Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Nellie

Možno ak by som najskôr nečítala knihu, ale pozerala rovno film, dostal by hviezd viac, ale keďže v knihe sú situácie oveľa vybičovanejšie, zarážajúcejšie a aj vtipnejšie, film sa posunul na obyčajný priemer. ()

Andy_Larkin

Navzdory ostatním komentářům, mě tahle černá komedie nikterak extra nechytla a to mám jinak černý humor rád. Přišlo mi to celé takové umělé, nevěrohodné. Vím, že ta nadsázka je úmyslná, ale to je právě to, co mi zabránilo, abych se s tím filmem nějak ztotožnil, celé to bylo až příliš velká "pakárna". Ale hláška "Tak a teď jdu pochcat rybu" je geniální, to se musí nechat :-) ()

EP2012

Pokud se zblázní jeden z partnerů, je to drámo. Pokud zešílí oba, je to buď komedie, nebo DeVito má svůj den... Zas až tak jsem se nebavil, jako sociologická studie absolutně k ničemu... V tomto kotejlu oceňuji Michaela, Kathleen a Dannyho, to je přidaná hodnota filmu, která z něj dělá něco víc, než tv produkci Kanadské TV od tvůrčí skupiny, jejímž triumfem byla ,,Ruka na kolébce´´. ()

Katzi

Miluju, miluju, miluju tenhle film! Kdykoliv ho dávají, nenechám si ho ujít - kdo neviděl, o hodně přišel. Láska, manželství, budování společného žití, která vyústí v nenávist až do posledního dechu - absolutní špička! Pohled do toho, jak taky může skončit manželství... Herecké výkony od Kathleen Turner, Michaela Douglase a skvělého Danny DeVita naprosto dokonalé - kdo neviděl chc*ní na rybu, neuvěří :-D! Dodnes je tenhle film moje absolutní špička! ()

mapar

Po filmové stránce zdařilý thriller / černá komedie. Jen ten děj je místy až příliš absurdní, až tak, že mne to dokázalo vytrhnout z filmového světa zpátky do křesla. IMO trochu přeceňované dílo ()

Leiloo

Film o tom, jak důležitá je předmanželská smlouva :-). To taky, ale především skvělá černá komedie, výborné výkony Michaela Douglase a Kathleen Turner. Film, který stojí za to vidět více než jednou. ()

karolinapesk

Pokud svého miláčka milujete, zbožňujete a nemůžete bez něj žít, tak doporučuji tento film.Je inspirací pro ty, kteří nevědí čím by mohli své manželství ještě po dvaceti letech trochu oživit:-) ()

+sfinx+

Horší předchůdce Smithových. Akorát bez vtipu a jakéhosi nadhledu. Také bez sympatické hrdinky, ale pouze s ženskou, vedle které bych si pořád musel opakovat - žena se nemá bít! Vše začalo i skončilo v momentě, kdy se z Barbary stala bezdůvodně mrcha. Od té chvíle už jsem nesledoval film, ale jen vymýšlel, jak bych to provedl já. Za herecké výkony bych neváhal dát vyšší hodnocení, ale za příběh bych dal i nižší. ()

obyč.divák

Takle trojce funguje,Douglas-Turner -DeVito :-) Důkaz o tom že mezi láskou a nenávistí je tenká hranice a DeVito jí servíruje dokonale -povinost vidět než řeknete své ANO :-) ()

len.tilka

Dost drsný, nato, že je to film o obyčejném manželském páru. Ten začátek se sice trochu vleče, celkem nic zajímavýho se neděje oproti tomu, co přijde později, ale divák musí být nejdřív pravděpodobně vtažen do normálního chodu rodiny a nasytit se tím stejně jako Barbara. Nejspíš kvůli absenci manželství sem tak trochu nepochopila její zvrat v podobě náhlý nenávisti k manželovi. Přišlo mi to absurdní, jen tak, z ničeho nic! Ale těžko soudit, když ste to nezažili. Když se konečně začne bitkařit, dostává to ty správný grády. Dostalo mě, že ač chtěně či nechtěně, zatáhli do toho i svý zvířecí mazlíčky. Občas to sice DeVito svým vyprávěním ruší a ten týpek, co to celý poslouchá mně přišel šíleně divnej, jak na to nikdy nezareagoval ani jednim jediným slovem, byl jak figurína. A ten konec je překvapivej! Nečekala sem) "AŽ SPADNEŠ, NEROZBIJ DLAŽDIČKY." ()

Lonelybiker

Rozvodová romantika aneb snad by bylo lepší poslechnout dobrého rozvodového právníka Dannyho DeVita a do sporů o majetek se nepouštět :-) Nikdy mi tento film nepřišel tak zábavný, ale včera jsme se u něj dobře zasmáli, neboť některé hlášky jsou vynikající a naivita Olivera nezná mezí :-) Je ale třeba ocenit skvělý herecký výkon hlavně Kathleen a výborné masky, díky kterým herci mohli zestárnout o 20 let. ()

kinoholik

Zajímalo by mě , kolik procent by film dostal, pokud by ho směli hodnotit jen ti, co jsou nejméně 10 let ženatí/vdané? ()

Anubiska

Jeden z mých oblíbených filmů,ani poněkolikáté nenudí. Ústřední dvojice hraje jako o život, Danny deVito jim zdatně sekunduje a černý humor kraluje. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)