Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Tyny

Někdo se asi bude divit mým čtyřem hvězdičkám, ale má to jeden prostý důvod. Film jsem viděla několikrát a pořád mně baví, tak proč ne? Navíc mám Vince ráda a to tomu dodává ještě větší oblíbenost. Prostě je to podle mně pěkný, vtipný, dobře natočený americký film, kterých je sice plno, ale tenhle je něčím jedinečný. To bude tím Vincem, fanynka prostě, nenaděláte nic. 4* ()

terunka003

Vtipné, nápadité, ze začátku zajímavé ×nuda, typická americká show. Zezačátku se to jevilo velmi zdárně, ale postupným poznáváním členů rodiny začala být slušná nuda. Pár věcí mě pobavilo, ale to opravdu jen pár. A opět přesladký konec, kdy k sobě hlavní hrdinové po dřívější šarvátce najdou cestu zpět a "vytvoří" si taky potomka. Film, který stačí vidět jen jednou. Nebo radši vůbec.. ()

Beky

Pohodová nejen komedie, s mírně pomalým tempem, které každému nemusí vyhovovat!! Jednou větou: Jon Favreau hraje neskutečný hovado:)!! ()

uiu

Vtipné bylo setkání se šílenými rodiči, kdy se divák vžije do situací hlavních hrdinů, protože každý má takové exoty v rodině. Méně vtipné už bylo cukrkandlování mezi hlavním párem a jejich zjišťování, že se vlastně vůbec neznají a že chtějí ve svém vztahu pokročit dál. Jen další vsugerování ideálního amerického klidného vztahu, kdy se jen pusinkujete a nikdy nehádáte a jak se jednou pohádáte, tak se musíte hned rozejít. ()

venison

Film jsem viděla už několikrát a pokaždé mi přijde zábavný :-) Zejména první polovina, potom už děj kapku sklouzává :-/ Vince Vaughn a Reese Witherspoon si výborně sekundují :-) ()

lennyd

Brad a Kate (Vince Vaugh a Reese Witherspoon) se po zkušenostech s rozvody svých rodičů absolutně nechtějí vázat, o svatbě či dítěti absolutně neuvažují. I vánoce obvykle tráví daleko od domova, od svých rodičů, někde v teple ha Havaji. Letos bude vše trochu jiné - odlet za teplem jim znemožní hustá mlha, a jim nezbývá nic, než navštívit své rodiče. Všechny čtvery. A s každými strávit část vánočního dne... Chtěli jsme si se ženou pustit něco příjemně vánočního, a tento film se - minimálně svým názvem - nabízel. Ale to byla chyba - tento film, kromě názvu, a strávení "jakože" vánoční dne má s vánocemi pramálo společného, a spíše jde o docela sympatickou romantickou komedii. Již od prvních "vánoc" je jasné, k čemu pomaličku film směřuje - takže žádné velké překvapení nečekejte. Některé vtipy jsou o něco zábavnější, některé zase o něco méně, ale ústřední herecká dvojice je fajn (na to, že je Vince Vauhn asi o půl metru vyšší než Reese), a spousta známým hereckých jmen v rolích jednotlivých (a leckdy hodně ulítlých) rodičů taktéž potěší (Sissy Spacek, Jon Voight či Robert Duvall)... ()

Pavlínka9

Skvěle rozmanitá dvojice Witherspoon/Vaughn, nejen o výškovém rozdílu, ale i charakterově :) Viděla jsem tento film několik let zpět a vím, že mi utkvěl v paměti...Po dalším shlédnutí rozhodně nelituji času, který jsem filmu věnovala :) Rozmanitost rodin a vytahování "kostlivců" ze skříní, všudepřítomné sexuální napětí a skvělé herecké obsazení :) Pár humorných hlášek - hlavně od vedlejších rolí a otázka, kterou se zabývají mnohé páry na světě...Je to vtipné, svižné a pobaví :) ()

Timak

Nechápu, že to má tak malé hodnocení tady. Přitom skvělý začátek, super střed a perfektní konec. Nenudil jsem se ani minutu. Vince a Reese působí spolu dokonale a naprosto věrohodně. Ač se zdráhám, postavit tento film vedle jiných pecek hodnocených 5* do jedné řady, ale když já jsem se opravdu královsky bavil. Nemohu jinak. ()

zdenny

Myslím si, že to byla jedna z těch horších rádoby komedií. Navíc spíchlá horkou jehlou - jako aby bylo něco s vánoční tématikou natočeno. Vánoční filmy skoro vždy hodnotím od tří hvězd nahoru. Toto ale není tento případ a nejedná se ani o vánoční komedii. Přeskakování z jedné rodiny do druhé s někde více, většinou ale méně, úsměvnými scénami. Pravdou je, že spíše to bylo trapné než vtipné. Myslím ale, že herci za to nemohou, spíš scénář a režie. ()

Brain-D

Celkem zdařilá vánoční komedie se situacemi, které napsal sám život. Ještě k tomu nádherná Reese Witherspoon a medvěd Vince Vaughn - ale průměr. ()

VasaX

Komik Vince Vaughn v konedii pomalu jako nekomický charakter. Už ta Witherspoon byla zábavnější. Příběh jde bohužel po přesně vytyčených bodech, scénář nemá jasno v rozumné gradaci, natož v mnoha scénách, které jsou jako kdyby nucené, a nebo naopak zbytečné. Hlavní podklad mého hodnocení je to, že jsem se vlastně ani nenudil. Ale tím to taky končí. ()

Tereza666

Tady toho prostě přes příliš nesedělo. Reese mám moc ráda, ale tady byla tak chladná, že jsem si celej film v hlavě opakovala ať jednou nedopadnu jako ona. Vince se to snažil zahraňovat nějakým tím vtípkem, ale nedařilo se. Průměrná komedie na kterou jsem se podívala jednou a doufám, že už naposled. ()

blackJag

Jedna z těch snesitelnějších vánočních komedií, která již tradičně není tak dobrá, jak dobrá být mohla. Na mě třeba chemie mezi Vaughnem a Witherspoonovou zapůsobila. Disproporcionální rozdíl jejich postav je roztomilý, ostatně již z plakátu je patrné, jak je Reese maličká a celá ta "koncepce" pořízek (meďošek, jak říká má přítelkyně) a blondýnečka funguje v mé představě bez výhrad. Problém je ale v tom, že krom klasického vzorce nabízí film jen málo nového (nabízí-li vůbec něco), a i když vedlejší postavy jsou zahrány dostatečně fortelně, nadužívaný happyend zaváží výsledek do průměru. 60% ()

Guzo

Taková dost oddychová komedie s vánoční a "manželskou" tématikou. Reese Witherspoon je v pohodě, ale Vaughna jsem nikdy moc nemusel, nicméně tady se ani tolik neprojevuje, aby to bylo úplně na škodu. 5/10 ()

Dagoussek

Jak zvládnout všecky rodinné návštěvy o Vánocích. Nic moc, nenaladí do vánoční nálady, jak bych očekávala od těchto filmů. ()

JohnSmith

Celkem slušně jsem se bavil, ale film ve druhé polovině poněkud zvážněl a ztratil tempo, které chytil zase až na konci ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2