Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Orhalmi

Podle mně opravdu vynikající film vedoucí k zamyšlení. Na jedné straně národní bezpečnost, na druhé straně svoboda slova a ochrana zdrojů. Film o zásadách, postavení žen ve společnosti, ne jen americké. Ostatně herecké výkony taky nebyly k zahození. DRma, které doveden vtáhnout diváka, lomcuje pocity, konec není vůbec jasný. ()

Kubík

Docela kvalitně sprcované drama na dobrém scénáři. Dobře podaný střet dvou zájmů. Film popisuje o tom, co se stane, když hrajete vysokou hru a nemáte trumfy aneb největší terorista proti kterému se nedá bránit je stát ()

jack_scott

Velice hezké a poutavé drama, které rozhodně zaujme především hereckými výkony. Scénář a režie jsou taktéž povedené, film také hodně staví na současné atmosféře ohledně pravomocí vlády v tomto ohledu...ale přitom se nesnaží zaujmout nějak lacině. Je to skutečně dobré, a přitom se to ale neomezuje vysloveně na jedno téma. Ve filmu je dost věcí které zaujmou téměř každého, proto mohu snímek s klidným svědomím doporučit. **** a 85%. ()

Blazis34

Film s poměrně jasným dějem a žádnou velkou zápletkou. Přesto dílo přes sto minut dlouhé, kde se stále jen povídá není nudné. Odhaluje sílu médií, kterou ale jasně převyšuje síla vlády s kterou sympatizují i soudy. Svou roli skvěle zahrála nádherná herečka Kate Beckinsale, která určitě neměla lehké se do role odsouzené novinářky, která postrádá rodinu vcítit. Přesto to zahrála skvěle a bez ní bych dal filmu tak o 15% méně. Takhle dávám 65% - takové lepší tři hvězdičky. ()

Bilky

Novinárov nemusím, nerozumiem ich pohnútkam, no som si vedomý toho, že formuju náš názor a majú v rukách veľkú moc. Nie všetci si to bohužial uvedomujú...vďaka nim môže byť celebrita každý a naopak - beda vám, ak ste v ich nemilosti a nie ste dostatočne za vodou. Príbeh novinárky, ktorá ide za svojim cieľom až do konca a neváha obetovať pre svoje presvedčenie osobné šťastie, či štastie ľudí okolo - to je téma ktorá ma vôbec nelákala aj kvôli mojim predsudkom k novinárom. Napriek všetkému ma tento film chytil a nepustil. A to si na ňom vážim najviac. Až potom herecké výkony, či slušnú a civilizovanú réžiu bez umelých vsuviek, akčných náletov kamier a podobných "moderných" výstrelkov. Samozrejme verím, že mnohých práve spracovanie odradí alebo ich unudí ako aj vsádzanie na pointu. Ale celkový výsledok ma príjemne prekvapil. 75% PS: A objavil som skvost menom Vera FARMIGA ;) ()

kenny79

Skvělé drama o novinářce ke kreré se dostane informace o tajné vládní agentce. A jak to u novinářů bývá, podělí se o to s ostatními prostřednictvím novin, to se však nelíbí vládě a tak i za cenu uvěznění se snaží z ní dostat její zdroj. 70% ()

Cyberboy

I přes silnou pointu celého příběhu a výbornou Kate se mi nechce jít s hodnocením výš. Film postrádá šťávu a napětí. Je to škoda. S danými prostředky by se dalo vykřesat mnohem více atmosféry. ()

Nefaria

Síce hra na biele a čierne ma už nijako nefascinuje, kvalita sa v tomto prípade zaprieť nedá. Možno sa réžia miestami priveľmi spolieha na zraniteľnosť diváka a priveľmi sa sústreďuje na súboj dvoch matiek a nie novinárky a agentky. Predsa len tie časy, keď sa hralo divákovi priveľmi na srdce už pominui.. ()

