Žabákova dobrodružství

The Wind in the Willows

Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

Normální, na nic si nehrající film pro děti, na který se mohou bez problémů podívat i dospělí. Žabák, Krysa, Lišáci jsou skvěle zahraní. Výtvarná stránka vycházející z poetiky staré Anglie a technických vynálezů přelomu století a z ilustrací starých dětských knih je velmi povedená. Na celém filmu je vidět, jak to tvůrce bavilo. A to je na výsledku pak vždycky poznat. Skoro uvažuju, proč jsem nedal plný počet bodů :-)(13.10.2011)

Solidní dílko, které bych určil hlavně dětem, kterým se nechce číst knihy. Celkem věrné přenesení postav a děje do filmu. Své si najdou i dospělí diváci v několika málo průblescích Moty Pythonovské geniality. Scény jako tůtání pana Žabáka při mylšení na auta jsou celkem zábavné. Nezle přehlédnout nacistické znaky projevující se u Lišáků. Napovídá tomu i jejich označení rukávníky se znakem vizuálně ne nepodobným těm německým z 2. sv. války. Celkově je to dobrý rodinný film.(28.5.2003)

Skvělá britská pohádka, kde si zaháli borci z Monty Pythonova létajícího cirkusu. Pohádka je protkána písničkami a zpracování je kouzelné. Odehrává se kdesi v Anglii ve dvacátých létech a hrdiny jsou zvířátka bojující proti Lišákům a jejich stavitelským záměrům. Krtek, žabák i krysák byli skvostní. Zde je označení - rodinný - na místě, tohle můžou sledovat zkrátka všichni a všichni se dobře pobaví. Skečů jaké známe z Létajícího Cirkusu se není třeba bát, herci hrají civilně (pro děti) a Pythony vám budou připomínat jen jejich povědomé obličeje . * * * *(9.7.2012)

• Dan9K

Hohouuu. K tomuhle filmečku jsem se dostal náhodou. Ráno jsem zapnul televizi, viděl jsem, že něco začíná a ke svému překvapení jsem našel jakožto herce samé Montypythoňáky. Tak jsem se překousnul a zkusil jsem to. Nečekal jsem od toho sice nějaký jejich typický humor, dočkal jsem se klasické dětské přihlouplé kraviny. Dalo by se však říci, že jsem to čekal. Jedná se o snímek se slušnou hudbou, který sice nijak výrazně nenudí, nabízí ale pouze sebranku mnoha klišé, trapného scénáře a s výjimkou Johna Cleese i hloupých hereckých výkonů. Teď si určitě myslíte něco ve smyslu: "Ty idiote, tobě asi nedošlo, že tohle je pohádka pro malý děti." To víte, že došlo. Nevidím však jediný sebemenší důvod, proč na tomto základě užívat odlišná měřítka, zvláště pak, když počiny jako Nekonečný příběh nebo série Harry Potter, i přesto, že jsou prioritně pro ty nejmenší, nejsou trapné a mají svou nezpochybnitelnou kvalitu. Sledování Žabákova dobrodružství mě vysloveně bolelo, ale mnohem více mě bolí hodnocení na čsfd, které si nedovedu vysvětlit ničím jiným, než že některé filmy, díky jejich obsazení a režii, jsou si malinko rovnější než ty ostatní.(22.8.2006)

Film, který je tak skvělý právě proto, že je "jen" ohromně roztomilý. Pythoni se krotili a natočili zkrátka pohádku pro děti; a myslím, že to svědčí o tom, že jsou nejen mistry zvrhlého humoru, ale že nepostrádají ani soudnost. A zjevně ani smysl pro naivní poetiku. Ztvárnění zvířátek je dokonalé. A celé je to tak...britské.(30.5.2003)