Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Jadro

Hlášky, hlášky a hlášky... Nepamätám film, kde je toľko totálne strelených hlášok v neuveriteľnom prostredí, kde sem tam sekundujú ešte debilnejšie vedľajšie postavy (vrchol opičák Čako)... Takýto drvivý útok na zdravú psychiku človeka, nemusí ustáť ani tá najbenevolentnejšia povaha! Nenašiel som ani jednu hlášku, ktorá by mohla skvelému McBrideovi poškodiť... Skvelá oddychová zábava, fakt je to také tupé, až z toho musí človek plakať... :-) ()

waltosin

Totální úlet, kde vlastně nic nedává smysl, strašný chaos a nelogika, řekl bych taková pohádka pro ústav Bohnice, kde se tím jedině můžou bavit. Vždyť pár forku tam bylo jak se zdrogovali tím ovocem, a nebo jak přijel na to dinousaurovi, bylo to sice úplně mimo, ale ochočenýho dinosaura, kterej vás vykadí a pak zamiluje, to jsem ještě nikdy nezažil :D 20% ()

Petr59

Byla to taková blbost, taková kravina. Člověk by čekal alespoň trochu třeba vážný film, vážné situace, ale tohle je doslova komedie a parodie na Sci-fi a dobrodružný film. Ani chvílemi to není vážné, vše je pojato s humorem, každá scéna obsahuje alespoň jeden vtip, vtipný moment. Čekal jsem, že to bude trochu vyvážené, chvíli jako komedie, chvíli jako normální dobrodružný film. Hodně jsem se spletl a z tohoto pohledu i zklamal. Nicméně, je to až taková kravina, že je to vtipné, rozesměje, pobaví. Vtipné to je a nápadů je také hodně, i když ne tolik, kolik by mohlo být. Sloučení minulosti, přítomnosti a budoucnosti... Robot se potká s dinosaurem, Hitler se potká s Ceasarem, indián s lukem proti vojákovi se samopalem a to mě napadlo jen během pár sekund... Film se spíše opíral o minulost, připomínalo to pravěký svět, ale z přítomnosti a budoucnosti toho v Zemi ztracených moc nebylo. Možná kvůli tomu, že by tvůrci mělo málo fantazie? Těžko říct, ale z toho se dalo vytřískat o dost více. Děj je samozřejmě hloupý, působí lacině a ke konci už film začíná trochu nudit. Je to prostě jedna velká kravina, ale já se bavil. ()

Domas88

Čekal jsem velmi vtipnou a trochu trapnou komedii s Ferrellem a vyšlo z toho velmi trapná se štpetkou vtipu, založeno na demenci a trapasu. Věrohodnější byl dinosaurus, než vtip. ()

harycek

Bláznivá sci-fi komedie s ještě bláznivějším hlavním protagonistou , ale příjemně si u ní odpočinete!!! ()

blazma

Fakt nevím jestli to je na něco parodie nebo je to jakože ''originálně'' vytvořený film. Protože jako parodii by jsem chápal tu naprostou dementnost tohoto snímku, pokud je to sám o sobě vymyšlený příběh, tak prosím někdo dejte na hromadu všechny fyzické kopie a spalte je a hned potom zničte všechny kopie i na internetu ať tu hrůzu nemusí už nikdo vidět. ()

cici24

Z Ferrellové produkce je to spíš horší než lepší snímek. Ferrel se snaží být zase vtipný, ale místy to prostě nejde. Děj je hodně překombinovaný, bohužel místy trapně ujetý. Ale nejsou to jen negativa, které bych chtěl komentovat. Herecké obsazení se myslím povedlo, Anna Friel byla velmi svěžím vítrem a pár kvalitních vtipů tam taky bylo... ()

Skank

Will je dobrý herec, ale tento film je naprostá spatlanina rovnající se nesmyslu. Pochybuji, že se na to kdy dodívám... ()

clarc

kdo nechape Ferrelluv humor, nema sanci...kazdopadne perfektni oddychovka, vtipne vyvazena, prekvapive vizualne skvele zvladnuta ()

david666

Takovou hrůzu jsem opravdu nečekal. Will Ferrell tady trošku přešlápl. Těšil jsem se na plno pravěkých zvířat a dočkal se jednoho brouka a dvou tyranosaurů. O žabích mimozemšťanech raději nemluvím. Dialogy mi rvaly uši stejně jako rádoby akční scény a "vtipné hlášky". Proti tomuto skvostu je Cesta do středu země z roku 08 bomba. ()

Quasimodo

U filmu jsem 2x usnul. Takovouhle slataninu jsem uz dlouho nevidel. Melo to byt brano spis jako parodie, tam bych dal mozna 3* . Takhle je to skoro odpad. ()

sAreOn

Když jsem před pár měsíci viděl trailer na tuhle komedii, pomyslel jsem si: "To bude jízda!" A když jsem tento film nedávno shlédl, tak jsem popravdě litoval času, který jsem u něj strávil. Pokusy o laciné vtipy nefungují a v konečném důsledku je vše trapné až běda. Jediné kvůli čemu tento film úplně nezatratím je krásna Anna Friel. ()

da.rk odpad!

Tak to byl strašnej film s triky na úrovni nějakého Céčka. Jako že mám Ferrela docela rád, tak tohle byl jeden z jeho nejhorších filmů:-( Je divný, proč jsem se u toho vůbec nesmál, když je to komedie.-) ()

Smrtijedka odpad!

Už dle potisku DVD mi bylo jasné, že to bude hrůza. Ale že až takováhle... Kdyby to trvalo hodinku a z "příběhu" byl vystřižen ten blábol o ovládnutí vesmíru a podivných ješterech, co kromě velmi efektních zoubků budí asi stejnou hrůzu jako štěnátko z kalendáře, možná by se to dalo snést. Takhle ne. Na tomto filmu není opravdu nic vtipného a ani pozitivního. V prvních dvaceti minutách jsem si říkala, že kdyby hlavní postava nebyla ztvárněna zrovna Ferrellem, dalo by se to snést. I když se skřípěním zubů. Humor tohoto díla ani nebudu komentovat. Ani můj šestiletý bratr se nesmál a řekněme si to upřímně, rozesmát malé dítě zvládne každej blbec. Co ještě dodat... Pokud nemáte rádi stupidní sexuální narážky, kulisy a kostýmy jako vystřižené z béčkového sci-fi seriálu a (to hlavně) Willa Ferrella, nedívejte se. Nikdy. ()

wray

Nicim nevynimocna americka (ehm neviem to spravne slovo dosadit - nie je to scifi, ani akcia, fantasy - proste pointa je ze cestuju do "ineho sveta") komedia. Triky ako sa na 2009 patri, humor ako sa v 2009 nosi, herci taki ako sa obsadzuju do komedii v 2009. Aby to profitovalo musi to byt urcene pre co najviac divakov - rozumej divakov, ktori necakaju nic prevratne a chcu sa zasmiat na jednoduchych vtipoch. A samozrejme - obcas sa zasmeje aj ten narocnejsi divak. Proste - priemer. Ale ked nie je nic ine, preco nie :) ()

Element2

Tak jsem se na ten film, těšil, až jsem ho 10 minut před koncem musel vypnout, protože bych u něj asi usnul. Už v prvním bodě mi ho zkazil dabing a hned ve té druhé části to dodělalo prostředí a scénář. Vůbec mě to nevtáhlo a víckrát bych si to už nepustil. ()

jopal

Musite sa na to divat ako na paradnu blbost plnu kravin. Ale ja som tomu neprisiel na chut ani tak, i ked som vydrzal az do konca. Ostatni po 20 min. odisli...(a dobre urobili.) ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem