Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Senior Year

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

• Psema

Gabrielle povyrostla prsa, Chadovi svaly a Troyovi chlupy v podpaží... HSM si zkrátka vyšláplo na velká plátna a kromě fanatických puberťaček potěší snad jen ty, co si dávají do kafe dvacet lžiček cukru a jedí denně tři tabulky Studentské pečeti. Jednička je guilty pleasure, poněvadž koncept pro nejmenší alespoň koresponduje s věkem herců a vše je tak nějak nové, zářivé a vlastně i vcelku nakažlivé, dvojka naopak přinesla pouze demenci či gay kreace Zaca Efrona a trojka stojí někde mezi. Jednou nohou téměř šlape na paty muzikálům typu Chicaga a Hairspraye (choreografie, tempo jednotlivých písní), druhou naopak ťápe v bahně jako největší zlo, na které lze v kině narazit (víc jak polovině muzikálových scén chybí pořádná dynamika, scénář je imbecilní a herci topornější než lidé po obrně). HSM3 se možná vyrovnalo s přechodem na velké plátno relativně se ctí, ale Kenny Ortega zůstává fušerem, jehož nápady míří z poloviny úplně vedle a zbytek pohřbí zoufalá kamera nebo podivný střih. Nejsměšnější a zároveň nejsmutnější mi ovšem přijde prudérnost Disneyho fabriky, jež si svou provařenou značku opečovává, ale přitom ji drží zpátky jako by šlo o nebezpečného čokla, co se chce utrhnout z vodítka. V prvních dvou dílech mě snaha o zabránění předčasným polibkům přišla docela vtipná (nebo jsem ji aspoň částečně chápal), ale ve chvíli, kdy postavy na plátně slaví osmnáct a vylétávají z hnízda, mi disneyovské "proboha, hlavně nepoužívejte jazyk, nebo se spolu neválejte v posteli" prostě nejde do hlavy. Demenci postav, příběhu a totálně nezvládnutého závěru, jenž má víc konců než Pán prstenů, raději neřeším, ještě bych musel klesnout o pár příček níž. Což po parádní Scream a vydařené I Want It All nechci dopustit.(5.12.2008)

• Kikania

Musím povedať, že muzikály naozaj nemám rada, je to žáner, ktorý fakt nemusím. No napriek tomu som sa snažila pri hodnotení byť objektívna. A vyšlo mi, že tento film si zaslúži akurát tak 1*. Podľa mňa príbeh a všetko dookola bolo oničom. Možno film pre 13-ročné dievčatá, ktoré sa idú zblázniť kvôli Zacovi Efronovi. Jediné čo stálo za pozretie, boli asi dve piesne a pár dobrých tanečných krokov.(6.2.2009)

Potřetí do Sharpayiných intrik, Troyova kukuče a Gabriellina líbezného hlásku. Jenže tentokrát opravdu dobře. A nejhorší na tom je, že si to nenamlouvám, že nechci jít proti proudu, ale že jsem si tohle kino opravdu užil. I přestože je příběh vydlabaný až na kost, zvraty se dějí velmi podivně (ples/neples nebo rozchod/nerozchod) a všichni se usmívají, podporují a usmiřují. Co na tom, když se jede od začátku naplno a na konci mi dojde, že se mi po pár tvářích bude k vlastnímu provinilému překvapení snad i stýskat. Místní odpadová vlna je podle očekávání jenom ubohou pseudopózou.(9.12.2008)

Troufám si říct, že poslední díl je nejlepší. Perfektní songy doplněné perfektní choreografií. Kamera též zdařilá. A co se týče těch mladých herců, tak já myslím, že umí. Umí se perfektně pohybovat i zpívat. No asi to musel být tvrdý casting, ale vybrali fakt dobře. Každopádně děj stále plochý a nudný a dělaný vyloženě pro hloupější část diváctva. Ale mě osobně to zas tak nevadilo. Já jsem se docela bavil, párkrát si u filmu i zazpíval a řekl bych, že jde o důstojné ukončení série HSM. Teda alespoň doufám, že je to konec série. ;-) 7/10(19.4.2009)

• McClane

Nevím, jestli mi sledování prvních dvou dílů HSM vymylo mozek, nebo to bylo tím, že jsem poprvé viděl nějakej HSM v originále bez afektovanýho českýho dabingu, nebo už jsem se definitivně zbláznil, ale trojka mi nepřišla tak überevil jako předchozí díly. Samozřejmě, pořád je to nestravitelnej shit pro čerstvý teen a nikdo soudnej by to nevydržel sledovat více než jednou, ale přesto jsem to dokoukal a (víceméně) přežil. Je jasný, že 13-letý holčičky to budou žrát, protože chtějí, aby jejich život byl taky jako High School Musical, a tak se asi vbrzku dočkáme dalšího pokračování. Pánbůh s námi. ** a ten film už nechci nikdy vidět.(10.8.2009)

• - Muzikál momentálně míří pokořit 300 milionovou hranici a navíc byl oficiálně potvrzený čtvrtý díl, stejné herecké obsazení ovšem není jisté. (Pumiiix)

• - Zac Efron (Troy) a Vannesa Hudgens (Gabriela), ktorí spolu vo všetkých troch muzikáloch tvorili pár, chodili spolu niekoľko rokov i v súkromí. (Cherry_Bomb)

• - Na rozdíl od "jedničky", kde ho částečně daboval Andrew Seeley, si téměř všechny písně v "trojce" zazpíval Zac Efron sám. (adams89)