Země ztracených

Land of the Lost

Krajina stratených

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

Na tomhle jsem si ulítl, líbilo se mi to, smál jsem se. Blázen-génius Ferrell, slaďoučká Frielka, tradičně hulvátskej DMB a úlet pouštní dírou do pravěku. Je to béčkovej film, takže to nebudu nikomu doporučovat, ale obsahuje několik supervtipných scén, takže by se mohl šiknout lidem s pohnutým smyslem pro humor. 80%(23.12.2013)

• Xmilden

Brad Silberling je břídil a spolehlivě to prokázal i tady. Will Ferrell si také vybral slabší chvilku a Danny McBride toho více předvede až někdy v budoucnu. Sečteno podtrženo: pro milovníky totálních konin, bez větší porce humoru, samozřejmě nepůjde o šlápnutí vedle. Pro všechny ostatní bych doporučil raději komedošky Adama McKaye.(1.2.2010)

Od Silberlinga bych po Řadě nešťastných příhod čekal něco atmosféričtějšího a hlavně vizuálně vytříbenějšího, bohužel ale přizpůsobování filmu formátu 3D mu mimo kino ubralo na atraktivnosti, je to celé stavěné moc na prvotní efekt. Jinak to je ale docela zábavná jízda na hraně trapnosti, jak je u filmů se Ferrellem zvykem. Pobaví, neurazí a po pár hodinách se vykouří z hlavy. 55%(18.1.2010)

,,Cítím k tobě lásku, která je milionkrát větší, než jakou cítil Kristus k lidstvu, když visel na kříži." Ne, to není existenciální drama, ale ztřeštěná sci-fi komedie s podařenými triky, místy nádhernými obrazy (džungle) a vtipnými průpovídkami, které ovšem ne vždy jsou vtipné. U všech kapitánů Kirků jako oddechovka proč ne!(24.6.2013)

Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato prpacovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy. Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zeme-ztracenych.html(15.2.2010)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)

• - Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

• - Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)