• lennyd

I když Regina (Thandie Newton) doufá, že bude se svým manželem Charlesem (Stephen Dillane) šťastná až navěky, brzy po svatbě je přesvědčena o opaku. Charles je zavražděn, a v okolí Reginy se začínají objevovat indicie, že Charles nebyl až tak úplně tým, za koho jej pokládala. Záhadný Joshua Peters (Mark Wahlberg), vládní agent Bartholomew (Tim Robbins), místní policie či skupina tajných agentů, která tvrdí že byl Charles jejich kolega - ti všichni chtějí získat to, co Charles před smrtí ukryl. A všichni doufají, že právě Regina ví kam ... Nedávno jsem tento filmeček viděl podruhé, a musím říct, když se mu člověk věnuje, tak to není až tak úplně špatné. Problém je, že jakmile si divák odskočí třeba udělat si kafe, tak přijde o příběhovou niť (která je velmi tenká), a po návratu k obrazovce už nikdo není tím, kým byl ještě před chvilkou. Co film trochu vyzvedává z podprůměru je herecké obsazení - hlavně Mark Wahlberg a Tim Robbins (o Thandie Newton bych se nerad rozepisoval, páč její role obsahuje jen zmatené pobíhání sem a tam)...(28.2.2011)

Tak nevím, je li to tím že jsem jelito, nebo že jsem neviděl původní Šarádu, leč já se u tohoto filmu nenudil vůbec. Naštěstí se nepotřebuju ztotožňovat s postavami ;-P a film raději vnímám jako film tak jak je... Chápu, že kdo čekal mysteriozní thriller, asi bude zklamán, ale nelze tomuto dílku upřít jistou dávku originality a v závěru i nadsázky, herci podávají standardní - čili dobré - výkony, lehce nervní kamera nám ukáže i kousek té staré Paříže, je to prostě jen a jen zábava v tom dobrém smyslu slova. Americký film se špetkou toho evropského vlivu, což je v tomto případě asi trošku na škodu. Tři hvězdičky a klidně půl k tomu - to za to bříško Thandie Newton ;-)(8.10.2005)

Film bych spíš zařadil do škatulky ,,romantický thriller''.Jinak jde o sláninu první třídy s docela slušným hereckým obsazením,které ale moc nemělo co hrát.Z rádobyšokujícího rozuzlení vyjde pak pěkná hloupost a vlastně všichni,ať už do té chvíle kladní nebo záporní,jsou nakonec nesmírní klaďasové,potřesou si rukama a maj se asi i rádi 8D!(6.4.2005)

• Mrkvič

Pravda o Charliem na první pohled zapůsobí strašně lacině. Kamera jak z druhořadého seirálu, záběry opravdu strašidelné a o efektech taky těžko mluvit, vlastě s eo nich většinou jen promluví a tím se stanou. Spletenec zápletky je postupně rozpúlétán, aby se na konci ještě víc zamotal. Každý má několik jmen, každý lže, několik scén jsem prospal. Stejně to ale asi nebylo tak mco složité, když se dalo všechno pochopit z první a poslední pulhodinky :)(6.11.2009)

• Blofeld

To, že se jedná o remake skvělé Šarády, by mi vůbec nevadilo - nové zpracování starší látky dalo ostatně mnohokrát vzniknout skvělým filmům, knihám či divadelním hrám. Jenže Pravda o Charliem je mizerným filmem nejen v porovnání s Šarádou, ale dokonce i sama o sobě. Vzhledem k jejím tvůrcům je to docela překvapující...(19.5.2009)

• - Peter Stone (scénárista původní Šarády) byl zásadně proti natočení remaku; kvůli tomu se musela nakonec hlavní mužská postava přejmenovat na Joshuu Peterse. Peter Stone si zároveň vymínil, že se (jako původní autor námětu) neobjeví v titulcích. (Rodriguez)

• - Remake Šarády (1963). (Rodriguez)