Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

• USA High School Musical 3: Senior Year (více)

„Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník“ nám ukazuje studentské „mazáky“ Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Třetí film navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Dever

Soundtrack David Lawrence: 1. Now Or Never ,2. Right Here, Right Now ,3. I Want It All ,4. Can I Have This Dance ,5. A Night To Remember ,6. Just Wanna Be With You ,7. The Boys Are Back ,8. Walk Away ,9. Scream ,10. Senior Year Spring Musical ,11. We're All In This Together (Graduation Mix) ,12. High School Musical , ()

novoten

Potřetí do Sharpayiných intrik, Troyova kukuče a Gabriellina líbezného hlásku. Jenže tentokrát opravdu dobře. A nejhorší na tom je, že si to nenamlouvám, že nechci jít proti proudu, ale že jsem si tohle kino opravdu užil. I přestože je příběh vydlabaný až na kost, zvraty se dějí velmi podivně (ples/neples nebo rozchod/nerozchod) a všichni se usmívají, podporují a usmiřují. Co na tom, když se jede od začátku naplno a na konci mi dojde, že se mi po pár tvářích bude k vlastnímu provinilému překvapení snad i stýskat. Místní odpadová vlna je podle očekávání jenom ubohou pseudopózou. ()

Cival

Zvrácené. Vštěpuje to dětem do hlavy, že mají být jen sami sebou, ale přesto chodí všichni ve stejných hadrech, mají stejné účesy a zpívají stejně mizerné písničky. Milují se v tom hormony zmítaní teenageři, ale na víc než pusu nedojde. A je to přístupné capartům všeho věku (a zacílené na holky okolo deseti let), přesto nechybí scéna, kde se sexy Gabrielle válí ve své vykasané sukýnce doma po ložnici a Zac Efron ji strká do pusy jahodu (ehm). Ale co je daleko horší: Minimálně tři muzikálová čísla jsou tím nejlepším, co žánr od Hairspraye nabídl! Kam se co do choreografie a propracovanosti tanečních výstupů hrabe třeba Mamma Mia... minimálně dvě pasáže snesou srovnání s Chicagem, ba co víc, to by snad tak střemhlavé pocty klasickým muzkálům schopné ani nebylo. 50% a fakt spíš tři hvězdy, které jsou míň guilty, než bych si chtěl přiznat. Když člověk akceptuje celý ten pestrobarevně kastrovaný koncept, musí zvednout palec hore :-) ()

imf

Je to pořád stejný výplach, který milým teenagerům maže med kolem huby pomocí naivních textů a vyumělkované hudby od inženýrů z MTV, ale peníze v rozpočtu pomohly smazat přechod mezi televizní obrazovkou a filmovým plátnem, herci dospěli, aniž by ztratili byť jen tu špetku charismatu, kterou disponovali, a taneční čísla jsou opět na úrovni. HSM se mermomocí snaží vyrůst se svými představiteli a i když ho Disneyho čidlo pro absolutní politickou korektnost účinně brzdí (hlavní hrdinové na nevinný polibek čekali 2 1/2 filmu), během pečlivě choreografovaných tancovaček, protkaných vizuálními nápady, bere za své plytký děj i prkennost zúčastněných. Není divu, když písničky zabírají víc prostoru než samotná zápletka (dohromady se to nafouklo na zběsilých 112 minut, což filmu ubližuje zdaleka nejvíc). Trochu by mě znervózňovalo, kdyby se moje dítě po zhlédnutí nechalo zapsat do dramatického kroužku, ale HSM je právě díky tomu, že se odehrává v jakési podivné alternativní realitě, kde je největším hříchem ukradené lízátko, relativně neškodný. A svým vlastním, dost zvrhlým způsobem zajímavý. Nedokážu to popsat. Možná mě hypnotizuje účes Zaca Efrona, krátká sukně Vanessy Hudgens nebo obojí, ale docela jsem se bavil. A ještě k tomu se nemůžu zbavit pocitu, že "Boys are Back" pocházejí tanečně i dramaturgicky z úplně jiného, podstatně lepšího filmu. Uff... asi na to budu muset jít znova. :) (5/10) ()

Nathalie

70 %- viděno v originále:-) Welcome to DisneyLand. Už je to tady. Televizní apokalypsa dohupkala do kinosálů. Lalalala. Nejcukernatější dvojice ve filmových dějinách, školní osazenstvo, vedle níž žáci z Beverly Hills působí jako sebranka z Bronxu, naivita v notové osnově. Lalalala. HSM je prý celuloidová zbraň dětí proti rodičům. Ve skutečnosti je to naopak: ve vesmíru HSM nikdo nekouří, nepije, o drogách, sexu a rokenrolu toho absolventi střední ví asi tolik jako Magdalena Dobromila Rettigová a navzdory moderní choreografii a popkulturním odkazům je to muzikál z hloubi duše konzervativní, nezávadně upjatý, ne-hříšný a surreálný. Trojka se navzdory matematice ocitá mezi jedničkou a dvojkou. Imbecilita scénáře kopíruje dvojku, svěže pojatá choreografie jedničku a hudebně ustrnula na půli cesty- mezi spoustou glycerinové hlušiny se objevují tři perly: rozpustile vzpomínková Boys are back, ambiciózní duet Sharpay a Ryana I want it all s parodií na Chicago a trailerová rozehřívací pecka Now or Never. Just pure fun. Každá generace asi musí mít něco, z čeho o deset let starší lidi zvrací. High School Musical je přesně ono mezigenerační dávidlo- takže pokud jste starší 18-ti let a bude se vám Hudební Sado Maso na třetí líbit, znamená to a) máte zvrácený smysl pro humor b) líbí se vám metrosexuálové typu maturujícího a mutujícího dřeva Zaca Efrona c) s oblibou si pěstujete kolektivní guilty pleasure d) vyžíváte se ve skrytých odkazech na Spidermana. Já jsem ve všech čtyřech kategoriích. P.S. Abych neměla poštu zasypanou dotazy-viděli jsem to samozřejmě v KINĚ. P.P.S. Napodruhé se poměr guilty vs pleasure nebezpečně vyrovnal. Scream je boží. No neke. :) ()

• Technicky najnáročnejšie bolo nakrúcanie scény s valčíkom na streche. Štáb musel vyniesť na 4-poschodovú budovu toľko stavebného materiálu, osvetlenia, rastlín a prístrojov, že museli žeriav naložiť 40 krát. (Tolf)
  • Na rozdíl od "jedničky", kde ho částečně daboval Andrew Seeley, si téměř všechny písně v "trojce" zazpíval Zac Efron sám. (adams89)
  • Velký úspěch Muzikálu ze střední proměnil skutečnou East Hight v jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Salt Lake City. (adams89)