Reklama

Reklama

Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (582)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No cekal jsem vic, ne ze by me to vylozene zklamalo, ale mohlo to bejt daleko lepsi. A kde je teda vlastne problem? Mozna v reziserovy, kterej je neschopnej a absolutne se nedari nejakej naznak atmosfery, pritom ve filmu, kerej se odehrava nekde ve stredoveku, vetsina postav tu jsou vlkodlaci nebo upiri a rubou se mezi sebou, by mela jit atmosfera udelat lehce, ale ono ne. Dalsi problem je noc. Kuli upirum se vse odehrava v noci, tudiz je 99% filmu ve tme a kolikrat neni videt, co se to vlastne deje, cemuz taky napomaha misty neprehledna akce. Dalsi problem jsou masky vlkodlaku, ty jsou fakt ubohy, ono celkove triky nejsou zadnej zazrak. No a posledni problem je pribeh, ten je dost jednoduchej, ale to by nevadilo, navic si u toho clovek vzpomene na ty flashbacky a vypraveni z minulejch dilu, jenze ruku v ruce s tim de fakt, ze kdo videl minuly dily, tak je mu jasny, jak to dopadne. No a co se tyce akce, krome toho, ze je misty neprehledna, tak zas tak spatna neni, par bitek sem si i uzil, ale je to hlavne v druhy casti, protoze v prvni je to dost utahany a misty se jen keca. Nastesti ma film jen nakejch 85 minut, takze nudit nestihne. Co se tyce hercu, Rhona Mitra je fajn a jelikoz nehraje postavu Beckinsale, je vse v poradku. No a Nighy je osvedcena volba, ten nezklame nikdy. Celkove jako takovy zabavny becko na jedno skouknuti v pohode, ale melo to daleko na vic. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

První a druhý Underworld upřímně nesnáším, ke Vzpouře Lycanů jsem tedy přistupoval s řádným despektem. Zcela zbytečně. Je VÝRAZNĚ vyzrálejší snad ve všech směrech. Počínaje herci (k tradičně božímu Nighymu se připojuje skvělý Sheen a velmi slušná Mitra), pokračujíce přes solidní akci, slušné triky (nikoliv výborné, ale od prvního Underworldu obrovský skok), skvělou atmosféru a končí u cool finále a skvělé hudby. Underworld je překvapení, dojmy jsou skrz na skrz pozitivní a dokonce... Dokonce ve mne film probudil chut pustti si první Underworld ještě jednou a zkusit mu dát šanci. A to už je opravdu co říct... ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|62%| Třetí Underworld. Avšak dějem se nám to posune o dost nazpět. Toho jsem se právě obával. K této sérii jsem se teprve nyní dostal. První díl mě bavil, nebyla to žádná extra pecka, ale trochu mi to Bladea a i RE připomnělo – to se cení. Dvojka byla slabší a právě tahle trojka je asi tak na tom podobně, možná o něco lépe. Děj je tu opravdu prostý, není na rozdíl od druhého filmu těžko stravitelný, ale to není také všechno. Čekal jsem ke konci aspoň nějaké to rozuzlení či lepší a dramatičtější finále. Krom toho mi tu zde chyběla Kate Beckinsale. I tak nehodlám nic víc kritizovat. Akce byla dobře natočená, postavy mě celkem bavili, prostě taková nenáročná zábavná jednohubka. Hudba byla ok. U dvojky mě mrzelo, že to šlo kvalitou trochu dolů, když mě první snímek zaujal. Zde mě to moc netrápilo. I dějem se to posunulo skoro na začátek. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Oproti prvním dvěma filmům (obojí pětihvězdičkové srdcovky) rapidní pokles. Jako tajemný mastermind, který posílá na špinavou práci nasvalované lykany, byl Lucian poměrně cool. Ale utáhnout vlastní film? Co se kdysi odehrálo tak nějak víme/tušíme již od prvního dílu a upřímně, jedná se spíš o materiál pro flashbacky než pro celovečerák. Zábavné to není, emotivní to není... nuuudááá. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Vcelku zbytečný prequel, kde se pozornost hodně soustředí na Billa Nighyho jako alfaupíra.  Osobně mi příliš nesedl už ani v jedničce, ale tam měl toho prostoru mnohem míň. Rhona Mitra  je pak o dost slabší náhradou dokonalého vampa v podobě Kate Beckinsale a celá ta romantická balada se známým koncem, vyřčeným již v prvním Underworldu, moc netáhne.  Potěšila finální bitva vlkodlaků s upíry a pousmál jsem se i nad splněnou kvótou alespoň jednoho černocha v každém americkém  mainstreamu,  a to nezávisle na místním či dobovém zasazení.  Bezbolestně trhám tři vlčí chlupy. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (5)

  • V Severní Americe film utržil 45,8 milionu amerických dolarů, celosvětově pak 92,2 mil. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

Související novinky

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)

Reklama

Reklama