Příběh reportérky, která napíše článek, v němž odhaluje tajnou agentku CIA a protože odmítne uvést svůj zdroj, musí jít do vazby.. Můj první dojem byl opravdu velice mylný-"To to bude celou dobu o nějakým odtajnění vládní agentky? Tak to bude fakt "zajímavý"(ironicky myšleno)", ale ono to zajímavé opravdu bylo. Z nevýrazného námětu se brzy vyklube napínavé (bojím se říct "strhující") drama o nepochopitelně zásadové novinářce. Pro mě její chování bylo opravdu nepochopitelné a to do posledního momentu. Přestože to Kate Beckinsale zahrála opravdu na jedničku, její postava mi šíleně lezla tím svým rozhodnutím na nervy. Za celé to trápení to nestálo. Jako inteligentní drama se to bohužel jen tváří, protože je to celé poskládané více méně jen z logických chyb. Ale přesto, že to tak je, nenudila jsem se ani minutu a film můžu vřele doporučit.. Mimochodem,Alan Alda podal zase jednou nejsympatičtější výkon.(24.10.2012)

Být tohle podle pravdy, musel bych být hodně sporstej na adresu demokracie Spojených států (ale i tak si nedělám iluze). Bylo by smutné, pokud by bylo možné jen tak bezdůvodně někoho zavřít (opravdu, bezdůvodně - z logiky věci to tak je). Film určitě doporučuji. Mimochodem, nevím, jestli jen mně, ale Kate mi zde strašně připomínala Alyssu Milano(7.5.2009)

• honajz

Jako o čem to bylo? Jestli je stupidnější novinářka, co si nedokáže spočítat dva a dva, nebo americký politický systém? Z filmu mi vychází, že je to nastejno, a že tím trpí nevinní lidé. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/nic-nez-pravda.html --- Kate Beckinsale v roli novinářky, která odmítá prozradit svůj zdroj i proti vládní zlovůli. Asi ta měl být snímek chápán. Skutečně netuším, co si o tomto snímku myslet. Abych mohl podat důvod své rozpolcenosti, budu muset spoilerovat, čímž se omlouvám těm několika málo lidem, kteří si tuto recenzi přečtou a současně měli v úmyslu si film koupit/půjčit/stáhnout, cokoliv. Mladá novinářka odhalí v novinách identitu své sousedky - utajené agentky CIA, která nesouhlasila s vysláním vojenských jednotek do Venezuely, protože šetření nepotvrdilo vinu tohoto státu. CIA tlačí na agentku, aby zjistila, kdo byl zdroj, samotná novinářka je zatčena a souzena za vlastizradu, protože sice má právo utajit zdroj, ale ne odhalit tajného agenta. V důsledku toho novinářka jde do vězení, které se podobá tomu ze seriálu Odsouzené, dostane na budku, syn se jí odcizí, manžel - úspěšný spisovatel - se s ní nakonec rozvede, utajená agentka FBI přijde o život, její dcerka o maminku, ale novinářka vytrvá a neřekne a neřekne. Jde o boj proti systému? Americké politické moci? I za cenu ztráty rodiny a nejbližších? Nejhorší je ale konec, kdy zjistíme, kdo byl tou utajovanou osobou. Vše najednou dostane zcela jiný smysl a z boje za svobodu je nesmysl. To, co mělo šokovat, spíše vypovídá o pitomosti novinářky, která za každou cenu chtěla Pullitzera a nedokázala si spočítat dvě a dvě dohromady. (Mimochodem, kdo je tou utajovanou osobou, dojde divákovi v prvních minutách filmu, ačkoliv mu ten nápad přijde čistě absurdní, ale je žel pravdivým.) Disk je chudičký. Načne jej protipirát, jinak je zcela bez bonusů.(13.12.2009)

Neznámé, malé ale překvapivě povedené a poutavé drama o idealistické novinářce, která i za cenu ztráty rodinného života a uvěznění odmítá prozradit svůj kontakt, který jí dopomohl ke kontroverznímu článku. Skvělé herecké výkony v čele s poprvé hrající Kate Beckinsale, dusná atmosféra a zajímavé konečné překvapení, zajišťují více jak hodinu a půl kvalitní a napínavé zábavy.(5.1.2010)

Znáte to, někdo se tváří jako největší hvězda a vy si jen říkáte, co to je zase za přetvařujícího se blbečka. S tímto filmem je to podobné. Tváří se vážně a syrově, ale celkově vyznívá do prázdna. Velká škoda, že můj oblíbenec David nedostal více prostoru, i když mi do dramatu příliš nesedí. U Kate platí čím starší, tím krásnější a navíc je zde jako jedna z mála opravdu přesvědčivá. Pokud to vypnete těšně před koncem s tím, že se nedočkáte vysvětlení, uděláte velkou chybu.(23.2.2010)

• - Předchozí film Roda Lurieho Reportér v ringu je také o novináři toužícím získat Pulitzerovu cenu a je založen na skutečných událostech. (D3VIL)

• - Filmovalo sa v meste Memphis a okrese Shelby County v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)

• - Ve skutečnosti byl film inspirován skutečností velmi, velmi volně. Novinářka Judith Miller strávila ve vězení pouhých 85 dní a Pulitzerovu cenu ve skutečnosti opravdu dostala. Ovšem ta neměla s touto kauzou nic společného. Získala ji totiž před tímto incidentem. (Martrix)