Nic než pravda

Nothing But the Truth

Drama / Thriller

USA, 2008, 103 min

Výborné a ve své podstatě drsné drama o lidské vůli a síle, ale to, proč je tak lidsky významné a odlišné, než ostatní, se dozvíme až v poslední minutě filmu a přiznám se, že jsem to takhle vůbec nečekal. V ten moment vyzní všechno jinak a já jsme pochopil proč Kate nepodlehla a držela se i přes strátu všeho. Nejkvalitnější film Kate Beckinsel, ale musím zmínit i starouše Aldu. 4,5* Jen škoda, že to nemělo ještě nějaký dojezd, na který bych byl velmi zvědavý.(24.7.2013)

Vynikající. Z Kate Beckinsale se po mírně podivných začátcích v akčních filmech a nahánění upírů stává plnohodnotná herečka, která svůj um jen tak snadno neschová (nehledě na to, že je rok od roku krásnější). V tomto napínavém dialogovém dramatu hraje tak přesvědčivě, až jsem ke konci kroutil hlavou nad tím, jestli jí ztráta budované novinářské kariéry a ideálního rodinného života za nezvěřejnění jména informátora opravdu stojí. Odkud všechno to odhodlání? Tady dokonce i umírají lidé! Zdravý člověk přeci neriskuje celý svůj život, může-li v tomto případě odpovědnost svalit na někoho jiného! Zdrcující smutná pravda, ale pravda (národní bezpečnost také má svou váhu, a člověk prozrazujicí citlivé informace by opravdu měl být soudně stíhán). Proč se tedy hereččina hrdinka chová tak hloupě iracionálně? Pozor: odzbrojujících posledních pár minut dokáže po tomto přemítání při finální gradaci snímku vyvést z omylu tak překvapivě, jako sladká brusinková omáčka na talíři se svíčkovou. Za sebe mohu říci, že se mi nikdy nestalo, aby mě tak dlouho mrazilo při sledování konce filmu. Ta intenzivní minuta nepříjemného pocitu, která se dostavila s nečekaným rozuzlením, ve mně bude doznívat ještě minimálně... dlouho.(27.7.2009)

Téměř dokonalé, justiční drama. Kate Beckinsale, Alan Alda, David Schwimmer, Matt Dillon. Herci, kteří nejsou úplnou topkou dnešní hollywoodu. Zahráli bravůrně, uvěřitelně a právě na těchto hercích stál celý film. Příběh je dosti reálný, vsadím se o cokoliv, že se tohle někdy stalo, nebo stane. Film nemá silné témpo, ale přesto nenudí, naopak. Vše je podáno tak osobně, že mě pohltilo a nepustilo. Film je jednoznačně na straně novinářky. Ukazuje její trápení, její beznaděj. Když se ale člověk zamyslí, pravdu měly obě strany. Film, který končí patovou situací, kazí jen postava informátora, kvůli kterému by se člověk nenechal zavřít na tak dlouhou dobu do vězení. 90% 30.12. 2009(30.12.2009)

Dosť dobrá politická dráma. Herecký perfektné obsadené a zahrané, ale predovšetkým perfektne napísané a zrežírované, kde divák stále čaká na postupné odhadovanie deja. Začiatok sa síce ťažšie rozbieha, ale keď sa film rozbehne tak konečne stojí za to. Rovnako tak ako záver filmu, ktorý fakt prekvapí. Nothing But the Truth je film, ktorý ocenia a ktorý si vychutnajú len diváci, ktorý majú radi tento žáner, pretože obyčajný divák moc na politické drámy nie je. Rovnako ako ja. 70% - 3*(19.11.2012)

Nic než pravda vypráví nesmírně zajímavý příběh, který je potřeba, i v současném světě, stále si uvědomovat. Pan režisér Rod Lurie do svého, na první pohled, absolutně nenápadného filmu, sehnal ty nejlepší Hollywoodská esa. Kate Beckinsale, Matt Dillon, Alan Alda, Vera Farmiga a David Schwimmer u takového filmu na mě vyskakují jako naprosto nečekané karty a já okamžitě žhavil ovladač, abych se na film mohl podívat. Ten pak prochází stavem klidovým, následně stavem soudním, který se nachází v řadě amerických filmech, aby mě nakonec přenesl do stavu šokového. A že byl závěr šok, o tom netřeba dlouze mluvit.(24.12.2011)

• Rod Lurie

• - Předchozí film Roda Lurieho Reportér v ringu je také o novináři toužícím získat Pulitzerovu cenu a je založen na skutečných událostech. (D3VIL)

• - Erica Van Doren (Vera Farmiga) je při výslechu napojena na detektor lži. Je podezřelá ze zalhání své pravé identity. Odborník přivolaný Rodem Luriem po natočení scény režisérovi řekl, že Vera Farmiga dokázala detektor obelhat. (D3VIL)

• - Filmovalo sa v meste Memphis a okrese Shelby County v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)