I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

BoPo

Miroslav Donutil raz hovoril, že základom herectva je schopnosť zahrať opilého, koktavého a buzeranta. Takže zrejme Jim Carrey a Ewan McGregor chceli dokázať, že zvládajú základy herectva. Inak si neviem vysvetliť, prečo sa títo dvaja rozhodli natočiť tento film. Sú tam dobré momenty, ale nie je to nič extra. Skôr človek celý film čaká, kedy to konečne príde. A ono nič. ()

bouncer

Febiofest 2010. Možná až překvapivě (nejsem rozhodně fanda nebo zastánce Jima Carreyho) kvalitní a povedená komedie. Co oceňuji nejvíce je, že se tvůrcům podařilo zachovat ve filmu o homosexuálech humor na úrovni, který pobaví všechny orientace a přitom nikoho vyloženě neuráží. Dobrý hudební doprovod, slušný scénář, režie i ostatní filmařské aributy z toho dělají pecku, která se může stát velmi úspěšným filmem. A Ewan McGregor je prostě dokonalý cukrouš. 80%. ()

st.ranger

Romantická gay komedie s Jimem Carreym? Od počátku jsem se nenudil a byl jsem i mile překvapen tempem, které film nabízí. ()

BigDeal

Konečne film/komédia, kde je "gay problém" braný s nadhľadom a v podstate sa nijak nerieši, berie sa normálne a slúži len na humor v pozadí (na rozdiel od patetického Milka). Tým, že gayov neukazuje ako svätých, ale ako normálnych ľudí s chybami, robí pre nich oveľa viac ako kadejaká dráma snažiaca sa ukázať, ako im svet ubližuje. Tu sa do popredia viacej dostáva Jimova geniálna postava podvodníka, ktorý klame aj keď nemusí a keďže mám rád jeho i filmy o "šikovných" ľuďoch, táto komédia mi naozaj prirástla k srdcu. ()

Martinibaby

Kromě několika vážně neskutečně úžasných scén mě to nebavilo tak, jak bych si představovala, jelikož jsem na čas koukala poměrně víc, než obvykle. Ale i tak se jedná o docela zajímavou 'dramedy', pro skalní fanoušky Jima a Ewana rozhodně ráj :) Pro mě bohužel 'jenom' trochu silnější tři hvězdičky. ()

Terva

Toto se skutečně stalo?..opravdu. Být gai je velmi drahé. Podle knihy Stevena McVickera v produkci Luca Bessona se tu rozjíždí příběh homosexuála Stevena Russella ( Jim Carry ) a jeho přítele Phillipa Morrise ( Ewan McGregor ). Nevím proč, nebo vím proč, ale mám raději lesbičky, filmy o chlapcích mě nějak neberou a nebavěj. Ve filmu zazní " Steal away " od Robbie Dupree, " Help me make it throught the night " Sommi Smith nebo " Koffee´n´Kreem " od Kully B & Gussy G. Za tři hvězdy - Nebo mě můžete vykouřit - vaše volba. ()

Johny_fork

Žádná velká komedie, spíše drama odlehčené úsměvnými momenty, přeci jen mi z poslední Jimovi éry k srdci daleko více přirostl Yes Man, nicméně Phillip Morris po počátečních rozpacích vypráví velké životní drama, které je rozhodně zajímavé shlédnout. Skvělá hudba a vhodně zvolená "teplá" kamera. Btw. McGregor je opravdu přesvědčivý jako buzna:). ()

moviesfan

Z počátku sledování jsem byl naprosto spokojený, film mě bavil. Později se začala objevovat určitá klišé a nastoupil přeslazený McGregor. Scény spadající do žánru komedie se vydařily. Co se týče drama, tak zde už jsem Jimovi nevěřil ani slovo. Nevýhodou pro mě je, a určitě i pro mnohé další, znalost komediálních filmů, kde Carrey dělal stejné či minimálně podobné grimasy jako zde při vážnějších scénách. I přes tyto výtky si myslím, že se "dílko" povedlo. ()

Skrk

Nuda a nuda. Nemohu uvěřit tomu parádnímu "životu ve vězení" - docela naivní. Nebýt to o homosexuálech, tak je to asi o ničem a Ewanu McGregorovi heterosexualitu nikdy už asi neuvěří - on jediný to utáhl. ()

Suzie05

Už ty herecké výkony by zasloužily plný počet. A obzvlášť ty komediální prvky mě občas dostávaly na lopatky (sakra ty dojáky mě jednou zabijou). ()

Crazer

Tak takhle McGreggora vůbec neznám (s jeho přihřátým hlasem) .. zprvu jsem se docela vyděsil, ale pak jsem se nechal kochat netradičním pojetím .. musím uznat, že jsem se "natlemil" v první půli víc než dost. Závěr překvapivý, vůbec jsem nečekal, že tohle mohl v reálu někdo dokázat ... :)) ()

Torision

Upřímně jsem od toho čekal větší srandu. Jasně, není to špatný, ale rozhodně to nijak nevyčnívá. Zatímco já jsem už měsíce před zkouknutím očekával třeskutou legraci, krutost, Carreyho gagy, spoustu vtípků, (převážně homofobních) narážek a obrovskou spoustu politický nekorektnosti, dočkal jsem se spíš takový slabší gay verze Chyť mě, když to dokážeš. Navíc si film neúplně dobře pohrává s myšlenkou, kde chce skloubit 2 žánry dohromady, což se mi taky zrovna moc nelíbí. Herci jsou ovšem skvěle vybraní a i díky nim semtam nějakej fór vyšel, stejně jako občas až nepochopitelný Stevovy útěky z báně. A hlavně kvůli tomu stojí film za zkouknutí. Ale tak na jedno. :) ()

Ajinka126

Tak jestli tohle všechno ve svém životě Steven Russel skutečně zažil, tak klobouk dolu.. Konečně film, kde homosexuály nikdo nepovažuje za tupé lidi bez inteligence. Navíc hlavní role v podání Ewana a Jima C. bylo to, co mě k tomuto filmu přilákalo. Abych pravdu řekla, byla jsem z nich unesená! Na jedné straně je Jim C. alias Steven, který je jako vždy "svůj" a na té druhé stojí něžný Ewan v roli Philipa. Kdybych z nich měla vybrat jednoho, který byl lepší nebo si zabíral větší kus pozornosti na obrazovce, bylo by to nerozhodně. Jim je jako vždy trochu pošuk, myslím, že svou roli v Masce ještě pořád neopustil, a když byl na scéně on, nikdo jiný neměl šanci. Ale zase Ewan byl tak dokonalý gay, byl teplejší než golfský proud (a tím připomněl jednoho mého kamaráda, který je skutečně gay) a byl prostě dokonalý. V tohle ringu jsou pouze 2 vítězové a žádní poražení. A poslední poznámka letí k režii... Jestli je tohle, pánové, skutečně vaše filmová prvotina, tak jsem zvědavá, co předvedete příště! Takže.. lovu zdar! ()

liquido26

Jim Carrey alias Steven Russel coby podvodník všeho druhu byl super a já se u toho skvěle bavil. Bohužel gay story byla naopak dost nudná a i když to mělo hodinu a půl, tak jsem měl ke konci, kdy tomu totálně došel dech, pocit, že na to koukám už aspoň tři hodiny. ()

F.man

Chtělo si vybrat jestli film bude hlavně o životu Jay Russela nebo o jeho vztahu s Fillipem Morrisem. Z těch 90 minut mi nakonce připadlo, že hlavně o tom druhém. On ten vztah je ale tak atypický po všech stránkách, že asi chtělo více času ztrávit jeho budováním a to nejen aby závěr vyzněl lépe, ale i kvůli samotného filmu. Carreyho podvody jsou sice fajn, ale děj filmu s přicmrndáváním McGregora neutáhnou, zvláště když i divák cítí, že ústřední motiv je jinde. Jsem někde mezi dvěma a třema, ale za tu nápaditost a odvahu nakonec tři. Ale vážně to mělo daleko větší potenciál. Phillip, I love you ()

PauloZ

Čekal jsem, že to bude úplně o něčem jiném, tudíž jsem byl velice překvapen tím, že to bylo podle skutečné události. Obsah filmu jsem četl až po shlédnutí. Carrey i McGregor hrají suprově a buzíci jim šli :) ()

Kryton

Asi jsem od toho čekal něco více, že to asi bude brutálně ujetá homedy. Jenže filmový život Stevena Russela je zábavný pouze v jeho podvodech a lžích. Jakmile se nelže/nepodvádí/nekrade jedná se o vcelku nudný románek dvou chlapů. Tady bych chtěl zmínit, že duo Jim Carrey - Evan McGregor je sympatické, ale Jim si uzmul vše (však je to příběh Stevena Russela že) a tak jeho teplé uculování po celou dobu je věc co doslova nakopává prdel. Zas tak kontroverzní to opravdu nebylo - v Americe asi by neskousli Jima v oblečku ultra-gaye. ()

keddy79

Hih :-) Dlouho jsem nad tímto filmem ohrnovala nos. Z Jima mi totiž normálně vstávají vlasy hrůzou. I když vím, že hrát umí i normálně, což dokázal ve Věčném svitu neposkvrněné mysli, nenapadlo mně, že by něco podobného mohl zopakovat. Nu což, přečetla jsem si k tomuto filmu recenzi v nějakém časopise a usoudila, to zase tak špatné být nemusí. A vyplatilo se. Ale stejně se mi ve filmu víc líbil cukroušek Ewan :-) Přestože film naprosto předčil má očekávání, stále je film jaksi plochý, bez dalšího rozměru. Mohlo to být i lepší, ()

Defaultovna

Ewan a Jim sú dvaja moji najobľúbenejší herci, preto keď som zistila že v tomto kúsku tvoria homosexuálny pár, nemohla som si to nechať ujsť. A neľutujem. Herecké výkony sú bravúrne (tlieskam najmä Jimovi), humor funguje absolútne dokonale a sladké/dojímavé scény sú sladké/dojímavé len do takej miery, aby sa film nezvrhol na teplú romancu. Plných 5! ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)