Země ztracených

• USA Land of the Lost (více)
Trailer 1

Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Trailer 1

Radyo

Recept na vysoce alkoholický koktejl s názvem "Země ztracených": Do sklenice nalejete 3 deci Jurských parků, přidáte dvě deci Cesty do středu země, nasypete 50 gramů 2001: Vesmírné odysey, vložíte dva kousky omytého Stopařova průvodce po galaxii, dochutíte špetkou Pravěku útočí, zamícháte, doplníte pár kostek Doby ledové, vložíte brčko a můžete konzumovat! A pokud vám z té směsice nebude tak blbě, jako mně, klidně si dejte nášup! Mně ale jedna dávka stačila... BTW. Cca 15. minuta filmu - na obloze máme jeden obří Měsíc. Uběhne 10 minut děje a hle - již se zde skví dva měsíční srpky. A stačí pouze čtvrthodinka, abychom spatřili v plné kráse celé trio Měsíců. Buď je tam na obloze nějaký grupáč a Měsíce se tam množí rychle jako krysy, anebo si tvůrci nechali pootevřená zadní vrátka pro případné pokračování s pracovním názvem "O dvanácti měsíčkách". BTW. č. 2 (SPOILER) Scéna v TV studiu -> střih s titulkem "O tři roky později" -> hromada velmi "zajímavého" děje -> další scéna ve studiu a v ní se dozvíme, že "uběhl rok od poslední návštěvy studia"... Fakt KOMEDIE. ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $49,438,370Tržby Celosvetovo $69,548,641Tržby za predaj DVD v USA $18,953,806 //počet predaných kusov 1,220,061║ Dobre spracované dobrodružné prostredie plné slušne urobených počítačových trikov a tvorov a tak neskutočne ale neskutočne blbý dej, fakt hrôza a ešte ten humusársky humor, no fuj. Anna Friel kočka, Will Ferrell prvotriedna otravnosť, celkovo zbytočne utopené peniaze. /25%/ ()

Malarkey

Will Ferrell je herec, jehož humor nemám zase tolik rád. Danny R. McBride je ale naopak herec, jehož humor mám zase docela dost rád. Zkombinování těhlech dvou volů ale vznikla docela dobrá, šíleně bláznivá komedie, která mi svými forky připomínala spíš parodii na komedii. Každopádně nemůžu říct, že bych se nebavil. Bavil, a to docela dost. Jen mě sral ten prasráč, co se tam nacpal do většiny filmu. Každopádně hnedka na to přiklusala nějaká scénka a já se nedokázal přestat smát. ()

Blizzard

Dle upoutávek a plakátu si říkáte, že to bude další bláznivá prehistorická jízda. Ale není. Film je sice podobně hloupý a víceméně nezáživný jako třeba Journey to the Center of the Earth, ten je na tom ale o něco lépe díky jménu Brendan Fraser. Máme tu alternativní vesmír v podobě jakéhosi pravěku, do toho dinosaury, ještěry s krystaly ovládající vesmír (kapitán Kirk a jeho známý zelený kamarád by jistě mohli závidět), chlupaté mluvící opičky a teď samozřejmě očekáváte ty naše hlavní postavičky v podobě Homo sapiens. Jak ale film plyne, začnou se opakovat scény nebo sexuální narážky, ve kterých se naši milý Homo sapiens mění i na homosexuály. Vůbec jsem to nečekal, ale bát se nemusíte, spousta diváků je přehlídne a zbytek snímku se nese v čistě romantickém a heterosexuálním duchu o záchraně Země, respektive vesmíru. Land of the Lost je místo, ve kterém bych se opravdu nechtěl ztratit a to ne díky tomu, že by mě mohl slupnout kdejaký T-Rex, ale spíše proto, že bych tam asi umřel nudou a jak říká Zdeněk Pohlreich: "Tohle je prostě průser." (3/10) ()

Cervenak

American critics can suck it! Príjemné prekvapenie a nábeh na "guilty pleasure" tohto leta. Solídne zábavný Ferrell, neotravná Báthoryčka, posuchší McBride a jeden nadržaný neandrtálec vo filme, ktorý je natoľko bizarný a celkovo iný, že je vlastne sympatický a väčšinou veľmi zábavný. Mnoho ľudí bude zrejme zaskočených "polystyrénovými dekoráciami a zastaralými maskami", ale je to evidentne zámerný odkaz na pôvodný seriál a film vďaka tomu vyzerá naozaj originálne. Navyše, záverečná bitka s tyranosaurom naznačuje, že na triky bolo naozaj dosť peňazí. Scény ako "komár" či "vzdávam to a strkám si ruku do nohavíc" sú proste hilarious. Rozhodne to ale nie je film, ktorý by som servíroval bežnému česko-slovenskému publiku - už len preto, že má totálne nevyjasnené cieľové publikum (film, v ktorom Ferrell opičiemu sokovi zreteľne artikuluje "fuck you", asi nie je veľmi vhodný pre dinosaurami posadnuté decká). Toto je záležitosť pre fajnšmekrov. ;-) 7/10 ()

• Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)
  • Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

Související novinky

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Znamená to, že si zahraje Santa Clause? Ne, Slobodana Miloševiče. Přesněji řečeno fiktivní postavu, která bude osudy bývalého srbského prezidenta inspirovaná. V temném dramatu An Ordinary Man Liam…