Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Trailer 1

akisha

První dva Underworldy úspěšně spojovaly Bladea s Matrixem a společně tvořily celkem snesitelné vykradené béčko, těžící hlavně ze sexy vzhledu obou hlavních protagonistů, ucházející "drsné" hudby a zdání, že to je pohled na upíry a vlkodlaky zatím neviděný a zajímavý. Jo, a taky z Billa Nighyho. Takže třetí díl by měl být to samé, akorát o pár set let dřív. Proč to tak není? Trojka se prostě tváří moc vážně, což znamená, že většinu času je směšná. Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá. Lucian možná vypadal jako leader, když měl vizáž Pepy Vojtka a kožený kabát, ale tady jako nabušený vlkodlak dost pohořel. K tomu ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole. Navíc se z dobrých důvodů neobjevila ani Kate, která určitě vynášela svou krásou první dva díly výš, než by si možná zasloužily. Zbyl nám jen obvykle výborný Bill Nighy, ale ani v jeho silách není, aby tohle zachránil. ()

Spooner

Dalo se to, na to jak je tahle série bídná a zbytečná, jsem se u tohodle dílu moc nenudil. Příběhově je to sice pořád hodně blbý a snaha přesunout to všechno na úplný začátek, aby se tím podbarvila ta jejich mytologie mě úplně míjela, páč si toho z předchozích dílů moc nepamatuju. Ale akce byla obstojná, Rhona Mitra tam byla naštěstí méně než jsem čekal a Nighy s Sheenem jsou pro tyhle filmy až moc dobří.50% ()

hellstruck

Pokud jste viděli první dva díly, tenhle opomenete a rovnou přeskočíte na nejnovější, myslím, že se naprosto nic nestane. Šla jsem na Underworld do kina bohužel neinformovaná a dost mě tedy zaskočil směr, jakým se příběh ubíral (dějově je to vlastně před všemi díly) a hlavně absence Kate Beckinsale, která pro mě byla docela klíčová. Určitě zajímavé zpracování, akce, ale ta hlavní představitelka mě tam docela s*ala.Celkově obsazení zkrátka nic moc. ()

BadoXXII

Najslabší diel série. Nevydal sa ale úplne márnou cestou a pohľad do minulosti je zaujímavý. Nové, ale aj dobre známe postavy, intrigy, vzťahy a jedno veľké povstanie Lycanov. Príbeh však občas pôsobí nedotiahnuto a hlúpo. Okrem solídnej úvodnej akčnej naháňačky trpia všetky nasledujúce akčné scény veľmi rýchlym a chaotickým strihom, ktorý znemožnuje akýkoľvek krvavý pôžitok z akcie. ()

Isherwood odpad!

Wiseman je možná tragéd, který krade, kde může, ale proti Tatopulousovi je hotový virtuoz. Aneb natočím blesk, kapky deště, švih mečem, něčí ksicht a šlic krve na stěně, vrazím to do jedné vteřiny, zopakuju několikrát za sebou a mám natočenou akční scénu. Jako bonus dementní děj, který by ani jako nezávazné béčko neuspěl, znudění herci (Nighyho démoničnost a Rhonin sex-appeal nikde), absence jediného momentu k zapamatování, či alespoň vytržení ze stereotypní letargie, a výsledek je tohle. Největší debilita s týpky v kožených hadrech a s meči v ruce od Cesty bojovníka, která dělá hanbu i svým dvěma předchůdcům, i když by jeden řekl, že to už vlastně ani nejde. ()

• V Severní Americe film utržil 45,8 milionu amerických dolarů, celosvětově pak 92,2 mil. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

Související novinky

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)