Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

• Cimr

Taneční výstupy ujdou, ale jakmile začnou postavy mluvit (no, mluvit.. spíš vypouštět z úst přívaly bezobsažných frází), je to v háji. Taky je tu spousta nelogičností, podivností, nadneseností.. Jak se Troy dokázal objevit u své vyvolené a zase zpátky během několika málo hodin? Kdy se vlastně maturanti učili na své zkoušky a dělali je vůbec? Je normální, aby maturant při basketu křičel na tátu "Já už nejsem malé dítě! Můžu o své budoucnosti rozhodovat sám!"? Je normální, aby se zamilovaná dvojice oslovovala Buchto a Tygře? A aby si dala svůj první polibek až po nějakých třech letech vztahu? Jako by Disney vůbec nežil v tomhle světě a neposlouchal dnešní mladé. Vždyť to takhle vůbec nechodí. A tak nejen, že je High School Musical špatný film, ale je i nebezpečný. Silně dětem zkresluje mezilidské vztahy, studium, celý život.. A až pak dostanou tvrdou lekci, budou překvapeni. Mimochodem - vtipné je srovnat tento film s filmem Prci, prci, prcičky, který také zobrazuje generaci amerických maturantů. Pravdivěji.(1.2.2009)

Velkolepější, výpravnější a ještě více barevnější. Tím vším je High School Musical 3, který jako zřejmě definitivně poslední (čtyřka je ale pro TV v plánu na rok 2010) zamířil na plátna biografů. Hlavní motto "příběhu" abys byl sám sebou a dělal to, co chceš zabaleno v cukrkandlovém zábavném balení, opatřené chytlavými písněmi (opět nejlepší ty, které zpívají Zac Efron a Vanessa Hudgens) a nadprůměrnými tanečními čísly, kde nejvíce vyčnívá "Boys are back" určené především pro -náctileté. Nevím čím to, ale asi to bude tou spoustou odkazů (Spider-Man, tanečně-hudební čísla alá Chicago či Pomáda) nebo proto, že prostě muzikály mám rád, jsem si to náramně užil. PS: Negativní hodnocení mi velice ale opravdu velice připomíná premiéru kultovní "Pomády" v našich kinech, na které tehdejší dobová kritika nenechala niť suchou a vrcholem recenzí bylo, že je to dokonalá ukázka komerce na jednu sezónu.(12.4.2009)

• Pepinec

Nikomu neberu filmový a hudební vkus. A toto dílo není o ničem jiném, než o vkusu. Protože jak z hlediska filmového, tak ani z hudebního nepřináší lautr nic nového. Zahrál by to kdejaký vesnický ochotník, zazpíval by to kdejaký žák základní umělecké školy a natočil by to kdejaký Kenny Ortega. S hudebním rozborem se tu rozepisovat nebudu, jelikož bych mohl psát do nekonečna a stejně by mě nenapadalo nic pozitivního. A pak také nechci kazit dojem lidem, kterým se toto s podivem líbilo. Pro mě skutečnost nepochopitelná, avšak staré pořekadlo praví; proti gustu...(23.2.2009)

• Hannibal92

2* opravdu jenom za tu choreografii, která je více méně povedená. Chápu že někomu se HSM líbit může, ale já do této skupiny lidí rozhodně nepatřim. Koukal jsem na to více méně pod nátlakem a z donucení. Jenom když vidim Zaca Efrona jak tam hupká tak mi roste krevní tlak a začínám mít chuť vzít basebolovou pálku a ukázat televizi zač je toho loket. Ale proč ubližovat chudince televizi, ona za to že v ní dávaj takový paka nemůže.(18.10.2010)

Co si budeme povídat, první díl Muzikálu ze střední byla pěkná blamáž, a co se týče dvojky, tak tu jsem nebyl schopný ani dokoukat do konce. A světe div se, na třetí díl jsem vyrazil do kina! Nutno ale dodat, že nebýt přítelkyně, těžko bych se k něčemu na první pohled tak nereálnému vyhecoval! Při úvodním hudebním čísle, spojeném s basketbalovým zápasem, jsem ještě trpěl, ale poté už jsem se k mému velkému úžasu u filmu až do závěrečných titulků jen bavil. Vysoký rozpočet a distribuce do kin se společně s vyzrálostí samotných herců nejvíce podepsaly na dobré finální podobě, a tak při srovnání s prvními dvěma díly Maturitní ročník jasně vítězí. Ústřední postavy kolem školního muzikálu už tentokrát vůbec nenudily, sem tam jsem se zasmál i nějakým těm hláškám a dokonce ani ta romantika nechyběla. Hudební a taneční choreografie podle mého názoru na úrovni, už ne ta trapná čísla z dřívějška. Tohle je zkrátka úplně něco jiného než jsem čekal, jsem opravdu mile překvapen. Jen si teď pokládám kýženou otázku, zda je to vážně tak dobrý film, jak popisuji, nebo jestli se neprojevuje názor mého kamaráda, že s tou nejúžasnější holkou po boku připadá člověku všechno krásné…60%(5.12.2008)

• - Zac Efron (Troy) a Vannesa Hudgens (Gabriela), ktorí spolu vo všetkých troch muzikáloch tvorili pár, chodili spolu niekoľko rokov i v súkromí. (Cherry_Bomb)

• - Muzikál momentálně míří pokořit 300 milionovou hranici a navíc byl oficiálně potvrzený čtvrtý díl, stejné herecké obsazení ovšem není jisté. (Pumiiix)

• - S výdělkem 42 milionů dolarů v amerických kinech za první víkend jde o nejvýdělečnější opening muzikálu vůbec. Touto částkou převzal královskou korunu jinému muzikálu uvedenému do kin v roce 2008, Mamma Mia!. (POMO)