Zlá minuta má hodně předpokladů pro vynikající televizní či filmový přepis. Nehledě na to, že Vachkův Klubíčko už byl skvělý v tomto případu v rozhlasových hrách s Bohušem Záhorským nebo s Markem Ebenem. Nicméně na ČT asi bylo vyloženě nutné nechat tento fenomén splynout s Donutilem, protože jinak by také nemuselo vzniknout vůbec nic. Jako televizní filmeček to funguje, retro je uvěřitelné, detektivní pointa je příjemně napínavá a odhalení vraha překvapí. Přála bych si ale, aby Alex Koenigsmark neposouval děj o tři roky vpřed, protože úzus z Poirotovského seriálu, že rok 1936 je nejhezčí je sice fajn, ale je to jen dojmologie a na retru z roku 1933 není přece vůbec nic špatného, ba právě naopak.(12.8.2016)

Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%.(31.8.2011)

Ale jo, mělo to příjemnou, mírně strašidelnou zimní atmosféru. Sice jsem už na začátku odhadla kdo je vrah, podle snad až příliš nevinného chování, ale i přes to mě to bavilo. Líbilo se mi, že Miroslav Donutil hrál tak, že divák úplně zapomněl že se dívá na něj, a pouze vnímal postavu detektiva Klubíčka. Na třicátých letech skutečně něco bylo, a mě se líbilo jak to tady uměli vystihnout. Některé herecké výkony trochu pokulhávali, ale jinak se to docela dalo. Řekla bych průměrná, ale česká sledovatelná detektivka.(18.12.2011)

Krom Donutila ne zrovna dvakrát přesvědčiví herci a absentující atmosféra. Obvzláště té je škoda, jelikož v několika málo momentech vystrčí růžky a o to více zamrzí, že jí tam není více. Přeci jen stará noční Praha za mrazivé noci, to si o atmosféru přímo říká. Navíc ani scénář není nikterak objevný a je až přespříliš čitelný. Nic to však nemění na faktu, že na poměry české televizní inscenace to svůj účel plní. Devedesát minut Zlé minuty nakonec není zlých, jen ostudně tuctových.(22.10.2007)

• bloom

Opravdu zklamání. Po vynikajícím Muži a stínu přšla opravdu ne moc příjemná Zlá minuta. Kromě opět výborného Miroslava Donutila většina hereckých výkonů kulhá, z představitele inspektora Březiny jsem měl až husí kůži. Na rozdíl od Dušana Kleina si režisér Kačírek nezachoval ani čistotu stylu. Ale role Miroslava Táborského pobaví. Když překousnete, že hraje jinou roli než v Muži a stínu, tak schválně zkuste spočítat počet jeho replik. ;-)(22.10.2007)

• - První adaptace vznikla v ČST již v roce 1965 - Zlá minuta. (NinadeL)

• - Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)