• Morholt

Maglajz. Chvílema jsem vůbec netušil kdo s kým, proč, za co, za koho, jak atd.. Do toho se Demme rozhodl, že zvratů není nikdy dost a tak pálil jeden za druhým, až z toho šla hlava kolem. Jednoduchý scénář tak úplně zašmodrchal a na konci jsem si nebyl jistý, jestli se mu vůbec podařilo najít cestu ven. Vzhledem k hereckému obsazení se jedná o promrhaný potenciál. 30%(13.4.2013)

• Kaka

Nesourodá směsice akce, romance a zvláštní atmosféru dělající deštivé Paříže, kde nevíte kdo je hodný a kdo zlý, přičemž rozuzlující finále patří k tomu nejhoršímu, co film nabízí. Nejsou to ani vnady Thandie Newton, které by film posunuly někam do vod průměrného béčka. Neuvěřitelné jak mistrný a nápaditý Demme (Jahňátka) klesl v produktivitě a s odstupem více než dekády dokáže od démonického, scénáristicky naprosto brilantního thrilleru klesnout k tupé a naprosto nezáživné tuctovce, kde se výčet hvězdných jmen automaticky nerovná solidní podívané. Úvodní titulky jsou nápadité, hudba relativně dobře zvolená, zbytek už nestojí za hodnocení.(18.9.2007)

• Blofeld

To, že se jedná o remake skvělé Šarády, by mi vůbec nevadilo - nové zpracování starší látky dalo ostatně mnohokrát vzniknout skvělým filmům, knihám či divadelním hrám. Jenže Pravda o Charliem je mizerným filmem nejen v porovnání s Šarádou, ale dokonce i sama o sobě. Vzhledem k jejím tvůrcům je to docela překvapující...(19.5.2009)

• golfista

To je tak, když se člověk řídí jenom tvůrcem na obalu. No napadlo by někoho, že Jonathan Demme natočí takovou kravinu ? Naprosto nezvládnutý film s "cvičením" kameramana, ze kterýho se točí hlava. A to měl slušnou scénářovou předlohu a k ruce docela dobrý herce. Ještě že to nemohly vidět "jehňátka", ty by brečely :)(21.1.2004)

Takýto film vás príjemne zabaví, svojou infantilnosťou, niektorými ťahmi hlavných hrdinov a pár naozaj dobrými vtipmi.Film pôsobí o to komickejšie, že má neuveriteľný soundtrack. Číro Francúzsky a veľmi dobrý. U takéhoto B-čkového filmu by som čakala to, že si soundtrack ani nevšimnem. Celkovo to bolo zaujímavo strávených 100min. Film je čistý priemer 50% Herecké výkony sú no, zaujímavé. Taký Tim Robins je úžasný ale ostatní sú veľmi nevýrazní.(26.12.2009)

• - Peter Stone (scénárista původní Šarády) byl zásadně proti natočení remaku; kvůli tomu se musela nakonec hlavní mužská postava přejmenovat na Joshuu Peterse. Peter Stone si zároveň vymínil, že se (jako původní autor námětu) neobjeví v titulcích. (Rodriguez)

• - Remake Šarády (1963). (Rodriguez)