Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

High School Musical 3: Posledný rok

High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

Zatím nejlepší díl téhle zvláštní středoškolské série. Kupodivu většina nejblbějších momentů přišla v prvních deseti minutách, pak si buď můj mozek zvykl, nebo se HSM dokázalo odprostit od scén typu "celá basketbalová hala je ticho, zatímco Troy a Gabrielle ozáření reflektory zpívají svůj duet". A co je ještě divnější, některé taneční scény jako "Boys Are Back" a "I Want It All" měly zajímavou a podařenou choreografii. Nemožné? Představte si, že ani tohle ještě není všechno. V jedné části filmu se totiž objevila i citace z Kmotra II.(14.12.2008)

Značně lepší od předchozích TV filmečků, je vidět, že je tam napěchováno daleko více peněz a všichni zúčastnění dospívají (nejvíce je proměna asi vidět na Olesye Rulin a.k.a. Kelsi, která dostala i nějaký prostor na zpívání. Vanessa Hudgens je opět okouzlující, ale tontokráte jí padne velice krátká sukénka. Zac je opět borec, ale jeho sólovka ve škole už nebyla tak velmi směšná jako ta předcházející na golfovém hřišti. Celkově se zvedla úroveň choreografie písní ("I Want it All" a "The Boys Are Back" byli naprosto senzační). A i dějově to bylo na vyšší úrovni. (Jednička pro mě byli 3* jen čistě guilty pleasure, ale toto je má imho velmi zaslouženě)(24.6.2009)

• Pepinec

Nikomu neberu filmový a hudební vkus. A toto dílo není o ničem jiném, než o vkusu. Protože jak z hlediska filmového, tak ani z hudebního nepřináší lautr nic nového. Zahrál by to kdejaký vesnický ochotník, zazpíval by to kdejaký žák základní umělecké školy a natočil by to kdejaký Kenny Ortega. S hudebním rozborem se tu rozepisovat nebudu, jelikož bych mohl psát do nekonečna a stejně by mě nenapadalo nic pozitivního. A pak také nechci kazit dojem lidem, kterým se toto s podivem líbilo. Pro mě skutečnost nepochopitelná, avšak staré pořekadlo praví; proti gustu...(23.2.2009)

• nash.

Co by člověk neudělal pro své děti. Třeba protrpí večer u třetího Muzikálu ze střední a doufá, že si nevšimnou toho, že se úspěšně vyhnul dvojce. :-) Možná se mýlím, ale mám pocit, že jsem nikde nenašel ani stopu po nějaké zápletce, ději, nápadu nebo nedejbože hereckém výkonu. Jen jalový petrobarevný bravíčkovský kýč, na kterém byl nejvtipnější dabing, díky němuž mi hlavní postavy po celou dobu připadaly jako chipmunkové. Asi se tam i zpívalo, ale ani na mučidlech bych si nedokázal vybavit jedinou melodii. Tak byly ty songy úžasné a chytlavé.(29.9.2013)

• maverick10

Velice hloupoucke a tupoucke pro nactilete divenky, ktere si kupuji bravo girl a maji vylepeny pokojicek plakaty Brada Pitta. Titulkam neverim a tak si troufam rict, ze scenar napsal v opilecke pyse jeden ze studentu rocniku. Ovsem aby ta kritika nebyla pouze negativni, rad bych vypichl predevsim choreografii, jejiz tvurce mel opravdu velkou fantazii a je videt, ze ten urcite nestudoval na zdejsi skole, nybrz musel studovat na Zizkove.(16.2.2009)

• - Velký úspěch Muzikálu ze střední proměnil skutečnou East Hight v jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Salt Lake City. (adams89)

• - Toto je první díl z filmové série, který byl uveden do kin. Předešlé dva díly byly vyrobeny i uvedeny jako čistě televizní. (POMO)

• - Oba předchozí filmy už na celém světě vidělo více než 250 milionů diváků a byly přeloženy do 24 jazyků. (adams89)