Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Miloško

Tvorcovia využili ďalší dej Underworldu z nízkym rozpočtom tak,že urobili s toho prequel.Preto tu chýba unámy režisér,a hlavná predstaviteľka Beckinsale.Ale vobec to nevadí,je to dobré,aj keď nie také ako prvé dve časti,ale má to svoju temnú atmosféru. Preto všetci čo ste takí neskutočne sklamaní,si uvedomte,že o tejto časti bolo známe ,že to nebude neaky kinohit,jej premiéra bola potichu,bes medializácie,ktorá prvé dve časti sprevádzala.Mne sa to páčilo ,Bill Nighy bol hrozostrašný!!!7/10 ()

sirrgulo

Změna režiséra a herečky v hlavní roli filmu rozhodně neprospěla. Len Wissemana ve dvojce úvodem namlsal zatímco Tatopoulos zklamal na plné čáře. A obsazení Rhony? To je pro mě jednou velkou neznámou, jestli si to dobře vybavuji tak Sonja v prvním díla byla blondýna. ()

Bobofon

Upřímně: čekal jsem to ještě mnohem horší; takže se přikloním k průměru. Ona celá tahle série je silně rozpačitá ()

tremors

Úplně zbytečný díl, který nic nového nevysvětlil a ani nedal filmu nějakou novou jiskru. Temná atmosféra se občas podařila navodit, ale převládalo spíš takový "nic" (nic zajímavýho a důležitýho se neděje skoro celý film). Efekty se mi líbily, ale jinak film nic nenabídl. Fanouškům by ale nemělo uniknout. ()

djbarrel

Celkem sranda to byla, pár pěkných soubojů, hodně krve ... Skvělý upírský král ... ale jinak docela nuda. Řemeslnému zpracování není nic moc co vytknout, možná by, ale prospělo, kdyby se celý film neutápěl ve tmě. 55 % ()

capik25

Ať už si Michael Sheen střihne upíra, vlkodlaka, nebo Tonyho Blaira, vždycky je podivně zajímavej. Snaha doplnit historii prvních dílů underworldu mi ale přijde jen jako chabý pokus o to, vydělat si "pár" babek... ()

x_ander

Chudý příbuzný původního Underworldu, který mám dost rád. Po technické stránce slabota, herecky taktéž, celkově je Rise of the Lycans ukrutně levné béčko, ale tak nějak to příjemně uběhlo a zabavilo. 50%, ale striktně pro fanoušky. ()

JuniorSrky

III. díl dodává divákovi mnoho informací, které mu chyběly. Záblesky, které byly zmíněny v prvních dvou dílech jsou konečně čitelné a dovysvětleny. LUCIAN v nejlepší formě! [90%] ()

Shley

Tohle už není ono, jedná se zde o něco úplně jiného, měli tím raději sérii začít a ne to dát až jako třetí díl, to už nic neřekne. Ale i tak je to nudné.... ()

lobo87

Underworld bez Kate? To ma trošku odrádzalo, ale neznámy Tatopoulos natočil kvalitný prequel, ktorý mnohé vysvetľuje a odhaľuje. Bez rôznych technických vymožeností, bez Kate, ale tradične s Nighym a Sheenom. Najviac mi vadilo štylizovanie herečky do podoby Selene. Keď už zmena, tak viditeľná... 65% ()

xDamaj

Méně špatné, než jsem čekal. Všudypřítomný pocit beznaděje a typický vizuál Underworldu vytváří skvělou atmosféru. Efekty jsou sice malinko lepší, ale např. vlkodlaci vypadají pořád docela uměle. Naštěstí jsem se díky krátké stopáži nezačal nudit. ()

blondboss

Nie, nie.....to nebolo dobré. Z historického hľadiska príbehu tejto série je ešte v poriadku, keď sa tam Lykani a upíri medzi sebou klátia mečami, ale tie akčné scény mi naozaj miestami pripomínali jemne akčnejšiu rozprávku o princezne Fantaghiro, ktorá si bránila lásku. Asi tak, Sonja v podaní Rhony Mitry nič moc. Oceniť možno opäť raz herecké výkony Michaela Sheena a Billa Nighyho. Predsa len tá Kate tam dosť chýbala. Každopádne jednoznačne najslabší diel série, z ktorého sa jednoducho nedalo vyžmýkať viac, aj keby sa Tatopoulos neviem, ako snažil. Podpiemer - 45 % ()

