Žabákova dobrodružství

Wind in the Willows, The

Žabiakove dobrodružstvá

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1996, 88 min

V žánru filmů pro děti je to třída, ale narozdíl od animáků jako Doba ledová tu není nic, čeho by se chytnul dospělý. Člověk by ani nevěřil, že něco tak vcelku průměrného je z dílny Monty Pythonů, Terry Jones sakra natočil Život Briana! A tak si můžeme leda podívat, jak dneska vypadají Eric Idle a spol. Všechno.(28.5.2003)

Boli raz na pieskovisku detičky a ťapkali sa v blate a stvárali somarinky, bavilo ich to a človeku sa na to dobre pozeralo, ale bolo to o ničom. Tento pokus o pythonovský jazyk je taký aj onaký a vlastne nijaký. Finále ako od Burtona, rozprávajúce nástené hodiny, postavy nesú mená zvierat ale vyzerajú ako ľudia (ale sem tam sa ako zvieratá správajú), chvíľkami absurdita, potom pre deti a následne priemerný muzikál. No neviem..(20.10.2004)

Ostatní adaptace knihy Kennetha Grahama (včetně animovaného seriálu) příliš neznám, ale tohle zpracování mi moc nesedlo... Český název mi přijde dost nešťastně zvolený - čí jsou to vlastně dobrodružství? Žabákova, jehož nepoučitelná, nesympatická postava mi vlastně ani nepřijde kladná a do popředí se dostává až někdy v druhé polovině filmu? Nebo Krtkova, který je docela nudný a přízemní? Anebo Krysí, jež hraje celou dobu druhé housle? To je vlastně problém celého filmu - divák neví, na jakou postavu se zaměřit, hrdinům se dá velmi těžko fandit, divák se s nimi moc neztotožní, chybí humor a celé je to takové zvláštní a nezábavné. Jedinými zajímavými postavami tak zůstávají Lišáci ala Nazi-killers a výbušný Jezevec. Bohužel postpythonovské projekty, ve kterých nemá ve větší míře prsty John Cleese nebo Terry Gilliam, kvalitativně ztrácejí.(23.9.2014)

Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%.(25.2.2012)

Skvělá britská pohádka, kde si zaháli borci z Monty Pythonova létajícího cirkusu. Pohádka je protkána písničkami a zpracování je kouzelné. Odehrává se kdesi v Anglii ve dvacátých létech a hrdiny jsou zvířátka bojující proti Lišákům a jejich stavitelským záměrům. Krtek, žabák i krysák byli skvostní. Zde je označení - rodinný - na místě, tohle můžou sledovat zkrátka všichni a všichni se dobře pobaví. Skečů jaké známe z Létajícího Cirkusu se není třeba bát, herci hrají civilně (pro děti) a Pythony vám budou připomínat jen jejich povědomé obličeje . * * * *(9.7.2012)