Nemůžu si pomoct, ale s klidným svědomím musím říct, že tohle je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Doopravdy. Už hodně dlouho jsem žádný jiný film nesledoval s tak velkým zapálením. Skoro pokaždé jsem musel nahlas komentovat jednání a činy postav, tak jsem byl do děje zažraný. Tom Hanks zde po Forrestu Gumpovi a Green Mile předvedl svůj dosavadně nejlepší výkon (ironií je, že roku 1994 vyhrál za tuto svoji roli Oskara, no a za rok ji měl zase za Forresta). Tak úžasný výkon dokáže zahrát jen skutečně talentovaný herec, no a Tom Hanks jím bez debat je. U scénys operou prostě nemůžete ani dýchat, tak skvělá a neskutečně silná scéna to je. Denzel Washington ale taky zazářil. Po zhlédnutí tohoto filmu budu hledět na homosexuály a lidi infikované virem HIV úplně jinak, než doposud. Nejsilnější filmový zážitek tohoto léta, i když je tento film už 24 let starý. Tenhle snímek v sobě nese tolik lidskosti, až se vám bude chtít na konci brečet. Nejlepší film na téma homosexualita, a nejlepší film ze soudního prostředí (12 Angry Men je taky boží, ale děj se přímo neodehrává v soudní síni). Doopravdy přenádherný snímek.(9.8.2017)

V době, kdy můžete vysoudit celé jmění,za to, že jste se opařili kávou, mi příjde, že téma Philadelphie postrádá nadčasovost a tím pádem dnes, po deseti letech, není vůbec aktuální. To ale neubírá nic na kvalitě hereckých výkonů a titulní písně.(30.1.2004)

Bez Toma Hankse, by tento film nebyl tím čím je. Tom Hanks podává neskutečný výkon. Hudba nádherná a závěr je dost smutný ale taky krásný.(4.5.2005)

Tom Hanks je brilantní jako vždy! Dokonalá nezapomenutelná hudba.(15.8.2005)

Další z úžasných výkonů Toma Hankse poboku Denzela Washingtona ... Velice emotivní a silný film(6.12.2005)

Tom Hanks je Pan Herec. I po tisícerém zhlédnutí mi závěrečná scéna vhání slzy do očí. K tomu bezchybný hudební doprovod Bruce Springsteena. Není, co řešit.(9.5.2006)

Sice je to chvilkami dosti přeslazené, ale pro mne velmi silné a to hlavně díky výkonu Toma Hankse.Rozhodně stojí za zhlédnutí.(3.1.2007)

Nějak to ve mě nerozproudilo emoce jak asi mělo. Poslední scény, kdy už hlavní hrdina...SPOILER...a rodina se dívá na rodinné video, zůstaly tak nějak prázdné. Ale Tom Hanks jako vždy předvádí, že je opravdu herec.(8.1.2008)

• SB

Díky prvoplánovitosti celého(!) filmu tento film snad ani žádnou hodnotu nemá.(7.4.2008)

Tenhle film si nezaslouží zneuctění mým chabým komentářem.(20.8.2008)

Moc pěkný film. V hlavní roli velmi silná dvojice, která se spojí proti NIM, aby se jí dostalo spravedlnosti. Mám moc rád filmy o nejrůznějších soudních přích a tohle je jistě jeden z nejlepších. + Výborný soundtrack!(24.10.2009)

Film o lidském pokrytectví hluboko usazené v srdcích lidí, o mýtech a předsudcích vůči homosexuálům a lidem s AIDS. Tom Hanks ve skvělé roli, Denzel Washington mu skvěle sekunduje. Úžasná píseň Streets of Philadelphia.(19.1.2010)

Srdeční záležitost, film, který mne donutil ne brečet ale lkát - jak krásné české slovo :-). Odvážný film s gay tematikou, který trochu zahýbal s americkou upjatostí a prudérností. Neskutečné herecké výkony všech zúčastněných, neskutečná hudba, skvělá atmosféra.(26.2.2010)

Film sa snaží hrať v niektorých pasážiach na city, avšak u mňa neuspel. Chýba mi tam do toho väčšia dynamika, ráznejší priebeh, živšia hudba. Viem, že ide o smutný príbeh, ale mňa toto podanie proste neoslovilo. Nezachraňuje ho ani skvelý Tom Hanks, ktorý je pre takéto role ako stvorený.(1.8.2010)

Film, který vypráví o závažném tématu, ale určitě se u něho ani chvilku nenudíte. Zasloužený oscar pro Hankse.(28.8.2011)

Ak sa ma niekto spýta na najlepšiu drámu, je to práve tento film. Tom Hanks podal svoj životný výkon a určite nenechal chladným nikoho. Kompletný balík dotvára Bruce Springsteen a jeho skladba 95%(12.6.2012)

Bezesporu zajímavé téma. Není moc dobrých filmů pojednávajících o homosexualitě a viru HIV. I přes to, že cítím k homosexuálům pořád určitý odpor, tak po Philadelphia se můj pohled určitě částečně změnil. Opravdu jsem soucítil s tím, jak bylo s Andrewem nespravedlivě zacházeno. A uvědomil jsem si, kolik lidí na tomto světě je pro svoji odlišnost považováno za špatné. Také musím vyzdvihnout úžasnou hudbu a jak jinak než skvělý herecký výkon Toma Hankse.(12.4.2013)

Vo svojej kategórii resp. tematike asi jeden z najlepšie, keď nie najlepšie natočený a zahraný film. Už úvodné (s neskutočne veľkým citom vybrané) snímky a pieseň od „Bossa“ nám napovedia, že budeme svedkami niečoho výnimočného. Zaslúžený Oscar pre T. Hanksa a pre pieseň „Streets of Philadelphia“. Osobné hodnotenie: 100% (*****) (10.10.2013)

Příběh? Zajímavý. Pointa? Hrůzostrašná. Tom Hanks? Bravurní až fantastický. Denzel Washington? Skvělý. Pozadí filmu a natáčení? Velmi zajímavé. Ale zpracování? Chvílemi nudné, zdlouhavé a uspávající. Podruhé bych si to bohužel nepustil, ale prvního zhlédnutí nelituji.(17.10.2013)

Golf je holt hra pro tvrdý chlapy.(19.11.2013)