Jeepers Creepers 3

• USA Jeepers Creepers 3: Cathedral (pracovní název) (více)

Seržant Davis Tubbs (Brandon Smith), kterého jsme již mohli vidět v prvním díle, sestaví komando, jež má za úkol zničit Creepera jednou provždy. Zatímco monstrum terorizuje místní komunitu farmářů, seržant a jeho jednotka se zatím dozvídají temná tajemství o vzniku tohoto stvoření a snaží se jej zastavit dříve, než bude pozdě. (SidneyP)

rollman1

Strašák se vrací. Ne však po 23 letech, ale po 14. Všichni co mají zbraně a odvahu jdou do posledního boje, aby jednou pro vždy zničili zlo, které se sem vrací. Problém je v tom, že chybí jakákoliv brutalita, nějaké vysvětlení o originu monstra nebo stabilnější vyprávění. Jediné co ujde je maska a to, že snímek utíká celkem svižně. Fanoušky snímek rozhodně zklame, ale pokud nebudete čekat moc, na jeden večer by to stačit mohlo. ()

SOLOM.

Fandové této série (mezi které se rozhodně nepočítám) si museli na další díl počkat opravdu úctyhodnou dobu (14 let). Mezitím se rojila řada spekulací a mylných fámů o tom, o čem bude tento díl pojednávat. Jednu dobu se nejvíc mluvilo o návratu hlavní hrdinky z jedničky, ale Salva nakonec přišel s jiným nápadem. Ovšem ne moc vydařeným, co si budeme nalhávat. Hodně lidí bylo nažhavených na další souboj Trish s téměř nezničitelným tvorem, ale muselo se spokojit s bandou vidláků, šerifem a rádoby drsnými pozůstalými, kterým ON zabil nějakého toho příbuzného. Děj se tak odehrává krátce po skončení jedničky a před událostmi druhého dílu. Což by mi možná ani tolik nevadilo, jen kdyby to celé nepůsobilo tak špatným dojmem. O pořádnou atmosféru tu člověk pomalu nezavadí, dodávka střílející kopí z výfuku a s neprůstřelnými okny i karosérií (to už by rudl závistí i slavný Hasselhoff a Knight Rider) to už dost zavánělo trapností, i když se alespoň postarala o několik mrtvých navíc, no a náš zabiják už taky nepůsobil tak tajemně a děsivě jako v prvním díle. Navíc si nešlo nevšimnout, že ani speciální efekty nebyli žádný zázrak. Věřím však, že se najdou tací, kterým se tahle podívaná bude líbit o hodně více nežli mě. Já nikdy nebyl žádným zarytým fandou Jeepers Creepers. 40% ()

Karamanlis

Victor Salva toto dlho očakávané pokračovanie mojej obľúbenej ságy o krvichtivom okrídlenom monštre zvládol štýlovo a potvrdil dobré renomé, ktoré u mnohých fanúšikov (vrátane mojej maličkosti) má. Milujem vypínače mozgovej činnosti typu Jeepers Creepers, Hatchet, Town Creek a pod., v ktorých nejakí ľudkovia čelia bezdôvodnému vražednému besneniu zo strany odpudivej nadprirodzenej bytosti. JP 3 absolútne spĺňa všetky atribúty, ktoré má takýto typ béčkového hororu mať - je napínavý, krvavý, trikovo nabitý a najmä zábavný. Páčilo sa mi, že Creeper tu už nie je taký suverén, ako bývalo zvykom a napriek sofistikovaným vražedným pomôckam, ktorými je opäť vyzbrojený občas aj celkom dostáva na búdku... ()

ARI50

Fakt jsem se hodně těšil na pokračování několik let a nakonec sem dost sklamany což je škoda 11 let čekáte a pak dostane te místy strašnou kameru a hrozné i efekty hold peníze dělají svoje. Co ale pochválim je návrat dodávky a její propracovanost a ten klakson ou to prostě už v prvním díle bylo dělo a tady pro mě taky a asi jediná věc co nahání strach, atmosféra byla dost slabá creepers nebyl podle mě tak propracovaný jako v předešlých dílech a to je škoda, u příběhu zavřu jedno oko a budiž ale kde bylo to napětí a hororový nádech? Doufám že si to Salva z pokračováním ujasní a napraví a nebo to předá dál. Aspoň konec napomohl hvězdě víš. ()

JASON_X

Tak tohle pokračování se nepovedlo. Že na režisérské sesli seděl ten samý chlápek, jako u jedničky i dvojky? K nevíře. Děj je nezáživný, kostrbatý a chaotický, triky už nejsou krásně oldschoolové, ale digitální, a působí jako pěst na oko. A Gina Philips, která se mi tak líbila v jedničce, a která je ve zdejší anotaci uváděna mezi účinkujícími na prvním místě? Objeví se na deset sekund v posledním záběru. Totálně zbytečný film. ()

