Frank Allen (Ryan Reynolds) je zvyklý vše důkladně analyzovat a celý svůj život plánuje na minuty. Očekává, že jeho přesně vypočítaný svět nic nenaruší. Shodou okolností dojde jednoho dne ke zpoždění a vynucenému posunutí jeho plánů, čímž se spustí komický řetězec nových situací a Frank se musí vyrovnat s nečekanými změnami. V jeho životě zavládne totální chaos, na který neumí reagovat... (oficiální text distributora)

Atheas

Velmi kladně jsem s tím pánem soucítil.Plánovat si takto dopodrobna svůj život mi připadalo, jako nějaká nemoc. No a proto mi jej i bylo docela líto. Ryan Reynolds v této roli zaslouží mé velké uznání , opravdu se mi zdálo, že mu pasuje na míru. Příběh se mi zdál celkem fádní a běžný, jenže celé to všechno kolem mi dost sedlo po chuti a proto se mi to moc líbilo. ()

Stanley619

The best freakout movie ever. Každý z nás má svůj džbán na všechny možný sračky a je to jenom otázka času, až se naplní a přeteče. Když se tak stane, tak se teprv začnou dít věci. Ryan Reynolds to zahrál naprosto stylově a má za to můj obdiv. 76% ()

ViktorEl

Ryan Reynolds už nie raz dokázal, že dokáže zahrať aj vážnejšiu rolu aj úlohu Franka zvládol na jednotku. Sledovať ako si človek dokáže všetko naplánovať, všetko získať a nakoniec aj všetko stratiť a následne zase všetko získať to je práve to s čím sa stretávame celý život. Pre mňa krásny film s pekným koncom a výbornou hudbou. 85% ()

jasanka

První polovina je celkem nuda, pak se to trošku rozjede, ale nic světoborného to určitě není. Což je škoda, čekala jsem od toho rozhodně víc. Ani můj oblíbený R. Reynolds se mi tu moc nelíbil. ()

simon84

Upřímně doufám, že podobnou situaci nebudu muset nikdy řešit... ale kdo ví. SPOILER: Udajně něco mezi třetinou a čtvrtinou chlapů vychovává dítě, které není jejich aniž by to věděli... :-) ()

sNeDy

Taková trošku jiná romantika, která příjemně překvapí nápadem a Ryanem Reynoldsem. Občas si asi taky budu pomáhat losováním kartiček, a asi ani nebudu čekat na tak p*******ou životní situaci, jaká byla ve filmu. Škoda zbytečně doslovného závěru. Myšlenku, kterou chtěl film sdělit, pochopí i cihla bez patetického proslovu o srdečním rytmu. ()

TheSpearCZ

Teorie chaosu je příjemnou komedií, ve které musí všichni soucítit s Ryanem, co tady prožívá není nic záviděníhodného. I tak se ale nemůžu ubránit dojmům, že celá druhá polovina byla o dvě třídy slabší než úvod filmu. A ve finále to bylo nejvíce poznat, tam už to byla doklepávačka. Čisté 3* ()

Prolog

Příjemná komedie s nádechem dramatu. Je to všechno takové milé a uvěřitelné, takže si těch 86 minut doopravdy užijete. Ryan Reynolds mi konečně dokázal, že je výborný herec a doufám, že bude dostávat další, podobně skvělé role. ()

atmen

Zajímavě vestavěný příběh. Mám s ním ale malý problémek. Nemůžu uvěřit, že by postava Franka dokázala, tak radikálně přehodnotit svůj dosavadní život a žačít se chovat jako totalně vyšinutý maniak, kterému na nikom a na ničem nezáleží a který se neštítí dokonce předem připravit vraždu....Troufám si tvrdit, že na film brzo zapomenu a jediné co si budu pamatovat, budou uhrančivé oči a nosík Emily Mortimer... ()

*Colorado

Film jsem stahoval s tím, že jsem věděl, jaké má hodnocení, ale komentáře ani obsah jsem nečetl a nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Jedna, dvě věci jsou trošku přitažené za vlasy, ale to ve výsledku nehrálo nikterak zásadní roli, protože se na film především dobře kouká. Tedy mně, jako chlapovi. Jsem si jistý, že to pro některé skupiny obyvatelstva může být dokonce nestravitelné. Filmů, jak se může všechno během momentu doslova posrat, najde jistě každý dost, ale má-li někdo chuť na příjemnou oddychovku, tak doporučuji ;) ()

hazaba

Jeden z mála filmů, který člověka pohladí po duši. Je to o lásce, porozumění a hlavně o odpuštění. Líbilo, moc. ()

Olík

Ryan Reynolds už nadobro odrost středoškolským komediím a stále častěji nám dokazuje, že stává jedním z nejlepších herců svojí generace. Seriálový režisér Marcos Siega nám ho servíruje v poloze puntičkářského muže od rodiny, z kterého nepříjemná událost vytvoří chaoticky fungující monstrum. Romantické drama s prvky komedie vykresluje pocity hlavního hrdiny, který během chvíle přijde o všechny doposud fungující hodnoty a podtrhuje vliv dobře fungující rodiny na psychiku člověka. ()

Rokle

Osud ukáže jednomu zdánlivě spokojenýmu týpkovi svět z jiné perspektivy, jenž obrátí jeho dosavadní klidný a spořádaný život vzhůru nohama. Upřímná zpověď, která životní etudy řeší skrz komické situace, o to víc je však příjemně divácky koukatelná. Kromě Reynoldse oceňuji i výkon Stuarta Townsenda, kterému je tato role psána přímo na tělo. Hlavně díky němu jeho postavě věříte a není jen pouhou figurkou, která by měla hlavnímu páru sekundovat. ()

Rockerman

Další z celé řady komedií, které nenadchnou, ale ani neublíží. Většinou jsem se docela bavil a ocenil jsem, že zápletka s dítětem, které určitě není Frankovo, přechází v zápletku s dítětem, které mělo být jeho, ale není. Do Frankova života, který je pevně stanoven a řídí se podle přesného harmonogramu se vkrádá chaos. Několik dobrých fórů a jen minimum trapných situací mi dává tak 60%. ()

BOURQUE

Nenápadná komédia. To by ale nestačilo, keby R. Reynolds nepredviedol dobrý výkon. Film Chaos Theory ma naučil na to, že poznámky a presné časové limity sú dôležité. PS: Prítomnosť S. Chalkej v čiernej bielizne potešila ;) ! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

brumbrum

Nedopozeratelne; sme to nasli po zhliadnuti Mily Frankie (tiez Emily Mortimer), coz bol pocin 4* - no ale totok.. Uz pri diskusiach o prezyvke penisu, podla ktoreho si babenka vybera manzela, nam bolo jasne, ze to lepsie uz nebude. Lacne, debilne, nenapadite, lascivne. Len vzhladom na skalu hlbsej dementnosti inych filmov tejto americkej klasike davam 1*. ()

darkreider

Pekne, neurazí, nie je to nelogické alebo prehnané a miestami má veľmi vtipné dialógy s trochu čiernym humorom a drsnou dávkou sarkazmu. Sarkazmus, to ja mám rád. ()

Blaogranas

No, já se nebojím zde přisoudit žánrových 90%. Film mě bavil po celou (příjemnou) stopáž a teorie chaosu, prostřednictvím kartiček, vyloudila nejeden úsměv na mé tváři. Tato proměna z nudného, ušlápnutého chlapíka na bohéma začala sice nepříjemnou situací, za to však končí tak, jak podobný příběh skončit má. A tak mi nezbývá, než citovat Franka Allana: "Say YES to CHAOS ... " ()