I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

dom156

Hledám to správné slovo....neortodoxní komedie. Na komedii mi tam chyběli prvky humoru a jestli tam byl tak velmi, ale velmi zřídka. Místy až lehce opakující se kolorit, mě během filmu donutil aspon přemýšlet o svém životě a to dávám filmu za plus, možná tj záměr možná ne. Carrey dokázal, že mu sluší i jiná poloha než jako totální hovádko, které musí rvát z pusy jednu hlášku za druhou. ()

JohnMiller

Miestami prekvapivo nápadité ale aj tak to so mnou ani len nepohlo, a nie ešte to, aby sa ma to, ako dráma dotklo. Nie preto, že by som bol zaujatý voči homosexuálom, klobúk dole pred hereckými výkonmi Jima Carreyho a Ewana McGregora, ale ako komédia mi to neprišlo vôbec vtipné, silne dramatické vsuvky sa do toho vôbec nehodili a nelogické, prehnané, scénky ma tiež nebrali. Ako ,uznávam, je to nápadité a pre divákov, ktorý majú radi oddychovú zábavu, je toto skvelo nakrútené, jeden z tých lepších filmov, kvalitu tu cítim aj vidím, ale nie je určená pre mňa. ()

TominoLa

Je to úžasný příběh, který se dal natočit ještě lépe. Herci výborní a určitě jsem se nenudil. Ba naopak jsem se občas dobře bavil. Tak jako O*R*I*N jsem v tom trošku viděl Muže na Měsíci a Chyť mě, když to dokážeš. Ale tyhle filmy jsou určitě lepší. Za 3,5*. ()

grogodil

"-Konec tlachání, jde se mrdat!".. Tak ako je to teplé, tak je to zábavné - a že je to miestami prihriatejšie než Paviel Rochnyak (hlavne McGregor je naozaj presvedčivý pupuško) :-) ()

Colonist

Byť jsem poměrně tolerantní člověk, filmy s touto tématikou nevyhledávám (což je ostatně důvodem, proč se stále vyhýbám Friedkinově filmu Cruising s Al Pacinem). Tento snímek jsem zhlédl jen proto, že jsem měl volný večer, objevil jsem ho v kompletní verzi na youtube a zajímalo mě, jestli Jim Carrey ještě nezapomněl ten svůj gumovej ksicht. Nutno říct, že nezapomněl, i když časy Ace Ventury nebo Blbého a blbějšího jsou zřejmě nenávratně pryč. Film sám o sobě jede tak z padesáti procent. Tvůrci si zřejmě mysleli, že zápletkou "Jim Carrey jako gay v teplé variaci na Chyť mě, když to dokážeš" mají z poloviny vyhráno. To se mýlili. Scénář by potřeboval trochu vypilovat. Neseděl mi ten skokovitý styl vyprávění. Nepůsobilo to na mě uceleným dojmem, časové skoky mezi jednotlivými scénami byly mnohdy veliké a připadalo mi, jako kdybych na tom youtube sledoval kompilaci vybraných scén, ne kompletní film. Vzhledem ke stopáži to ale asi nešlo jinak. S humorem to fungovalo též asi jen z poloviny, některé vtipy super, ale za břicho jsem se nepopadal. Každopádně herecké výkony ústředního "párečku" byly vynikající. Takovouhle roli by asi jen tak někdo nevzal a rozhodně by ji nezahrál takhle věrohodně. Na druhou stranu ovšem nevidím důvod, proč bych se měl k I Love You Phillip Morris ještě někdy v budoucnu vracet. Zas tak dobré nebo nezapomenutelné to nebylo... ()

Aleee89

Opět jeden z filmů, na který jsem si už nějakou dobu brousila zuby. A dneska (červen 2010) byl ideální den. Film, který není lehké žánrově zařadit, taková rozpolcenost mezi komedií a dramatem, což mi místy trochu vadilo. Na komedii málo vtipné, na drama málo dramatické. Jima nemusím jako herce, pořád jeden a ten samý obličej, ale vidět ho trochu jinak než v šílené roli bylo příjemné ozvláštnění. Příběh staví na skutečném příběhu, a to u mě přidává body, protože kdyby si takového člověka vymyslel scenárista, asi bych si ťukala na čelo, že to přece není možné. Některé hlášky a scény pobaví, ale na označení komedie je to pro mě málo. Film celkově nenudí, jeho délka je příjemná. Nakonec vás film, který je drzý a milý zároveň docela chytne, rozhodně to není špatný kousek. ()

Dexter1

Veľmi dobre zrežírovaná vec so skvelým Jimom Carreym a príjemný soundtrackom. Neviem prečo ale Ewan MGregor mi tu skôr liezol na nervy. Nehodil sa mi do danej úlohy, alebo to mohlo byť spôsobené ešte aj tým, že celá postava Phillipa Morrisa ma neskutočne iritovala. Ako celok mi to ale prišlo ako mierne zahodená šanca. Obrovský zábavný potenciál by tam bol, len akosi ostal nevyužitý, čo je celkom škoda. Nie som fanúšik takýchto filmov, ale postava Stevena Russela je naozaj zaujímavá a som rád, že film fokusoval naňho a nie až na tak na romantickú linku. Silné 3*. ()

Dubro

Filmík I Love You Phillip Morris si možno celé gay komando na Csfd vtrepe do obľúbených filmov a diviť sa tomu nikto nebude. Ewan EmSíGregor je neskutočne dobrý a Carrey, hoci som mu jeho homosexuála neuveril, tie cirkusové čísla reálneho Russela zvládol znamenite. Netušil som, že ma daná téma zaujme a možno nebyť vynikajúceho obsadenia, ani sa k tomu nedostanem. ()

Kopik

Carrey opět nezklamal. Zase skvěle pobavil, zahrál a potěšil. Příběh trochu praštěný, ale což (a to že já se homosexuální tématice většinou snažím vyhnout velkým obloukem, ale když už tu hrál Carrey, tak sem si řekl, prubnu to). Hrozně se mi líbila scéna když sjetý utíkal z nemocnice a netrefil se do kontejneru. Průměr by byl málo - čtyři hvězdičky. (Viděno 21.07.2010) ()

Fanucci

Velké překvapení. Vtipná originální komedie, ve které exceluje Carrey. Režiséři - i zřejmě Carrey sám - dokázali v jeho rolích skloubit talent pro vážné herectví a typické Carreyho ksichty a grimasy, které ho proslavily:-) Hlavně začátek filmu ve kterém se nám postupně odkrývá Russelův život je mimořádně povedený. ()

fmash

Film má všechny předpoklady dobré zábavy — dobré obsazení, módní téma, příslib legrace i romantiky. Ve skutečnosti ale divák při sledování neví, jestli je to spíš komedie, nebo spíš drama. Je to sice možná účel, stejně jako akcentované sexuální a romantické scény, u nichž jako by se nepřihlíželo k homosexualitě postav, nýbrž se k nim přistupuje jako k běžnému výbušnému heterosexuálnímu vztahu, jenž probíhá za dobrodružných okolností. Vězeňská romantika je chvílemi vtipná, Carrey v záplavě obvyklých grimas sem tam předvede, že vlastně dokáže zahrát cokoli a dobře. Založení příběhu na skutečných událostech přidává příběhu na pikantnosti. Jenže... jakkoli jsem se na film těšil, neskonale jsem se u něj nudil. Nevím přesně, čím to je, ale když to skončilo, měl jsem pocit, že to trvalo nejmíň dvě a půl hodiny. Škoda. ()

kapsomut

Nemam rád filmy o buznách; nemam rád buzny; nerad se koukam, jak se buzny oblizujou. Bohužel. Jinak by to bylo o dost lepší. 40% ()

Cl3ricK

Jeden velký gay úlet. Ale co, celý film jsem měl na tváři takový ten připitomnělí výraz. Ewan je takový přesný příklad homouše. Blonďák s modrýma očima, tím jak se chová, a samozřejmě naušnice na pravém oušku. :-D Docela psina. ()

SonG

Ewan Mcregor byl o něco málo slabšní než výkon Jima Carreyho, přesto byl nesporně velmi dobrý. Film sám o sobě velmi dobrý, otevřený po homosexuální stránce, přece jen to ale byla komedie než drama, takže nečekejte žádné rady do života a poučení. ILYPM je tady proto, aby vás pobavil, sem tam někoho v závěru ohromil, ale určitě ne aby poučoval. ()

Katarine

Povedený film. Jima Carreyho sice nesnáším, ale tady se aspoň až tolik nepředváděl a nepitvořil. Ewan McGregor jako vždy exceluje. Je to takový ten pěkný veselý smutný příběh. Dávám 4*. ()

kagemush

Jako poněkud profláklý homofob jsem byl v naší liberální rodině přišpendlen ke gautchi, že tohle prostě musím. No nevím jestli to prostě musím, ale musím uznat že zvolená forma byla přesně to (a ještě ti dva tajtrdlíci v hlavních rolích) co by mě na gautchi při sledování tady toho udrželo i bez špendlení. Stačilo trochu jinak a byl by z toho buď nechutný kýč, nebo smutný drama, nebo oboje. -(fakt může někdo dostat v Texasu doživotí, aniž by někoho zabil?,-tomu říkám blbý místo k životu-zřejmě poněkud přecitlivělý guvernér(Džordžík Bušů) a soudci.) ()

BitlDjus

Do slova, tenhle film byl "prdel" ! Fakt nemusím nějaký gay story, který jsou nudný a závisí pouze na tom jednom. Tenhle snímek zařazuji do těch nejlepších s Jimem Carreyem, tlemil jsem se skoro pořád, příběh byl vážně povedený a herecké výkony skvěle zahrané (role Russela nebýt pouze zahraná, tak by jste věřili, že Carrey je vážně bukva). Skvěle jsem se bavil, málo kdo by roli Carreyho zvládl lépe a zakončení bylo opravdu stylové. ()

easaque

tato komedie měla u mě docela dobře nakročené v první půlhodině, ale pak se děj rozvláčňuje a ztrácí na tempu. Přesto není úplně hloupý - jen nic vyjímečného pod sluncem. Naštěstí to ani ke konci nezklouzne do zbytečného sentimentu a přehnaných emocí, takže na poctivé 3hvězdičky to stačí a Jim Carrey roli teplého podvodníčka zvládl dobře. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kombajn

Pitvoření Jima nemusím, ale vím, že umí překvapit. Tentokrát se drží spíš na uzdě (v pitvoření). Škoda jen, že se na něm už čas podepisuje tolik, že je zhruba stejně asexuálně atraktivní jako Nicholas Cage tři dny před smrtí. S přítelem jsme se shodli na tom, že je spíš slizký. Díkybohu, že alespoň Ewan McGregor vypadá něžně a roztomile a nijak to NEPŘEHRÁVÁ (!!! díkybohu, těch filmově vykroucených buzniček je ve filmech plno!!!). Komedie je to lehce nadprůměrná (přiznejme si, že dnes je většina filmové produkce podprůměrná a když vás komedie rozesměje, je to malý zázrak), která je tak na tři hvězdičky, já přidávám jednu za docela vkusně zpracovanou gay tématiku. Ten kdo je homofóbní, film asi neocení, protože celé je to o lásce dvou mužů a některé narážky zpracovávají heterosamci dost obtížně... ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)