Morholt

Tady jsem ani nic nečekal a dobře tomu tak. Salva tu krom mizerného vedení mizerných herců nepřichází s ničím, co by stálo za výraznější zaznamenání. Okřídlený potvorák mě sice docela bavil, ale v krosení svých protivníků je rutinní a gore, které by to celé mohlo trochu okořenit, se prakticky neobjevuje. Film mi jen potvrdil to, co jsem si myslel už po dvojce a totiž že Jeeperc Creepers mělo být jen o jednom díle. 15% ()

Lacike

Jednotka mala dobrý námet a bola skvele natočená. Dej dvojky stál za hovno, ale stále bola dobre natočená, takže ako zábavné béčko fungovala. Trojka má na hovno nielen dej, ale už ani réžia za veľa nestojí. Síce je zaujímavé, že aj keď film vznikol 16 rokov po jednotke, tak dejovo na ňu tesne nadväzuje a koniec sa napojí zase na dvojku. Na konci sa dočkáme aj camea dôležitej postavy z jednotky. Ale nové postavy sú už totálne vylízané a nebudete sa vedieť dočkať kým ich Creeper dostane. Často je to strašne nudné čakanie. No a aj samotné akčné scény sú sklamaním. Ich vyznenie je často strašne debilné a nezmyselné. Ani napätie v nich už nefunguje. No a po technickej stránke sa často dočkáme lacného mizerného CGI namiesto pôsobivých kaskadérkych scén z predošlých dielov. Dokonca aj Creeper už pôsobí skôr otravne a jeho konanie som často vôbec nechápal. Jednu hviezdičku dávam za jeho kultové auto, ktoré absolvovalo upgrade a má kopu vychytávok skoro jak KITT z Knight Ridera. Jeepers Creepers je bohužiaľ ďalšou hororovou sériou, ktorú dojili dokiaľ sa v nej všetko úplne nepokazilo. A stačili im na to len tri diely. 2/10. ()

BoPo odpad!

Pokiaľ ako režisér/scenárista dokážete vyhrať za celú kariéru len jeden jackpot, tak je vlastne pochopiteľné, že sa z neho snažíte vytrieskať ešte nejaký ten bonus navyše. Victor Salva v roku 2001 stvoril nezameniteľné monštrum, ktoré dokázalo vyvolať hororovú atmosféru už len prekročením povolenej rýchlosti. Okamžite vypustil do sveta pokračovanie, ktoré však ukázalo, že Victor je ekvivalent kapely jedného hitu. Teraz sa vrátil na miesto činu po druhý raz a naservíroval nám profesionálnu sebevraždu. Céčkoví až déčkoví herci, ktorí bojujú z nejakého dôvodu s monštrom predovšetkým za denného svetla. Monštrum tu z nejakého dôvodu robí castingové video do pripravovanej pecky Blade 4. Keby išlo o prvotinu, tak dám 1*. Keďže ide o prznenie mojej obľúbenej záležitosti, tak udeľujem hanebné hodnotenie. ()

corpsy

Úvodná atmosférická akcia je skvelým závanom vecí budúcich. Ktoré ale neprídu. Creeper je tu ešte tým tajomným tvorom, akého ho poznáme, len aby sa neskôr vyprofiloval v tuctového magora, s abnormálnym ksichtom. A pekne to tu ´´zamastia´´ aj hrozné vizuálne efekty a lacné masky. Pokračovanie, ktoré zbytočne dlho čakalo na svoje predstavenie fanúšikom a ktoré to dokonca urobilo nadmieru fádne. ()

kaylin

Americký horor „Jeepers Creepers 3“ není vyloženě nedůstojným pokračováním předchozích dvou filmů, ani ty nebyly nějak zásadně úžasné, ale přece jen se jedná o pokračování, které není ničím vyloženě zásadní, i když se nám tím jakoby uzavírá kruh. Jde především o to, že zde je monstrum, které zabíjí, a je otázkou, jestli se ho lidem podaří nějak porazit. Je to drsné, je to namachrované a to je tak vše. ()

Rainey13

Jednoznačně nejhorší Jeepers, který byl natočen. Nejsem si jistý, zda si děla Victor srandu nebo ne. Dlouhé čekání se proměnilo ve velké zklamání! ()

JohnMiller

2,5* Už to bude skoro 10 rokov čo som videl prvé dve časti Jeepers Creepers takže nemám ich tak čerstvo v pamäti ale rozhodne si ich pamätám natoľko aby som ich dokázal s týmto pokračovaním porovnať, a výsledok- sú lepšie. Priznám sa, že som nečakal nič extra a preto som si to svojim spôsobom užil. So scenárom ako takým som nemal problém. Príbeh mi sadol, celé to má nádych poctivého pokračovania akoby to natočili v roku 2003 napríklad, vraždy sú mäsité, Creeper takmer nesmrteľný opradený mysterióznom. V pokračovaní kultovky s pôvodným tvorcom sa našťastie neexperimentovalo a tak dostali diváci takmer to čo chceli. No najväčším problém ktorý výsledne skreslil moje hodnotenie, a určite vadil aj iným, boli KATASTROFÁLNE EFEKTY!!!!! Tie boli tak zlé, akoby na nich pracovali mastri od SYFY. Ja sám by som dokázal navrhnúť realistickejší dym v After Effects. Bordová digitálna krv, nerealistické tiene a výbuchy ma miestami vytáčali. Katastrofálne boli aj niektoré chovania postáv. To sa dalo ťažko stráviť. Po pozretí som mal pocit akoby SYFY odkúpili scenár, buchli sa po vačku a natočili solídnejší film ale stále sa nedokázali zbaviť toho céčkového feelingu. Nie je to vyslovene zlé ale tie spomínané vady krásy mi prekážali až až. ()

AlistairMir

Než po 14ti letech čekání naservírovat fanouškům tohle, tak to radši Salva neměl trojku točit vůbec. Rozpočet nic neznamená když člověk umí (viz Wan), takže pokud Salva neměl peníze, měl se soustředit na napětí, atmosféru a hororové prvky místo laciných efektů a "vytuněný" dodávky s neprůstřelnýma pneumatikama atd. Zklamání po všech směrech a ještě horší než dvojka. ()

Trevor

Jeeper Creepers potvrdil svoju priamu úmernosť, a síce takú, že každá ďalšia časť je slabšia ako tá predchádzajúca. Aj keď toto je osudom väčšiny hororov, tak najmarkantnejšie to je pravdepodobne v tejto sérii. Nielenže najnovšiemu pokračovaniu chýba aspoň ako-tak zmysluplný dej, efekty pri prenasledovaní Creepera a následnej havárii by zvládol lepšie priemerne talentovaný žiak strednej technickej školy (priemerne talentovaný, čiže duby by to nedal :-D), záverečný pokus o vzlietnutie či zakopnutie slečny o jediný kameň v okruhu tridsiatich kilometrov či výskok z nedobytnej Creeperovej dodávky sú trápne aj na tretie pokračovanie akejkoľvek inej série. Jedno sa však tvorcom podarilo dosiahnuť. Paródiu na túto časť nebude robiť nikto. Nie je to potrebné, ono je to samo o sebe trochu paródia predchádzajúcich častí. 40%... ()

Martin741

Priserne umely Jeepers creepers, kridelka su umelina az strach, je to bez atmosfery, bat sa nie je coho. Herecke vykony tu nie su, dialogy tvoria vatovo plane plky ..... akcia tiez o nicom. Jo, filmove serie sa kurvia jedna za druhou, tak uz aj Jeepers creepers dopadol : 30 % ()

Havaj8

Jeepers Creepers je zpátky po x letech. Ale první a trochu i druhej díl, co pamatuju, měly atmosféru. Taková legenda jako Creeper si nezasloužil bejt až tak zmodernizovanej. Byl prakticky pořád vidět, což dřív myslim nebylo a o to byl děsivější. Do toho měl vytuněnou dodávku, která v sobě měla kdovíjaký vychytávky. Zbytečně dlouhý, na horor, o kterým víme, jak bude probíhat. Remake/3.díl po dlouhejch letech většinou nedopadá dobře. ()

Rodriguez odpad!

Když před šestnácti lety přišel do videopůjčoven "kult" Jeepers Creepers, byl jsem nadšený nejen já, ale i další lidičky z mého okolí. Zeptat se jich dnes, zda se jim (jestli vůbec) vyplatilo čekat a těšit se na třetí (a snad i poslední) pokračování? Hmm, horko těžko bych dostal nějakou kladnou odpověď. Dnes mohu zhodnotit, že i když druhý díl stál za prd, tak byl vlastně daleko kvalitnější a zábavnější než trojka. Za SEBE prostě dávám, že trojka se vůbec nepovedla! Děj?! Katastrofa!!! Creepers?! Amaterský!!! Stydím se, že to natočil stejný režisér jako ty dva předchůdce! Jestli neměl dostatek financí, tak to měl radši nechat stále v očekávání, než prznit takový klenot jakým je JEEPEERS CREEPERS!!! 0% ()

dubinak

Dost dobře nechápu proč si Victor Salva udělal ze svého vlastního skvělého monstra a výjimečného záporáka pouťovou atrakci a v podstatě ho zparodoval. Taky jsem dost dobře nepochopila, proč se většina těch "hororových" scén odehrávala za denního světla. Všichni dobře víme, že vystrašit za denního světla umí jenom Shyamalan. Na tomto filmu je zkrátka všechno špatně, od scénáře přes efekty po atmosféru, téměř nic nefunguje a s porovnáním s lacinější, ale tisíckrát kvalitnější jedničkou, je tohle rána vedle. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)