Reklama

Reklama

Underworld: Vzpoura Lycanů

  • USA Underworld: Rise of the Lycans (více)
Trailer 2

Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (581)

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Wiseman je možná tragéd, který krade, kde může, ale proti Tatopulousovi je hotový virtuoz. Aneb natočím blesk, kapky deště, švih mečem, něčí ksicht a šlic krve na stěně, vrazím to do jedné vteřiny, zopakuju několikrát za sebou a mám natočenou akční scénu. Jako bonus dementní děj, který by ani jako nezávazné béčko neuspěl, znudění herci (Nighyho démoničnost a Rhonin sex-appeal nikde), absence jediného momentu k zapamatování, či alespoň vytržení ze stereotypní letargie, a výsledek je tohle. Největší debilita s týpky v kožených hadrech a s meči v ruce od Cesty bojovníka, která dělá hanbu i svým dvěma předchůdcům, i když by jeden řekl, že to už vlastně ani nejde. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Nadějný start, smutný konec. Úvodní honička s vlkodlaky má docela zajímavou atmosféru naivních strašidelných pohádek. Ale je to jen nenaplněný příslib. Nový Underworld bohužel není ani nařachaným béčkem, ani poutavý rozvíjením mytologie. Tatopoulos má sice k ruce slušné herce (ne, nemyslím tím Rhonu, která je ještě horší než Kate), jenže těžo brát jejich "antický" souboj vážně, když v nich hrají prim modré kontaktní čočky a směšná parta topmodelek v kožených oblečcích. Akce je škoda, protože pár záblesků se urodilo. Těžko pak pochopit, proč se ve většině bitek jede systémem "střihnu to pětkrát za sekundu a pak z těch efektních propršených vizuálů snad něco vypadne". Promarněná šance, ze které mohl lepší rejža vymáčknout zábavnou fantasy jednohubku. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Underworld mě nikdy nebavil, ale tady mě lákalo hnedka víc důvodů, proč se na tenhle "třetí" díl podívat. Jednak se odehrával ve středověku, takže to MOHLO bejt dost zajímavý, nehledě na to, že první dva díly mi přišli jako hrozná, nezajímavá kravina. Středověk je prostě středověk. Další bod určitě jsou samotní herci. Takových jmen v takový srágoře, kde by to kdy člověk mohl zahlídnout. No, další věc byla taky to, že na HBO řikali, jak je film přístupný až 18ti. To jsem teda doteď nepochopil, ale jako v každé jiné americké slátanině, i tady si každej nabírá každýho a Rhona Mitra dostává prvotřídní nálož jak od upírů tak od jiných podsvinčat. No a jelikož se mi v noci nechtělo spát a nechtěl jsem civět do prázdna, tak jsem si to pustil. Díky svý krátkosti i dokoukal, ale ve výsledku utvrdil, že ten svět fakt není nic pro mě. Furt se tam něco děje, ani tu šukačku nedokážou natočit v klidu. Všecko se tam kroutí, skáče, hopsá, a to i v akci. Kdo se na to pak má pořád koukat... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neskutečně příjemný překvapení, který strčí do kapsy svý starší brásky a to dost hluboko. Příběh má v sobě emoce, hreci mají co hrát, ale současně nejsme ošízeni ani o sobouje a efekty a my pánove ani o pohled na hezkou ženskou v latexu, teď teda Rhona vystřídala Kate, ale já to ani nepoznal, protože stejně holkám čumím spíš na zadek než do obličeje a tady je třeba říct, že Rona je stejná kost jako Kate, takže z očního hlediska za pět, ale i z diváckého je to tentokrát taky hodně dobrý. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zbytočné pokračovanie už aj tak načisto zbytočnej filmovej série. Instantný dark fantasy "epos", ktorý mal so svojimi lacnými trikmi, digitálnou krvou, otravným modrým prítmím a skrz-naskrz nudným "príbehom" bez pardónu putovať rovno na DVD. Asi najsmutnejšie je sledovať hercov kalibru Billa Nighyho, ako prednášajú blábolovité dialógy, vycierajú zuby a mrkajú modrými šošovkami. Po nádejnom zlepšení v dvojke pád naspäť do podpriemeru. Dúfam, že Sheen sa v poslednej scéne filmu mýli a toto nie je začiatok, ale definitívny koniec. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)
  • Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)

Související novinky

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)

Reklama

Reklama