Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

• Morien

Chtělo by to salvu potlesků pro tvůrce, kteří z přibližně pěti minut vyprávění a flashbacků z jedničky dokázali udělat celý film. Do kterého, jaký div, nepřidali nic nového, co by dokázalo nastražit pozornost, snad jen kromě toho, že ve flashbacích v jedničce byla Sonja blond a tady je, SPOILER tmavovlasá.(23.8.2012)

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +pěkná řezačka a krvavá, hudba, řev, kamera, příběh -především ve tmě laděné do modra toho opravdu není moc vidět a tak se návštěva kina kvůli obrazu zdá býti zbytečná (jednoduše řečeno:mohlo to jít rovnou na DVD), jinak standartní a ničím vyjímečný film nepřekonávající předešlé díly/// A příběh pokačuje. Tentokrát pěkně od počátku na něž příběhově navazují předešlé dva díly. A protože jsem v kině byl i na nich, tak mi návštěva třetího dílu připadá jako samozřejmost, nebo chcete-li povinnost. I když důvodu věru mnoho není. Původní herecké obzasení tu až na výjimku v podobě Victora (Bill Nighy) není. Půvabnou sexy Selenu (Kate Beckinsale) nahradila celkem průměrná Soňa (Rhona Mitra-více jí to slušelo v Soudném dni) a po technické stránce jsme zůstali na stejném místě jako před pěti lety. Je sice pravdou, že souboje sou promakanější a šťavnatě krvavé a slušná akce se tu taky najde, ale za 1. je to potřetí to samé, za 2. první dva díky se odehravali v moderní době a tento se ještě více podobá "vlkodlačím" filmům, a to je žánr, který nevyhledávám a za 3. díky šikovně laděnému obrazu do studené modré barvy je kulový vidět a divák si to na plátně prostě neužije. Třetí Underworld není zklamání. To proto, že jsem od něj nic moc nečkal a taky jsem dostal jen to, nic víc./// Celkem 65%///(25.1.2009)

• akisha

První dva Underworldy úspěšně spojovaly Bladea s Matrixem a společně tvořily celkem snesitelné vykradené béčko, těžící hlavně ze sexy vzhledu obou hlavních protagonistů, ucházející "drsné" hudby a zdání, že to je pohled na upíry a vlkodlaky zatím neviděný a zajímavý. Jo, a taky z Billa Nighyho. Takže třetí díl by měl být to samé, akorát o pár set let dřív. Proč to tak není? Trojka se prostě tváří moc vážně, což znamená, že většinu času je směšná. Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá. Lucian možná vypadal jako leader, když měl vizáž Pepy Vojtka a kožený kabát, ale tady jako nabušený vlkodlak dost pohořel. K tomu ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole. Navíc se z dobrých důvodů neobjevila ani Kate, která určitě vynášela svou krásou první dva díly výš, než by si možná zasloužily. Zbyl nám jen obvykle výborný Bill Nighy, ale ani v jeho silách není, aby tohle zachránil.(27.2.2011)

Neskutečně příjemný překvapení, který strčí do kapsy svý starší brásky a to dost hluboko. Příběh má v sobě emoce, hreci mají co hrát, ale současně nejsme ošízeni ani o sobouje a efekty a my pánove ani o pohled na hezkou ženskou v latexu, teď teda Rhona vystřídala Kate, ale já to ani nepoznal, protože stejně holkám čumím spíš na zadek než do obličeje a tady je třeba říct, že Rona je stejná kost jako Kate, takže z očního hlediska za pět, ale i z diváckého je to tentokrát taky hodně dobrý.(25.1.2015)

Nie tak dobré ako prvé dva dieli, ale zato stále perfektné........... Soundtrack Paul Haslinger: 1. Lighten Up Francis - Puscifer ,2. Underneath the Stars - The Cure/Maynard James Keenan/Puscifer/Milla ,3. Nasty Little Perv - Perry Farrell ,4. Hole in the Earth - Deftones ,5. Miss Murder - AFI ,6. Over and Out - Alkaline Trio ,7. Deathclub - William Control/Matt Skiba ,8. Board Up the House - Genghis Tron ,9. Stiff Kittens - Blaqk Audio ,10. Broken Lungs - Thrice ,11. Today We Are All Demons - Combichrist ,12. I Want You - Black Light Burns ,13. Two Birds, One Stone - Drop Dead, Gorgeous ,14. Let's Burn - King Black Acid ,15. Tick Tock Tomorrow - From First To Last ,16. Steal My Romance - Ghosts on the Radio ,(7.1.2011)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)