Země ztracených

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

• PKD

Doporučuji u tohoto veledíla, konzumovati velké množství alkoholu a pak si to užijete.;-))) Jacobim Mugatu z božského Zoolandera, Tennessee (ne ten stát, haha) z Covenanta a podělaná Bětka Bathoryovic z té Jakubiskovy pseudohistorické ultramegasračky, tvoří dohromady tým, za který by se nemusel styděti ani velký Ed Wood jr. Já pořád tvrdím, že ještě žije a čas od času se převtělí do nějakého toho rádoby rejži. Naposledy to bylo u hororu pro celou rodinu (včetně kojenců) Annabelle 3. A pokud ten velikán i po 2.nezklame, tak podobný majstrštyk nás čeká u další (v pořadí již 3. a tudíž zcela zbytečné) adaptace, Prokletí Salemu. Fuck...Yeah!!!(1.5.2020)

• milka

Absolutně nevtipná "komedie", ve které se nás Will Ferrel opět pokouší zabít svými rádoby vtipnými dialogy o ničem. A režiséra Silberlinga přitom zavřel asi někam do skříně. Jestli ne, tak docela smutný, že člověk, který stál za vypravěčsky velmi svěží Řadou nešťastných příhod natočil tento film bez jedinýho nápadu, spádu nebo alespoň využití toho světo okolo. Někdy mi přišlo, že ani ty scény na sebe moc logicky nenavazujou. Jedinej kdo to aspoň trochu zachraňuje je celkem slušnej Danny McBride a celkem slušný triky. To je ale po čertech málo a chvilkama jsem dokopával k tomu, abych to vůbec dokoukal.20%(23.1.2010)

Zcela netradiční dobrodružný film s nádechem parodie a s exhibujicím Willem Ferrellem v hlavní roli. Je třeba si uvědomit, že Ferrell je velmi excentrický komik a podle toho tento film vypadá. Ferrell hraje paleontologa, který spolu se sexy doktorkou věd Annou Friel (nápadně připomínala Laru Croft) a tak trochu "loserským" Danny McBridem náhodně objeví svět v časoprostoru, kde se protíná minulost, současnost a budoucnost, neboli Zemi ztracených obývanou pravěkými ještěry, podivnými opičími lidmi a nepřátelskými Sleesteaky. Nebyl by to Ferrell, kdyby se stokrát za film nepředvedl, nezahláškoval a "nepropašoval" sem svůj typický "odpadní" humor (v jedné scéně se v rámci maskování polije a napije se dinosauří moči) s originálními hláškami, které dovede jen on. Film je prošpikován kvalitním množstvím triků a divák si dosytosti užije žravého Tyranosaura nebo třeba čerstvě vylíhlých Pterodaktylů. Nechybí nápaditost, gagy hrubšího zrna, a proto tenhle film moc není pro menší diváky. Prostě je to tak trochu "ujetý" dobrodružný film, který mě dost bavil a nudu zažene velmi spolehlivě.(6.7.2010)

Ultrakonina, však s koňskou dávkou nadhledu a pokud slovo „pyj“ pořád berou jako pokyn k přijímání tekutin, mohou se dívat i vaše už dávno zkažené děti.. Úchylná monstra McBride a Ferrell se předhání v záchvatech idiocie a já mohl docela dlouho doufat, že druhý jmenovaný nevystaví na odiv svou obchodní značku. Marně. Guaréza po nezdařilé depilaci se zase odhalila.. Takhle to zkrátka dopadá, když je na place dostatečné množství chlastu, trávy a koktejlů vyrobených ze směsi makovic, muškátových oříšků a petroleje. Nutno dodat, že bez těchto stimulů skončí v zemi ztracených i většina diváků..(24.6.2013)

Jo, jasně, tady musíte "vypnout" :-) a možná budete mile překvapeni. Třeba jako já :-) Jasně, nejedná se o žádný duchaplný příběh a emzáci jsou z gumy, ale jinak jsem se i párkrát zasmál a co do kvality zpracování, tak naříkat nemůžu. Především honičky z tyranosaurem jsou opravdu povedené... Na nedělní odpoledne paráda! :-) 70%(4.10.2009)

• - Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)

• - Na začiatku filmu pri prednáške deťom hrá soundtrack z filmu 2001: Vesmírna odysea (1968). (rasistik)