poster

Repo Men

 • Česko

  Vymahači

 • USA

  Repo Men

 • Slovensko

  Vymáhači

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Jak by něco mohlo být mrtvé a živé ve stejný čas?..... Když nemůžete splácet dům, banka vám ho vezme. Když nemůžete splácet svá játra – od toho tu je …ano správně! Viděli jste REPO! Genetická opera….tak na to rychle zapomeňte…a nechte jen onoho ,,specializovaného technika“. Vlastně je tu i hodně vraždění (krve míň), ale jde o to, že z Remyho se stává ,,neplatič“ a je otázkou času, kdy přijde ,,jeho“ plenitel (se sexem to nemá společnýho). Pak je tu ,,babrání“ se s city a pocity, nějaký důvody, který nejsou důležitý ani podle tvůrců. Pak to začne, ,,společnost“ po něm jde, třeba jako v Minority report, jenže tam to bylo mnohem zábavnější. Tady nikdo nic novýho nevymyslel. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět nejmladšího Dr. Štrosmajera na světě. 2.) Jsem chudák s játry ,,po splatnosti“. 3.) Zjistím jakej ,,náhradní díl“ může stát 600 000 US$. 4.) Zajímá mě, jakej je J.Law akční hrdina. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Víte že? Film vznikl podle knihy THE REPOSSESSION MAMBO od E. Garcii? Nechci dělat chytrýho, ale přečíst ji, by mohla bejt větší zábava.(15.7.2010)

 • castor
  ***

  Debutující režisér Miguel Sapochnik má koule. Je jen škoda, že neměl víc peněz a lepší scénář, i tak se můžeme potýkat se slušným vizuálem, solidními akčními scénami i ne úplně špatným příběhem (když přivřeme obě oči). V něm jde o společnost, která nabízí umělé orgány a má ochranitelskou ruku nad řezníky, kteří pohlídají, zda všichni poctivě a včas posílají splátky. Jinak přijdou na řadu nože a jiná kuchadla. Další kličky a zvraty nicméně divákovi moc radost neudělají. Začne se totiž hrát na vážnější noty a už to není ono. Přesto jde o drsné i zábavné sci-fi béčko, které udělá radost hlavně pánům. Ostatně, ti tu vyhrávají na celé čáře i co do herecké práce. Jude Law je dravec (jeho balet s noži je vrcholnou scénou filmu), kterému sedí i pořádná akce, Forest Whitaker sice přehrává, ale i tak jim to spolu sekne. A Liev Schreiber (sakra, vůbec jsem netušil, že klátí Naomi Watts) si užívá další malou zápornou roli s patřičným apetitem. Naopak ženské postavy hrají spíš tu vážnější notu a.. jsou spíš otravné. No, i když se na plátně krví nešetří, * v hodnocení tak nějak šetřit musím. Takže mírný nadprůměr!! Sapochnik má budoucnost..(14.11.2010)

 • Radek99
  ***

  Celovečerní debut Miguela Sapochnika ukazuje, kolik má tenhle režisér před sebou ještě cesty k řemeslné a umělecké dokonalosti. Celkem zajímavý námět ovšem scenárista pojal do jakési tuctové moralitky o zneužití transplantování orgánů a začínající režisér se v tom mixu chvílemi jakoby ztrácel. První 2/3 sci-fi filmu jsou ještě celkem obstojné, sice občas dojde nepředloženě ke změně dynamiky a tempa, právě v momentě, kdy to divák nejméně čeká a chvílemi pak lze zase narazit na hluchá místa, poslední třetina ovšem celý snímek spolehlivě zazdí. Ta absurdní akční scéna před růžovými dveřmi, která neměla v rámci snímku zhola žádné opodstatnění a sloužila snad jen jako režisérská onanie...a pak ještě podivnější scéna skenování orgánů v centrální jednotce se silně erotickým podtextem, to už jsem se bohužel nepochopil vůbec. Jestliže měl celý film nějakou kompozici a ústřední protisystémové vyznění, pak konec byl patrně přilepen ze zcela jiného snímku (a nic na tom nemění ani úplné finále). Tedy ve výsledku zklamání, od tohoto temného sci-fi jsem čekal rozhodně víc... Každopádně silně nadhodnocený film... viz třeba i IMDb... Podobné filmy: Johnny Mnemonic, Blade Runner, Minority Report(9.8.2010)

 • IQ Tiqe
  ***

  Myšlenkově mi připomíná Ostrov, ale chybí tomu Michael Bay. Je to jiný, na rozdíl od Ostrova je tenhle film těžko uvěřitelný, a to už je co říct. Myslím tím zacházení s orgány, to je nesmysl. Dále boje - nevěřím tomu, že by takový systém mohl fungovat. A pokud ano, čekal bych víc zbraní, od lidí větší revoltu, ne odevzdanost. Moralizace je pěkná, film nutí k zamyšlení, ale to je tak vše, nemá to šťávu.(11.7.2010)

 • Gimp
  *****

  Jako celek to nefunguje (jedinej náznak dějový kontinuity je to s kočkou, všimli jste si?) ale pár scén je prostě bomba (jo, jsou to ty co v nich hrajou písničky a zmíňuje to tady taky kdekdo). Stejnak na mě ale ten film zapůsobil strašně dobře. Tím, že herci hrajou výborně, ačkoliv příběh (nebo scénář) je nejlacinější trash a třeba taky že milenka hlavního hrdiny není zrovna nejhezčí(22.7.2010)

 • - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)

 • - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)

 • - Remy (Jude Law) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace