V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

baXter

Celkem dobře se na to kouká a sposta scén je velmi hezky udělaná, ale na můj vkus je to zbytečně dlouhý a místama docela suchý a nezáživný. ()

Holina

Konečně sci fi podle mého gusta, ačoliv Repo Menům předpovídám stejnou budoucnost jako mělo vynikající Equilibrium. Upadne do zapomění. Těžko říci proč, prostě to tak na mě působí. Přitom je film nezdravě záživný. Nejen procházka městem budoucnosti, ale také netradiční zaměstnání hlavních hrdinů. Scénárista měl zřejmě trable při splácení hypotéky a tak promítnul současné problémy do daleko závažnějších poměrů, kde se nezabavují nemovitosti, ale orgány. Princip je ovšem stejný. A akonec ještě klobouk dolů před Jude Lawem, který nepatří do mé topky, ale sám uznávám, že zaraje výborně kde co...SOUNDTRACK: Nelibuji si v neinstrumentálních soundtraccích, ale tento je poskládán tak dokonale, že dávám 4 ****. Najdou se tu přezpívané (nebo i originální) klasiky z různých vod včetně vynikající I Feel Good, nebo Sing it Back. Perfektní mix pro poslech při práci... ()

Scytale

Můj názor tentokrát plně vystihuje komentář uživatele Isherwood. Jen bych se odchýlil v hodnocení a nebál bych se přidat půl hvězdu na férové 4*. Scény jako dobývání depositáře umělých orgánů a "vracení" orgánů jsou nezapomenutelné. ()

I.AM.NOT

Nejsem nijaký super fanoušek akčníh sci-fi filmů, ale tohle mi přišlo dost akční, dost tempé s kvalitním spádem a finále, které rozhodně posunuje film dál než většinu akční produkce. V rámci žánru bych se nebál dát plný počet, ale konkurenci zase tak neznám a Lieva Schreibera moc nemusím. ()

Balu...

Už dlouho se mi nestalo, abych od filmů nic neočekával, a ten mě nudil tak dlouho, až se mi zalíbil. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že mě film baví, mě začal bavit ještě víc vědomím, že mě baví. To, že jde scénář přirovnat ke spoustě "předloh" mi nevadilo, že jde v scénáři najít kliše též nikoli a Operu jsem neviděl; takže zcela jistě dle ostatních komentářů scela subjektivní úhel pohledu při závěrečných titulcích.. Miluju symbiózu aktuální nálady s filmem.. ()

cab

Vymahac dluhu firmy, ktera poskytuje umele organy, dela svou praci rad, i kdyz musi dost casto pristoupit k velmi sadistickym metodam. Jenze jeho manzelce se to zdaleka tak nelibi a v momente, kdy si je sam po nestastne nehode prinucen chce nechce poridit novy organ, karta se obraci a sam celi podobnym vybercim. Slusne zpracovana latka mozne blizke budoucnosti mela vetsi potencial, ktery se dle meho nazoru nepodarilo naplnit v dostatecne mire. 55% ()

Milan25

Ze začátku jsem si říkal, že by se mohlo jednat o zajímavý film. Zhruba v půli, co tempo filmu jaksi opadlo, jsem byl zklamán z jasně předvídatelného děje a docela nezáživného dění. Mela u "růžových dveří" mé nadšení opět trochu zvedla za účelem, aby ten finiš změnil celé pojetí předchozí půl hodiny filmu. To jsem opravdu nečekal. Lepší průměr. ()

Orthank

Možno to bude znieť drsne, ale pošahaný námet tohto filmu veľmi mrazivo a pohriechu alarmujúco reflektuje dnešnú dobu a spoločnosť. To je však bohužiaľ to jediné, čo sa tomuto filmu podarilo. Trošku za vlasy pritiahnuté vraždy za nesplácanie orgánov na pôžičku by reálne určite neboli tak jednoduché. Tým je teda táto myšlienka istou utópiou za vlastným posolstvom. Tvorcovia vôbec neriešia morálne alebo nejaké etické zásady. Pri takom prístupe, aký vidíme vo filme, by na svete určite nevládol tak relatívny pokoj a nespočetne iných kauzálnych následnosti by nebolo tak jednoduchých. Trošku zarážajúce vzhľadom na to, že sa vo filme veľmi intenzívne rieši paradox Schrodingerových mačiek. Nám ako divákom sa už ale nedostáva iných vysvetlení a sledujeme len dve postavy, ženúc sa za nejakým cieľom. To prirodzené prebudenie ľudskosti v jednej z nich je len malou a nemastnou-neslanou náhradou potenciálu, ktorý mohol tento sci-fi triler predviesť. Ja viem, že niekto nechce kopírovať béčkové zato ale pomerne známe Equilibrium, ale mám pocit, že podobná téma ala "zabi systém" sa iným spôsobom divákovi podáva len dosti ťažko. Repo men preto na mňa pôsobí silne nerealistickým prístupom, aj keď scenár vykazuje logiku a režisérska ruka veľmi živý prístup. Zaujímavé prestrihy, zvláštna hudba v ešte zvláštnejších situáciách, či línia rozprávača sú prinajmenšom zaujímavé. Rovnako troška krvi neuškodí, len keby to násilie nebolo opäť tak nereálne prehnané. Suma sumárum: Film, na ktorý sa pozriete iba raz, už aj preto, že záverečná pointa je jednorázová, bravúrna a dopredu takmer neodhaliteľná, zato patrične samoúčelná, nakoľko slúži len samotnej absurdnej myšlienke filmu. Škoda len toho, čo z nej v podstate vyplýva. Koniec koncom čo by sme chceli? Veď už súčasný svet sa tomuto pochmúrnemu a skazenému svetu budúcnosti v istých veciach paradoxne veľmi podobá. ()

