Výborný film o diskriminaci, § právnickém prostředí, homosexualitě a pohledu na věc. Každý máme své názory, ale po určitých zkušenostech se často naše názory na určitou věc v mnohém shodnou. Skutečný zážitek. Bohužel, Demme, po Jehňátkách spracoval ještě Philadephii a pak jako kdyby vyčerpal kvalitu. Určitě doporučím.. sám jsem se docela hnul v myšlení a svědomí.. (nemyslím však změnu orientace). 86% ;)(3.12.2011)

Neskutečně neskutečný Tom Hanks... Scéna, kdy zpívá Maria Callas píseň La Mamma Morta, patří pro mě mezi jednu z těch nejsilnějších...[80%](10.1.2012)

Mrazivo meniaci sa Tom Hanks, skvelé herecké výkony. Dávam 5* za to že sympatizujem s buzerantmi? Nie! Vôbecnie! Hnusia sa mi a samého ma dosť sklamalo keď som zistil že taký mladý ambiciózny muž má rad také nechutné praktiky, ale bolo tu porušené právo ! :)(28.1.2012)

Fúúúúúúú, čo k tomu dodať??? Jednoznačne najlepší výkon pána T. Hanksa!!! To ako sa zhostil tejto tak náročnej roly - sedem hviezd je málo. To, že je Hanks skvelý herec, tak to sa vie, ale to čo predviedol vo "Philadelphii" je až mrazivé. Silný príbeh so skvelým obsadením a výbornou réžiou J. Demmeho + ten soundtrack....(11.2.2012)

Paráda. A to nesnáším HOMOpropagandu...(13.3.2012)

Dvě výrazné herecké osobnosti v příběhu o lidskosti i o lidské hlouposti, to vše za doprovodu skvělé hudby. Výborný film!(6.4.2012)

Jako sorry, ale 86% je fakt úlet. To ani hovno. I když musim přiznat, že jsem vyloženej nával nudy necejtil, nemění to nic na tom, že je to u mě pouze a jen průměr.(8.10.2013)

Chyběla mi tam na konci nějaká dojemná řeč, takhle to nějak vyšumělo do ztracena.(1.9.2014)

Skutečně výborný film. Ze začátku mi to tak dobré nepřipadalo, ale když jsem se postupně sbližoval s homosexuálním právníkem Andrew Beckettem, který začíná čím dál více podléhat zákeřné AIDS, a tím se stává nepotřebným ve své práci, společnosti, tím si mě získával více a více. Samotný soudní proces je zpracován opravdu výborně a Denzel Washington jako obhájce Joe Miller dokazuje své kvality. To co, ale předvádí samotný Tom Hanks je obdivuhodné a dokonalé. Film krásně ukazuje diskriminaci kvůli sexuální orientaci či AIDS, která stále přetrvává i v dnešní době. Už kvůli skvělému soudu a hereckým výkonům musím dát za pět.(4.5.2015)

Skvělá věc!! Dramata mě nikdy tolik nebrali, ale tohle mě opravdu dostalo. Já jsem se poměrně i dobře zasmál a je to asi první drama, na které jsem se vydržel koukat do konce. Ně, že by na mě Tom Hanks nesabůsobil, ale u mě to vyhrál Denzel Washington, který hrál naprosto perfektně a filmu dodával atmosféru. Snímek na mě zapůsobil opravdu velmi a těším se na repete. Závěr: Skvělé drama, které stojí za to ztrácet u něj čas.(21.6.2015)

Souhlasím s Tetsuem, ale já jsem tak blbý, že se na to budu dívat rád,přes všechny ty kýčovité situace. Prostě mi to vyhovuje. Nemusím mít každý den Tetsua či Akiru. I odpočinek třeba. A to tento kýč umožňuje více než dostatečně.(18.5.2003)

V době, kdy můžete vysoudit celé jmění,za to, že jste se opařili kávou, mi příjde, že téma Philadelphie postrádá nadčasovost a tím pádem dnes, po deseti letech, není vůbec aktuální. To ale neubírá nic na kvalitě hereckých výkonů a titulní písně.(30.1.2004)

Bez Toma Hankse, by tento film nebyl tím čím je. Tom Hanks podává neskutečný výkon. Hudba nádherná a závěr je dost smutný ale taky krásný.(4.5.2005)

Tom Hanks je brilantní jako vždy! Dokonalá nezapomenutelná hudba.(15.8.2005)

Další z úžasných výkonů Toma Hankse poboku Denzela Washingtona ... Velice emotivní a silný film(6.12.2005)

Tom Hanks je Pan Herec. I po tisícerém zhlédnutí mi závěrečná scéna vhání slzy do očí. K tomu bezchybný hudební doprovod Bruce Springsteena. Není, co řešit.(9.5.2006)

Sice je to chvilkami dosti přeslazené, ale pro mne velmi silné a to hlavně díky výkonu Toma Hankse.Rozhodně stojí za zhlédnutí.(3.1.2007)

Nějak to ve mě nerozproudilo emoce jak asi mělo. Poslední scény, kdy už hlavní hrdina...SPOILER...a rodina se dívá na rodinné video, zůstaly tak nějak prázdné. Ale Tom Hanks jako vždy předvádí, že je opravdu herec.(8.1.2008)

• SB

Díky prvoplánovitosti celého(!) filmu tento film snad ani žádnou hodnotu nemá.(7.4.2008)

Moc pěkný film. V hlavní roli velmi silná dvojice, která se spojí proti NIM, aby se jí dostalo spravedlnosti. Mám moc rád filmy o nejrůznějších soudních přích a tohle je jistě jeden z nejlepších. + Výborný soundtrack!(24.10.2009)