Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Reggie se chce rozvést s nevěrným manželem Charliem, ale než mu to stačí říct, najde vyklizený byt, vybrané konto a vzápětí se dozví, že policie našla manžela mrtvého. Pak se objeví tajemný Joshua a řekne jí, že ho její manžel připravil o 6 milionů dolarů a že je chce zpátky. Reggie o penězích nic neví, postupně ale zjišťuje, že Charlie vedl dvojí život. Před Joshuou ji zase varuje Bartholomew, údajně zástupce amerického velvyslanectví. Tvrdí, že mrtvý manžel byl ve skutečnosti americký agent a že pracoval na nějaké přísně tajné operaci. Kolem Reggie se rojí podivní lidé, jeden tvrdí to, jiný ono a Reggie už neví, čemu může věřit a kdo lže. Jediný, kdo je snad na její straně, je Joshua... (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nesourodá směsice akce, romance a zvláštní atmosféru dělající deštivé Paříže, kde nevíte kdo je hodný a kdo zlý, přičemž rozuzlující finále patří k tomu nejhoršímu, co film nabízí. Nejsou to ani vnady Thandie Newton, které by film posunuly někam do vod průměrného béčka. Neuvěřitelné jak mistrný a nápaditý Demme (Jahňátka) klesl v produktivitě a s odstupem více než dekády dokáže od démonického, scénáristicky naprosto brilantního thrilleru klesnout k tupé a naprosto nezáživné tuctovce, kde se výčet hvězdných jmen automaticky nerovná solidní podívané. Úvodní titulky jsou nápadité, hudba relativně dobře zvolená, zbytek už nestojí za hodnocení. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Film bych spíš zařadil do škatulky ,,romantický thriller''.Jinak jde o sláninu první třídy s docela slušným hereckým obsazením,které ale moc nemělo co hrát.Z rádobyšokujícího rozuzlení vyjde pak pěkná hloupost a vlastně všichni,ať už do té chvíle kladní nebo záporní,jsou nakonec nesmírní klaďasové,potřesou si rukama a maj se asi i rádi 8D! ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, je li to tím že jsem jelito, nebo že jsem neviděl původní Šarádu, leč já se u tohoto filmu nenudil vůbec. Naštěstí se nepotřebuju ztotožňovat s postavami ;-P a film raději vnímám jako film tak jak je... Chápu, že kdo čekal mysteriozní thriller, asi bude zklamán, ale nelze tomuto dílku upřít jistou dávku originality a v závěru i nadsázky, herci podávají standardní - čili dobré - výkony, lehce nervní kamera nám ukáže i kousek té staré Paříže, je to prostě jen a jen zábava v tom dobrém smyslu slova. Americký film se špetkou toho evropského vlivu, což je v tomto případě asi trošku na škodu. Tři hvězdičky a klidně půl k tomu - to za to bříško Thandie Newton ;-) ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Naprosto nedokážu pochopit, jak někdo, kdo natočil filmy jako Mlčení jehňátek nebo Philadelphia, může natočit takovou slátaninu, jakou je Pravda o Charliem. Navíc když to má předlohu jako prase, kvalitní a úspěšnou. A naopak rozumím tomu, proč se autor předlohy rozhodl nemít vůbec nic společnýho s tímto snímkem. Nemá to hlavu a patu, skáče se ze scény do scény, který do sebe nezapadají, na konci je snaha udělat několik obratů, ale vůbec se nedaří držet opratě, aby bylo možný to v klidu ukočírovat až do konce. Někdy nedávají smysl ani věty, který protagonistům padají z huby. Toto je ukázková podívaná, jak to nemá vypadat. Jednou viděno v TV a taky naposledy! ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

To, že se jedná o remake skvělé Šarády, by mi vůbec nevadilo - nové zpracování starší látky dalo ostatně mnohokrát vzniknout skvělým filmům, knihám či divadelním hrám. Jenže Pravda o Charliem je mizerným filmem nejen v porovnání s Šarádou, ale dokonce i sama o sobě. Vzhledem k jejím tvůrcům je to docela překvapující... ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Peter Stone (scénárista původní Šarády) byl zásadně proti natočení remaku; kvůli tomu se musela nakonec hlavní mužská postava přejmenovat na Joshuu Peterse. Peter Stone si zároveň vymínil, že se (jako původní autor námětu) neobjeví v titulcích. (Rodriguez)

Reklama

Reklama