Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Terva

CITÁT - Dej sem ten zkurvenej Hod Dog!!!............ Vadí mi, že ve filmu není řešena časová linie. Stačilo by jen dodat malý titulek, jako třeba "o měsíc později" nebo o"o deset let poté". Zatím musím napsat, že po půl hodině mě to nějak moc neoslovilo. Nejlepší vystoupení měl Woody Harrelson v úvodu příběhu. Jeho postava působí krutě a náušnice v levém uchu mu dodává brutalitu. Po hodině příběhu mě to celkem přestávalo bavit. Rodney je idiot a lidská blbost je neomezená. Začal jsem fandit záporákům z hor v čele s Woodym. Perfektní herecké obsazení, celkem povedený hudební doprovod, příběh sám však od své druhé poloviny stagnuje a táhne se jak pobyt v kriminále. CITÁT - Fuck you......... ()

Marsik

Současných 66% je dle mého oprávněných. Ve filmu vystupuje sice spousta zvučných a známých jmen, ale bohužel styl režiséra Scotta Coopera se dá charakterizovat jako ospalý. Ostatně jsem se o tom již přesvědčil i u jeho prvního snímku Crazy Heart. Je škoda, že režisér nezatlačí více na pilu, nepřidá více vyhrocených momentů, nenaservíruje nám i nějakou akci a neporadí si s finále tak, že by byl divák více v napětí. Takhle se v podstatě 2 hodiny neděje nic závratného. Herecké výkony se však musí jen chválit, k těm já opravdu nic nemám. Možná po mém druhém shlédnutí (nejsem si jist, jestli někdy přijde), přidám pár procent a vylezou z toho nakonec 4 hvězdičky, ale momentálně je to pro mě pouze za 3. 68% ()

PauloZ

Ponuré, syrové, depkoidní a hodně pomalé! Člověk musí najít náladu na film tohoto ražení. Herecky je to pak totálně našlapané. ()

maddy

Ďalšia tohtoročná dráma z prostredia amerického zapadákova s polorozpadnutými fabrikami a postavami bez akýchkoľvek ilúzii zo začiatku rozohráva pomerne drsnú a na autenticitu mierenú drámu bez príkras a taktiež aj štylizácia do sivo-žltých farieb vyvolá prísľub ponurého thrilleru, ale nasleduje zistenie, že na prvý pohľad precízne vystavaný dej vo svojom jadre smeruje od ničoho k ničomu a nemá potrebnú katarziu. Nevyrovnaný scenár síce kladie postavám do úst slušne napísané dialógy, ale chýba mu akákoľvek gradácia a čo je horšie nefunguje ani po emocionálnej rovine. Nevyvoláva žiaden súcit s postavami, ktorého sa tak dožaduje (neposlušný brat, ktorého zdeptala vojna) a aj zásadné udalosti (SPOILER smrť jedného z bratov KONIEC SPOILERU alebo v podstate aj celý záverečný akt zúčtovania) sú riešené bez akéhokoľvek zaangažovania diváka, nemajú potrebný efekt a v podstate nevyvolávajú potrebný záujem. Navyše chýba napätie a v druhej polovici aj spád. Precízne vedená režisérska ruka (od Coopera si určite rád pozriem aj jeho nasledujúci film) síce bráni filmu, aby sa z neho stal vyslovene zlý produkt a rozhodne ho zachraňuje aj skvostné herecké obsadenie - Christian Bale je jedným z mojich top hercov a nemôže sklamať snáď v žiadnom filme, navyše je zaujímavé ho vidieť po všetkých tých heroických Batmanoch v úlohe životom ubitého muža; Woody Harrelson ako slizký buran odvádza svoj štandard; poteší aj civilná Zoe Saldana, ktorá tento krát nie je modrá, zelená, ani sa nepovaľuje nikde vo vesmíre; a Casey Affleck dokazuje, že tomuto chlapovi by sa malo konečne dostať viac pozornosti - ale čo z toho, keď výsledkom je len uťahaný, dejovo slabý film na pomedzí plytkej drámy a thrilleru bez napätia, ktorý síce má určité kvality a v úvode vyvolá prísľub kvalitnej filmárčiny, no nakoniec skĺzne len do príliš štandardnej rutiny a vyšumí absolútne do prázdna. Neurazí, ale ani nenadchne. CELKOVO: 3* ()

agentmiky

Určitě velmi příjemné překvapení tohoto roku.Moc jsem od filmu nečekal,proto jsem byl daleko více překvapen,že se film takto povedl.Christian Bale zase shodil takových 15 kilo a s tím knírem a bradkou,které ve filmu měl,vypadal pomalu jako Krakonoš.Velmi vydařeno roli neměl ale Christian Bale ani Casey Affleck,nýbrž Woody Harrelson,který zde ztvárnil velmi nepředvídatelného záporáka,který se s ničím ani s někým nemaže,což sami uvidíte.Za sebe dávám 75% ()

