• Morholt

Maglajz. Chvílema jsem vůbec netušil kdo s kým, proč, za co, za koho, jak atd.. Do toho se Demme rozhodl, že zvratů není nikdy dost a tak pálil jeden za druhým, až z toho šla hlava kolem. Jednoduchý scénář tak úplně zašmodrchal a na konci jsem si nebyl jistý, jestli se mu vůbec podařilo najít cestu ven. Vzhledem k hereckému obsazení se jedná o promrhaný potenciál. 30%(13.4.2013)

Tak nevím, je li to tím že jsem jelito, nebo že jsem neviděl původní Šarádu, leč já se u tohoto filmu nenudil vůbec. Naštěstí se nepotřebuju ztotožňovat s postavami ;-P a film raději vnímám jako film tak jak je... Chápu, že kdo čekal mysteriozní thriller, asi bude zklamán, ale nelze tomuto dílku upřít jistou dávku originality a v závěru i nadsázky, herci podávají standardní - čili dobré - výkony, lehce nervní kamera nám ukáže i kousek té staré Paříže, je to prostě jen a jen zábava v tom dobrém smyslu slova. Americký film se špetkou toho evropského vlivu, což je v tomto případě asi trošku na škodu. Tři hvězdičky a klidně půl k tomu - to za to bříško Thandie Newton ;-)(8.10.2005)

• Mrkvič

Pravda o Charliem na první pohled zapůsobí strašně lacině. Kamera jak z druhořadého seirálu, záběry opravdu strašidelné a o efektech taky těžko mluvit, vlastě s eo nich většinou jen promluví a tím se stanou. Spletenec zápletky je postupně rozpúlétán, aby se na konci ještě víc zamotal. Každý má několik jmen, každý lže, několik scén jsem prospal. Stejně to ale asi nebylo tak mco složité, když se dalo všechno pochopit z první a poslední pulhodinky :)(6.11.2009)

• honajz

Ani se nedivím, že se původní scenárista nechal vymazat z titulků a nechtěl s tím mít nic společného a že s natočením nesouhlasil. Přesně o tomhle psal Carriére u jednoho námětu svého studenta, který byl zajímavou historickou detektivkou, a produkční studio z toho pak udělalo tuctovou kriminálku ze současnosti s rozervaným detektivem, jakých jsou stovky. Vezměte to nejlepší ze Šarády a dejte to pryč - sex appeal hlavní představitelky, chytré a vtipné dialogy, hru s kulisami a lokacemi, přehledně rozvíjené napětí apod., a nahraďte to psychedelickým výpotkem, který nemá vtip, je vyprávěn naprosto tuctově a zmateně, s neustále rotující kamerou kolem své osy, a dokonce ani z té Paříže nedokáže film nic pořádně vytěžit, a vše nahraďte jedním klišé za druhým včetně závěrečného skoro desetiminutového povídání mezi padouchem a hrdinou - v dešti! K tomu přihoďte multikulti armádu, kde v jedné jednotce bojují Asiat i černoška (!), a nakonec, jako abyste diváky fakt dorazili celkovou stupiditou filmu, kde ani chemie mezi oběma postavami nefunguje, přidejte Charlese Aznavoura, který naživo odezpívá ústřední dvojici v angličtině (!) písničku o lásce, sekretářka u toho bude slzet a poslední záběr bude na Eiffelovku. Fuj! A úplně nejhorší je ta mulatská Linda Rybová, co se snaží dělat, že umí hrát.(4.7.2019)

• golfista

To je tak, když se člověk řídí jenom tvůrcem na obalu. No napadlo by někoho, že Jonathan Demme natočí takovou kravinu ? Naprosto nezvládnutý film s "cvičením" kameramana, ze kterýho se točí hlava. A to měl slušnou scénářovou předlohu a k ruce docela dobrý herce. Ještě že to nemohly vidět "jehňátka", ty by brečely :)(21.1.2004)

• - Remake Šarády (1963). (Rodriguez)

• - Peter Stone (scénárista původní Šarády) byl zásadně proti natočení remaku; kvůli tomu se musela nakonec hlavní mužská postava přejmenovat na Joshuu Peterse. Peter Stone si zároveň vymínil, že se (jako původní autor námětu) neobjeví v titulcích. (Rodriguez)