Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je předposlední večer roku 1936, mrzne. Prázdný autobus se blíží ke konečné a dostane smyk. Dva autobusáci řeší situaci obvyklým způsobem. Jdou k bedně s pískem a hodlají posypat silnici. V bedně naleznou mrtvou dívku, velmi mladou, hezkou, ale úplně nahou… Vzbudí domovníka (V. Drha) v nejbližší vile, aby zavolal policii. Na místo se dostaví mordparta, zatím vedená inspektorem Březinou (V. Kulhavý). Vrchní inspektor Klubíčko (M. Donutil) na místo činu dojde po svých: bydlí poblíž a právě se vrací z kavárny. Tak začíná dnešní příběh. Ještě než se oné noci rozední, vypátrá vrchní inspektor Klubíčko se svými muži vraha… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (35)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Krom Donutila ne zrovna dvakrát přesvědčiví herci a absentující atmosféra. Obvzláště té je škoda, jelikož v několika málo momentech vystrčí růžky a o to více zamrzí, že jí tam není více. Přeci jen stará noční Praha za mrazivé noci, to si o atmosféru přímo říká. Navíc ani scénář není nikterak objevný a je až přespříliš čitelný. Nic to však nemění na faktu, že na poměry české televizní inscenace to svůj účel plní. Devedesát minut Zlé minuty nakonec není zlých, jen ostudně tuctových. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ach jo, Prachaře mám docela rád jako bývalého člena Nightwork, dokonce mi nevadí ani jako moderátor nebo porotce, ale v tomto případě byl jako herec hrozný. Tahle kriminálka nebyla po příběhové stránce hrozná, dokonce má i několik zajímavých pasáží a dobrých momentek, ale jako celek na mě moc velký dojem neudělala. Donutil to táhl sám, ostatní se zrovna moc nepředřeli. Místy se to i dost vleklo. Nicméně průměrné ohodnocení tomu dám, ale jen tak tak… ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak kvalitativně rozdílné adaptace detektivek Emila Vachka uvnitř jednoho detektivního cyklu, který spojuje postava inspektora Klubíčka? Je to vůbec možné? Ano je, o dva roky mladší Muž a stín Dušana Kleina ční nad Zlou minutou jako Kolos rhódský nad kocábkami v rhódském přístavu. Až na představitele hlavního hrdiny Miroslava Donutila kompletně obměněné herecké obsazení (Miroslav Táborský dokonce hraje úplně jinou roli než v Muži a stínu!!! Což je ovšem čistě logicky chronologií daný problém právě onoho mladšího pokračování...) i štáb včetně režiséra udělal bohužel své... Matné herecké výkony bez špetky jiskry (mimo neznámých tváří selhává i nestor Martin Štěpánek), podivné dějové peripetie, atmosféra, v níž zcela absentuje napětí... Česká obdoba belgického Hercule Poirota tu v tomhle filmu prostě neměla svůj den... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Zlá minuta má hodně předpokladů pro vynikající televizní či filmový přepis. Nehledě na to, že Vachkův Klubíčko už byl skvělý v tomto případu v rozhlasových hrách s Bohušem Záhorským nebo s Markem Ebenem. Nicméně na ČT asi bylo vyloženě nutné nechat tento fenomén splynout s Donutilem, protože jinak by také nemuselo vzniknout vůbec nic. Jako televizní filmeček to funguje, retro je uvěřitelné, detektivní pointa je příjemně napínavá a odhalení vraha překvapí. Přála bych si ale, aby Alex Koenigsmark neposouval děj o tři roky vpřed, protože úzus z Poirotovského seriálu, že rok 1936 je nejhezčí je sice fajn, ale je to jen dojmologie a na retru z roku 1933 není přece vůbec nic špatného, ba právě naopak. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)
  • Točilo se v Praze-Smíchově ve vilové čtvrti Pod Lipkami. (sator)

Reklama

Reklama