poster

Žabákova dobrodružství

 • Velká Británie

  The Wind in the Willows

 • Velká Británie

  Mr. Toad's Wild Ride

 • Slovensko

  Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

 • HoneyBunny
  ***

  Knížku jsem bohužel nečetla, takže nevím, jestli se její kouzlo podařilo přenést do filmu nebo ne. Nicméně ztvárnění zvířátek - Krysy, Krtka nebo lišáků - se povedlo a příběh nepostrádá eleganci. Jenomže je trochu nudný a nezachrání to ani Pythoni, i když obzvlášť Michael Palin jako Slunce je hodně... drsnej.(28.5.2003)

 • gudaulin
  ****

  S hodnocením tohoto snímku je malinko problém... Posledním společným filmem Monty pythonů byl Smysl života a poté se členové rozešli a pracovali na vlastních projektech. Žabákova dobrodružství jsou výhradním autorským projektem Terryho Jonese, který se věnoval literatuře pro děti a režii. Angažovat další ex-pythony byť v malých štěcích bylo nápadem producenta a bylo motivováno výhradně komerčními zájmy. Není to tedy montypythonovské dílo a nemá žádný smysl poměřovat tento film s tvorbou skupiny. Výtvarně je to originální, svižné a nekonvenční s několika chytlavými písničkami, poněkud " trhlé ", jak už to u Jonese a jeho kumpánů bývá obvyklé. Cílovou skupinou byly děti, i když na své si přijde každý, kdo má nespoutanou fantazii. Celkový dojem 80 %.(10.5.2007)

 • Jinny
  ***

  V žánru filmů pro děti je to třída, ale narozdíl od animáků jako Doba ledová tu není nic, čeho by se chytnul dospělý. Člověk by ani nevěřil, že něco tak vcelku průměrného je z dílny Monty Pythonů, Terry Jones sakra natočil Život Briana! A tak si můžeme leda podívat, jak dneska vypadají Eric Idle a spol. Všechno.(28.5.2003)

 • Marigold
  ****

  K čertu, mně se tahle trhlá pohádka o tlustém panu žabákovi docela líbí. Hlavně z hlediska vizuálního – protože pojetí není ani příliš pohádkové, ani příliš vážné... je prostě směšně karikaturní. A tím mi připomíná poetiku "MPFC"... Humor je sice slabší, ale "pošukané" herecké výkony hodně zachrání a činí z klasické britské pohádky poměrně humornou a trhlou podívanou (nejen) pro Python positive. Rozhodně není dobré od filmu očekávat plnotučný pythonovský humor, ale svoje kouzlo bezesporu má.(27.7.2004)

 • MaedhRos
  *****

  Film, který je tak skvělý právě proto, že je "jen" ohromně roztomilý. Pythoni se krotili a natočili zkrátka pohádku pro děti; a myslím, že to svědčí o tom, že jsou nejen mistry zvrhlého humoru, ale že nepostrádají ani soudnost. A zjevně ani smysl pro naivní poetiku. Ztvárnění zvířátek je dokonalé. A celé je to tak...britské.(30.5.2003)