• Radek99

Tak kvalitativně rozdílné adaptace detektivek Emila Vachka uvnitř jednoho detektivního cyklu, který spojuje postava inspektora Klubíčka? Je to vůbec možné? Ano je, o dva roky mladší Muž a stín Dušana Kleina ční nad Zlou minutou jako Kolos rhódský nad kocábkami v rhódském přístavu. Až na představitele hlavního hrdiny Miroslava Donutila kompletně obměněné herecké obsazení (Miroslav Táborský dokonce hraje úplně jinou roli než v Muži a stínu!!! Což je ovšem čistě logicky chronologií daný problém právě onoho mladšího pokračování...) i štáb včetně režiséra udělal bohužel své... Matné herecké výkony bez špetky jiskry (mimo neznámých tváří selhává i nestor Martin Štěpánek), podivné dějové peripetie, atmosféra, v níž zcela absentuje napětí... Česká obdoba belgického Hercule Poirota tu v tomhle filmu prostě neměla svůj den...(21.10.2007)

• Lish84

Nudil jsem se o chlup méně než u Muže a stínu - předchozího filmu s detektivem Klubíčkem. Výprava je sice o poznání skromnější, vyvažuje ji však působivější atmosféra zimní pražské noci - působivější ovšem ve smyslu rčení o jednookém mezi slepými. Vyšetřovaný případ je zajímavější a Miroslav Donutil jako Klubíčko o něco lepší než minule - stále to ale není postava, která by mě zajímala a chtěl bych ji znovu vidět. Takže, jak jsem již zmínil, je to sice nuda o chlup menší, přízvisko strašná si ale pořád zaslouží. Mluví se tu tolik, až se člověk v detailech zápletky ztrácí a tím si děj plně nevychutná, stále to nemá pořádný spád a švih. Odvyprávět stejný příběh klidně i za půlku stopáže (tedy za cca 3/4 hodiny) by filmu jedině prospělo. Závěrem musím přiznat, že při vší nudě jsem v jednom momentě téměř vyprskl smíchy - to když garážmistr zkomolil Klubíčkovo jméno. Tenhle vtípek se tvůrcům povedl.(23.10.2007)

Ale jo, mělo to příjemnou, mírně strašidelnou zimní atmosféru. Sice jsem už na začátku odhadla kdo je vrah, podle snad až příliš nevinného chování, ale i přes to mě to bavilo. Líbilo se mi, že Miroslav Donutil hrál tak, že divák úplně zapomněl že se dívá na něj, a pouze vnímal postavu detektiva Klubíčka. Na třicátých letech skutečně něco bylo, a mě se líbilo jak to tady uměli vystihnout. Některé herecké výkony trochu pokulhávali, ale jinak se to docela dalo. Řekla bych průměrná, ale česká sledovatelná detektivka.(18.12.2011)

Mně to zas o tolik horší než Muž a stín nepřijde, v některých ohledech naopak. Nesnaží se zbytečně o klišovitou idealizovanou prvorepublikovou atmoféru á la Moskalyk (kamarádské prostitutky, féroví zločinci) a soustředí se více na příběh, to je pozitivum. Naopak herecky je to horší (třeba Vlasákovou jsem ani nepoznal, to si snad dělala srandu), jedině snad Juřička byl celkem dobrý.(26.8.2011)

Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%.(31.8.2011)

• - První adaptace vznikla v ČST již v roce 1965 - Zlá minuta. (NinadeL)

• - Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)