poster

Žabákova dobrodružství

 • Velká Británie

  Wind in the Willows, The

 • Slovensko

  Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

 • Big Bear
  ****

  Skvělá britská pohádka, kde si zaháli borci z Monty Pythonova létajícího cirkusu. Pohádka je protkána písničkami a zpracování je kouzelné. Odehrává se kdesi v Anglii ve dvacátých létech a hrdiny jsou zvířátka bojující proti Lišákům a jejich stavitelským záměrům. Krtek, žabák i krysák byli skvostní. Zde je označení - rodinný - na místě, tohle můžou sledovat zkrátka všichni a všichni se dobře pobaví. Skečů jaké známe z Létajícího Cirkusu se není třeba bát, herci hrají civilně (pro děti) a Pythony vám budou připomínat jen jejich povědomé obličeje . * * * *(9.7.2012)

 • filmmovier
  *****

  Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%.(25.2.2012)

 • HoneyBunny
  ***

  Knížku jsem bohužel nečetla, takže nevím, jestli se její kouzlo podařilo přenést do filmu nebo ne. Nicméně ztvárnění zvířátek - Krysy, Krtka nebo lišáků - se povedlo a příběh nepostrádá eleganci. Jenomže je trochu nudný a nezachrání to ani Pythoni, i když obzvlášť Michael Palin jako Slunce je hodně... drsnej.(28.5.2003)

 • MaedhRos
  *****

  Film, který je tak skvělý právě proto, že je "jen" ohromně roztomilý. Pythoni se krotili a natočili zkrátka pohádku pro děti; a myslím, že to svědčí o tom, že jsou nejen mistry zvrhlého humoru, ale že nepostrádají ani soudnost. A zjevně ani smysl pro naivní poetiku. Ztvárnění zvířátek je dokonalé. A celé je to tak...britské.(30.5.2003)

 • Dan9K
  *

  Hohouuu. K tomuhle filmečku jsem se dostal náhodou. Ráno jsem zapnul televizi, viděl jsem, že něco začíná a ke svému překvapení jsem našel jakožto herce samé Montypythoňáky. Tak jsem se překousnul a zkusil jsem to. Nečekal jsem od toho sice nějaký jejich typický humor, dočkal jsem se klasické dětské přihlouplé kraviny. Dalo by se však říci, že jsem to čekal. Jedná se o snímek se slušnou hudbou, který sice nijak výrazně nenudí, nabízí ale pouze sebranku mnoha klišé, trapného scénáře a s výjimkou Johna Cleese i hloupých hereckých výkonů. Teď si určitě myslíte něco ve smyslu: "Ty idiote, tobě asi nedošlo, že tohle je pohádka pro malý děti." To víte, že došlo. Nevidím však jediný sebemenší důvod, proč na tomto základě užívat odlišná měřítka, zvláště pak, když počiny jako Nekonečný příběh nebo série Harry Potter, i přesto, že jsou prioritně pro ty nejmenší, nejsou trapné a mají svou nezpochybnitelnou kvalitu. Sledování Žabákova dobrodružství mě vysloveně bolelo, ale mnohem více mě bolí hodnocení na čsfd, které si nedovedu vysvětlit ničím jiným, než že některé filmy, díky jejich obsazení a režii, jsou si malinko rovnější než ty ostatní.(22.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace