Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Rozpočet €11miliónovTržby Celosvetovo $12,205,007║ No tak k tomuto sa ťažko vyjadriť, lebo za celý čas som nepochopil zmysel tejto samoúčelnej uletenej báchorky. /20%/(5.3.2009)

• KarelR

A jaká to mohla být krásná adventura... 5/10(11.4.2008)

,,Jsou tu draci! Budou rychlý prachy! 2 draci + noční přirážka to dělá….“ Zajímavá animace, zajímavý svět prazvláštních draků, několik bezva nápadů a povedená trojice lovců. Nebo je to jen skupinka šašků? Akce, která hlavně díky hudbě K. Badelta chytá i pro dospěláka zábavný rozměr. Tohle dětem určitě bude stačit ke štěstí. Alespoň můj synátor by si přál pokračování! Takže za něj rozhodně *****.(24.3.2009)

• novoten

Na zlomek sekundy jsem užasl nad dokonalým finálním nepřítelem, pousmál jsem se několika velmi nesmělým vtípkům, chvílemi zatoužil se do téhle snové krajiny vydat a každý tón Badeltova soundtracku jsem prožíval všemi smysly. Jenže ani to všechno dohromady nepřebíjí rozčarování nad tím, jak hrozně únavný je zbytek. Prohnaný Gwizdo si zasloužil umřít za prvním rohem a Hector se s přehledem stává nejotravnějším animovaným zvířetem, co jsem kdy viděl.(6.7.2008)

Moc teda nechapu to nizky hodnoceni, ja se celou dobu dobre bavil. Dobrej a na animac originalni pribeh, kterej je kolikrat docela napinavej a misty i drsnej, pokud budu jako meritko brat srovnani pouze s animacema. Navic ma film jen 70 minut a dobrou pulku z toho zabiraj souboje, takze nuda fakt nehrozi. Obzvlast, kdyz hraje paradni hudba a navic je furt na co koukat, nepratele jsou dobry a celej ten fantasy svet vypada tak trochu postapokalypticky, kdy vsude ve vzduchu litaj zniceny domy, stromy, kusy zeme atd. a dokonce i neco, co tvurci vydavaj za kapustu. Navic film chce jen bavit, takze nejaky veliky poucovani taky nehrozi, krome tradicniho vyvoje postav, kdy se hlavni vychcanek pouci. Jinak sestava charakteru je docela typicka, namakanej dobrak, jiz zminenej hlaskujici vychcanek, otravna ukecana holka a pak nejakej zmutovanej pes, co chcije ohen a jehoz pritomnost sem moc nepochopil. Jedina slabina filmu tak je nic moc animace, ale neni to nic extra hroznyho a nijak to nerusi.(2.6.2009)

Promarněná šance o velkolepé fantasy, která se zasekla na nepřehledné a zběsilé animaci postav, které vůbec neladí s krásně udělanými draky a především fenomenálními prostředími. A také na mytologii, která je kouzelná a má docela dost silný "japonský" potenciál, ale postrádá logiku a nedává smysl.... Fajn hudba.(11.4.2008)

• Psema

Pěkný "Skeleton dragon" to vážně nezachránil. 3/10(18.4.2008)

Musím říci (či vlastně napsat). že na nějaký tvrdší droze by to bylo za plných pět hvězdiček. Ovšem nešlěhnul jsem si já, nýbrž páni animátoři, tudíž díky poletujícím králíčkům alespoň za tři :o)(1.11.2008)

Vynášet do nebes Jak vycvičit draka a Lovce draků odepsat jako lacinou, nezábavnou, o dva roky dříve (hehe) natočenou kopii? Ale no tak, no tak. Lovci draků jsou plnohodnotný animák pro celou rodinu, a pokud jde o mě, mají i podstatně snesitelnější a v rámci možností neokoukaný a nesentimentální příběh, který občas ozvláštní chování postav, jaké bychom v „pohádce“ rozhodně nečekali (myslím tím především umírání a závěr se zlaťáky). Děj se navíc odehrává v úchvatném světě tvořeném létjaícími, bortícími se kontinenty (levitující hory z Avatara… jenže před Avatarem), na nichž se animátoři vyřádili tak, že výsledek jejich práce – obzvlášť na Konci světa – bere dech. Ústřední postavy jsou sympatické, draci mají skvělý „design“ (ohnivá prasata), akčním scénám nechybí nápaditost, Badeltův soundtrack se tomu Powellovu z výše zmíněného filmu také přinejmenším vyrovná… Je škoda, že se Lovcům nedostalo takové pozornosti. Zasloužili by si ji.(25.6.2012)

Děj je sice celkem o ničem, vtipu film také moc nepobral, ale jednu se musí uznat. Je to úžasná vizuální podívaná. Všechny ty létající plošinky, planetky, trosky katedrál, nestvůry jsou na tak vysoké vizuální úrovni, že by si o tom nějaký Shrek mohl nechat zdát. Ani nevím jak se to animátorům a zvukažům povedlo, ale film místy působí monumentálně. Jen by to chtělo pro příště více zapracovat na ději.(3.11.2008)

Verím, že tvorcovia tohto animáku mali určite vyššie ambície, ale aj keď sa ku kvalite Pixaru snažili dotiahnuť, snaha nevyšla. Napriek tomu považujem tento animák za jemne nadpriemerný , s podarenými postavičkami, dobrou hudbou a určite niesom sám , komu v určitých momentoch pripomenul Cameronov Avatar. 65%(14.6.2010)

Nič moc.Čakal som trochu viac.Rozhodne akcie,animácia a hudba niesu zlé. 55% - 3*(5.6.2010)

jediný klad filmu - opravdu krásná, precizní animace - byl naneštěstí pohřben naprosto infantilním příběhem a hodně nehezkými ústředními postavičkami... ale parádně efektní podívaná při borcení budov nebo final battle a relativně krátká stopáž to jakžtakž zachránila... 50%(6.10.2008)

• Rover

Tak tenhle film mě vyloženě rozčiloval tím, jak byl rozplizlý a ne a ne skončit. Člověk si myslí, že se dívá na finální scénu, však ejhle, film vesele pokračuje dalšími stupidními zvraty a dalšími otřepanými fórky nesympatických hrdinů. Když přičteme odpornou vizuální stránku (obří tělo, malý nožičky apod), nelze než hodnotit takto. Ale ztráta času to nebyla, aspoň vím, jak vypadá současné dno animovaného filmu. HUDBA: Klaus Badelt - no jak jinak, tedy něco otřesného.(17.7.2009)

• boshke

Plus a jednu pofidérní hvězdu za okulahodící grafiku prostředí, mínus za zbytek. Žádné štráchy s vysvětlováním a uváděním do děje. Pouze "vítej v tomto divném světě, je potřeba zabít draka". Tečka. Všechny postavy nesympatické a škaredě ztvárněné, dialogy otřesné, záporáci nadmíru děsiví; při projekci jsem často přemýšlel nad cílovou skupinou filmu, protože pro děti to určitě nebylo (minimálně bych nechtěl, aby se moje dítě na takovou děsivou sračku dívalo). Alespoň že ta stopáž je střízlivá, ač i tak se to zdá do závěrečných titulků jako věčnost. Opravdu ne... 10%(24.10.2010)

Tak já budu "hodnější" :-) Dalo by se říct, že jsem nadmíru spokojen. Vyzdvihnout musím především dvě věci. Tou první jsou "planetární svět", ve kterém se příběh odehrává, spolu se špičkovou animací, ze které by si mnohé animáky mohly vzít příklad. A tou druhou je Hudba s velkým H. Tak jsem to viděl a slyšel. Ostatní zapadá do průměru a taky škoda nevyužitého potenciálu králíkopsa :-) Zajímavosti: Celkem jsem napočítal 18 ovcí, 128 králíčků a 2351 ohnivých netopírů. :-) 70%(16.3.2009)

No trošku mě to zklamalo, čekal jsem originální(dostal jsem), zábavnou(no moc jsem nedostal) a příjemnou(heh) pohádku se sympatickými(trochu jsem uklouzl) postavami. Bohužel dostal jsem průměrnou rádoby pohádku která mě vůbec nebrala. Ale pár scén mě fakt pobavilo a byly příjemné, ale příště prosím tvůrci udělejte něco více zábavného.(18.4.2011)

• dO_od

// Takhle si dobrodružný příběh o lovení draků nepředstavuji. Ale to ještě není to nejhorší, s tím jak to tvůrci uchopili bych se možná smířil, jenomže otravné dialogy, hnusná animace a hloupé postavy už je vážně moc. Jediné co se mi líbilo byl finální enemák a hudba, která zazněla u konce. Slabí Lovci Draků - 50%(14.7.2011)

• Nettrass

Draka už jsem několikrát ulovil. Ale potěšení jsem z toho neměl...(4.4.2012)

Zajímavě pojatá pohádka s velmi pěkným grafickým kabátem a originálním příběhem. Celý panoramatický vznášející se svět mě tu docela okouzlil. Nejsem si sice jist, zda je tato pohádka přímo určena těm nejmenším, jelikož v ní musí divák poněkud hledat skutečný význam. Ponurá a temná atmosféra se také příliš nehodí do pohádek pro špunty předškolního věku. Celkově je to ale velmi pěkné povídání o hrdinech a ryzích úmyslech. Nízkým hodnocením se vůbec netrápím, jelikož mně osobně se to velice líbilo. Navíc český dabing je opravdu špičkový. 75%(29.12.2010)

Seriál znám, ale film jsem si pustil až dnes. Je to ze stejného prostředí se stejnými hlavními hrdiny, jen filmová Zoe není seriálová Zoe, ale tady je to ukřičené a ne zrovna sympatické děvče, z kterého mě místy bolela hlava. Ostatní postavy jsou víceméně stejné, animace je průměr, ale svět který vyobrazuje se mi (jak jsem již sdělil u seriálu) prostě líbí. Příběh je klasickou hrdinskou cestou a finální nepřítel sice působí docela impozantně, ale mě nijak extrémně nevyděsil. Takže i když bylo fajn se na partu, co mě před nějakými deseti nebo možná už dvanácti lety přinesla docela fajn zážitky, znovu podívat, tak film je jen průměrná zábava s opravdu dobrou a výraznou hudbou. 6/10(1.1.2017)

• kajda.l

Může být něco horšího u animáku než mizerný příběh, nic moc animace a nepříliš zajímavé(sympatické) postavy??..Těžko Ale ať jen nekritizuju, scénka ve které Lian-Chua (ten silák, co rád plete a chtěl by mít farmu a chovat na ní ovečky) zachránil Zoe před povedenými „elektrickými“ dráčky byla opravdu vyvedená, ucházející byli i ostatní draci („netopýří“ drak, drak „kostra“) když už nic, byli alespoň originální.. A rozhodně povedená byla hudba. Co mi na Lovcích draků vadilo nejvíce, že jsem si připadal, že než film sleduju počítačovou hru(animace mi vážně nesedla). Tento animák nikomu nedoporučím, ale ani od něj nikoho neodradím, člověk si na něj musí názor udělat sám..(19.6.2009)

• Caelos

Dávám 3/10 a to jen za svět ve kterém se film odehrává. Je vážně zajímavý. Jinak je to hrozná nuda, nicméně kdyby mi bylo 5-6 let a vidět v kině (v kině!) finální souboj s kostrodrakem, asi bych si ukáknul do trenýrek. Ale pro dospělé je to nuda s otravnými postavami bez vtipu.(14.1.2009)

Nádherná dokonalá úchvatná pohádka a nehodlám o tom diskutovat a to nemluvím o výborné smutné scéně která je doprovázená originální písni, ještě teď mě mrazí.(6.9.2018)

Velmi sa mi pacilo spracovanie priestoru, krajiny okolo...(17.12.2008)

Ponurá hudba a možná i děs působí na diváka hned od prvních vteřin příběhu. Možná proto je nevhodný pro děti do dvanácti let. CITÁT - Nebojím se tě, příšero, mé srdce je průzračné jezero.......... Skoro smutný příběh plný dobrodružství, kdy Gwizdo, Lian-Chu a Hector se vydávají za rytíře, aby měli peníze na obživu. To se jim stává osudným a jsou zaplaceni a vysláni na výpravu aby zabili draka. Ten se každých dvacet let probudí a pustoší velká území. Pálí, zabíjí a plení. Lian-Chu se s ním již jednou setkal, když byl malý. Drak mu sežehl jeho vesnici a usmrtil rodiče. A tak se hlavní hrdina i z přáteli vydávají na nebezpečnou cestu. CITÁT - Jděte do jeho království, k doupěti, které je západním směrem od konce světa a zabte ho........ Nádherná a hororová pasáž je ta, kdy Gwizdo čte Zoe pohádku o Stříbrném rytíři. ..........ze šupin mu stékala krev dětí, které právě sežral (ne ten rytíř, ale strašné zvíře ze Stinného doupěte)....... Nedivím se, že je tak divoká, když čte tohle, povídá Gwizdo. Příběh se odehrává v jakési jiné realitě, nebo dimenzi. Jsou tu vzdušné mosty, létající ostrovy, podivná zvířata, draci a sem tam se mihne i něco pozemského, jako třeba velká Čínská zeď. Je to nádherný svět, skoro jako v pohádce. Ale život není pohádka a ve skutečném světě se prostě umírá. A kdo nemá strach ze Smrti ? Okolo 50 minuty je nádherná scéna z Gwizdou na letícím kusu kamene. Scéna trvá asi pět minut a je podpořena naprosto perfektní hudbou a posléze i ozvučením. Síla. CITÁT - Vypadám snad jako hrdina týhle pohádky ?......... Pak se to vše začne dramatizovat, teda ne že by to už nebylo dost dramatické, ale ještě to jde víc. CITÁT - To je má, noční můra !!??.......... Zvuk a hudba - Bruno Seznec a Jean-Marc Lenfretien. Visuální efekty - Emilienb Dessons. Je tu prostor pro humor, ale v celém příběhu ho moc není a převážně se o něj stará "divný pes" Hector. Prostě za pět. ...strč si peníze někam, kde není sluníčko........(27.5.2012)

• Premiere_*

Nevyrovnaná pohádka, která neví, jak a koho by vlastně chtěla bavit.(3.6.2008)

• sta

zbytečnost a ani ne moc pěkně udělaná.. 30 %(15.4.2008)

• mysiak

Pekná animácia, ale nejako som sa stratil v tom divokom príbehu, kde sa príliš veľa deje, a nevedol som sa z toho vysomáriť...ale pre deti...je to aspoň pekná animovaná rozprávka...(21.9.2008)

Mnohými kritizovaný animovaný film, který se zdá být nepochopen. V kouzelném světě pohádkové říše, jakoby rozervané na kusy dávným řáděním draka Světožrouta, se odehrává příběh ideálů, odvahy a statečnosti, jež stojí proti vypočítavosti, zbabělosti a nízkosti. Pozoruhodně pojatá animace s úžasnými detaily a skvělá hudba doprovází toto pohádkové vyprávění o putování, procitnutí a hrdinství. Lian-Chu, jako pravý hrdina s velkým srdcem, je symbolem sebeobětování v téměř ztraceném boji, který je zakončen vítězstvím dobra nad absolutním zlem.(30.10.2011)

Jasně, je to vykrádačka Shreka, Doby ledové, Příšerek a dalších... Stále stejné otřepané schéma příběhu připomíná tisíckrát vylouhovaný čaj: Dvojice tvořená neporazitelným mlčenlivým silákem a ukecaným prohnaným slabochem se ujme dítěte, aby společně prožili bla bla bla blablalblabla... Do toho se pochopitelně zamíchá nemluvná komická postavička přiblblého zvířátka a další standardní propriety. Samotné vyprávění také není bůhvíco skvělého - hrdinové prostě "někam jdou", vlastně jen proto, aby prožili další bláznivé eskapády a v úplném závěru scénáři došel dech už úplně. Originální až k pláči. Teď se ale musíme podívat i na druhou stanu: věc, která převyšuje jakoukoli dosavadní produkci animáků... Výtvarná stránka je naprosto geniální a troufnu si tvrdit, že má navrch nejen nad Pixarem, ale třeba i nad Timem Burtonem a jeho Mrtvou nevěstou. Autoři a grafici vytvořili úplně nový svět, jakousi prapodivnou makabrózní planetu se sníženou gravitací - místo, kde všechno levituje a podléhá rychlé destrukci (viz Země tisíce úsměvů), kde každej krok může znamenat propad do neznáma, kde je příroda vážně nepřátelská...A celý tenhle svět (šmrcnutý orientální mystikou) funguje fakt dokonale. Samotné postavy jsou taky kapitola sama pro sebe a snad krom Gwizda je jejich výtvarné zpracování a nadsázka něco úžasného. Závěrem: Kdyby se do těchhle dech beroucích kulis zasadil příběh, který by měl alespoň nějakou hloubku a náznak originality, býval byl mohl vzniknout superskvělý animák. Takhle je to na úplně průměrné 2 až 3 hvězdičky z pěti...(28.2.2009)

• Damiel

30 % - Strašlivá hovadina, otřesně animovaná (takhle ve studiu Pixar asi vypadá první pokusné renderování;-) a s příběhem tupě kopírujícím kdeco animovaného.(12.4.2008)

• jajinka

Zlaté zábavné přenosy z poslanecké sněmovny..(11.12.2008)

• mae-geri

Lovci draků jsou určení spíše pro mladé publikum, ale občas i starší si přijdou na své. Animace se mi líbila a i hudba k filmu pasovala, ale jako celek to bylo opravdu hodně psychicky nenáročné a pro dost lidí tudíž ztráta času.(14.9.2008)

Možná to není Pixar, ale na evropskou produkci je to slušný nadprůměr. Vzpoměňte jen na 'Ošklivé káčátko a já', kde chyby při renderingu přímo bily do očí (mizející končetiny) a nebo se podívejte na trailer ke 'Kozímu příběhu'. Lovci draků totiž vytváří naprosto úžasné snové světy podbarvené padnoucím hudebním doprovodem a jejich příběh už tak funguje jen jako malta ke spojení jednotlivých scenérií.(19.9.2008)

• Geriel

V první chvíli jsem žasla nad propracovaností krajiny a v jednom okamžiku jsem i zatoužila se v takové krajině alespoň na chvíli ocitnout. Za tohle jako jediné si ode mě film vysloužil 2 hvězdičky. Situacím a hláškám, které tvůrci pravděpodobně zamýšleli za vtipné, jsem se ani trochu nezasmála a celý film mě začal nudit hned potom, kdy mě přestal bavit otravný Hector.(14.1.2009)

• baaaja

Musím uznat, že jsem chvílema až nevěděla, jestli se pořád ještě dívám na ten nesmělý animáček o lovcích draků, nebo jestli koukám na nějaký akční fantasy snímek. Závěr byl opravdu dobře animačně propracovaný a některé záběry byly fantastické a opravdu zajímavé, hlavně části s ohněm. Když to všechno shrnu, tak na druhou stranu zde bylo dost hluchých míst, kdy jsem se prostě nudila a dramatické scény s ohněm a nestvůrami mi do tohoto filmu vůbec neseděly. Přišlo mi, že se tvůrci nedokázali dost dobře rozhodnout, jestli tvoří akčňák pro dospělé, nebo pohádku pro děti.(26.10.2008)

Lovci draků mají velký potenciál, díky tomu se na ně dívá jakž takž dobře. .. Ale hlavně, Dragon Hunters vypadají jako prvotní lehce nepovedený díl od světoznámého Jak vycvičit draky. .... HODNOCENÍ: 50% (3*)(15.8.2015)

• wendelin9

Podprůměrný animák, který mladé diváky jistě pobaví, ale starší bude místy i nudit... Kde jsou ty časy, kdy přívlastek "animovaný" byl zárukou kvaity, achjo...(21.11.2010)

Ani neviem prečo dávam priemerné hodnotenie, keď sú ostatné animáky podstatne lepšie. No predsa tu nebola až taká tragická animácia. Obsahovo slabšie, ale stále si drží film niaky štandard. Postavy sa mi moc nepáčili, chýbala im šťava. V závere bol skvelý, monštrózny drak. Za ten krátky čas som sa našťastie nestihol nudiť. Žmúrim oboma očami a dávam tri hviezdy. 48%(31.3.2011)

Dávám sice 4*, ale jsou úplně jiné než u většiny ostatních filmů. Nechápu, proč tu všichni nadávají na animaci… Je sice trochu otravné, jak to obří tělo nesou nožičky silné jako pletací jehlice, ovšem i to má své kouzlo. Lehká pochmurnost levitujícího postapokalypticky laděného světa elegantně kontrastuje s šílenými charaktery postav - včetně naprosto zbytečného rádobypsa, kterého jsem toužila poslat do nejbližší čínské restaurace od první chvíle, co promluvil. Naopak draci byli celkově výborní a hudba krásná. Naivní a přeslazený konec mi připomíná fiktivní svět ze sci-fi románu Nanečisto od mého oblíbeného ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka. Tento svět se jmenoval Nirvána a ve vzduchu tam bylo obsaženo určité procento rajského plynu, takže se všechno zdálo krásňoučké a roztomiloučké, travička byla zeleňoučká a ti maličcí bělouncí králíčci přímo vybízeli k pomazlinkování… Tfuj. Je to zkrátka úplně stejné jako jiné průměrné animáky, ale těžko bych našla nějaký, který je zároveň tak jiný. Mně se to prostě líbilo. 75%(2.4.2012)

Nádherná animace , celou dobu jsem si to zpracování uživala . Postavy přirozené , děj zajímavý a i sem tam nějaký vtípek byl a tak to má být . Kdo má rád sci-fi a fantasy všeobecně , tomu se bude pohádka určitě líbit(25.5.2015)

Nepříliš nápaditá pohádka, s pár vtipnými momenty a občas milým grafickým zpracováním. Spíše 2,5(28.2.2009)

Nádherná a úchvatná stylizace světa!!! Ale jinak hrozná nuda :((23.4.2009)

• eugeene

Pekelná slátanina o ničem, jež "zachraňuje" moderní animace(28.4.2008)

Fakt jsem se nechutně bavil. A to jsem to viděl ve franc. originále a bez titulků. Naprosto ujetá zábava...postavičky, fantasy světy atd...:-)(23.6.2008)

Sice to nemá na "Jak vycvyčit draka", ale i tak se mi to líbilo. Krásné prostředí, vše jen tak poletuje ve vzduchu, bortící efekty pecka, postavy fajn, ale ten dragon boss na konci mě vážně dostal až k úplné husině po celém těle!(20.2.2012)

No páni riadny futuro-fantasy záhul a k tomu ta vyšperkovaná animácia.(1.5.2011)

• Nivenx

Bohužel ne každý animák stojí zato. Pár scének bylo docela dobrých, ale jinak opravdu slabé. 30%(15.5.2013)

• Yoshimitsu

Ani vcelku povedení zlí dráčkové to nezachránili. Dávám 20%(23.2.2018)

Souhlasím s tím, že to rozhodně nebyl nějak úžasný animák, ale u mě o úspěchu rozhodla jedna jediná věc. Prostě se nikdy nemůžu nabažit (vyjma zasraného Eragona) draků, takže mě to bavilo pozorovat a závěrečný boss byl opravdu geniální a při pohledu na něj se mi tajil dech. Bez těch draků by to ale byly s bídou dvě hvězdičky. 70%(12.6.2017)

Pěkná pohádka se zajímavou grafikou a v úžasném prostředí, na jedno zhlédnutí dobré.(28.2.2010)

Ne až tak strašnej animák. Postava Gwizda mně sice strašně iritovala, ale vyvažovala to spousta jiných fajn věcí. Postava Lian-Chua, tryskoví prasodraci, električtí draci a ten fakt krásnej fantastickej svět. No a taky nesmím opomenout finálního kostěnýho bosse a super hudbu Klause Badelta. Dávám tři z pěti lítajících bílých králíčků.(28.1.2011)

Nebýt toho nevydařeného finále a překotného konce, zvažoval bych ještě jednu * navíc. Líbil se mi svět v oblacích, který je pěkně ztvárněn a i když postavy jsou přestylizované, skousnout se dají. Několika málo momenty na mne dýchla atmosféra PÁNA PRSTENŮ, na čemž má dozajista podíl i Klaus Badelt (budu doufat, že soundtrack se dá sehnat), autor hudby. Na škodu tato evokace rozhodně není. Co už na škodu je, tak nepovedené finální monstrum (nestvůra skládající se z netopýrů, električtí dráčci, ale i tryskoví divočáci byli jednoznačně působivější), značná dějová vyprázdněnost a ta konečná úsečnost, což už jsem ale zmínil. II Scénář: Frédéric Lenoir, Arthur Qwak. Hudba: Klaus Badelt. 60%(20.11.2008)

Netradiční animák od evropských tvůrců, který se mi ale velice líbil.(1.12.2010)

Animácia je podarená, i ked lepšie sú spracované neživé predmety ako tie živé. Príbeh je síce iba klišé, ale ujde. Zato za celý film som sa nezasmial ani raz, a to je mínus. S postavičiek ujde akurát uletený zajacopes, z ktorého črevných útrob šľahal oheň.(6.1.2017)

Velice příjemné překvapení že nejenom pixar umí dělat pěkné animáky. Příběhově ničím nepřekvapí, ale svým netradičním zpracováním přinesl něco trošku nového. Humor byl taky trochu jiný a veselý a ikdyž byly postavy opravdu divné, tak působily velmi roztomile a já jim celou dobu držel palce, ikdyž bylo všechno jasné od samého začátku.(13.7.2010)

• vyfuk

První zhlédnutí nebylo špatné. Později mně, ale jasně připadlo, že je to spíš taková prazvláštná vidina s nějakýma elektrickýma věcma a drakama. Chcete kvalitnější verzi s dobrým příběhem? - Jak vycvičit draka.(15.4.2013)

• rozbris

Velmi pěkné po grafické stránce, scánař taky není špatný....ale ten svét okolo, tak chaotický, to naše planeta vybouchla nebo co, že tam chodí pomocí skákání z jednoho šutru na druhý, to spíš vypadá jak v nějaké java hře a ne ve filmu!!! OMG tak za tohle rozhodně 2* a to s odřenýma ušima!(13.12.2008)

Slabší 3D animák,který díky mému fetišismu stojícím na 3D animácích mi nepřipadal až tak špatný.Skvělá hudba,slušná animace...hlavně "plující" ostrůvky a světy byli pasvou pro oči.Příběh nikterak oslnivý leč nenudný.Jen ten modrý králíkopes či co to bylo,mi přišel zbytečný.(14.1.2009)

Pribeh velmi chatrny, bez naznaku zapletky a s dost chabym humorom. Ale...a pre mna pri tomto filme vyznamne "ale" ma dostala animacia a zobrazenie sveta ako aj hudba. Vlastne toto "ale" zachranuje cely snimok. Pribeh som poriadne ani nesledoval, radsej som si vychutnaval svet, v ktorom sa odohraval. Pastva pre oci, hlavne ked to pozerate doma na BR. Pre mna fajnove 3*.(13.5.2010)

Příběh pokulhával za luxusním zpracováním, za které by se ani animovaný Avatar (pokud by jej někdo natočil) nemusel stydět... Jinak docela příjemné překvapení.(28.12.2011)

úžasné scenerie, velmi dobrá animace, originální vizuální stránka, (no, hlavní hrdinové mohli sice vypadat trochu méně originálně ale třeba proti oblíbenému Triu z Belleville to jsou opradoví krasavci), vcelku zajímavý příběh, jen "díky" Pixarům "pouze" za 90....(19.1.2009)

7/10 Vzhledem k nízkému hodnocení tady na CSFD musím dát téhle temné pohádce s atmosférou hvězdy čtyři.(26.5.2009)

Patrně jsem viděl jinej film než většina lidí zde, mně se to dost líbilo a přišlo mi to kvalitnější a míň dětinský než například animáky od Pixaru. Draci jsou designově vymakanější než v o pár let mladším How To Train You Dragon, prostředí vypadá naprosto nádherně (kusy země poletující ve vzduchu s pozadím ve formě hustejch mraků) a postavy jsou sympatický. Sem tam film hodí vtípek (vládne drako-králíko-pes Hector) a nechybí ani nějaký to drámo. Hudba je parádní a hezká. Škoda krátký stopáže, pár minut navíc bych snesl :)(19.1.2013)

• M1k9

Lovci draků využili momentu překvapení. Jeden z prvních filmů s podobnou tématikou. Teď bych po tom hodil kamenem. 1.5/10(8.8.2011)

Krátká zívačka s docela povedenou animací a jednoduchým příběhem. Bylo jasně poznat, že film je určený hlavně pro ty nejmenší. Ale v celku to zase tak špatné nebylo, ikdyž znovu už asi vidět Dragon Hunters chtít nebudu. 52% (3.9.2011)

• radekgfx

Tvůrci animovaných filmů to mají v současné době těžké. S příchodem 3D grafiky a jejím uplatněním na poli animovaných filmů se na jedné straně tvůrcům otevřeli nové možnosti v procesu tvorby a i když to mnohým na první pohled nemusí být zřejmé, také tento proces výrazně zjednodušil (pozn. to je např. důvod, proč se v současné době využívá 3D technologie i ve 2D animovaných filmech - příkladem budiž Simpsonovi ve filmu a použití 3D modelů pro vykreslení perspektivy při Bártově jízdě na skateboardu ulicemi Springfieldu). Na straně druhé se ale výrazně prodražil proces samotné výroby, jelikož už si rozhodně nevystačíte s partou animátorů a hromadou pastelek, popřípadě s pár tablety a nějakým tým sériovým PC. Nárůst výrobních nákladů se pak mnoho tvůrců rozhodlo řešit tak, že se snaží film zacílit na všechny věkové skupiny, aby si zajistili prodej jak u dětí, tak u dospělých. Ve většině případů tento postup nicméně končí blamáží (viz český pokus Kozí příběh). Druhou možností je úzká profilace na jednu věkovou skupinu. V tomto případě jsou jí ve většině případů děti a sem bych koneckonců zařadil také tento film. A to je také důvod nízkého hodnocení. Věková skupina je nastavena až příliš nízko. Nutno ovšem podotknout, že to není problém filmu, ale problém pro mě, jako potenciálního hodnotitele. Začátek filmu je velmi slibný. Velmi hezký design prostředí a postav na pomezí pixarovské uhlazenosti a Burtonových ostře řezaných rysů z Corpse Bride. V okamžiku prvního dialogu (v tomto případě monologu) vám nicméně dojde, že opravdu nebudete cílová skupina. V deseti letech bych tento film hodnotil jistojistě jinak a tudíž je mé současné hodnocení spíše poplatné věku. Bohužel teda.(17.8.2012)

• loki5

Bohužel nudné nezajímavé a bez nějakého nápadu který by stál za to. Animace a stylizace také není bůh ví co. Dialogy vatové a příběh ten v tom ani není. 30%(25.5.2014)

60%(12.5.2018)

Totální psychedelický úlet, který bych dětem moc nedoporučoval. Tvůrci museli bát minimálně na houbičkách, když to plodili, ale zase na druhou stranu jejich fantazie je velmi rozmanitá.(4.11.2012)

• PDcz

2** body Vemu to fakt rychle, jsem nějakej nakřáplej. Hned z kraje bych jen napsal, že kdyby v tom filmu nemluvili a víc si pohráli s okolím a hudbou, dali bychom 4**** bodíky. [X] Minus 1* bod DABING. Chápu, že to je pro děti, ale od Pixara nebo Dysney si s tím aspoń drobet vyhrajou. Tohle děs běs. [X] Minus 1* bod Dějová linie byla taková nějaká.. prostě pro nejmenší, ale mám v tom případě tento film vůbec právo hodnotit? [X] Minus 1* bod To malé plivající oheň mi vadilo, nějak sem nepochopil, proč to tam bylo. [X] Na pohádku hezky přijatelné, doporučeje dětem utíkat z domova oknem.(14.9.2008)

• Mary19

Slabota. Námět je sice více než pěkný a zajímavý, ale celkově film působí nudně a jako by poskládaný z mnoha kousků, které do sebe nezapadají. Vtipných momentů se ve filmu také nedočkáte a tak se Lovci draků řadí k těm nejslabším animákům, které v posledních letech vznikly... 25%(4.10.2008)

• kerkulka

Podivná věc, vůbec jsem nestíhala sledovat, kde co všechno lítá (doslova). A k tomu moc rychle useknutej konec, za mě nic moc.(28.3.2015)

kouzelný svět kde všechno poletuje, hyperaktivní holka, obr bojovník, prcek strašpytel a modrej chlupáč co dělá oheň. Ti všichni si prohopsají vtipnou cestu až ke drakovi, kterému píchnou vidlice na pletení do očí a tím začnou všude létat roztomilí králíčci :-) to je přeci boží(22.12.2015)

• salamandrr

Ze začítku je to vcelku povedený animáč, ale konec je tak dementní a plný klišé, že jsem z toho málem hodil šavli...děkuji a víckrát ne, i když animace je parádní(25.3.2009)

Ja som tak spokojný rozprávočkou už dlho nebol. Inteligentný a zmysluplný dej, veľmi podarené postavy. krásne prostredie. To asi najviac zapôsobilo na moje vnemy. Ten efekt bez tiaže a samotné krajiny to bolo pre mňa absolútne neuveriteľné. Počas filmu sa objavia ako vtipné tak i dramatické momenty. Pritom je to všetko pekne a nenásilne premiešané rýchlim spádom deju a jemnou akciou. No proste ja som spokojný.(12.5.2011)

• Hapretor

Fakt divně udělané jednotlivé postavičky. Jinak děj zas tak špatný nebyl. Ale myslel jsem, že to bude záživnější. Nebylo to moc vtipné. A to od "animáku" chci nejvíc.(24.5.2011)

Ten dráček mi přišel jako rejnok :)(1.11.2011)

Nechapu to nizke hodnoceni! Lovci draku maji dle me velmi prijemnou, akoratne prastenou, ale zcela dotazenou animaci, pro deti napinavy pribeh a vtipne hrdiny. Hudba tez prihodna. Hmno, jak rikam, 57%?! Co? Hrube nechapu a to jsem videl safra hafo animaku. U me palec zatracene nahoru!(19.11.2011)

• artuš

Tohle fantsy je vážně pro děti od 6-ti let. Děsný konec, drak vybucne a oni se probudí na louce a ve vzduchu poletují králící. Jediné co tento film tak trochu chrání před odpadem je ta 3D grafika.(28.4.2008)

• Zevon

Není to propadák, ani skvost, občas jsem se zasmál - třebas to luftwaffe - létající prasata s forsáží v zadku - nemají chybu. Jako celek pořád lepší, než výtvory typu Karkulka a spol.(23.10.2008)

3 kvůli perfektně zpracovanému světu(19.1.2011)

Dojem z pohádky by se dal rozdělit na dvě části. První jsou scenérie a animace jako celek. Ty jsou fakt suprové. Pojetí krajiny, která se rozpadá a odlomené části volně plynou prostorem, to je opravdu zajímavý nápad. Tohle se tvůrcům povedlo, vizuální stránka je fakt skvělá. Jenže aby to mohlo dobře fungovat jako celek, musel byt to celé spojovat příběh. To je ta druhá část, která se zas až tak moc nepovedla. Příběh je jakoby narychlo upletený jehlicemi, kterými hlavní hrdina plete ve volném čase. A toho času má docela hodně, protože se stejně nic moc neděje. Kdosi to už tady v komentářích napsal a nezbývá než souhlasit - mohla to být krásná adventura, ale jako pohádka je to slabší průměr ...(16.10.2011)

Bylo to pěkné, ale takové obyčejné, nic originálního. Po nějaké době to pak jasně zastínil film Jak vycvičit draka.(26.8.2014)

• ZnalecH

Sakra to se nedá...(11.3.2015)

• FoxMulder

Tenhle film určitě zapůsobí. Ale jinak, než tvůrci zamýšleli. A to velmi antikoncepčně. Hlavní malá hrdinka je nesnesitelně otravný fracek, takového mít doma, tak si to hodim. Představa, že za to v kině utratím spoustu peněz s celou rodinou a následné pořízení filmu na dvd a jeho opětovné sledování je plíživě mučivá a určitě vede k myšlence vlastní kastrace. Asi jsem nepochopil, ten jejich speciální svět. Naanimovaný je hezky, ale když už si dali záležet s okolím, proč tak blbě udělali postavy. Jsou jako postavičky z dílny Hanna-Barbera před třiceti lety, akorát hozené do 3D. A že je to všechno tupé klišé, je už jen bonus navíc.(5.11.2008)

Krásné prostředí, příjemné postavy a celkem originální příběh. Moc dobrý film, nechápu tak nízké hodnocení(23.12.2009)

Tak původně jsem chtěl dát víc. Slušná i když trochu netradiční animace, ucházející děj, sem tam nějaká ta hláška nebo nějakej vtípek. Líbil se mi i kontrast mezi pohádkově dětským a hororově strašidelným světem. K dobru dávám i pěkné zpracování draků, obzvlášť toho posledního... Ale tááák lacinej konec jsem vážně nečekal. A ti létající králící, to už bylo vážně moc. 55%(23.5.2010)

• Bezmenny

Beriem do úvahy, že to vyšlo skôr ako "How to train your dragon?" a preto nebudem až tak kritický. Páčila sa mi hlavná postava a aj to, že mala zmysel pre spravodlivosť. Ale na môj vkus to bolo príliš ukecané a rozvláčne. Záverečný dráčik bol pekný, ale zabiť ho ihlicami.... ach jaj. Aspoňže som pritom nezaspal...(7.9.2010)

• Yohnass

Hodně bídný animák. Za ztvárnění kostlivého draka půl hvězdy. Jinak velice podprůměrná animace. Příběh se mi zdál velice předvídatelný, až skoro zřejmý. Při sledování jsem vícekrát téměř usnul, než jsem se zasmál. Avšak pár vtípků na mě zapůsobilo. Za ně další půl-hvězda. "A 2 půl-hvězdy a noční přirážka.. to dělá..."(30.12.2013)

• DEMON

Techdemo na LSD trip. Nulovy pribeh, ziadne uvedenie do prostredia, dej ide odnikial nikam aby sa zrazu vsetko razom vyriesilo. Ziadny humor (obcasne pokus badat, ale velky uspech veru nezozali) a prakticky aj ziadne napatie, lebo ani netusite, co a preco sa na obrazovke deje. 1* davam za technicku stranku - grafiku.(6.7.2015)

Nevím proč, ale před lety mě to bavilo a mám na to super vzpomínky. Ale pouštět si to znovu nebudu abych si je nezkazil...(6.3.2016)

• Zlaticko1

Prijemne animace, zvlastní predstava konce sveta .. Pribeh nedotahuje uplnou krasu zpracovani tohoto fantasy sveta, vtipy nejsou moc dobre podane..(16.9.2008)

Mě se to líbilo, mělo to krásné 3D zpracování. Vlastně jsem se na to rozhodl podívat, protože studio co to tvořilo znám a musím uznat, že vizuálně bomba. Má to zajímavý nápad, ano konec příběhu byl od začátku jasný, nicméně měl své kouzlo. Dávám tomu tedy čtyři hvězdičky a věřím, že příště by to mohlo být jak od Pixaru, neboť stačí jen trochu vylepšit zápletku.(16.1.2009)

• jafuska

tato pohádka se moc nepovedla, asi je to fakt jen pro malé děti, viděla jsem už i hezčí pohádky, ale proč ne, každý má jiný vkus(14.11.2009)

Pohodová jednoduchá pohádečka se škaredýma postavičkama a hezkou animací... Nebudu se navážet do nízkého hodnocení, dnes ponecháme: Každému, co jeho jest... a já mám pohádky rád! :)(2.8.2011)

Zajímavý, hodně fantastický svět, který není nijak vysvětlen. Divák je do něho prostě vržen a místy nechápavě kroutí hlavou, podobně jako v některých jiných francouzských nebo japonských animácích. Skvělá dramatická hudba. Dobrá animace, dramatický střih. Tím ovšem klady končí. Postavy jsou hodně ploché, potenciál nevyužitý. Příběh je zmatený. Sice nepostrádá dramatický oblouk typický pro pohádky, který je ale rozmělněn na mnoho dílčích soubojů a keců. Ano, keců. Scénář je dost slabý a český dabing také nic moc (Carda mě štval od první repliky). Škoda. Potenciál filmu sliboval více než jen lehce nadprůměrnou zábavu.***** Po shlédnutí jiných novějších amináků musím za originalitu a ujetost světa hvězdu přidat.(25.4.2012)

• Miloško

Žeby to bolo tým príšerným českým dabingom? Aj,ale asi aj preto,že to nie je pre dospelých,ale pre deti....Preto.(DVD,16.09.2008)(17.9.2008)

• _-0-_

Jeden z mnoha dalších zbytečných filmů. 2* jen za kombinaci fantasy obrázků a soundtracku (zmínil novoten). Infantilní humor jen podtrhuje celkový negativní dojem.(28.9.2008)

Možná za to může má obliba hry (PSX) Spyro the Dragon, ale tenhle film mi jí strašně připomínal. Grafika je naprosto nádherná, originální seriál je také dobrý (pro mě) a ještě ten Spyro ... tohle si odpad nezaslouží.(22.11.2008)

Ze začátku jsem měl trošku strach, že film bude naprostou kravinou, to když se na scéně objevil Lian-Chu bojující s přerostlou housenkou. Ale jakmile se vydal zachránit Zoe a na cestu na konec světa, byl jsem spokojen. Navíc filmu do karet hraje krátká stopáž. Nestihl jsem se začít nudit a nestihl jsem si zprotivit věčně kecající Zoe ani Hectora, který když si hraje na sochy je vážně skvělý. Vizuální, zvukové a hudební stránce taky není moc co vytknout. Postavičky možná nemusí sedět všem (mě například vadili Lian-Chuovi hubené nožičky), ale každý tvůrce animáku chce mít své postavičky něčím originální, stejně tak to vidí i francouzi. Prostředí je naprosto úchvatné, zejména pak Na konci světa, kde všude lítají staré trosky staveb zašlých civilizací, závěrečný Drak taky ujde i způsob, kterým je nakonec přemožen je dost originální.(3.3.2010)

dobrá pohádka s celkem zajímavými nápady, akce taky nechybí a co se animace týče taky nemám nic moc co bych vytkl.no jooo ale někomu holt vadí že to nenatočil Pan Pixar nebo že celý příběh nemá minimálně tři další, filosofičtější roviny a několik skrytých dějových...proč se jen tak nepobavit a neodpočinout si u pohádky(27.8.2012)

70%(21.9.2012)

• eXot12

Tak na to to som asi príliš starý!(22.12.2013)

• farbi

Keď som to videla prvýkrát pred rokmi, bola som nadšená, ten drako-časo-stroj ma uchvátil. Nedávno som to pozrela znovu a nudilo ma to, okrem toho, že veľa scén bolo pritiahnutých za vlasy. Celkovo to bolo veľmi pochmúrne, strachopudné, smutné. Jediná vec, ktorá fakt stála za to, bol pohľad na ten drako-časo-stroj :) A pridávam ešte jednu hviezdičku za červeného draka zloženého z netopierov, to bol fajn nápad.(27.8.2015)

hlavně pro fandy původního animáku.(10.1.2017)

pravda shrek to není,ale bavila jsem se rozhodně dobře-jsem prostě nenáročný divák(30.10.2008)

Celkem příjemná pohádka. Čekal jsem mnohem horší podívanou podle hodnocení.(21.5.2009)

Veľmi rozporuplný animák, skvelá hudba, zvuk a zvukové efetky, miestami neskutočné vykreslenie prostredia no zhadzujú to nudné scény, ktoré nemajú silu...narozdiel od iných si myslím, že Hector je cool :)(6.7.2009)

• sAreOn

Nudná animovaná podíváná, která bohužel nemá co nabídnout...(16.5.2010)

Je hodně zajímavé, to jak tam lítaj ostrovy, ale oni padají dolů :)(21.3.2011)

Nechápu ty záporný hodnocení... podle mě moc pěkný příběh, hezký svět, kde všechna pevnina poletuje ve cduchu a k tomu různorodí draci.... já jsem se opravdu bavila! Ano, je to trochu dětinské, ale co byste chtěli, když je to pro děti?(24.8.2011)

• koubekson

Koukatelná pohádka...ale nemastná, neslaná, skoro neexisxtující příběh... Jediné co stojí za zmínku je celkové ztvárnění pohádkového světa - "vesnice" plavou jako ostrovy ve vzduchu, mezi nimi se táhnou stromy, lijány, kolem plavou miniaturní planetky s políčky...to se mi moc líbilo jak nápadem tak vizuálním zpracováním...bohužel na film to není moc...(25.8.2011)

• pafka

Dost chaoticke, klipovite bez pevne pudy pod nohama, coz u me evokuje neporadek a neni se ceho chytit, kde se to vlastne poradne odehrava. Vcelku zklamani.(5.4.2013)

Parádna rozoprávka, ktorá ma oslovila hneď na začiatku. Príbeh a prostredie je naozaj parádne. Predsa len, kto by sa nepozrel na svet plný lietajúcich a búrajúcich sa kontinentov. Mne sa to veľmi páčilo.(31.12.2017)

• St0ne

Hmm. Zvláštní pokus o animovaný příběh, který ve finále vypadá jako levná počítačová hra. Jen ty postavičky bohužel neskákaly tak, aby to stálo za řeč. Ale musím ocenit nápaditost při vymýšlení podob draků – velkého zeleného slimáka plivajícího lepkavou hmotu jsem ještě nikde neviděla;-) 35 %(12.4.2008)

Na tomhle dílku vlastně není vůbec nic, co by vás mělo donutit jít kvůli tomu do kina. Jednoduchý lineární příběh o cestě odněkud někam (Konec světa, jak jinak...), na kterou se vydává genderově i rasově vybalancovaná skupinka postaviček. Až potud hodnocení 1/10, které nevylepší ani vtípky, které by se na prstech jedné ruky daly spočítat. Jenže úžasná hudba mistra Badelta a opravdu hodně pěkná stylizace celého fantasktního světa Lovců draků ten konečný obrázek trochu vylepší. A za závěrečného Bosse ještě * navíc.(3.9.2008)

Myslím, že největší slabinou filmu je příběh sám, naproti tomu je úžasně propracovaná animace do posledních detailů naprostou baštou pro oči. Animátoři za zámoří by se mohli učit. Kdyby tak někdy vznikla koprodukce - Evropa Amerika. Američani by dodali vtipný zábavný příběh a evropani dokonalou grafiku :-) Nicméně, pokud by vyšel tento film na HD-DVD, určitě by se stal testovacím snímkem pro nové HDTV přístroje stejně jako hudební CD soundtrack z Gladiátora se stal testovacím pro HI-FI audiosoustavy.(23.11.2008)

Pod vším tím pitvořením je to vlastně docela depka. Skvělý svět, skvělá hudba, přímočarý příběh, ubohé postavy.(15.2.2010)

Výborný příběh, který mě zaujal především tím, jak zde netradičně ukazují fyzikální jevy, rozhodně jinak než je běžné. Některé scény jsou taky výborně vymyšlené, přesně jako drak skládající se z malých netopýrů. Výborná atmosféra a parádní efekty dodávají celému filmu zajímavý nádech a perfektní atmosféru. Bez titulků před filmem a za filmem to má něco málo přes hodinu. Výborný výsledek stojí za 4,4* = 4* ;-). PS: Určitě jde o pohádku, ale nevím, jestli by to pro děti nebylo příliš strašidelné. Jinak než animací by se něco tak perfektně vymyšleného nedalo udělat, už jenom kvůli těm zákonům fyziky a dalším efektům.(26.9.2010)

• Chlo0opek

Nepříjemně ukřičený film. Nesympatičtí hrdinové a ani příběh nic moc..(15.2.2011)

zvláštny, krásne zvláštny animák. svet rozpadajúci sa s príchodom apokalyptického draka, predzvesť smrti a konca a predsa tak úchvatný. fantazijná vizualizácia krajiny akú som v iných rozprávkach ešte nevidel. úžasná hudba ako protipól pochmúrnej atmosféry zakomponovanej do nenápadných detailov. maličký pastier oviec Lian-Chua, jediný preživší zničenie domova, sirota, ktorej sa dostalo po vyhubení rodiny teplo akurát tak z vesty upletenej z ovčej vlny, aj po rokoch nosí stále so sebou kĺbko krvavočervenej vlny, snáď ako spomienku na babičku, možno memento na ohnivé oči, ktoré zazrel v okamihu vyvraždenia jeho blížnych. zabíjaním drakov sa snaží zarobiť na skromnú ovčiu farmu, aby tak mohol znovavybudovať malý kúsok sveta, v ktorom mal viac než len jediného priateľa Gwizda. síce nemá nablískanú zbroj a nepôsobí dôveryhodne ako drakobijec keďže netúži po sláve, ani po bohatstve, no predsa je statočnejší než všetci rytieri. Lian-Chua berie súboj s drakmi osobne, ide mu o pomstu a to je tá najsilnejšia motivácia. fandil som mu a tá krátka stopáž náramne prospela rýchlemu spádu, nenudil som sa ani na okamih. vychutnával som si postrehy malej Zoe, ktorá si uvedomila, že nie slepci sú nevidomí, ale naopak. som rád, že vznikol ďalší kreslený príbeh, ktorý nesrší síce vtipom, ale o to viac chytí za srdce a donútil ma premýšľať na hodnotami, pre ktoré sa oplatí postaviť hoci aj drakovi.(15.8.2011)

• dracekt

slabota opravdu jsem to dokoukala jen s vypětím sil, a to animáky zbožňuju(23.8.2011)

Nevím co je zde k nepochopení. Zoe, Gwizda, Lian-Chu a Hector se vydávají na cestu, během které následují všechna znamení vyjevená na mechanické mapě, podobné velkému orloji, kterou jim na začátku ukáže Zoenin strýček. Ten už cestu jednou podstoupil, ale neuspěl. Celé se to odehrává v neuvěřitelně odvážném fantasy světě, který se proto může zdát trochu nesrozumitelný. Pardon, ale hodnocení 57% je pro toto dílo velmi nespravedlivé.(25.12.2011)

krásny fantasy world, super draci (až na dajaké elektrické jašterice), animácia nie najhoršia, divný...pes??, určite originálne, postavy nič moc, miestami dosť nuda... celkový dojem.... milé(5.1.2012)

Efekty ok, děj ok, akce relativně ok, velké zklamání, že jsem neviděl jediného pořádného draka, podle mé představy, jako například ve Shrekovi, ale toho zmiňuji pouze jako například, těch typů draků, kteří mohli být "použiti" je daleko více. Vznikla tedy docela krátká a nijak zvlášť dokonalá dobrodružná pohádka, která řadu jistě potěší, ale rozhodně nemá to, co od ní ta další řada čeká. Pro mě by to očekávání znamenalo pořádnou podívanou s opravdovými draky. To jsem zde bohužel neviděl. Slabší tři hvězdy a 50%.(4.8.2012)

Biskup to dobre okomentoval, takže ja už pridám len tie štyri päťcípe..70 %..(14.12.2013)

Velice pěkná a poměrně netradiční pohádka, která uchvátí hlavně prostředím a hudbou, a ten příběh k tomu je jenom taková - no prostě docela dobrá pohádka, co neurazí. Jinak to běží i jako kreslený seriál.(6.1.2014)

Kromě začátku jsem se ani moc nenudil, fajn hudba, pár skvělých vizuálních momentu....dobrá oddychovka prostěže.(8.5.2008)

• Boban_23

Příběh je hodně jednoduchý, s ničím se nepere a jde rovnou na "věc". Zápletka nijak složitá, ale pořád by se s ní dalo pracovat ikdyž je ohraná x krát tam a zpět. Zápletkou bohužel končí celý příběh a začíná jedna velká nuda a pár střeštěných a snad i srandovních grimas drakopsa Hectora film opravdu nezachrání. Co musím pochválit je pochmurná atmosféra rozpadajícího se světa (jako byste spojili jinozem z Mortal Combatu a Nekonečný příběh).(14.10.2008)

Celkem povedený animovaný film. Oceňuji hlavně plynulost děje, což v poslední době u jiných animovaných filmů postrádám. Další plus je hudba, která docela slušně napomáhá tahnout děj dál.(2.11.2008)

• matilda33

Okrem peknej animácie a dobrej hudby je zvyšok tejto rozprávky veľmi, veľmi nudný. Pre mňa zbytočných 80 minút. Škoda.(4.1.2009)

Nejzajímavější na filmu byl asi vznášející se svět. Chvilkama jsem se až zamýšlel nad tím, jak tam vlastně funguje gravitace. Jinak je tam klasická skvadra - nařachanej kliďas s dobrým srdcem+hláškař, kterej ještě nemá ten správnej pohled na svět+hyperaktivní a zpočátku mírně otravná holka. a + divnej modrej pes. U každý postavy mě napadly desítky slov, ale u toho divného modrého tvora s prasečím rypáčkem, králíčíma ušima a který chodí po dvou mě nenapadlo nic jiného, než už výše zmíněná věta: "divnej modrej pes".(17.1.2010)

Veľmi milo som bol prekvapený keď som to videl, rozhodne ma to dosť dostalo. Animácia je veľmi pekná, dialógy tiež sú super, no hlavne sa mi páčilo zobrazenie toho prostredia. Film, pri ktorom sa dá skvele oddýchnuť.(1.2.2010)

• Daemonek

Chudáci draci, se kterými mimochodem velice sympatizuji (tolik násilí a bezpráví na nich páchaného). Co víc dodat.(6.9.2010)

Hezká celovečerní pohádka. Dobré na uklidnění, nebo zabití času.(25.6.2011)

3.4999999 hvězdy. Autoři to vzali za jiný konec než obvyklé pohádky podle osvědčené kuchařky kterých je každý rok plno. Jinak nutně neznamená lépe, spoustu skvělých nápadů (gravitace, konec s bílými králíčky) zde bohužel sráží ne vždy domyšlený scénář a postava gwizda. kéž by bylo takových počinů více!(22.2.2012)

Mě se to moc líbilo. Povedený dabing.(12.8.2014)

• Trucker

Nudná kravina, kde "nechybí" hrdinovo trauma z minulosti, otravná užvaněná holka stále kecající nesmysly ani podobně otravný čoklodrak, který provází ty dva burany, co si hrají na rytíře. Snad jen ten finální "enemák" je zpracován hezky.(30.5.2015)

Vizuálně poctivě nápadité. Slušně animované. Postavy trochu předesignované. Celkově jen středně uspokojivé.(28.9.2016)