Mazlik4

Mít možnost pořídit nové, plechové vnitřnosti, je snem leckterého feťáka, alkoholika a vůbec každého komu orgány neslouží jak mají - takže sem s touhle světlou budoucností! Co dodat? Pochopitelně bych si nové vnitřnosti nechal uhradit od pojišťovny - to dá rozum!!! ()

dopita

Zápletka postavená na tom, že když nemáte na splácení orgánu, tak si ho vezmou zpět (vyříznou a hotovo) je sice trochu úchylná, ale proč ne. Děj je ovšem jinak plný klišé a neoriginality. Závěrečná část je hodně dementní, naštěstí se záhy ukáže, že to má své opodstatnění. ()

Hanys_

Na první pohled ne nějak zvlášť originální thriller o optimistické budoucnosti, který se ale díky soundtracku a závěrečné cca půlhodince stává nezapomenutelným. ()

Haymar

Akční béčko, které se s logikou moc nemaže a jede si podle toho nejschématičtějšího (a nejklišovitějšího) můstru jaký si vůbec dokážete představit. Kupodivu to však vůbec nevadí, protože Repo men je na druhou stranu ukázkovou přehlídkou režisérské invence, výborných nápadů (pravda, často notně krvavých i bizarních) a překvapivě i vcelku dynamického způsobu vyprávění. Pozadu nezůstávají ani výborní herci: Jude Law (opět stvrdil svůj statut všestranného herce), Liev Schreiber (si svého hajzla patřičně užil) a Forest Whitaker (zde ani není co dodávat)... To vše společně s "krásně" ponurou atmosférou a utopickou (ne zrovna růžovou) blízkou budoucností dobře vyvažuje onen ne zcela využitý potenciál, mnoho echt scénáristických lapsusů i pár dějových zadrhnutí... ()

Ezekiel1

Místy velice předvídatelné. Navíc chvílemi jsem párkrát nechápal vůbec, která bije, protože děj nebyl příliš srozumitelný. Naštěstí vše zachraňuje závěr, který nakonec nebyl patetický. :) Duo Whitaker a Law je celkem povedené. Navrch sympatický parchant Schreiber... takže suma sumárum odpovídající zdejší 70% hodnocení. ()

Harapes

Drsný film o Vašem těle,co nám budoucnost možná může přinést.Gejzíry krve a zajímavý námět,který Vás jistě zaujme. ()

Darik

Film celkem vzato nebyl zas až tak špatnej, jen mě nijak obzvášt nenadchl, jak jsem doufal. Vcelku pomalý rozjezd a pak se to vezlo na vlně předem tušených věcí. Jaj, málem bych zapoměl - celej film je tak trochu předvídatelnej, ale nakonec všichni změníte názor. Za ten konec 1* nahoru. ()

Xavi6

Pokud bych měl jmenovat jeden z nejvíce nechutných a odporných filmů, jmenoval bych rozhodně tento, nebo by byl alespoň žhavý kandidát na toto místo. Film pro mě s obrovským potenciálem, slibným dějem a solidním hereckým obsazením byl pro mně obrovským zklamáním. Nejenom, že děj byl otřesný, některé pikatnosti byly taktéž nechutné, ale nepohoda (herecká) mezi Lawem a Whitakerem byla u mne znát. Každopádně kladné body sbírá film u mne jen díky tomu, že jsem se na něj těšil a hrál zde celkem solidně Law, jinak nic moc. ()

Mauric

Jedna z nejlepších vykrádaček, co jsem kdy viděl. Z původního nápadu si scénárista vyřízl to nejlepší a obdařil to svým čárovým kódem plným syrových chirurgických zákroků (zajímavé využití líbání jako anestezie), které se většinou drží v mezích snesitelnosti. Navíc vydařené herecké obsazení v podobě hlavního hereckého dua Law-Whitaker a věru sympatický závěr vyzdvihují tento film na velice příjemnou podívanou. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)