Země ztracených

Krajina stratených

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

• Kryton

Popisek a účast Ferrella hlásali dobrodržnou švandu. Výsledek hlása přeplácanou kravinu. Začátek se ještě dá unést a skýta vtipné momenty. Hlavně Ferrellův tupý vědec je v začátku zábavný. V okamžiku vpádu do země ztracených se ztratí nejen hrdinové, ale i rozum a něco jako logika nemluvě o humoru. Ten se sestává z Ferrellovo neustálého pitomečkování, padání anebo lití kýble moči. Žhavé magma se dá lehko projit v botech, dinosaur co má spadeno na Ferrella měl jen ucpaná střeva,doktorka co umí zcela neznámý jazyk lidoopů a nemluvě o ještero lidech, kde jen jeden je obdařen inteligencí a tunikou. Být mi 10 let a být na tripu tak mi to je jedno. Jenže co minuta to se Ferrell pitvořil a jako koruna tomu byla dodána v rádoby poučných dialozích v průběhu akcí "Já tu zustanu. Vím kam konečně zapadnu." Nemohu si pomoct, ale po 20 minutách jsem už jen očekával konec a nezachraníto ani vcelku ucházející triky. Vše je totiž klišoidní až hanba. Zloduch chce přistroj hrdinů >zloduch chystá ovládnutí světa>hrdinové vše vyřeší bez mrknutí oka. Pohádka, která ztratila mozek: Land of the Lost Brains.(19.7.2009)

• gogo76

Napriek slabému hodnoteniu som bol ochotný dať Ferrellovi šancu, aby ma skúsil rozosmiať. Podarilo sa to raz, pri scéne s obrím komárom. To je na komédiu dosť slabá vizitka. Celkovo je to strašná hovadina. Zlepenec všetkého možného s biednou úrovňou trikov. O vtipy a humor tu snaha je, ale je to všetko nejaké suché a neúčinné. Hovadina len pre skalných fanúšikov Ferrella. 30%.(4.11.2012)

Will Ferrell patří mezi moje nejoblíbenější komediální herce. Ve všech filmech působí neuvěřitelně sebejistě, i když tomu tak samozřejmě nemá být, a nejinak je tomu i v tomto filmu. Země Ztracených není po umělecké stránce žádné veledílo, ale rukou Ferrella film získal punc skvělé komedie. Pole nadsázky zde působí možná více než je zdrávo, ovšem vynahrazuje to dostatečnou porcí zábavy a to dle mého stačí...70%(29.7.2013)

Nerozumím zdejšímu hodnocení, kterému jsem vždy tak bezmezně věřil. Tenhle film je jasná čtyřhvězdička. Dovolím si vysvětlit. Jedna hvězda: Jsou tam skvělé triky. Neruší, nejsou kýčovité, jsou vtipné a uvěřitelné. Prostě dokonalé, viz rozlícený Tyranosaurus. Druhá hvězda: Duo Ferrell a McBride to prostě táhnou, kdo říká, že ne, nemá smysl pro humor. V každé jejich větě jde najít něco zábavného. Film navíc obsahuje minimálně čtyři top komické scény. Já vám nevím, ale například scéna s obřím komárem nebo co to bylo nebo jak se Ferrell polejvá dinosauří močí, jsou prostě vtipné. Třetí hvězda je za všechny ty nápady, za to zajímavě pojaté sci-fi. Za příběh odehrávající se v jiné realitě, kde je vlastně všechno možné i to, že primitivní opičáci mají za manželky dokonalé sexbomby. Čtvrtá hvězda je za všechno to ostatní, co se často hodnotívá. Napětí a dobrodružství, tempo a spád, nápady a inovace, herecké výkony, kamera, hudba apod. Za sebe mohu říct, že dlouho jsem se tak nepobavil jako u filmu Země ztracených.(28.11.2011)

• Radiq

Počet věcí, kterejm jsem se zasmál: 0. Procento z celkového času, kdy mi to připadalo trapný: 99%. Pocit, že Will Ferrell hraje pořád stejně: potvrzeno. Potřeba vidět to znovu: nulová. Potřeba někomu to doporučovat: nekonečně nulová. Hledat v tom logiku: to byste museli byt blázni. Je to uchylárna: je to uchylárna. Nuda: jo. A co to zpracování, po technické stránce, de to? Ale jo, de to...(25.4.2010)

• - Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

• - Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)