Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je předposlední večer roku 1936, mrzne. Prázdný autobus se blíží ke konečné a dostane smyk. Dva autobusáci řeší situaci obvyklým způsobem. Jdou k bedně s pískem a hodlají posypat silnici. V bedně naleznou mrtvou dívku, velmi mladou, hezkou, ale úplně nahou… Vzbudí domovníka (V. Drha) v nejbližší vile, aby zavolal policii. Na místo se dostaví mordparta, zatím vedená inspektorem Březinou (V. Kulhavý). Vrchní inspektor Klubíčko (M. Donutil) na místo činu dojde po svých: bydlí poblíž a právě se vrací z kavárny. Tak začíná dnešní příběh. Ještě než se oné noci rozední, vypátrá vrchní inspektor Klubíčko se svými muži vraha… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (35)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak kvalitativně rozdílné adaptace detektivek Emila Vachka uvnitř jednoho detektivního cyklu, který spojuje postava inspektora Klubíčka? Je to vůbec možné? Ano je, o dva roky mladší Muž a stín Dušana Kleina ční nad Zlou minutou jako Kolos rhódský nad kocábkami v rhódském přístavu. Až na představitele hlavního hrdiny Miroslava Donutila kompletně obměněné herecké obsazení (Miroslav Táborský dokonce hraje úplně jinou roli než v Muži a stínu!!! Což je ovšem čistě logicky chronologií daný problém právě onoho mladšího pokračování...) i štáb včetně režiséra udělal bohužel své... Matné herecké výkony bez špetky jiskry (mimo neznámých tváří selhává i nestor Martin Štěpánek), podivné dějové peripetie, atmosféra, v níž zcela absentuje napětí... Česká obdoba belgického Hercule Poirota tu v tomhle filmu prostě neměla svůj den... ()

karlee 

všechny recenze uživatele

Mně to zas o tolik horší než Muž a stín nepřijde, v některých ohledech naopak. Nesnaží se zbytečně o klišovitou idealizovanou prvorepublikovou atmoféru á la Moskalyk (kamarádské prostitutky, féroví zločinci) a soustředí se více na příběh, to je pozitivum. Naopak herecky je to horší (třeba Vlasákovou jsem ani nepoznal, to si snad dělala srandu), jedině snad Juřička byl celkem dobrý. ()

Reklama

bloom 

všechny recenze uživatele

Opravdu zklamání. Po vynikajícím Muži a stínu přšla opravdu ne moc příjemná Zlá minuta. Kromě opět výborného Miroslava Donutila většina hereckých výkonů kulhá, z představitele inspektora Březiny jsem měl až husí kůži. Na rozdíl od Dušana Kleina si režisér Kačírek nezachoval ani čistotu stylu. Ale role Miroslava Táborského pobaví. Když překousnete, že hraje jinou roli než v Muži a stínu, tak schválně zkuste spočítat počet jeho replik. ;-) ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Až příliš vykonstruovaně a neživotně působí tato televizní adaptace. Těžko říct, zda je to už původní knižní předlohou, kterou jsem nečetl, scénářem anebo režijním ztvárněním. Snad nejabsurdnější mi na celém příběhu přišla skutečnost, že policejní detektivové vyřeší celý případ během noci (od večerního nalezení mrtvoly do následujícího rána), přičemž neustále někoho budí ze spánku a obtěžují nehledě na noční klid, ať už jde o svědky či o podezřelé, a všichni jsou jim bez reptání kdykoliv ochotně k dispozici a podrobují se jejich často neomaleným požadavkům, kdy například lékař je svým vlastním vozem vozí po Praze od čerta k ďáblu, a když je pak ještě pozve domů na čaj, tak se před nimi na jejich výzvu ochotně svlékne a vytáhne všechny věci z kapes coby sprostý podezřelý. Myslím si, že tak horliví policisté a submisivně poslušní občané nemohli existovat ani za 1. republiky. ()

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Ale jo, mělo to příjemnou, mírně strašidelnou zimní atmosféru. Sice jsem už na začátku odhadla kdo je vrah, podle snad až příliš nevinného chování, ale i přes to mě to bavilo. Líbilo se mi, že Miroslav Donutil hrál tak, že divák úplně zapomněl že se dívá na něj, a pouze vnímal postavu detektiva Klubíčka. Na třicátých letech skutečně něco bylo, a mě se líbilo jak to tady uměli vystihnout. Některé herecké výkony trochu pokulhávali, ale jinak se to docela dalo. Řekla bych průměrná, ale česká sledovatelná detektivka. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (6)

  • Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

Reklama

Reklama