Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Posledný rok

High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

Troufám si říct, že poslední díl je nejlepší. Perfektní songy doplněné perfektní choreografií. Kamera též zdařilá. A co se týče těch mladých herců, tak já myslím, že umí. Umí se perfektně pohybovat i zpívat. No asi to musel být tvrdý casting, ale vybrali fakt dobře. Každopádně děj stále plochý a nudný a dělaný vyloženě pro hloupější část diváctva. Ale mě osobně to zas tak nevadilo. Já jsem se docela bavil, párkrát si u filmu i zazpíval a řekl bych, že jde o důstojné ukončení série HSM. Teda alespoň doufám, že je to konec série. ;-) 7/10(19.4.2009)

Je filmánie, všechny filmy za 50. Tak jsme z recese šli na HSM 3 (víc bych za to opravdu nedala). A hle, to bylo. Ještě nikdy jsem nezažila, aby mi z nějákého filmu bylo tak fyzicky špatně jako tady z toho. Opravdu jsem měla pocit, že kdyby mě někdo říznul do ruky, bude se mi z žil místo krve řinout karamel. Tak moc to bylo přeslazený. Dostala jsem odvahu podívat se na to ještě jednou na DVD, a musela jsem uznat, že je to o mnoho lepší než v kině, pokud nejste fanoušci tohohle filmu, velké plátno budete rozdýchávat stejně těžko jako já. Písničky jsou opět dobré, ale ne v kombinaci se scénama, jako vždycky, slova jsou celkem pěkná. Troy s Gabriellou nás svými přesládlými duety opět unudí k smrti. Ale příběh mě ze všech těch tří filmů příjde nejrálnější, a nejdospělejší. Dávám 3* Asi se mi ze všech tří dílů líbil nejvíc.(8.11.2009)

• Pepinec

Nikomu neberu filmový a hudební vkus. A toto dílo není o ničem jiném, než o vkusu. Protože jak z hlediska filmového, tak ani z hudebního nepřináší lautr nic nového. Zahrál by to kdejaký vesnický ochotník, zazpíval by to kdejaký žák základní umělecké školy a natočil by to kdejaký Kenny Ortega. S hudebním rozborem se tu rozepisovat nebudu, jelikož bych mohl psát do nekonečna a stejně by mě nenapadalo nic pozitivního. A pak také nechci kazit dojem lidem, kterým se toto s podivem líbilo. Pro mě skutečnost nepochopitelná, avšak staré pořekadlo praví; proti gustu...(23.2.2009)

• Ernia

Nechutný dabing, trapný řeči o budoucnosti vlastních rozhodnutích a jiných blbostech, několik dobrých písniček a ještě lepších tanečních číslech. Ústřední duo mi lezlo na nervy (pořád házeli blbý xichty a povídali blbosti), mnohem víc "sympatická" mi byla sourozenecká dvojice - Sharpey a její dvojče. On měl švih (kpopukání) ona byla nehorázná dilinka, ale alespoň u mě na tváři dokázala vykouzlit úsměv. takže za Ashley Tisdale a scénu na vrakovišti 2 hvězdy. Jinak film opravdu pro malé děti a bárbínky(2.4.2009)

• Cimr

Taneční výstupy ujdou, ale jakmile začnou postavy mluvit (no, mluvit.. spíš vypouštět z úst přívaly bezobsažných frází), je to v háji. Taky je tu spousta nelogičností, podivností, nadneseností.. Jak se Troy dokázal objevit u své vyvolené a zase zpátky během několika málo hodin? Kdy se vlastně maturanti učili na své zkoušky a dělali je vůbec? Je normální, aby maturant při basketu křičel na tátu "Já už nejsem malé dítě! Můžu o své budoucnosti rozhodovat sám!"? Je normální, aby se zamilovaná dvojice oslovovala Buchto a Tygře? A aby si dala svůj první polibek až po nějakých třech letech vztahu? Jako by Disney vůbec nežil v tomhle světě a neposlouchal dnešní mladé. Vždyť to takhle vůbec nechodí. A tak nejen, že je High School Musical špatný film, ale je i nebezpečný. Silně dětem zkresluje mezilidské vztahy, studium, celý život.. A až pak dostanou tvrdou lekci, budou překvapeni. Mimochodem - vtipné je srovnat tento film s filmem Prci, prci, prcičky, který také zobrazuje generaci amerických maturantů. Pravdivěji.(1.2.2009)

• - Film stál 11 milionů dolarů. (blackrain)

• - Zac Efron (Troy) a Vannesa Hudgens (Gabriela), ktorí spolu vo všetkých troch muzikáloch tvorili pár, chodili spolu niekoľko rokov i v súkromí. (Cherry_Bomb)

• - Oba předchozí filmy už na celém světě vidělo více než 250 milionů diváků a byly přeloženy do 24 jazyků. (adams89)