Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Posledný rok

High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

posadila som sa do kresla a po prvej scéne rozmýšlala, o čom asi tak môže byť film, ktorý začal víťazstvom. potom som si vychutnala zbytok. pozbierala sánku z podlahy. zatlačila slzu a išla domov. je to film plný chytľavých piesní a skvelých tanečných čísel (už je to oficiálne, Kenny Ortega je boh choreografie). film plný radosti a rozhodnutí. film plný odkazov na predchádzajúce dva diely (check out the camel:)). bola to rozlúčka so strednou školou, ale aj uistenie, že priatelia z nej nám ostanú navždy. a bola to naozaj nezabudnuteľné zbohom. ťažko povedať, ktoré tanečné číslo bolo veľkolepejšie a ktorá pieseň chytľavejšia. no môj osobný favorit je waltzing in the rain a.k.a. Can I have thi dance? tá je jedným slovom nádherná. nemôžem nepochváliť hercov. všetci vedia, čo robia a robia to s radosťou. a tú je z toho cítiť. zase. lebo to je to, čo urobilo z malého televízneho filmu fenomén - radosť. tá ich aj tá naša. takže ak sa vám páčili predchádzajúce dva diely, určite si tento rozlúčkový nenechajte ujsť. ak máte radi tanec, hudbu, či muzikály, tiež je to film pre vás. no ak ste už zabudli, aké to je nechať sa unášať dobrou náladou niekoho iného, ostante doma. nepotrebujeme, aby ste nám kazili party. a my vám spánok. Go Wildcats!(25.10.2008)

• misulka03

Ze zásady nemůžu hodnotit moc hvězdičkami. Všechny tři díly mají jiný podtitul, ale v zásadě se moc neliší. Troy a Gabriela jsou spolu a Sharpey začne intrikovat, aby byla na výsluní a úplně na konci se z ní vlastně stane milá postava, která sice bojuje za sebe, ale v závěru je miloučká. Tento postup a vývoj filmu by mi nevadil, pokud by se to neopakovalo v každém pokračování. Tento film je prostě pro puberťáky, pokud se někomu líbí a je mu trošku víc, nemám nic proti tomu a rozhodně nikoho nechci tímto urážet, ale podle mě je tomu tak. Bohužel já už ve filmech hledám něco více, něco, co mě posune dál. Film, který mě něčím obohatí a najdu v něm nějakou hlubší myšlenku, tento film je však dělaný pro jiné účely, rozhodně asi po shlédnutí nad ním člověk nemá dál přemýšlet. Každopádně písničky jsou hezké, taneční choreografie neuvěřitelná a zábavná. A Vanessin úsměv milý a krásný. Takže se klidně na film podívejte a každý si z toho vemte, co chcete, ale rozhodně v tom nenajdete nic hlubšího. Ale to snad nikdo, kdo viděl předchozí díly nečeká. :)(18.7.2009)

• Psema

Gabrielle povyrostla prsa, Chadovi svaly a Troyovi chlupy v podpaží... HSM si zkrátka vyšláplo na velká plátna a kromě fanatických puberťaček potěší snad jen ty, co si dávají do kafe dvacet lžiček cukru a jedí denně tři tabulky Studentské pečeti. Jednička je guilty pleasure, poněvadž koncept pro nejmenší alespoň koresponduje s věkem herců a vše je tak nějak nové, zářivé a vlastně i vcelku nakažlivé, dvojka naopak přinesla pouze demenci či gay kreace Zaca Efrona a trojka stojí někde mezi. Jednou nohou téměř šlape na paty muzikálům typu Chicaga a Hairspraye (choreografie, tempo jednotlivých písní), druhou naopak ťápe v bahně jako největší zlo, na které lze v kině narazit (víc jak polovině muzikálových scén chybí pořádná dynamika, scénář je imbecilní a herci topornější než lidé po obrně). HSM3 se možná vyrovnalo s přechodem na velké plátno relativně se ctí, ale Kenny Ortega zůstává fušerem, jehož nápady míří z poloviny úplně vedle a zbytek pohřbí zoufalá kamera nebo podivný střih. Nejsměšnější a zároveň nejsmutnější mi ovšem přijde prudérnost Disneyho fabriky, jež si svou provařenou značku opečovává, ale přitom ji drží zpátky jako by šlo o nebezpečného čokla, co se chce utrhnout z vodítka. V prvních dvou dílech mě snaha o zabránění předčasným polibkům přišla docela vtipná (nebo jsem ji aspoň částečně chápal), ale ve chvíli, kdy postavy na plátně slaví osmnáct a vylétávají z hnízda, mi disneyovské "proboha, hlavně nepoužívejte jazyk, nebo se spolu neválejte v posteli" prostě nejde do hlavy. Demenci postav, příběhu a totálně nezvládnutého závěru, jenž má víc konců než Pán prstenů, raději neřeším, ještě bych musel klesnout o pár příček níž. Což po parádní Scream a vydařené I Want It All nechci dopustit.(5.12.2008)

To dobré z jedničky zvýrazněno, to špatné ze dvojky zapomenuto a všechno zabaleno do slušivějšího a dražšího filmového kabátku. Vanesse to tentokrát nejen sluší, ale zbavila se i pohybové prkennosti. Škoda, že finále nebylo energičtější a koncentrovanější. Mírné stlačení stopáže by každopádně prospělo celému filmu. Přesto je tahle správňácká, nevinná a vysněná pohádka překvapivě dobrá zábava. A s filmovým lookem i tak nějak zmizel status Guilty Pleasure, kterým se honosí díl první. (Dvojka je prostě jen srajda...;) 7/10 P.S.: Scream je boží.(26.3.2009)

Juchůůůůůůů, jéééééééééé, yummyyyyyyy, mlask. Cukrkandlová podívaná aneb svět se dočista zbláznil a já taky (pozn. nutná lékařská hospitalizace). High School Musical 3 trumfl Speed Racera snad ve všech bodech. Veselé barvičky, kam se podíváš, zběsilé tempo, pohyblivé kulisy, naivní dialogy, které jsou dotáhnuty až do těch nejzběsilejších zatáček, metrosexuálové na každém rohu, sexy nožky Vanessy Hudgens a revoluční CGI efekty takhle skvěle vyrenderované basketbalové míče uvidíte totiž jen tady. Vynikající předvánoční výplach organismu, který by měl podstoupit snad úplně každý. Prozatím 6,5/10. Druhá projekce ukáže.(7.12.2008)

• - Oba předchozí filmy už na celém světě vidělo více než 250 milionů diváků a byly přeloženy do 24 jazyků. (adams89)

• - Film stál 11 milionů dolarů. (blackrain)

• - Zac Efron musel projít každodenním tříhodinovým tréninkem, protože jeho postava je kapitánem basketbalového týmu. (adams89)