Reklama

Reklama

Žabákova dobrodružství

  • Velká Británie The Wind in the Willows (více)

Obsahy(1)

Jak poklidně plynul dosud život na louce na břehu řeky! Mladý Krtek pilně pracoval na provzdušňování půdy, pan Krysa pořádal na řece pikniky, zajíci kolem ní jezdili na kolech na výlety... Ale najednou je tohle všechno ohroženo. A to jen proto, že Žabák, sídlící na nedalekém Žabíně, se zhlédl v moderních a rychlých strojích do té míry, že ani jeho velké bohatství na tuhle zálibu nestačí a že musel začít prodávat. První padla Krtkova louka. Ale zákeřní Lišáci z Černého lesa, kteří se stali jejími novými majiteli a kteří tak bezohledně zničili Krtkův podzemní domeček, mají zřejmě dalekosáhlé, a mnohem nebezpečnější, budovatelské plány. A díky Žabákově lehkomyslnosti se bohužel zdá, že jim ani nedá moc velkou práci je uskutečnit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

easaque 

všechny recenze uživatele

pohádkový příběh se tentokrát se členům skupiny Monty Python moc nepovedl. Výtvarně i choreograficky je to docela dobře zpracované, ale pohromadě to nějak nesedí a moc jsem se nebavil. Příběh ničím extra zajímavý a žádné poučení si z něho těžko někdo odnese. Ale třeba se děti pobaví a chvilku zase nebudou rodiče otravovat. Zklamal mne i český dabing. Takže slabé 2* ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

V žánru filmů pro děti je to třída, ale narozdíl od animáků jako Doba ledová tu není nic, čeho by se chytnul dospělý. Člověk by ani nevěřil, že něco tak vcelku průměrného je z dílny Monty Pythonů, Terry Jones sakra natočil Život Briana! A tak si můžeme leda podívat, jak dneska vypadají Eric Idle a spol. Všechno. ()

Reklama

ORIN 

všechny recenze uživatele

Ostatní adaptace knihy Kennetha Grahama (včetně animovaného seriálu) příliš neznám, ale tohle zpracování mi moc nesedlo. Český název mi přijde dost nešťastně zvolený - čí jsou to vlastně dobrodružství? Žabákova, jehož nepoučitelná, nesympatická postava mi vlastně ani nepřijde kladná a do popředí se dostává až někdy v druhé polovině filmu? Nebo Krtkova, který je docela nudný a přízemní? Anebo Krysí, jež hraje celou dobu druhé housle? To je vlastně problém celého filmu - divák neví, na jakou postavu se zaměřit, hrdinům se dá velmi těžko fandit, divák se s nimi moc neztotožní, chybí humor a celé je to takové zvláštní a nezábavné. Jedinými zajímavými postavami tak zůstávají Lišáci à la Nazi-killers a výbušný Jezevec. Bohužel postpythonovské projekty, ve kterých nemá ve větší míře prsty John Cleese nebo Terry Gilliam, kvalitativně ztrácejí. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jsou zde sice drobné náznaky a odkazy na montypythonovský humor, ale celkově je tenhle film spíše pro děti, než pro dospělé. Každý, kdo by snad očekával nějakou bajku a la Monty Python, s humorem určeným převážně dospělákům, bude asi poněkud zklamán, byť se musí uznat, že ani tady Idle, Jones, Cleese a Palin nepopřeli svůj ohromný talent. ()

Galerie (8)

Související novinky

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Ve věku devětasedmdesáti let zemřel britský herec Bernard Hill, známý především ze snímků jako Titanic, Lovci lvů a z trilogie Pán prstenů. Se smutnou zprávou v neděli přišla televizní stanice BBC s… (více)

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Reklama

Reklama