Pravda o Charliem

Dvojitý život

Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2002, 100 min

• ed_wood

Neviem, či náhodou tento film nebol od Jonathana Demma len nejaký nepodarený vtip. Človek, ktorý dokázal natočiť výborného Manchurianského kandidáta, perfektnú Philadelphiu a geniálne Mlčanie jahňiat (za ktoré ma mimochodom Oscara) toto určite nemyslel vážne. Herci sú síce v pohode, ale všetko ostatné je až na smiech. Tuším, že som tento nepodarok ani nedopozeral do konca.(14.1.2010)

Už pohľad na prvé titulky mi bol divný. No začiatok sa rozbehol slušne, tak som na ten pocit zabudol. No čím viac a viac ubiehal film, tým vzrastal môj pocit, že si niekto zo mňa spravil nepekný žart. Nemám rád, keď si zo mňa niekto robí žarty. Ale kvôli tým trom hviezdičkám sa nehnevám. PS: Jedna hviezdička je zvlášť za ten Reginin pád v hoteli. To som si musel znovu pretočiť.(7.12.2008)

• Lookass

Pravda o Charliem je remakeom filmu Stanleyho Donena Šaráda (Charade) s Audrey Hepburn a Carym Grantom. Remakeom, ktorý dejovo takmer úplne kopíruje originál a predsa je medzi oboma verziami priepastný kvalitatívny rozdiel. Kým pôvodný film mal žánrovo bližšie k romantickej komédii, Jonathan Demme sa celkovo viac posunul smerom k mysterióznemu trileru. Aj keď to na prvý pohľad môže vyzerať ako dobré rozhodnutie, po niekoľkých minútach novej verzie musí zmeniť názor každý, kto videl režijnú, scenáristickú a hereckú „ľahkosť“ klasiky zo začiatku šesťdesiatych rokov. 2/10(4.6.2008)

• lennyd

I když Regina (Thandie Newton) doufá, že bude se svým manželem Charlesem (Stephen Dillane) šťastná až navěky, brzy po svatbě je přesvědčena o opaku. Charles je zavražděn, a v okolí Reginy se začínají objevovat indicie, že Charles nebyl až tak úplně tým, za koho jej pokládala. Záhadný Joshua Peters (Mark Wahlberg), vládní agent Bartholomew (Tim Robbins), místní policie či skupina tajných agentů, která tvrdí že byl Charles jejich kolega - ti všichni chtějí získat to, co Charles před smrtí ukryl. A všichni doufají, že právě Regina ví kam ... Nedávno jsem tento filmeček viděl podruhé, a musím říct, když se mu člověk věnuje, tak to není až tak úplně špatné. Problém je, že jakmile si divák odskočí třeba udělat si kafe, tak přijde o příběhovou niť (která je velmi tenká), a po návratu k obrazovce už nikdo není tím, kým byl ještě před chvilkou. Co film trochu vyzvedává z podprůměru je herecké obsazení - hlavně Mark Wahlberg a Tim Robbins (o Thandie Newton bych se nerad rozepisoval, páč její role obsahuje jen zmatené pobíhání sem a tam)...(28.2.2011)

• Xmilden

Film s největším množstvím zvratů za vteřinu. Tohle opravdu byla síla, prakticky jsem rezignoval na logické úvahy, kdo je kdo a kdo s kým a o co má zájem. Chování postav úplně mimo mísu. Wahlbergův pravděpodobně nejslabší snímek. Tohle že natočil ten Demme který má na svědomí Mlčení jehňátek a Philadelphii?(11.3.2012)

• - Peter Stone (scénárista původní Šarády) byl zásadně proti natočení remaku; kvůli tomu se musela nakonec hlavní mužská postava přejmenovat na Joshuu Peterse. Peter Stone si zároveň vymínil, že se (jako původní autor námětu) neobjeví v titulcích. (Rodriguez)

• - Remake Šarády (1963). (Rodriguez)