Země ztracených

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

Jo, jasně, tady musíte "vypnout" :-) a možná budete mile překvapeni. Třeba jako já :-) Jasně, nejedná se o žádný duchaplný příběh a emzáci jsou z gumy, ale jinak jsem se i párkrát zasmál a co do kvality zpracování, tak naříkat nemůžu. Především honičky z tyranosaurem jsou opravdu povedené... Na nedělní odpoledne paráda! :-) 70%(4.10.2009)

Silne nevyuzitej potencial. Cela ta Zeme ztracenych nabizela nepreberny moznosti, protoze sem tvurci mohli narvat v podstate cokoliv, jenze cely to zatuhlo na par dinosaurech, jedny opici a hromade jesterek, coz je zatracene malo. Nicmene trikove je to docela uchazejici, Ferrell hraje svoje typicky urvany hovado a misty je vtipnej, stejne tak McBride, kterej mu slusne nahrava a Friel to sice slusi, ale je tu spis tak do poctu. Vtipu tu moc neni, precejen je to taky dobrodruznej film, ale obcas se precejen nakej forek povede, pripadne se hlavni dvojka chovaj jak dementi a to taky nekdy pobavi. Cely mi to trosku pripadalo jak Cesta do stredu Zeme. Celkove ne vylozene sracka, ale jako komedie to moc nefunguje.(17.7.2009)

Will Ferrell patří mezi moje nejoblíbenější komediální herce. Ve všech filmech působí neuvěřitelně sebejistě, i když tomu tak samozřejmě nemá být, a nejinak je tomu i v tomto filmu. Země Ztracených není po umělecké stránce žádné veledílo, ale rukou Ferrella film získal punc skvělé komedie. Pole nadsázky zde působí možná více než je zdrávo, ovšem vynahrazuje to dostatečnou porcí zábavy a to dle mého stačí...70%(29.7.2013)

Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato prpacovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy. Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zeme-ztracenych.html ----- Další z umírněných Ferrellovek, podle mne jedna z jeho nejlepších, která je poctou a současně parodií žánrů a klišé béčkových sci-fi filmů ze 70. let. A to včetně kulis i postav. Zvláštní. Z Frat Packu se mi nejvíc líbily filmy Adama Sandlera a Ferrellovky mi přišly až zbytečně moc fekální a nechutné. V poslední době se to ale otáčí úplně naopak. Sandler točí jeden bullshit za druhým, přičemž přetažení Komici jen dokazují, že Apatowův prvotní úspěch byl jen náhodným, a že fekální humor nezvládá ani on. Zatímco Země ztracených se myslím povedla. Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato propracovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy, zvláště ve chvíli, kdy od kalhot přejde ke kraťasům (to samé se žel nedá říct o samotném Ferrellovi :-)). Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. Také jde o svérázný remake TV seriálu Země ztracených, který se v USA vysílal v letech 1974 - 1976 a který má naprosto stejný děj a v podstatě naprosto stejné postavy. Viz foto výše pro srovnání. Povšimněte si i vizuální podoby hlavních postav. Už jen na tomto malém srovnání je vidět, že film navzdory tomu, jak vypadá, stál tvůrce docela hodně snahy a úsilí, aby dostáli věrnosti originálu a ještě sem šoupli odkazy na jiné filmy 70. let. Žel, u nás málo známých (s výjimkou filmů Ztracený svět podle Arthura C. Doyla). Děj nám představuje geniálního vědce, který se sice často mýlí ve svých úsudcích, ale přece jenom vynález pro cestu do paralelních světů funguje. Se svou obdivovatelkou a svérázným majitelem obchůdku na poušti se pak přenesou do jednoho z těchto světů, kde zachrání opičáka Čaku (přesně jako v seriálu) a kde narazí na inteligentní dinosaury a ulhané mimozemšťany. Ti navíc mají vzhled opět jako v seriálu. Úkolem je najít přístroj a vrátit se domů. Přestože se tvůrci snažili, aby vzhled kulis a některé masky vypadaly patřičně archaicky, digitální efekty u dinosaurů jsou na velice slušné úrovni. Nedohledal jsem, jestli šel film i ve 3D, ale efektů pro 3D je zde docela hodně - a v podstatě některé fungují jako dobrá lekačka i ve 2D. Škoda jen, že ani tady nechybí pár fekálních vtípků - jestli je to nějaká americká národní tradice, bez níž není humor, netuším. Zas na druhou stranu se dají docela snést, i když "teploušské" odkazy už mi po filmech jako Brüno lezou krkem. Na úvod disku se spustí trailer na film Komici a upoutávka na zábavní park Orlando. V bonusech je pak komentář režiséra, tři vystřižené scény (7:29), jeden den v životě herce Danny McBridea během natáčení (11:15) a průvodce obchůdkem v Ďáblově kaňonu včetně reklamy na něj (6:51) - to vše s CZ titulky. Stejně tak je potěšující i kvalita obrazu a zvuku, snad jen zamrzí statické hlavní menu, ale to je tak jediná, drobná výtka.(15.2.2010)

• gogo76

Napriek slabému hodnoteniu som bol ochotný dať Ferrellovi šancu, aby ma skúsil rozosmiať. Podarilo sa to raz, pri scéne s obrím komárom. To je na komédiu dosť slabá vizitka. Celkovo je to strašná hovadina. Zlepenec všetkého možného s biednou úrovňou trikov. O vtipy a humor tu snaha je, ale je to všetko nejaké suché a neúčinné. Hovadina len pre skalných fanúšikov Ferrella. 30%.(4.11.2012)

• - Na začiatku filmu pri prednáške deťom hrá soundtrack z filmu 2001: Vesmírna odysea (1968). (rasistik)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)

• - Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)