Repo Men

Repo Men

Vymáhači

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2010, 107 min

Parádní hi-tech inteli-gore sci-fi, které sice neoplývá bůhvíjakou originalitou, (většina motivů už byla vidět jinde a máme tady prvky od Minority Report přes Day Breakers, Matrix, nebo Oldboye až po to nejlepší z Repo - Genetické opery - rozumějte - prvotní nápad :)), ale neustále fascinuje parádním vizuálem, skvělou akcí, nehorázným bad ass Judem Lawem v hlavní roli a především naprosto ultimátní finální dvacetiminutovkou. A spoustou krve... Pro mě osobně jedno z překvapení roku, který sice selhává na poli blockbusterů, ale zato oplývá stále větším a větším množstvím malých filmů, které mě usazují na zadek stejně spolehlivě. Ne-li lépe...(8.8.2010)

Jak tak koukám na stav našeho zdravotnictví i situaci na trhu práce, asi už bych si pomalu měla začít dělat rekvalifikační kurz na vymahače orgánů. Ale nejdříve si musím nechat vyměnit koleno, nové oči se taky budou hodit a kvalitnější zuby si nechám vmontovat jako bonus. Snad vymahačství vynese dost, abych utáhla splátky, ať se nemusím kuchnout a náhradní součástky vracet. Sadisté a masochisté, tento film si nenechte ujít, dlužíte to sobě i své rodině;-). Jude a Forrest nádherně řádí a závěrečná milostná scéna (hetero, bukvice pohov!) vám zaručeně přivodí orgasmus. Konec nepřekvapil, ale že bych s ním byla spokojená... :-/ 74%(10.1.2011)

Repo men - sci-fi, kde až s umělými orgány v těle přichází zodpovědnost a probuzení se do kruté reality, kdy v případě selhání přijde malá noční můra / krotitel dluhů / zloděj duší s rytmizovanou hudbou v zádech a rozpáře už tak křehkou lidskou skořápku a vybere si vše i s úrokem. Ninna Simone se cítí skvěle ( my víme ) a pak už jen následuje dozvuk srdečního ruchu a neonová mlha. Pár úhozů na starém psacím stroji a jedeme dál. Aneb krvavá paralela k současnému stavu půjčování si až na kost. Po celou dobu se Repo Men tváří coby stylová imitace Blade Runnera nebo ještě přesněji Minority Report - dokud stojíte mimo systém je vše v naprostém pořádku, ale jakmile se kola osudu spustí a dostáváte se do přímého dění - rozjíždí se nebezpečná hra na jejímž konci je neskutečně vášnivý tanec s noži, sekerou, 360 stupňová rotace s ruční pilkou a jedna z nejerotičtějších a nejkrvavějších "postelovek" za poslední dobu. Láska mezi kapkami krve vzkvétá lépe, než-li mezi těmi dešťovými. Hi-Tech world seems to be fantastic - so sing it back. Cronenberg někde v dáli jása. Jak bizardní.(16.7.2010)

Neviem, ktorá časť žánrového koláča sadla Sapochnikovi viac, každopádne či už šlo o vizionárske zobrazenie budúcnosti, porciu akčnej nádielky, thrillerové zdramatizovanie alebo odľahčenie skrz dobre vypointované hlášky, všetko malo vo filme svoje miesto a dosahovalo slušnú kvalitu. Herecká zostava (s výnimkou Lieva Schreibera) príliš neoslnila a čierny bodík odo mňa dostáva aj hudobná stránka filmu. Inak ale so všetkým spokojnosť, hlavne s finálnou pointou, ktorej údernosť som po pomerne predvídateľnom priebehu predošlých minút naozaj neočakával. 75%.(13.7.2010)

Jako divák, co Repo: Genetická Opera! hodnotil maximálním počtem hvězdiček, jsem byl rozčarován z té upřímné vykrádačky, ale ve výsledku proti tomu nic nemám. Autoři téma pojali odlišné, reflektujíc až lichvářské postupy obrovských firem, které můžeme vidět i v dnešním světě s důrazem na extrémní komoditu (snaha vést lidi ke splátkám, které určitě nezvládnou a brát jim tak orgány i život kvůli zisku). Samotné ztělesnění vzdoru je pak jeden z jeho základních kamenů, Repoman, člověk vracející nezaplacené orgány zpět firmě. Možná kvůli tomu zbytečnému "už jsem to někde viděl" pocitu, trochu "lacinému" konci, který vydává nepříjemné (i když asi reálné) poselství nebo jen proto, že jsem Sapochnikova Dreamera viděl před Repomenem, to je na hodně slaboučké 4* (holt má oblíbenost žánru a zničených trosek města se nezapře...). Jinak výborná hudba, za ty peníze dobře odvedená práce a slušný první pokus pro Sapochnikova.(27.7.2010)

• - Remy (Jude Law) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)