Škoda jen, že tvůrci více nepřitvrdili, z daného tématu by šel vydupat slušný atmosférický thriller. Ale i tak se jedná o zdařilý detektivní příběh, zajímavý jednak atmosférou zimní noční Prahy a jednak jednotou místa, času a děje - na dopadení pachatele se spěchá. Vyjma Miroslava Donutila a Martina Štěpánka jsou ostatní herci málo známí a ne úplně úžasní, ale díky nevelkému prostoru a typové přesnosti dokáží majestátnému Donutilovi hrát na smeč. Martin Štěpánek v menší roli záletného lékaře taktéž skvělý. Slabě nadprůměrná, ale příjemná detektivka. 60%.(31.8.2011)

Krom Donutila ne zrovna dvakrát přesvědčiví herci a absentující atmosféra. Obvzláště té je škoda, jelikož v několika málo momentech vystrčí růžky a o to více zamrzí, že jí tam není více. Přeci jen stará noční Praha za mrazivé noci, to si o atmosféru přímo říká. Navíc ani scénář není nikterak objevný a je až přespříliš čitelný. Nic to však nemění na faktu, že na poměry české televizní inscenace to svůj účel plní. Devedesát minut Zlé minuty nakonec není zlých, jen ostudně tuctových.(22.10.2007)

Zlá minuta má hodně předpokladů pro vynikající televizní či filmový přepis. Nehledě na to, že Vachkův Klubíčko už byl skvělý v tomto případu v rozhlasových hrách s Bohušem Záhorským nebo s Markem Ebenem. Nicméně na ČT asi bylo vyloženě nutné nechat tento fenomén splynout s Donutilem, protože jinak by také nemuselo vzniknout vůbec nic. Jako televizní filmeček to funguje, retro je uvěřitelné, detektivní pointa je příjemně napínavá a odhalení vraha překvapí. Přála bych si ale, aby Alex Koenigsmark neposouval děj o tři roky vpřed, protože úzus z Poirotovského seriálu, že rok 1936 je nejhezčí je sice fajn, ale je to jen dojmologie a na retru z roku 1933 není přece vůbec nic špatného, ba právě naopak.(12.8.2016)

• bloom

Opravdu zklamání. Po vynikajícím Muži a stínu přšla opravdu ne moc příjemná Zlá minuta. Kromě opět výborného Miroslava Donutila většina hereckých výkonů kulhá, z představitele inspektora Březiny jsem měl až husí kůži. Na rozdíl od Dušana Kleina si režisér Kačírek nezachoval ani čistotu stylu. Ale role Miroslava Táborského pobaví. Když překousnete, že hraje jinou roli než v Muži a stínu, tak schválně zkuste spočítat počet jeho replik. ;-)(22.10.2007)

Mně to zas o tolik horší než Muž a stín nepřijde, v některých ohledech naopak. Nesnaží se zbytečně o klišovitou idealizovanou prvorepublikovou atmoféru á la Moskalyk (kamarádské prostitutky, féroví zločinci) a soustředí se více na příběh, to je pozitivum. Naopak herecky je to horší (třeba Vlasákovou jsem ani nepoznal, to si snad dělala srandu), jedině snad Juřička byl celkem dobrý.(26.8.2011)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

• - Román Emila Vachka Zlá minuta poprvé vycházel na pokračování v Českém slově v roce 1933. (NinadeL)

• - První adaptace vznikla v ČST již v roce 1965 - Zlá minuta. (NinadeL)