z průměrnosti vyhrabe málokdy. Ale vcelku jsem se bavil a pro shlédnutí s drahou polovičkou :) je 27 Dresses dobrá volba. ()

FilmFan24

Romantika, která ničím nepřekvapí. Od začátku tušíte, jak se bude příběh věčné družičky Jane oblečené do 27 šatů na svatbách vyvíjet. Praktikované heslo "Co je v domě, není pro mě" půvabnou Jane "Zbouchnutou" Katherine Heigel napadá vždy, když se jenom podívá na svého šéfa Georga (kupodivu výrazný je jenom hlas Edwarda Burnse). O tom že neskončí v náručí svého nadřízeného ji definitivně přesvědčí životní zásady měnící mladší vypočítavá sestra (Malin Akerman), která za ní právě přijíždí do New Yorku a s "Panem Georgem Dokonalým" se setkává...Aby toho všeho nebylo dost, na scénu vstupuje vlezlý novinář Kevin (přirozeně výrazný James "Cyclop" Marsden), píšící do novin pod pseudonymem sloupky o svatbách. Samozřejmě přeskočí jiskra a...Závěr filmu nabídne kouzelné vyznání lásky a originálně pojaté závěrečné titulky. To pravé dojetí romantikou se ale nekoná. Bohužel. Na to je všechno až moc nalinkované a předvídatelné. Všechno už tady kdysi bylo - možná trochu jinak, dozajista i lépe, ale bylo. Ale i tak - hlavně kvůli ústřednímu hereckému páru Heigl(-ová) a Marsden a zvláště jejich pěveckému číslu na baru kdesi v Balíkově, dávám poctivé 3*. ()

dawe04

Bohužel, podprůměrný romantický příběh z nudy nevytáhnou ani občasné světlejší momenty, ani neanorektické představitelky hlavních rolí včetně sympatické Katherine "Izzie" Heigl. ()

Skip

Spíš podprůměrná romantická komedie. Jedna hezká tvář a pár vtípků, které se moc nepovedly, jaksi nestačí, aby byl můj apetit v tomto žánru uspokojen. ()

Nuala

Přestože 27 šatů nepřináší nic moc nového, je to docela milá komedie s pár vtipnými okamžiky, docela sympatickými hrdiny (přiznávám, mám ráda Katherine Heigl, takže sem trochu ovlivněná :)), rozporem mezi hodnou nešťastnou princeznou a zlou sestromrchou a samozřejmě nesmí chybět happy-end (jinak by to přece nebyl americký film :)). Přestože témata jsou již docela ohraná, musím říct, že jsem se docela bavila-nejspíš je to tím, že už jsem pár let nebyla v kině na komedii. Občas mi přislo, že si tenhle film tak trochu dělá srandu z jemu podobných, ale možná to nebyl záměr filmařů, ale jen má naděje v inteligentní humor. A na závěr jedna velká pochvala pro Katherine Heigl, je prostě strašně sympatická a zahraje všechno. :) ()

SallyZen

Charisma Katherine Heigl mi nedovolí tento snímek hodit do odpadu. Ale jinak je to sračka sraček, jak jinak než z USA. 25% ()