Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Posledný rok

High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

Potřetí do Sharpayiných intrik, Troyova kukuče a Gabriellina líbezného hlásku. Jenže tentokrát opravdu dobře. A nejhorší na tom je, že si to nenamlouvám, že nechci jít proti proudu, ale že jsem si tohle kino opravdu užil. I přestože je příběh vydlabaný až na kost, zvraty se dějí velmi podivně (ples/neples nebo rozchod/nerozchod) a všichni se usmívají, podporují a usmiřují. Co na tom, když se jede od začátku naplno a na konci mi dojde, že se mi po pár tvářích bude k vlastnímu provinilému překvapení snad i stýskat. Místní odpadová vlna je podle očekávání jenom ubohou pseudopózou.(9.12.2008)

No takže nakoniec sa cukríkovská trilógia nejako dopracovala k svojmu koncu. A zakončila to so všetkou parádou. A kupodivu v tomto kino háve je to omnoho pozeratelnejšie ako predchádzajúce dva diely. Vysoký rozpočet tu doslova bije do očí a všetko sprevádzajú naozaj efektné choreografie, ktoré sú živé, kamera neustále sleduje tú fázu pohybu, ktorá robí tanečné kreácie pozerateľnejšie a nemá to toľko hluchých miest ako jednotka a dvojka. Samozrejme ani tu nie je nič dokonalé a chýb je tu habadej, lenže veľké plus je že herci už svoje úlohy tak dokonale poznajú a ovládajú že naozaj nadobúdate pocit že sú to obyčajné americké deti - síce na cracku - ale aj tak. Hudba ako obvykle skvelá. Ja mám rád kvalitné muzikály ale myslím že v muzikáloch je dôležitá práve tá hudba. To v prípade keby vás film neskonale mučil pri pozeraní tak stačí zatvoriť oči a započúvať sa do naozaj disneyovskej hudby, ktorá ma prinútila poklopávať kolenom do rytmu. Lenže čo sa týka postáv a událostí , ktoré ich čakajú je to stále mŕtvy bod. Od úvodného breath faceu zaca efrona až po posledný výskok je skrátka vidieť že aj keď sú neustále postavy postavené pred rôzne životné situácie a niektorým narástli tie prsia alebo svaly stále sú to deti a vidieť ich podľa hlupúčkého scénara vysporiadávať sa s týmito ťažkosťami je veľmi na smiech. ale scény na vresovisku áut a v jedálni a tiež finále a scéna vo večernej škole patria k vizuálne najúchvatnejším a tanečne najoriginálnejším scénam filmu a to zvyšuje pôvodné dve na silné tri, pretože išiel som na to s tým že je to hlupučké a aj keď to bolo hlupučké ja som sa tentokrát pobavil. ale 4 by ste už nemuseli točiť vážený. naozaj nie.(12.12.2008)

• nash.

Co by člověk neudělal pro své děti. Třeba protrpí večer u třetího Muzikálu ze střední a doufá, že si nevšimnou toho, že se úspěšně vyhnul dvojce. :-) Možná se mýlím, ale mám pocit, že jsem nikde nenašel ani stopu po nějaké zápletce, ději, nápadu nebo nedejbože hereckém výkonu. Jen jalový petrobarevný bravíčkovský kýč, na kterém byl nejvtipnější dabing, díky němuž mi hlavní postavy po celou dobu připadaly jako chipmunkové. Asi se tam i zpívalo, ale ani na mučidlech bych si nedokázal vybavit jedinou melodii. Tak byly ty songy úžasné a chytlavé.(29.9.2013)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +potřetí se setkáváme se stejnými herci, ze kterých se stali hvězdy, moderní hudba, slušná choreografie, pěkné písničky -po dějové stránce jsem čekal přeci jen trošku víc, není tady žádná vypalovačka, která by smetla všechny ostatní/// Kde začít? Už mi není náct a přesto jsem se na tento film tešil jako na žádný jiný, který bude v nejbližší době v kině. Zašel jsem si na to s přáteli, kterým náct je a užil si to s nimi jako by mi bylo o 10 míň. A film rozhodně stojí za to. Alespoň mladším se bude líbit. Když bych měl být přísný a srovnával to s letos viděným muzikálem Mamma Mia, tak jediné v čem je tento film lepší je jeho choreografie. Ta je zdařilá, má náboj a neomezuje se na pár postav. V ostatním (herci, výprava) a potom převážně v samotných písničkách nemůže Muzikál 3 písničkám od ABBY konkurovat. Přesto si i tato hudba svoje příznivce najde (třeba mě se poslouchá dobře) a možná za pár let pro součastnou mladou generaci zkultovní. Na závěr, řeknu, že to bylo trošičku uječenější a hodně hlasité. Navíc dvojka přinesla zhruba 3 songy, které si pamatuji dodneška. To ovšem nic nemění na tom, že MZS3 je parádní hudební a filmový zážitek./// Celkem 71%///(13.12.2008)

• Frajer42

Naprostá hovnovina, která je úplně stejně hovnovská, jako ty dvě předchozí hovnoviny. Tahle sračka je určena pro takové ty děti o hodně mladší než puberťáky. Doufám, že nikdy nevznikne čtvrtý díl zasazený do doby třeba po 30 letech, jak to bývá škaredým zvykem. Samozřejmě dávám další jasný odpad, protože tahle sračka je naprosto čisté zlo.(10.7.2012)

• - Muzikál momentálně míří pokořit 300 milionovou hranici a navíc byl oficiálně potvrzený čtvrtý díl, stejné herecké obsazení ovšem není jisté. (Pumiiix)

• - Zac Efron musel projít každodenním tříhodinovým tréninkem, protože jeho postava je kapitánem basketbalového týmu. (adams89)

• - Zac Efron (Troy) a Vannesa Hudgens (Gabriela), ktorí spolu vo všetkých troch muzikáloch tvorili pár, chodili spolu niekoľko rokov i v súkromí. (Cherry_Bomb)