Žabákova dobrodružství

The Wind in the Willows

Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

Krásný film pro děti, který nedělá z dětí blbce a můžou se na ně koukat i dospělí a budou se bavit. Terry Jones je úžasný jako pan Žabák, který zbožňuje vše, co má motor a málem se mu to stane osudným, Eric Idle jako pan Krysa tahající pana Žabáka věčně z bryndy a mě osobně nejvíc potěšil Michael Palin jako glosující Sluníčko :-)(22.2.2005)

Kdysí dávno jsem si, natěšen, pustil Žabákova dobrodružství v rámci zkoumání všeho, čeho se dotkla ruka některého z Monty Pythonů. Kromě scény u soudu, jako vystřižené z některého z klasických skečů, jsem se ale zábavy, kterou jsem očekával, nedočkal. To ale nebyla chyba Terryho Jonese, nýbrž moje. Žabákova dobrodružství, dětská kniha Skota Kennetha Grahama z roku 1908(!) je roztomilé a poučné vyprávění o narcistním žabákovi a jeho kamarádech krtkovi, jezevcovi a kryse. Sotva jsme s dětmi příběhy dočetli, zkusil jsem se podívat na film znovu - a dnes už jsem adaptaci Žabáka ocenil. Monty Pythony prostě nečekejte, příjemnou rodinnou zábavu ano. PS ve filmu dabovaní lišáci, jsou podle knihy (a podle nápisu Weasels na zámku) lasičkami(18.11.2018)

S hodnocením tohoto snímku je malinko problém... Posledním společným filmem Monty pythonů byl Smysl života a poté se členové rozešli a pracovali na vlastních projektech. Žabákova dobrodružství jsou výhradním autorským projektem Terryho Jonese, který se věnoval literatuře pro děti a režii. Angažovat další ex-pythony byť v malých štěcích bylo nápadem producenta a bylo motivováno výhradně komerčními zájmy. Není to tedy montypythonovské dílo a nemá žádný smysl poměřovat tento film s tvorbou skupiny. Výtvarně je to originální, svižné a nekonvenční s několika chytlavými písničkami, poněkud " trhlé ", jak už to u Jonese a jeho kumpánů bývá obvyklé. Cílovou skupinou byly děti, i když na své si přijde každý, kdo má nespoutanou fantazii. Celkový dojem 80 %.(10.5.2007)

• easaque

pohádkový příběh se tentokrát se členům skupiny Monty Python moc nepovedl. Výtvarně i choreograficky je to docela dobře zpracované, ale pohromadě to nějak nesedí a moc jsem se nebavil. Příběh ničím extra zajímavý a žádné poučení si z něho těžko někdo odnese. Ale třeba se děti pobaví a chvilku zase nebudou rodiče otravovat. Zklamal mne i český dabing. Takže slabé 2*(13.5.2011)

Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%.(25.2.2012)