Pumpkin Scissors (TV seriál)

• japonský

パンプキン・シザーズ

Pumpkin Scissors

Animovaný / Drama / Fantasy / Válečný

Japonsko, 2006, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Ač právě skončila válka mezi republikou Frost a říší, neznamená to, že začíná ráj na Zemi. Všichni jsme přeci četli Keynesovy "Ekonomické následky míru", že? Pro boj s následky míru...eee, války samozřejmě, zřídila říše speciální vojenskou jednotku, Pumpkin Scissors (Dýňové nůžky). Spousta vojáků se však po bojích proměnila v bandity, kteří terorizují znavenou zničenou zemi a tak není práce Pumpkin Scissors vždy prosta nebezpečí. Oddíl Nůžek vede nerozumně odvážná poručice a významná šlechtična Alice L. Malvin. Při jedné misi se k nim přidá desátník Randel Oland, bývalý člen jednotky 901-ATT, protitankových pěšáků, Gespenst Jaeger. Jeho pomoc je užitečná, nicméně trochu znepokojující - Randelovo jednání na bitevním poli připomíná nezastavitelný stroj na zabíjení... v normálu jde však o laskavé chlapisko. Hlavní dějová linie relativně solidně nastoupí v rvních čtyřech dílech, ale pak ji nahradí nezajímavé fillery. Ke konci seriál ubíhá pro změnu poměrně svižně, aby k úplnému závěru...nedošel. Navíc poslední díl je poněkud nepravděpodobný pokud jde o chování značné části epizodických postav, což v člověku ve finále zanechá nepříjemnou pachuť. Že seriál ke svému vyvrcholení nedospěje, není vůbec divné - není ukončená předloha. ***.(11.12.2007)

Škoda. Naprosto nevyužitý potenciál anime, které mohlo mít jak zajímavou zápletku, tak příběh. Nakonec končí ve stereotypních kolejích ve stylu neverending telenovely.(12.1.2016)