Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

M1k9

Klasická ohraná - ohraná - ohraná romantika ala "airport love". Tento pojem jsem vymyslel já a jsem na něj náležitě pyšný, protože vtipně charakterizuje skupinu filmů, kdy se vysněný pár v závěru filmu šťastně usmíří na letišti. Ale pozor, nemusí to být striktně na letišti. Prostě je to takový "krásný" happy end. A jak takové filmy ohodnotit? No přece ocenit originalitu a inovaci. Bohužel, někdy se člověk nechá unést sympatickými herci, na což ostatně tvůrci sází. Reese Witherspoon v lodičkách, takhle si na Four Christmases možná někdy vzpomenu. Nic originálnějšího mě nenapadá, bohužel. 1.5/10 ()

Santino7

Ak mám povedať pravdu, čakal som od toho čosi viac. A to oveľa. Obsadenie tejto "oddychovky" totiž na prvý pohľad vyzerá priam famózne - či už ústredná dvojka Witherspoon a Vaughn (oboch ich mám rád, sympaťáci, a navyše je nad slnko jasné, že takýto žáner im sedí perfektne) alebo ďalšie zvučné mená ako Duvall, Favreau, Spacek či Voight - skrátka myslel som si, že čosi takéto hádam ani nemôže dopadnúť zle, už len kvôli tomu skutočne nabitému hereckému ansámblu. Avšak niečo sa predsalen muselo pokaziť, pretože ako celok to skrátka nefungovalo ako malo, ani zďaleka. Ťažko povedať, čím to je, samotný humor by som ako prekážku nevidel, nakoľko sem tam sa našiel nejaký ten fajn zábavný moment či hláška (hoci je fakt, že tie ozaj vydarené by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky), no čo mi skutočne prekážalo, to bol v prvom rade samotný koncept filmu. Bolo to rozhádzané, útržkovité, kúskované. Proste chyba vo forme (respektíve jej prevedení), mohlo to byť riešené aj inak, takto som mal pocit, že sa dokopy ani nič neudialo, len sa niekoľkokrát (konkrétne štyri) zmenilo prostredie a vedľajšie postavy. Nič viac, žiaden posun, žiadna poriadna zápletka (i keď je jasné, že pri takto ladených snímkach zápletka absentuje pravidelne, no nie vždy to je problém - tentokrát to však bol). Ostatne si myslím, že ak chceli využiť takýto koncept sviatkov so štyrmi rozdielnymi rodinami, určite mali pridať nejaké tie minúty v rámci stopáže - aby dostatočne využili potenciál všetkých prostredí a aby to nepôsobilo len ako akýsi "štek" do prázdna. Uzavriem to tak, že nebyť toho už v úvode spomínaného kvalitného hereckého obsadenia (a tých zopár podarených vtípkov), bez mihnutia oka by som v hodnotení šiel ešte o stupeň nižšie. Po obsahovej stránke to bolo totižto vyslovene trápenie, podpriemerná záležitosť. 2/5 ()

jorgus

nemastne neslane a nebyt toho ze me vstupenka stala 50 kc tak zkazene:)ale takto diky kratke stopazi a obcasnym vtipum se to dalo prezit..chemie mezi hlavnimi postavami nebyla vubec a slovo romantika se vytratilo nekam daleko..misto toho je to snuska obcas vulgarnich obcas vtipnych momentu a vanocni atmosferu pripominaji jen okolni dekorace:) ()

Rehooo

Ách jo... Tak od tohoto filmu jsem si dost sliboval. Od začátku mě film zaujal a dobře jsem se bavil. Vtipné dialogy co měly nápad a podtrhovaly děj. Mé srdce plesalo nad dalším pohodovým romantickým filmem jenže... Přišla druhá půlka filmu a jako kdyby se to všechno otočilo úplně druhým směrem. Scény se najednou začaly podobat spíš komediím udělej-největší-blbost, aby se diváci zasmáli. A tímto směrem se posouvaly i dialogy. Sice závěr se to snaží nějak vrátit na tu správnou kolej, ale nakonec se to nepovede. Možná kdybych tolik od filmu neočekával, tak by se mi líbil o kousek víc. Takhle je to bohuže jen průměrný film. A to má Reese Witherspoon na víc. ()

ViktorEl

Priemerná romantická komédia, ktorá poskytuje to čo má správny vianočný príbeh mať. Síce neprináša nič nové, ale na vianoce má tento film čaro, inokedy by sa mi asi až tak nepáčil. Z mojej strany trošku prehnané hodnotenie, ale na zabitie času, keď som teraz sám tak ma aspoň toto kus potešilo. Idem si asi pozrieť ďalší vianočný film.Šťastné a Veselé!!! ()

pend

Na můj vkus poněkud drsný humor, další důkaz o nevychovanosti děcek a dosti problematických rodinných vztazích. Brad jako Josef je spolehlivě nejlepší scéna. ()

blazenka

Film, který mě zklamal na plné čáře. Scény jsou buď nechutné nebo ufňukané, dialogy nudné a herecké party odstrašující. Škoda, že Reese si své role pečlivěji nevybírá... Za mě mezi jednou a dvěma hvězdičkami, tedy 35% ()

kamigava

Malarkey: Mám stejný názor. :) Dobře jsem se zasmál. Hlavně ta scéna, kdy Vince byl převlečený za Ježíše, ta byla boží. ()

Bozvav

Dva sebestřední jedinci s mizerným dětstvím, co museli podstoupit galeje v podobě rodinných vánočních setkání. Byť mi nijak k srdci nepřirostli, jejich rozpoložení chápu. Než absolvovat takovýto maraton, to si raději bodnu nůž do hlavy.. Jinak povedené a vtipné. Za mne 60%. ()

zdeny99

S Vánoci to moc společného nemá, naopak se jedná o romantickou tragikomedii o páru, kde muž dělá vše proto, aby se zalíbil a furt je ten špatnej. A pak taky v širším kruhu rodiny všecko pokazí, zpravidla ne svojí vinou. Je to film se života, i když některé scény jsou již moc, jako třeba zdemolovaný dům televizorem. Naopak ta úvodní scéna v baru, kdy ji balil. Tak ano, takhle to chodí. Ale že by Reese Witherspoon byla taková čubka? To ne. Naopak ta její máma Mary Steenburgen v růžové halence a stříbrné sukni, jo tak to je MCBP. [8942. hodnocení, 294. komentář, 55%] ()

Mary19

Čekal jsem povedenou vánoční komedii... Bohužel jsem se nedočkal ani vánoční atmosféry, pokud nepočítám pár ozdob a občasné zpívání koled někde v dálce, a už vůbec ne komedie... Vince Vaughn a jeho neustálé drmolení vás po chvíli omrzí, a na Reese Whiterspoon se sice hezky dívá, ale to je asi tak všechno... O otravných příbuzných se není třeba ani zmiňovat a tak vše nakonec zachraňuje příjemný "tatík" Jon Voight. Je jen škoda, že na plátně strávil pouze chvilinku... 45% ()

crha

Tak zase jednou musím nesouhlasit s většinou. Pro mě to byla vážně dobrá komedie, která ale asi po hodině ztrácí tempo a to ve chvíli, kdy nastoupí na řadu romantika a snaží se něják ponaučit o rodiných hodnotách. Byl jsem mile překvapený a to jen díky komentářům tady, kdy to téměř každý zdrbnul. Vánoční? Ani náhodou, ale několikrát jsem se fakt tlemil a škoda že se tam nenašla nějáká rolička pro Stillera a Wilsona. 75% ()

spriteboy

Když tenhle film budu hodnotit v rámci komedií, které si na nic nehrajou a chtějí jen pobavit tak bych dal 4-5 hvězdiček...Když budu objektivní, budu muset dát 3 hvězdičky...Ale - film jsem viděl v dobré společnosti, viděl jsem ho ve vánoční čas a také ve filmu ústřední dvojici hrají velmi fajn dva herci a jejich tatínky hrají taky fajn herci - to už je dost důvodů pro to, dát jednu hvězdičku navíc :-) Vince Vaughna vnímám tak 2-3 roky a mám ho čím dál tím víc rád :-) ()

Olík

Nevím, ale přijde mi, že počínaje Rozchodem!, můj oblíbenec Vince Vaughn začal točit samé zbytečné a nezábavné filmy. Z Vince se určitě nestane posel vánoční pohody, jakým byl svého času např. Tim Allen – o tom jsme se mohli přesvědčit už v Santa má bráchu. Komedii nezachrání ani sympatická Reese Witherspoon ani plejáda oblíbených herců v rolích příbuzných hlavních hrdinů. Takhle si nepředstavuju ani rom-com ani pokapříkovskou siestu. ()

mala_kea

Nechápu. Zakončit komedii o dvou sympatických cynických nepřátelích falešné rodinné pohody, roztomile blinkajících kojenců, nechutných machistů a náboženských fanatiků tím, že je z minuty na minutu přetvořím do podoby, kterou celou stopáž ostentativně opovrhovali? V Hollywoodu evidentně běžná praxe, hlavně aby to skousla klasická středostavovská rodinka. Nic nekonformního, nic odvážného, jen obyčejná (vánoční?) romantika... 50% ()

Luk Skywalker

První polovina filmu je velice dobrá a vtipná. Vtipnost se pomalu vytrácí s každou další návštěvou (tvůrci nejspíš věděli, proč ji věnuji nejdelší čas) a končí to romanticky, ale u americké produkce tohle k Vánocům patří. ()

Rathalos

Vince Vaughn a Reese Witherspoon su dvojica,ktorych komedie mam rad a tato nebola vynimkou,vtipna a mila zalezitost,ktora potesi cloveka...:-) ()

MickeyStuma

Mít rozvedené rodiče není tak hrozné, jako mít až neskutečně nepříjemné příbuzné. V příběhu máme Brada a Kate, kteří by o tom mohli vyprávět. Oba pod falešnou záminkou prchají o vánočním svátku někam daleko aby se takovým návštěvám vyhnuli, ale jak se říká, nic netrvá věčně. Přijde den, kdy to prostě nepůjde a tak setkání už nic nebrání. A oba si užijí své a divák také, neboť se v podstatě baví tím, jak oba trpí. Jednoduchý komediální příběh přeskakující až do neskutečných bláznovin se však ke konci změní v romantiku a to přesně dle stanovené dějové šablony. Vince Vaughn a Reese Witherspoon předvedli úctyhodný výkon. Soucítit s s nimi sice nedá, ale o legraci rozhodně nouze není. Ale romanticky založené diváky zakončení jistojistě potěší. ()

Yojimbo

K vánocům už neodmyslitelně patří nějaká ta romantická komedie. Čtvery vánoce z mého pohledu tento žánr rozhodně nenaplnily. Oba hlavní představitelé působí spíš jako dobří kamarádi, kteří se nás snaží o své lásce přesvědčit neustálými polibky, jenže z jejich racionálního přístupu k životu čiší jen chlad. Z návštěv u jednotlivých rodičů se také dalo vytřískat víc, kdyby se tedy scénáristé nesnažili o co největší variabilitu, která je dovedena do absurdnosti. Vtipných scén je poskrovnu, tedy - člověk se tu a tam zasměje, ale do smíchu mu rozhodně není, když si uvědomí, že se smál jen zkrátka těm méně trapným vtipům. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2