• Česko

Vymáhači

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2010, 107 min

Parádní soundtrack. Vidět Foresta Whitakera, jak kuchá chlapa v autě kuchyňskym nožem za zvuků 54-46 od Toots & The Maytals je prostě bomba. Příběh patří do klasického soudku, námět a zpracování ale ne. Ty jsou sakra cool. Ten film má totiž opravdu drzé scény a to finální "milostné" scanování orgánů přímo v těle mi udělalo velkou radost. Něco tak úchylnýho bych čekal možná v japonsku. Jinak Jude Law to tam kosí parádně a krví se nešetří, stejně jako výbornými herci i v malých rolích. Prostě téměř perfektní film až na pár malých (hlavně to finální) zaváhání.(26.8.2010)

"Vsaď se, že ti exekutoři dojdou dřív, než mě nápady." Odebírat orgány lidem, kteří je nestačí splácet a poučovat je v bezvědomém stavu o jejich možnostech, to bylo tak velké potěšení pro cynickou část mé duše, že jsem začal zvažovat změnu povolání. Po pětihvězdovém úvodu se však zábavnost začala příliš rychle vytrácet a přes zdvořilou nudu snímek dospěl až ke zcela průměrnému zívání.(19.2.2012)

Svět ve kterém si jde plíce na parkoviště zapálit cigáro prostě musíte milovat. Budoucnost v REPO MENOVI není nijak oslnivě originální a zápletka s bojem proti systému a i ty twisty jsme už všichni někde viděli. Sapochnik se ale vyžívá v maličkostech a já si v těchle věcech přímo libuju. Jude Law je navíc cool jako nikdy a Forest "Psychouš" Whitaker opět, ale po delší době, skóruje. Vymazlený vizuál, technická udělátka a hlášky co pěkně odysýpají. Já dostal co jsem očekával + jedno překvápko navíc. Zlato, no tak. Vždyť je to jen ledvina.(11.7.2010)

Repo men - sci-fi, kde až s umělými orgány v těle přichází zodpovědnost a probuzení se do kruté reality, kdy v případě selhání přijde malá noční můra / krotitel dluhů / zloděj duší s rytmizovanou hudbou v zádech a rozpáře už tak křehkou lidskou skořápku a vybere si vše i s úrokem. Ninna Simone se cítí skvěle ( my víme ) a pak už jen následuje dozvuk srdečního ruchu a neonová mlha. Pár úhozů na starém psacím stroji a jedeme dál. Aneb krvavá paralela k současnému stavu půjčování si až na kost. Po celou dobu se Repo Men tváří coby stylová imitace Blade Runnera nebo ještě přesněji Minority Report - dokud stojíte mimo systém je vše v naprostém pořádku, ale jakmile se kola osudu spustí a dostáváte se do přímého dění - rozjíždí se nebezpečná hra na jejímž konci je neskutečně vášnivý tanec s noži, sekerou, 360 stupňová rotace s ruční pilkou a jedna z nejerotičtějších a nejkrvavějších "postelovek" za poslední dobu. Láska mezi kapkami krve vzkvétá lépe, než-li mezi těmi dešťovými. Hi-Tech world seems to be fantastic - so sing it back. Cronenberg někde v dáli jása. Jak bizardní.(16.7.2010)

Filmu značně ublížila jedna věc - fakt, že jsem první viděl film Repo! The Genetic Opera, kterému jsem dal bez váhání plný počet. A tady, ať se snažím sebevíc, tu pátou hvězdu prostě nevymáčknu. Tím ovšem Repo Mena nechci nijak shazovat, naopak! Byl jsem dost překvapený, jak originálně pojal Miguel "repo" látku. Navíc jsou zde dva skvělí herci (Jude Law je sekáč, Forest Whitaker nebyl nikdy… prostě byl dobrej :-)) a krásna Alice Braga. Při filmu jsem se téměř nenudil, a ačkoliv jsem ten první zvrat odhadl hned, ten druhý mě nenapadl. Takže ano, i v tomhle smyslu mě Repo Men překvapil. A proč že teda nedám plný počet, když nemám žádné výhrady? Jednoduše řečeno, chyběla mi tady ta bizarnost Genetické Opery, kterou jsem před pár dny viděl. A ta se mi k postavě Repo Mena nějak více hodí. Nicméně jako spin-off o jeho duši je tento film moc fajn - 80 %.(21.9.2010)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)

• - Bojovú choreografiu mali na starosti Hiro Koda a Jeff Imada. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)