Reklama

Reklama

Žabákova dobrodružství

  • Velká Británie The Wind in the Willows (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Jak poklidně plynul dosud život na louce na břehu řeky! Mladý Krtek pilně pracoval na provzdušňování půdy, pan Krysa pořádal na řece pikniky, zajíci kolem ní jezdili na kolech na výlety... Ale najednou je tohle všechno ohroženo. A to jen proto, že Žabák, sídlící na nedalekém Žabíně, se zhlédl v moderních a rychlých strojích do té míry, že ani jeho velké bohatství na tuhle zálibu nestačí a že musel začít prodávat. První padla Krtkova louka. Ale zákeřní Lišáci z Černého lesa, kteří se stali jejími novými majiteli a kteří tak bezohledně zničili Krtkův podzemní domeček, mají zřejmě dalekosáhlé, a mnohem nebezpečnější, budovatelské plány. A díky Žabákově lehkomyslnosti se bohužel zdá, že jim ani nedá moc velkou práci je uskutečnit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Krásný film pro děti, který nedělá z dětí blbce a můžou se na ně koukat i dospělí a budou se bavit. Terry Jones je úžasný jako pan Žabák, který zbožňuje vše, co má motor a málem se mu to stane osudným, Eric Idle jako pan Krysa tahající pana Žabáka věčně z bryndy a mě osobně nejvíc potěšil Michael Palin jako glosující Sluníčko :-) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Boli raz na pieskovisku detičky a ťapkali sa v blate a stvárali somarinky, bavilo ich to a človeku sa na to dobre pozeralo, ale bolo to o ničom. Tento pokus o pythonovský jazyk je taký aj onaký a vlastne nijaký. Finále ako od Burtona, rozprávajúce nástené hodiny, postavy nesú mená zvierat ale vyzerajú ako ľudia (ale sem tam sa ako zvieratá správajú), chvíľkami absurdita, potom pre deti a následne priemerný muzikál. No neviem.. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

K čertu, mně se tahle trhlá pohádka o tlustém panu žabákovi docela líbí. Hlavně z hlediska vizuálního – protože pojetí není ani příliš pohádkové, ani příliš vážné... je prostě směšně karikaturní. A tím mi připomíná poetiku "MPFC"... Humor je sice slabší, ale "pošukané" herecké výkony hodně zachrání a činí z klasické britské pohádky poměrně humornou a trhlou podívanou (nejen) pro Python positive. Rozhodně není dobré od filmu očekávat plnotučný pythonovský humor, ale svoje kouzlo bezesporu má. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Ostatní adaptace knihy Kennetha Grahama (včetně animovaného seriálu) příliš neznám, ale tohle zpracování mi moc nesedlo. Český název mi přijde dost nešťastně zvolený - čí jsou to vlastně dobrodružství? Žabákova, jehož nepoučitelná, nesympatická postava mi vlastně ani nepřijde kladná a do popředí se dostává až někdy v druhé polovině filmu? Nebo Krtkova, který je docela nudný a přízemní? Anebo Krysí, jež hraje celou dobu druhé housle? To je vlastně problém celého filmu - divák neví, na jakou postavu se zaměřit, hrdinům se dá velmi těžko fandit, divák se s nimi moc neztotožní, chybí humor a celé je to takové zvláštní a nezábavné. Jedinými zajímavými postavami tak zůstávají Lišáci à la Nazi-killers a výbušný Jezevec. Bohužel postpythonovské projekty, ve kterých nemá ve větší míře prsty John Cleese nebo Terry Gilliam, kvalitativně ztrácejí. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jsou zde sice drobné náznaky a odkazy na montypythonovský humor, ale celkově je tenhle film spíše pro děti, než pro dospělé. Každý, kdo by snad očekával nějakou bajku a la Monty Python, s humorem určeným převážně dospělákům, bude asi poněkud zklamán, byť se musí uznat, že ani tady Idle, Jones, Cleese a Palin nepopřeli svůj ohromný talent. ()

Galerie (6)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Reklama

Reklama