Freemind

Podprůměrné drama s nadprůměrnou scénografií. Děj se přesouvá mezi bezútěšným, industriálním prostředím dělnických čtvrtí, dýmajících i opuštěných fabrik a ještě zoufalejšími vesničkami přívěsů a lepenkových barabizen obydlených nejnižší incestní sortou rednecků. Vynikající, téměř postapokalyptickou atmosféru jako z The Road bohužel kazí silně nevyrovnaný scénář postrádající rytmus a gradaci - rozpačitý závěr je už jen ranou z milosti. Tohle mohlo být mnohem, mnohem lepší. ()

erased

Jak mám pomalejší a obyčejnější nezávislé filmy rád, tuplem když zobrazují americké periferie, Out of the Furnace je jedním z prvních takových projektů, který mě neoslovil. Získala si mě pouze první polovina, která se pouze s náznaky nějakého události spojujícího děje tváří spíše jako dusná rodinná kronika a obraz opravdové společnosti, než revenge thriller. Od chvíle, kdy se do děje naplno vloží v úvodu představený Woody Harrelson už mě ale příběh míjel. Samotná dramatická zápletka šla zcela mimo mě, a to i přes ten skvělý herecký koncert všech zúčastněných hvězd. ()

kaylin

Až příliš roztahaný film o tom, jak se jeden člověk pomstí za svého bratra. Film se nám snaží představit postavy, ale to trvá celou hodinu, až po ní následuje zásadní událost, která utváří smysl zbytku filmu. Jenže ne každý je Sam Peckinpah, aby té druhé části dal skutečně pořádný smysl. Dvě hodiny o filmu, který vlastně nemá co říct. Pomsta je zajímavé téma, ale v tomhle případě se ukazuje jako naprosto prázdné, a to i přes přítomnost výborných herců. ()

italka63

Já bych to opět rozčlenila, tenhle vlastně velmi ponurý, šedivý film, první třetina tak nic moc, druhá zajímavá, třetí skvělá. Pro Balea mám slabost, tudíž budu možná mírně neobjektivní. Jeho postava trestaného chlapa, jeho provinění, návrat a hledání bratra, jeho výraz v očích, to bylo velmi uvěřitelné. Taktéž záblesky ohně a zoufalství nad životem u jeho bratra, Caseyho Afflecka. Sam Shepard, ten kdysi charismatický chlap, zestárnul, ale s grácií sobě vlastní. Prakticky jediná žena ve filmu, Zoe Saldana, takřka nenalíčená, byla přesto nádherná. A perličkou byla hudba. Já vím, že Eddie je výborný, ale tady byl úžasný,hudba vše skvěle podtrhla. Zážitek za čtyři hvězdy. ()

Rakosnicek77

Žádné nesmyslné zvraty, žádní nesmrtelní hrdinové, vše poctivě navazující jedno na druhé. Skvělé obsazení, výkony a zejména hudba. Lidsky uvěřitelné, tudíž pro mne zajímavé... ()

Kaluž

Poctivých thrillerů je jako šafránu. Tohle je jeden z nich. Bezvadné obsazení, spolehlivá režie, lehké mrazení v zádech a střídmá pointa. Žádná velká věda, pouze kvalitní podívaná. A to není v době překombinovaných scenáristických frašek zrovna málo. ()

Maq

Jsem na rozpacích. Dokud to sonduje život pracujících v oblasti postižené průmyslovým úpadkem, je to docela citlivé, zajímavé. Pak se rozvine standardní mstitelská linka, a jde to jaxi dohajzlu. Jako obvykle, profík amatérovi nalítne na slaboduchou fintu a padne do léčky, načež to packá dál a dál, až to docela zpacká. Proti hutníkům prostě gangsteři nemají šanci, to je známá věc (v Hollywoodu). ()

Philcze

Hrozivě tomu škodí oficiální synopse. Kdyby to studio v trailerech a propagačních materiálech prezentovalo jako příběh o dvou bratrech, co zápasí se životem v buranský části Pensylvánie, nutná expozice by nepůsobila tak nataženým a vlastně dost banálním dojmem. Jinak naprostá špička s hutnou atmosférou a závěrem, který rezonuje ještě dlouho po tom, co se rozsvítí světla v sále. 80% ()

Dont

Kvůli tomu poslednímu dopisu (to byla rána pod pás) jsem hodně uvažoval o třech hvězdách, ale zase závěr to vylepšil a tak jsem nakonec slabší čtyři dal. Herecké obsazení je nekompromisní, vypíchnul bych ze všech těch hvězd skvělého Willema Dafoa, jeho herecký projev se mi moc líbil. Christian Bale perfektní jako vždy. Příběh se hodně vleče a dá se i dost předvídat, ale je to svým způsobem (hlavně díky kameře a hudbě) stylové a díky dobrým hercům jsem se nenudil. ()

stuntmanMIKE

Tak si vravím a v duchu rátam, koľko scenárov bolo vykradnutých aby vzniklo toto... No prisahám jednorožcovi, že som tam postrehol od Lovca jeleňov cez Salton Sea až po Warriora šmrncnutého ešte aj dávkou Fightera... Jediné čo ma na tom celom filme bavilo, bol Harrelson, ktorý sa z krvou amerického vidláka už narodil. Inak je to veľmi naťahovaný revenge thriller, ktorý mal na to, aby sa dotiahol do zdarného konca. V neposlednej rade to dosral casting, keď tam nanominoval prehrávajúceho Afflecka, ktorému som tú drsnosť veril asi ako nasratému ratlíkovi a toho škaredého čierneho mongoloida mohli vynechať tiež... ()

Vessper

Film má tempo a je skvěle zpracovaný. Woody Harrelson ukazuje, že nejen jeho "parťák" Matthew McConaughey je na vzestupu své herecké kariery. Christian Bale je jako téměř vždy úžasný a i další herci podávají dobré výkony. Příběh na první pohled jasný, přesto jsem celou dobu napjatě sledoval a užíval si to. Pro mě lepší 4* ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)