yatan

Milujem filmy ktore maju hlbku a ktore tlacia na pilu..Nothing but the Truth je film z rady tych, ktore si presne za to vazim. Sofistikovany pribeh inspirovany Judith Miller, ma hlavu aj patu a nadherne preleti ponad tematiku ovela vaznejsieu, ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat. Jednoznacne zatial najlepsia zahrana rola pre Kate Beckinsale, velmi dobry Dillon a prijemnu atmosferu viril ako vzdy dokonale charizmaticky Alan Alda..pre mna vyborna drama, nie az tak dobre zrezirovana ako Changeling, ale aj napriek tomu ma Nothing but the Truth ucel, ktory pre mna film ma mat, a ten ucel splnil na 90%. 9/10 Film z radov - NEEDED! ()

milanko8

Drsný film s originálním koncem, ale celý úspěch a dojem pro mě stojí a padá s nezvykle inteligentními a dospělácky uvědomělými dětičkami... Skvělý proslov (obsahově, myšlenkově) Alana Aldy u nejvyššího soudu. ()

Sticks

Človek usadne k tomuto dielku s veľkými očakávaniami špionážneho thrilleru či kvalitnej súdnej ťahanice. Nedostane ani to, ani ono a Nic než pravda je ako tvrdenie, že kuracie exkrementy vo fast-foodoch sú skutočné mäsko z kuraťa. Hlavným problémom je naivita u diváka s ktorou tvorcovia počítajú, preto im nestačí princíp, za ktorý Rachel bojuje, ale snažia sa spiknutie proti nej ukázať zo všetkých smerov, čo je celkom zbytočné. Nielenže tá chvíľková hra na rodinnú drámu je nezvládnutá, rovnako aj pobyt vo vezení. Ak chcem jedno, či druhé siahnem po inom titule. Ak si chcem zanôtovať Kto za pravdu horí, tiež siahnem po niečom inom, lebo nie, nestačia mi sympatické tváre, ale očakávam aj emócie, ktoré zo mňa Rod Lurie nevydoloval. (čo tie znudené detské výkony?) ()

elanista1

Anglo-americký právny systém je nám, Európanom, vzdialený a častokrát sa stáva, že mi logicky nejdú do hlavy niektoré práva a právne inštitúty, ktoré sú v Amerike zasa vecou normálnou; ale stále ma baví sledovať súdne drámy, a tým viac keď sú takéto kvalitné. Toto je jeden špičkový film o jednej zásadovej žene a nádherná ukážka toho, že ľudia sú mnohokrát obeťami ani nie tak nespravodlivého práva, ako obeťami morálky. Prakticky všetci herci sú brilantní a niet tu nudného výkonu. Najviac pochopiteľne Kate Beckinsale, ktorá nečakane zaujala viac hereckým prejavom ako fyzickým vzhľadom. Len tretí film s Mattom Dillonom, ktorý som videl a v každom jednom ma presvedčil o svojej kvalite, tento chlapík má moje uznanie. ()

sendisis

Celý film jsem vůbec nechápala o co jde. Je to trochu nerealistické, aby někdo strávil rok ve vazbě za to, že neřekne svůj zdroj obzvlášť v USA, kde se ohání svobodou slova každý druhý nýmand. A nakonec zjistíme sice zdroj, ale ne proč ho hrdinka tajila? Klidně mohla uvést jako zdroj tu mrtvou agentku CIA. Prostě příběh je dost děravý, nevím, proč má vlastně tak dobré hodnocení, protože průběh je pro mě dost nudný, konec to vylepšuje, ale je trochu. ()

Mamutol

Film je nejen nudný, ale má i dementní scénář. Pokud bylo zdrojem tajných informací nezletilé dítě, tak nevím na co si ta hloupá novinářka celou dobu hrála a mohla to klidně říct, protože děti jsou chráněny zákonem a nikomu by se tudíž nic nestalo. Jedna hvězda za Veru Farmigu. ()

honzic

Zajímavý film, stojí za myšlení. Každopádně herecké výkony nejsou špatné a závěr je docela fajn. Hodnocení: 75 % ()

david666

Závěrečná pointa u mě vyvolala trošku pochyby, zda se reportérka v podání skvělé Kate B. zachovala správně - že využila informací od tohoto "zdroje". Jinak se ale jedná o film, který Vás chytne a s postupujícím dějem se nestačíte divit, kam až Vás krytí zdroje informací pro reportáž může zavést. Je také dobře, že se tvůrci vyhnuli nějakým velkým gestům a prohlášením a nechávají úsudek na divákovi. Takže věřím, že nějak takhle to mohlo opravdu být. ()