Repo Men

Vymáhači

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2010, 107 min

• Kaka

Brutálně inscenovaná akce, moře krve a vynikající závěr. Jinak je bohužel 32 milionů v ropzpočtu znát. Slabší výprava, křečovité kulisy apod. Děj mne moc nebavil, ale sledovat dravce Lawa s noži je zážitek, který se jen tak nebude opakovat. Děj je originální tak ze třiceti procent. Jinak je to mix Uprchlíka a Minority Report. Bohužel ani k jednomu se to kvalitativně neblíží, ale už jen pro tu akci minimálně stojí za to si tuhle věc sehnat a v rychlosti proletět.(23.7.2010)

Sapochnik veškeré ambice zahazuje už při prvním vyřezávání ledviny a... díky bohu za to, neboť takhle si Repo Men zachovává alespoň trochu tvář nekompromisní sci-fi řezničiny, kde se víc než na logiku hledí na elegantní porcování lidských schránek výbavou průměrného domácího kutila. Idiotský konec (restart třetiny filmu? Vážně? WTF?!?) filmu sice hodně sráží hřebínek a udělá z výsledku definitivně vykradačskou zbytečnost na deštivé odpoledne, ale odhodlaný Law, krevní konzervy a přenádherná Carice van Houten v hlavě na chvíli zůstanou. 5/10 a Alice Bragu prosím zabít.(6.8.2010)

Dost zvláštní film. Už od začátku jsem obdivoval, jaké hlavní hrdiny jsme dostali k dispozici. Prvotřídní sadističtí, prací orgánových exekutorů posedlí hajzlíci, kteří se takřka ničeho neštítí, zároveň nepobrali moc inteligence. Přesně takové gumy, jaké vám v pražské MHD kontrolují jízdenky. Odvážný krok, říkal jsem si. Jenže pak přišel v pořadí třetí Lawův knockout a s ním i prapodivná proměna a i největší zádrhel celého filmu. Jednak mi až do konce filmu vrtalo hlavou, proč Unie svému zaměstnanci, který utrpěl pracovní úraz to nové srdce prostě nezaplatí, no a jednak ta změna z cynického sráče na útlocitného dobráka byla víc než blbě uvěřitelná. Každopádně film má svojí atmosféru a styl, je podobně "bezcitný" jako třeba Equilibrium, totálně svérázný a divný, brutalita je vizuálně úžasná, Oldboy scéna potěšila, zvlášť ve chvíli, kdy přišlo na řadu kladivo a tvůrci se tak jasně přiznali. Finální zvrat mi přišel hodně přitaženej za vlasy a hlavně k ničemu, ale srdíčko trošku rozbušil, to jo!(20.9.2010)

Prvá pol hodina bola skvelá - jednoduché predstavovanie, dobrý dej a nápady.Druhá polovica tiež nieje zlá, akcie sú hodne fajn, ale už to nefunguje tak dobre ako fungoval začiatok.A nepomôže už tomu ani záver filmu.Nie že by bol zlý, ale keď príde ten koniec a človeku je to stále jedno čo sa tam vlastne deje, tak niečo nieje v poriadku.Herci sú skvelý takže film trošku povytiahli, ale sklamalo ma hlavne to druhé dejstvo.A čo sa týka soundtracku, tak je naozaj divný a veľmi špatne použitý. 70% - 3*(9.2.2011)

Není exekutor, jako exekutor. Až vám panáček od soudu olepí samolepkama televizi a děti obrečí stupidní JimJam, přibalí rychlovarnou konvici, takže už si uvaříte jenom ledovou kávu, pořád si můžete blahopřát, že jste v pohodě. Exekuce na vaše nesplacená játra, nebo srdce, by proběhla poněkud dramatičtěji. Na druhou stranu, v den vyrovnání dluhu vám odpadne spousta starostí. Jako třeba co zítra na sebe, co budu v pátek vařit, nebo kdy sousedovi vrátím křečka.(15.9.2010)

• - Bojovú choreografiu mali na starosti Hiro Koda a Jeff Imada. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo väčšinou v Toronte, v provincii Ontario. (Greenpeacak)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 2003. (Greenpeacak)