Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld: Rise of the Lycans

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

První a druhý Underworld upřímně nesnáším, ke Vzpouře Lycanů jsem tedy přistupoval s řádným despektem. Zcela zbytečně. Je VÝRAZNĚ vyzrálejší snad ve všech směrech. Počínaje herci (k tradičně božímu Nighymu se připojuje skvělý Sheen a velmi slušná Mitra), pokračujíce přes solidní akci, slušné triky (nikoliv výborné, ale od prvního Underworldu obrovský skok), skvělou atmosféru a končí u cool finále a skvělé hudby. Underworld je překvapení, dojmy jsou skrz na skrz pozitivní a dokonce... Dokonce ve mne film probudil chut pustti si první Underworld ještě jednou a zkusit mu dát šanci. A to už je opravdu co říct...(10.3.2009)

• Kaka

Jako prequel to není úplně zlé. Rhona Mitra byla sázka na jistotu a i zbytek hereckého osazenstva je víceméně pořád stejně kvalitní. Co se ve třetím upířím dobrodružství už tolik nepovedlo byla atmosféra a celkové výtvarné zpracování. Přece jen tma a dunivá hudba mi jdou spíše do moderního nočního velkoměsta, kde to působí mnohem přítažlivěji a atraktivněji, nežli do středověkého hradu s katapulty obehnaný zdmi. Ani triky nebyly zrovna výstavní, ale už od prvních momentek bylo jasné, že se šetřilo kde se dalo. Několik scén bylo originálních (scény s dřevěnými kopí) a překvapila závěrečná čtvrtina filmu jejíž dějové zvraty byly značně nečekané a dobře vpasované do příběhu. Jestli bude čtyřka, zajímalo by mne o čem. Působí to na mne jako uzavřená trilogie, která je kvalitativně tak tak ve standartech.(8.5.2009)

Nie tak dobré ako prvé dva dieli, ale zato stále perfektné........... Soundtrack Paul Haslinger: 1. Lighten Up Francis - Puscifer ,2. Underneath the Stars - The Cure/Maynard James Keenan/Puscifer/Milla ,3. Nasty Little Perv - Perry Farrell ,4. Hole in the Earth - Deftones ,5. Miss Murder - AFI ,6. Over and Out - Alkaline Trio ,7. Deathclub - William Control/Matt Skiba ,8. Board Up the House - Genghis Tron ,9. Stiff Kittens - Blaqk Audio ,10. Broken Lungs - Thrice ,11. Today We Are All Demons - Combichrist ,12. I Want You - Black Light Burns ,13. Two Birds, One Stone - Drop Dead, Gorgeous ,14. Let's Burn - King Black Acid ,15. Tick Tock Tomorrow - From First To Last ,16. Steal My Romance - Ghosts on the Radio ,(7.1.2011)

• arachneuss

Ne, prostě ne! Rhona Mitra absolutně nedosahuje sex appealu Kate Beckinsale! To samé platí pro funebráka Luciana v podání MIchaela Sheena, dokonce ani Bill Nighy se nijak zásadně nepřevedl. K tom ještě triky, jenž by byly dech beroucí v době mého příchodu na svět a scénář tak dementní, že jsem se cítil hůře jak při sledování HSM3. Já chci zpátky Wisemana! Já chci zpátky krásnou Kate!(23.8.2009)

Je to vydarený historický horor, ktorý je zaujímavým dielom tejto slušnej série. Má veľmi dobrý príbeh, ktorý radikálne predchádza udalostiam prvých dvoch dielov, zobrazuje stredovek, kedy boli upíri vládnucou vrstvou a vlkodlaci žili ešte za hradbami ako divá zver. Dcéra upírskeho vládcu a prvý vyspelý vlkodlak sa do seba zamilujú, ale vlkodlak je za to uväznený a tak začne chystať vzburu svojho druhu. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce v prvej polovici sa ešte nájde niekoľko slabších miest, ale inak je dej väčšinu času dosť zaujímavý, či už samotným stredovekým pojatím, ale hlavne tým, že sa venuje samotnému začiatku vojny so zapojením dôležitých vedľajších postáv z jednotky. Akcie je tu dosť a je na tom dobre. Je takmer totožná s bežnými historickými filmami, takže boje bojovníkov v brnení, len protivníkmi sú vlkodlaci, som spokojný s jej rozmanitosťou, nechýbajú súboje jeden na jedného, boje s presilami a aj rozsiahle akcie s množstvami bojovníkov. Poteší aj celková krvavosť a niektoré slušné nápady, len škoda horšieho strihu, niektoré scény sú pomerne neprehľadné. Najviac sa mi páči záverečný boj o hrad, streľba kolov cez okná alebo aj úvodná akcia. Herecké obsadenie je výborné, Rhona Mitra a Michael Sheen v hlavných úlohách, plno dobrých vedľajších postáv, a Bill Nighy ako hlavný záporák. Réžia je celkom slušná, aj keď v pár detailoch by sa ešte dala vylepšiť a čo sa týka technickej stránky, tak tiež nie je zlá, ale mám problém s dvomi stránkami, až prílišná tmavosť, je mi jasné, že film s upírmi má byť tmavší, ale tu je to až moc a tiež to, že je jedno, či sa dej odohráva v miestnostiach, pri hradbách alebo v lese, stále z toho cítiť štúdiovosť. Som spokojný, konečne môžem pochvláliť aj scenár a aj s tými spomínanými zápormi je to najlepší diel celej série. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%.(20.9.2011)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)