Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

LondonGirl

Nemôžem za to, ale mám neskutočnú slabosť pre takéto filmy/rozprávky a draky. Bolo to krásne, mám pocit, že keby som mala zase 10 rokov, tak by som si na Vianoce priala draka. Na konci aj nejaká tá slza vyšla.Naozaj krásne. ()

Luksa

Pecka! Technicky brilantní, co se týče emocí odzbrojující, neuvěřitelně zábavný a kouzelný 3D animák s jednoduchým, ale fungujícím příběhem, navíc ve fantasy kulisách, mlask. Pixar s Toy Story může jít někam, draci mají daleko větší drajv. ()

MiaMoonlight

Přiznávám, že jsem film neviděla v té úplně nejlepší kvalitě, ale i přes to mě naprosto okouzlil. Konec filmu není typický happyend, to mě vážně zaujalo. A dráček se zelenýma očima je šíleně roztomilý a jen co sem film dokoukala prohlásila sem, že ho chci domů. Nemám problém dát filmu pět hvězdiček, určitě budu klidně spát..:)) ()

IMPAIRED

Jednoznačně nejlepší animák co jsem viděl... Po tolika letech se mi zas stalo že jsem bez dechu sledoval celý film a OPRAVDU si přál ať to dobře dopadne a ti dva se skamarádí a všechno. Absolutní top, kterou trumfne jedině první Shrek. Nemám slov, nádherný animák, zejména skvělé dialogy, hlasy, intonace (samozřejmě mluvím o originále).. Absolutní bomba. ()

tommmy89

Od začiatku, ako som začal pozerať tento kreslený film, som vedel, že ma nesklame, a že bude výborný. Krásna grafika v HDTV ma veľmi očarila a priniesla tomuto filmu krajší zážitok, než by človek čakal. Vykreslenie detajlov, ako dračie šupiny, západ slnka (zore), morské vlny, vikingské fúzy a iné.... :-) Krásny príbeh o mladom vikingovi Škyťákovi a jeho kamarátovi drakovi Bezzubkovi. To ako sa môže začať priateľstvo medzi dlhoročnými nepriateľmi na život a na smrť, Vám ukáže jedine tento animovaný film, ktorý istotne poteší celú rodinu: ;-) 4* ()

jenik71

Vikingové vs. draci - to je námětem této povedené animované pohádky o tom, že ne každý drak musí být nutně zlý a lidem jenom škodit. Jde o pohodový film pro celou rodinu, snad jen závěrečný souboj draků je možná až příliš akční. Pro někoho to může být plus, pro jiného možná ne. Každopádně zábavné to je a já proto dávám 80%. ()

BuryGol

Konečně animák kde to neni jenom o roztomilejch načechranejch zvířátkách. Tady máme nebezpečný draky, neohrožený Vikingy, a sposutu akčních scén s ohněm nebo drakem. Já jsem moc rád za neokoukanej příběh (za to je pátá hvětda), byť bych moh z historickýho hlediska něco vytknout. Ve 3D to musí bejt asi ještě lepší, ale mně se to líbilo moc. Jedinej zápor je tady Jay Baruchel, kterej by neměl vůbec hrát, natož tim svym srašnym hlasem namlouvat postavy a druhej zádrhel je moje uvažování nad tim, jak by Viking v severský oblasti moh mluvit se skotskym akcentem... ()

jefff

Myslel jsem, že kromě Madagaskaru a Doby ledový mě už nikdy žádný animák nezaujme. A ejhle. Jak vycvičit draka je překrásný pohádkový příběh s úžasnou animací, výbornou zápletkou a brilantní reřií. Pro mě velké překvapení! ()

Amputace

Pro fanoušky Johna Powella naprostá povinnost, jinak bohužel pouze lehce nadprůměrná animovaná megalomanie, navíc na některých místech nepokrytě vykrádající Avatar. Slabší 4*. ()

obivan568

Přesně takhle má vypadat animovaný film - příběh dobře vyprávěný a pochopitelný, nádherná hudba, výborné a sympatické hlavní postavy (i draci)... Jak vycvičit draka je zkrátka jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl! - 98% ()

Masrii

Není moc animáků, které by se mi líbily víc, co si tak vzpomínám, tak rovnat se můžou jen Úžasňákovi, nebo starší Toy Story. Děj je vypracován perfektně, nechybí akce, animace jsou rovněž výborné, hudba i hlavní hrdina dobře zvoleny. Jinak nemám co dodat. 95% ()

Trapper33

Za mě rozhodně animák roku a bude patřit i nadále mezi moje nejoblíbenější filmy. Noční běs je nejúžasnější drak na světě! ()

tommy187

Pekné spracovanie, zaujímavý dej - jednoducho dobrý animovaný film, na ktorý sa aj dospelý človek určite díva s radosťou v očiach :). Rozhodne odporúčam každému pozrieť si film o mladému Vikingovi Štikútovi, ktorý sa stáva z úplného amatéra hrdina :). ()

Čtec

Tak vidím, že Dračí doupě by potřebovalo rozšířit svůj Bestiář o pěkných pár potvůrek... Včera jsem viděl na Prima Zoom dokument o hlubinných rybách, no a teď zas tohle. Inu, příroda je mocná stvořitelka :-) ()

venca163

Dreamworks dělá příjemnou a promakanou animaci a po Madagaskaru přišel s něčím, co nestaví na hloupém dětinském humoru a já jsem to ač neplánovaně moc rád dokoukal. A je jedno komu fandíte, vyhrajou všichni =). (75%) ()

mikulíšek

Film neuráží ani dospělého diváka, ve svěžím dobrodružném příběhu si každý najde to své. Je pravda že děj není nijak zvlašť originální, na druhou stranu Vikingové se svou severskou mytologií jsou vítanou změnou. Jak vycvičit draka je postavený především na ústředním dráčkovi (Bezzubkovi), který je geniálním, a nádherně animovaným, ztělesněním domácích mazlíčků vůbec. Všechny ústřední postavy jsou slušně propracové a z technického hlediska je film výrazný nadprůměr. Výborná je kamera a kompozice záběrů. Mnohé záběry připomínají Avatara ale zažitek je z nich lepší. ()

made1

Tak trochu mě překvapuje současné umístění (18. 04. 2010 - 122. místo) tady v žebříčku. Nebylo to tak hrozné, ale čekala jsem sotva, že se dostane mezi červená čísla. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky