I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Rokle

Jim a Ewan spolu v jednom filmu? Navíc jako gayové? Zprvu obavy, jak toto může dopadnout, se hned od počátku změnily v příjemný koktejl, který je chvíli romantikou (opravdu!) a dosti často velmi vtipnou komediální bláznivinou typu "Catch me if you can". Milé překvapení... ()

Lyžař

Dlouho jsem se odhodlával zkouknout snímek, který byl ohlášen tak trochu jako návrat Jima Carreyho na filmová plátna v dokonalé formě. I love you Phillip Morris pro mě znamená hodně, už jenom svou myšlenkou, ale daleko více, než Jim mě zaujal Ewan McGregor, kterému jsem doslova uvěřil, že je homosexuál. Konečně první filmek, který dokáže citlivě pojmout slovo "homosexualita" se skoro vším, co obnáší.. ()

Man Seger

Veľmi nevkusná homokomédia, na ktorej som sa zasmial asi dva krát. 102 min je dosť dlhá minutáž na to, aby sa človek nudil pri filme. ()

Faila

Docela dobře si umím tenhle film představit i bez vší té homosexuality, ale jasná pravda je, že bez ní bychom byli ochuzeni o pár výborných vtípků. Každopádně tak jako tak jde o zajímavý snímek - nic extra úžasného, ale vzhledem k moři komerčních a připitomělých ptákovin, které v poslední době ovládají kino, zaslouží si tahle světlá výjimka pořádnou pochvalu. A rozhodně jen tak v jiném snímku neuvidíte tolik uvěřitelných slz na mužské tváři - člověk by ke své hrůze poměrně snadno uvěřil, že jsou Carrey a McGregor opravdu gayové. ()

merigieren

neúnavný přiteplený lhář, toť vše, bez vtipu jen s vynalézavostí na podvody a nechutnostmi s dvěma muži v jedné místnosti. ()

Rockerman

Film zachraňují oba hlavní hrdinové filmu.Tak vášnivá láska,to známe hlavně z heterosexuálních vztahů(aspoň ve filmu to tak chodí).Někdy se mi zdálo,že ty "normální" vztahy až parodují.Takže Jim i Ewan za 5 hvězd,ale jinak,bohužel jen průměrná komedie. ()

Axident

Pro mě milé překvapení - prohřátá, zábavná záležitost není vůbec tak pitomá, jak by se mohlo podle plakátku a upoutávek zdát. Jim Carrey drží svůj nezkrotný mimický temperament naštěstí na uzdě, Ewan McGregor je opravdu slaďoušský buzíček a hlavně: celé je to kupodivu velmi vtipné, dokonce i dojemné a za pár scén, z nichž by se asi puritánským divákům otvírala kudla v kapse, před drzostí tvůrců smekám! ()

Ukubumbahoo

Jim Carrey a Ewan McGregor jsou herci, které mám moc rád a díky tomuto filmu, mi jen dokázali, že to jsou opravdu páni herci! Klobouk dolů, já bych na to neměl ! :) ()

DHDV

Příjemný film, který dokazuje, že vše možné jen musí mít člověk odhodlání…. Dobrý Carrey a perfektní Ewan (jen mě mrzí, že nedostal více prostoru). Svým způsobem velmi ironický scénář! Nevím jestli tento film mám brát jako komediální drama nebo ironii/parodii na jiné filmy/témata ale asi tak nějak oboje… ()

mala_kea

Carrey a McGregor jsou skvělí, film stojí především na nich a bez problémů jim jejich orientaci uvěříte. Film je zábavný, lehce kontroverzní a je prostě "gay" v tom nejlepším slova smyslu. Jedinou vadou na kráse je jeho žánrová nevyváženost. Film osciluje mezi vztahem dvou homosexuálních věznů a neuvěřitelnou Russelovou kariérou podvodníka a režisér si asi úplně nebyl jist, k čemu se chce přiklonit víc. Obě dvě linie se tedy smrskly na více méně epizodické příhody a situace, ale čert to vem! I Love You Phillip Morris! ()

stihac

Výborní Jim Carrey a Ewan McGregor v, podle mě, průměrné, ale netradiční romatnické komedii. Pár gagů jako např. útěky z vězení byly velmi zábavné, ale celkově film z průměru nevytrhly. ()

drankeryth

Podvodnik Steven, ktoreho hra komik Jim Carrey za kazdu cenu dokaze oklamat svojimi podvodmi kazdeho naokolo. Bol pravnikom a dokonca kamufloval aj svoju vlastnu smrt. Film bol zasadeny do vztahu dvoch gayov. Sem tam som sa nad tymto teplym filmov pousmial, ale videl som aj lepsie filmy od Carreyho. Film na jedno pozretie urcite stoji, ale ze by som sa mal k nemu vraciat niekedy v buducnosti to urcite nie. ()

IvcaG

Co napsat. Steven je vážně hodný chlap a gay. Jim ho hraje skvěle to klobouk dolu, ale na druhou stranu je to výkon, který je od něj očekávám prostě z mého pohledu jen jeho standard. Který jsme mohli vidět v každé jeho ztvárněné roli. 3* ()

t0ny

Příběh o vynalézavém notorickém útěkáři a svérázném buzíkovi mě celkem zaujal, ale mám pocit, že Jimovi sedí buď "gumové hovadiny" anebo protipól v podobě filmu, který je brán a myšlen vážně. Podle mého názoru se tady trochu tvůrci ztratili mezi zpodobněním skutečného příběhu muže, který měl velké osobní kouzlo, který chtěl všechno co chtěl, který se začal sám sobě ztrácet - a mezi komedií o těch "jiných". První zmíněnou cestu bych volil spíše, herci si to sice "viditelně užívali", ale možnost film přijmout a pochopit seriózně se díky několika rozpačitým chvilkám vytrácí. ()

agassi68

Hudobný motív bol z tejto gay krimi komédie asi to najlepšie. Carrey je dobrý ako úplný magor alebo dramatický herec. Tieto medzipolohy pôsobia na mňa rušivo. A našim teplým bratom takýto kúsok asi nie je veľmi po chuti... ()

Ben Nevis

Před deseti lety bych s líbajícími se chlapy na plátně měla problém, ale už je jiná doba a člověk si zvykne na všechno. I přes nevěryhodné a neuvěřitelné scénky (Carrey utíká z vězení v převlečení) scénář funguje velmi dobře, humorných scén je hodně a trapných pomálu. Carrey se nepitvoří, akorát místo (výborného) McGregora klidně mohl hrát i levnější herec. Co by to byla za romantická komedie, kdyby neukápla sem tam slzička dojetí. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)