Žabákova dobrodružství

The Wind in the Willows

Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

K čertu, mně se tahle trhlá pohádka o tlustém panu žabákovi docela líbí. Hlavně z hlediska vizuálního – protože pojetí není ani příliš pohádkové, ani příliš vážné... je prostě směšně karikaturní. A tím mi připomíná poetiku "MPFC"... Humor je sice slabší, ale "pošukané" herecké výkony hodně zachrání a činí z klasické britské pohádky poměrně humornou a trhlou podívanou (nejen) pro Python positive. Rozhodně není dobré od filmu očekávat plnotučný pythonovský humor, ale svoje kouzlo bezesporu má.(27.7.2004)

• easaque

pohádkový příběh se tentokrát se členům skupiny Monty Python moc nepovedl. Výtvarně i choreograficky je to docela dobře zpracované, ale pohromadě to nějak nesedí a moc jsem se nebavil. Příběh ničím extra zajímavý a žádné poučení si z něho těžko někdo odnese. Ale třeba se děti pobaví a chvilku zase nebudou rodiče otravovat. Zklamal mne i český dabing. Takže slabé 2*(13.5.2011)

Normální, na nic si nehrající film pro děti, na který se mohou bez problémů podívat i dospělí. Žabák, Krysa, Lišáci jsou skvěle zahraní. Výtvarná stránka vycházející z poetiky staré Anglie a technických vynálezů přelomu století a z ilustrací starých dětských knih je velmi povedená. Na celém filmu je vidět, jak to tvůrce bavilo. A to je na výsledku pak vždycky poznat. Skoro uvažuju, proč jsem nedal plný počet bodů :-)(13.10.2011)

V žánru filmů pro děti je to třída, ale narozdíl od animáků jako Doba ledová tu není nic, čeho by se chytnul dospělý. Člověk by ani nevěřil, že něco tak vcelku průměrného je z dílny Monty Pythonů, Terry Jones sakra natočil Život Briana! A tak si můžeme leda podívat, jak dneska vypadají Eric Idle a spol. Všechno.(28.5.2003)

Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%.(25.2.2012)