poster

Žabákova dobrodružství

 • Velká Británie

  Wind in the Willows, The

 • Slovensko

  Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

 • Niedal
  ***

  Solidní dílko, které bych určil hlavně dětem, kterým se nechce číst knihy. Celkem věrné přenesení postav a děje do filmu. Své si najdou i dospělí diváci v několika málo průblescích Moty Pythonovské geniality. Scény jako tůtání pana Žabáka při mylšení na auta jsou celkem zábavné. Nezle přehlédnout nacistické znaky projevující se u Lišáků. Napovídá tomu i jejich označení rukávníky se znakem vizuálně ne nepodobným těm německým z 2. sv. války. Celkově je to dobrý rodinný film.(28.5.2003)

 • gudaulin
  ****

  S hodnocením tohoto snímku je malinko problém... Posledním společným filmem Monty pythonů byl Smysl života a poté se členové rozešli a pracovali na vlastních projektech. Žabákova dobrodružství jsou výhradním autorským projektem Terryho Jonese, který se věnoval literatuře pro děti a režii. Angažovat další ex-pythony byť v malých štěcích bylo nápadem producenta a bylo motivováno výhradně komerčními zájmy. Není to tedy montypythonovské dílo a nemá žádný smysl poměřovat tento film s tvorbou skupiny. Výtvarně je to originální, svižné a nekonvenční s několika chytlavými písničkami, poněkud " trhlé ", jak už to u Jonese a jeho kumpánů bývá obvyklé. Cílovou skupinou byly děti, i když na své si přijde každý, kdo má nespoutanou fantazii. Celkový dojem 80 %.(10.5.2007)

 • Big Bear
  ****

  Skvělá britská pohádka, kde si zaháli borci z Monty Pythonova létajícího cirkusu. Pohádka je protkána písničkami a zpracování je kouzelné. Odehrává se kdesi v Anglii ve dvacátých létech a hrdiny jsou zvířátka bojující proti Lišákům a jejich stavitelským záměrům. Krtek, žabák i krysák byli skvostní. Zde je označení - rodinný - na místě, tohle můžou sledovat zkrátka všichni a všichni se dobře pobaví. Skečů jaké známe z Létajícího Cirkusu se není třeba bát, herci hrají civilně (pro děti) a Pythony vám budou připomínat jen jejich povědomé obličeje . * * * *(9.7.2012)

 • Dan9K
  *

  Hohouuu. K tomuhle filmečku jsem se dostal náhodou. Ráno jsem zapnul televizi, viděl jsem, že něco začíná a ke svému překvapení jsem našel jakožto herce samé Montypythoňáky. Tak jsem se překousnul a zkusil jsem to. Nečekal jsem od toho sice nějaký jejich typický humor, dočkal jsem se klasické dětské přihlouplé kraviny. Dalo by se však říci, že jsem to čekal. Jedná se o snímek se slušnou hudbou, který sice nijak výrazně nenudí, nabízí ale pouze sebranku mnoha klišé, trapného scénáře a s výjimkou Johna Cleese i hloupých hereckých výkonů. Teď si určitě myslíte něco ve smyslu: "Ty idiote, tobě asi nedošlo, že tohle je pohádka pro malý děti." To víte, že došlo. Nevidím však jediný sebemenší důvod, proč na tomto základě užívat odlišná měřítka, zvláště pak, když počiny jako Nekonečný příběh nebo série Harry Potter, i přesto, že jsou prioritně pro ty nejmenší, nejsou trapné a mají svou nezpochybnitelnou kvalitu. Sledování Žabákova dobrodružství mě vysloveně bolelo, ale mnohem více mě bolí hodnocení na čsfd, které si nedovedu vysvětlit ničím jiným, než že některé filmy, díky jejich obsazení a režii, jsou si malinko rovnější než ty ostatní.(22.8.2006)

 • filmmovier
  *****

  Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%.(25.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace