Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  Tak kvalitativně rozdílné adaptace detektivek Emila Vachka uvnitř jednoho detektivního cyklu, který spojuje postava inspektora Klubíčka? Je to vůbec možné? Ano je, o dva roky mladší Muž a stín Dušana Kleina ční nad Zlou minutou jako Kolos rhódský nad kocábkami v rhódském přístavu. Až na představitele hlavního hrdiny Miroslava Donutila kompletně obměněné herecké obsazení (Miroslav Táborský dokonce hraje úplně jinou roli než v Muži a stínu!!! Což je ovšem čistě logicky chronologií daný problém právě onoho mladšího pokračování...) i štáb včetně režiséra udělal bohužel své... Matné herecké výkony bez špetky jiskry (mimo neznámých tváří selhává i nestor Martin Štěpánek), podivné dějové peripetie, atmosféra, v níž zcela absentuje napětí... Česká obdoba belgického Hercule Poirota tu v tomhle filmu prostě neměla svůj den...(21.10.2007)

 • Lish84
  **

  Nudil jsem se o chlup méně než u Muže a stínu - předchozího filmu s detektivem Klubíčkem. Výprava je sice o poznání skromnější, vyvažuje ji však působivější atmosféra zimní pražské noci - působivější ovšem ve smyslu rčení o jednookém mezi slepými. Vyšetřovaný případ je zajímavější a Miroslav Donutil jako Klubíčko o něco lepší než minule - stále to ale není postava, která by mě zajímala a chtěl bych ji znovu vidět. Takže, jak jsem již zmínil, je to sice nuda o chlup menší, přízvisko strašná si ale pořád zaslouží. Mluví se tu tolik, až se člověk v detailech zápletky ztrácí a tím si děj plně nevychutná, stále to nemá pořádný spád a švih. Odvyprávět stejný příběh klidně i za půlku stopáže (tedy za cca 3/4 hodiny) by filmu jedině prospělo. Závěrem musím přiznat, že při vší nudě jsem v jednom momentě téměř vyprskl smíchy - to když garážmistr zkomolil Klubíčkovo jméno. Tenhle vtípek se tvůrcům povedl.(23.10.2007)

 • josieaddms
  ***

  Ale jo, mělo to příjemnou, mírně strašidelnou zimní atmosféru. Sice jsem už na začátku odhadla kdo je vrah, podle snad až příliš nevinného chování, ale i přes to mě to bavilo. Líbilo se mi, že Miroslav Donutil hrál tak, že divák úplně zapomněl že se dívá na něj, a pouze vnímal postavu detektiva Klubíčka. Na třicátých letech skutečně něco bylo, a mě se líbilo jak to tady uměli vystihnout. Některé herecké výkony trochu pokulhávali, ale jinak se to docela dalo. Řekla bych průměrná, ale česká sledovatelná detektivka.(18.12.2011)

 • karlee
  ***

  Mně to zas o tolik horší než Muž a stín nepřijde, v některých ohledech naopak. Nesnaží se zbytečně o klišovitou idealizovanou prvorepublikovou atmoféru á la Moskalyk (kamarádské prostitutky, féroví zločinci) a soustředí se více na příběh, to je pozitivum. Naopak herecky je to horší (třeba Vlasákovou jsem ani nepoznal, to si snad dělala srandu), jedině snad Juřička byl celkem dobrý.(26.8.2011)

 • sud
  ***

  Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%.(31.8.2011)

 • - První adaptace vznikla v ČST již v roce 1965 - Zlá minuta. (NinadeL)

 • - Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace