Země ztracených

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

Pro fanoušky Willa Ferrella to nebude až tak špatný, ikdyž lepší je to dát anglicky, protože Ferrell opět ječí co mu síly stačí a zpívá jak vykleštěný Ricky Martin. Bohoužel zbytek často rádoby intelektuálně zabalených fórků nestojí za nic. Film se tváří chvíli jako chytrá parodie a jindy zase jako ztřeštěná blbost. Občas se zasměje asi každý ale každý se aspoň chvíli musí cítit za tvůrce dost trapně, ikdyž každý třeba u jiné scény. Podruhé když už znám McBride, jsem si film i v češtině docela užil. Rozhodně v poslední době to lepší z filmů s Willem Ferrellem.(12.4.2010)

Na tomhle jsem si ulítl, líbilo se mi to, smál jsem se. Blázen-génius Ferrell, slaďoučká Frielka, tradičně hulvátskej DMB a úlet pouštní dírou do pravěku. Je to béčkovej film, takže to nebudu nikomu doporučovat, ale obsahuje několik supervtipných scén, takže by se mohl šiknout lidem s pohnutým smyslem pro humor. 80%(23.12.2013)

Škoda že se zde nehraje i na půlky hvězdiček, jinak bych dal 3 hvězdičky a k tomu ještě tu půlčičku. Tento film je tak hloupý a plný ztřeštěných nápadů, že je vlastně perfektní a na komedii dostatečně vtipný. W. Ferrell je jako vždy perfektní, a role mrzutého vědce mu sluší více než třeba role benga. Ferrellův smysl se dost schoduje s tím mím takže to bylo docela jednoduché rozhodování, jestli si tento film pustím nebo ne. Na závěr film doporučiju všem, kteří se nudí, nechtějí v daném čase přemýšlet a nevědí co si pustit.(27.8.2013)

Will Ferrell patří mezi moje nejoblíbenější komediální herce. Ve všech filmech působí neuvěřitelně sebejistě, i když tomu tak samozřejmě nemá být, a nejinak je tomu i v tomto filmu. Země Ztracených není po umělecké stránce žádné veledílo, ale rukou Ferrella film získal punc skvělé komedie. Pole nadsázky zde působí možná více než je zdrávo, ovšem vynahrazuje to dostatečnou porcí zábavy a to dle mého stačí...70%(29.7.2013)

• Icefist

Z mého úhlu pohledu existují jen dva důvody, proč se na tohle podívat- 1) úžasná Anna Friel, kterou jsem hltal pokaždé když se dostala do záběru (zvlášť ty culíky byly k sežrání) a/nebo 2) pár momentů a situací, které byly zvláště díky Ferrellovi mimořádně legrační. Bohužel jich bylo opravdu jen pomálu a zbytek času mezi tím je jen stupidní vata. Příběh prakticky neexistuje, hudba mizerná, vizuální stránka (možná schválně?) skoro až primitivní. Znovu bych si to nepustil a asi bych to ani nikomu sám od sebe nedoporučil. 40 % Oblíbená část- obří krab(25.2.2011)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)

• - Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)

• - Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)