elanista1

Za seba vravím, že sa na to proste nedá pozerať. Bohužiaľ som videl aj prvé dva filmy o tomto...podsvetí, ale pri pozeraní tretej časti som sa cítil ako keby som ich nevidel. Ale to sa nečudujem. Už teraz som si istý, že aj pri pozeraní ďalšej časti tejto úžasnej filmovej série budem načisto vygumovaný. Už dnes večer budem v posteli urputne premýšľať, že aký som to dnes vlastne videl film, to garantujem. A nehrá tu Kate Beckinsale, to je bonusový dôvod, že to už nikdy v živote pozerať nebudem. ()

baclajean

Filmy o upíroch a vlkolakoch mám rád, aj keď niekedy sa stane, že kvalitou sa príliš nevyznačujú. V treťom pokračovaní Underworldu sme síce mali možnosť vidieť niektoré naozaj prepracované scény, no fanúšik tohto žánra si na svoje určite neprišiel. Až priveľa rozhovorov a málo akcie, dej priehľadný a osobne si myslím že herečku do hlavnej úlohy mohli vybrať dôslednejšie. Napriek tomu 3 z 5. ()

iwusha17

Nebolo to zlé, ale vadilo mi veľmi to, že kúsok z tohto sme už videli v predošlom dieli a pozerať v dvoch filmoch to isté mi teda ako zábava nepríde. Ak by dali tento film ako úvodny určite by sa mi páčil viac ale takto mi to nedávalo zmysel. ()

Stanmi

V dávném středověku jsou Lycani pouhými otroky svých upířích pánů. Mlady Lycan jménem Lucian (Michael Sheen) se to však rozhodně změnit... Příznám se, že sérii Underworld mám celkem rád (především povedený první díl), takže jsem byl poměrně zvědav, jak si tvůrci poradili s absencí hlavní hvězdy této série Kate Beckinsale. No udělali to lišácky, protože příběh zasadili do minulosti, do období prvního střetu upírů s Lycany. Což nebyl zase tak špatný nápad, protože změna prostředí a doby mohla být zajímavým zpestřením v rámci celé série, bohužel se to tak úplně nepodařilo. Ačkoliv se film točil na Novém Zélandu (u kterého díky Pánovi prstenů víme, že nabízí opravdu nádherné scénerie), tak zde máme pouze dvojí prostředí - úpíří hrad a les, takže samotné prostředí zrovna není dvakrát atraktivní, navíc se prakticky celý film odehrává ve tmě a šeru (což je ovšem pochopitelné, když je to film o upírech). Slabší prostředí tak samozřejmě mohl vylepšit samotný příběh, bohužel je poněkud přímočarý a i přes zajímavá témata zákazané lásky a Lycanské vzpoury neumí pořádně zaujmout (navíc zde člověk najde několik logických chybek, který celkový dojem z filmu rozhodně nevylepšují, a vzhledem k tomu, že se jedná o prequel, tak také víme, jak osudy některých postav dopadnou). Co se týče hereckých výkonů, tak tam to rozhodně nebyla žádná tragédie, především Bill Nighy a Michael Sheen zvládli svoje party více než obstojně, Rhona Mitra se v roli úpírky Sonji sice snažila, ale na výkon Kate Beckinsale to nestačilo. Snímku Underworld: Vzpoura Lycanů se tak příliš nepovedlo naplnit svůj potenciál, což je celkem škoda, protože to mohl být zábavný výlet do středověku. ()

Wladiis

Už tretí diel Underworldu a stále nič, stále mi krvácajú oči a stále sa mi chce plakať. Kolumbíjska telenovela by bola možno lepšia. Viktor bol super jak kameň v topánke ktorý nie a nie sa dostať von. Animácie Chlpatých veci stále ako vo Vlačiku Thomasovy. Jediné plus čo by som vyzdvihol je že občas pršalo , možno keby snežilo by som dal aj dve * . ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)