poster

Válka Roseových

 • anglický

  The War of the Roses

 • slovenský

  Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  ****

  Komorní černohumorný romantický rodinný psychothriller s akčními scénami, člověk se nestačí divit, kolik žánrů se může organicky překrývat. A řemeslně je ta žánrová podívaná výborná, učebnicově vystupňovaný teror, výborná kamera, ironická mizanscéna (hospodyně sledující pohled Roseových z okna), svižná hudba, výtečná práce s vypravěčem (poslední cigaretka, jeho odchod domů...)... Ale, ale... nakonec jen pouhá hříčka vyžívající se především v narůstající agresi dvou neústupných povah. Agresí, jež se obrací k nejzranitelnějším místům, neboť je protivníci dobře znají. Anebo pokus pana právníka nenaložit na sebe moc práce :) Slabé ****.(11.10.2014)

 • Gilmour93
  *****

  "All that I am and all that I have, I owe to you". Věta, kterou při sepisováni závěti pro jistotu vynechejte, neboť může být použita proti vám.. Konflikt Lancasterů a Yorků je proti tomuto rozvodovému teroru nevinnou rozmíškou zakončenou podáním ruky. Inteligentní scénář M.J.Leesona (dle novely Warrena Adlera) vyzdvihuje černou komedii, kde Douglas umí nápaditě dochutit rybu, do absolutních výšin daného žánru. Ne nadarmo se říká, že manželství je jako obléhaná pevnost. Kdo je venku, chce se dostat dovnitř a kdo je uvnitř, ten chce ven..(1.9.2008)

 • castor
  ****

  Aneb když si manželé po nějakých osmnácti letech zdánlivě šťastného manželství vzájemně vyhlásí válku. Během rozvodového projednávání ale odmítají opustit společný dům a u rozbíjení nádobí to nakonec zdaleka neskončí. Pohřbívání lásky je o to skvostnější, že se děje mezi výtečnými herci a za kamerou téhle sarkastické podívané je Danny DeVito v nejlepší síle. Roseovi jsou možná karikatury, ale vzestup a pád jejich vztahu a zvrácenost jeho konce jsou prvky, kterým divák dokáže svým způsobem porozumět. O to víc je výsledek atraktivnější. V téhle kruté záležitosti ovšem zná válka jen poražených. Laskavá nenávist, výborné dialogy, řada nezapomenutelných scén. Pořád to funguje.(20.9.2015)

 • Sašenka165
  *****

  Úžasný film, plný úžasně černého humoru. Některé z legendárních scén jsou nepřekonatelně vtipné, ač je tento film ve své podstatě spíše tragický. Každopádně mě Válka Roseových držela od začátku do konce skvělou atmosférou, humorem, který je mi blízký, a hereckými výkony hlavních představitelů, na něž byl opravdu pěkný pohled. Tenhle film uvidím ráda znovu!(30.8.2007)

 • Renton
  *****

  Scénář: Michael Leeson .. Rozvodový právník Gavin D'Amato vypráví dalšímu manželskému páru, který zažádal o jeho služby, jednu ze svých nejpeprnějších pracovních příhod. Poslechnout si tuto příhodu je povinností pro každého, kdo se na manželství chystá či už se do něj dostal. Danny DeVito toho moc režijně nenatočil, přesto se zapsal zlatým písmem do historie kinematografie a srdce mnoha filmových fanoušků. Pravda, hodně pomohl geniální scénář přeplněný ostře černým humorem a herci, odvádějící poctivý kus práce, ale režijní práce je neméně parná. Silně cynická zábava od růžového začátku do hořkého konce. Ženy jsou mrchy…(11.10.2006)

 • - V nemecky hovoriacich krajinách sa ujal výraz "Rosenkrieg" ako označenie neľútostného súperenia o majetok a používajú ho dokonca i tí, ktorí film nikdy nevideli. [Zdroj: Cinema] (gogo76)

 • - Dům Roseových stál v Los Angeles na Fremont Place West 119. (M.B)

 • - Spoiler: Konec stejnojmenné knižní verze od Warrena Adlera, na jejíž motivy byl snímek natočen, se od toho filmového liší. V knize na sebe v závěru manželská dvojice nastraží pasti, zabarikádují se v pokojích a čekají, ať ten druhý zemře. Mezitím se však vracejí z tábora jejich děti. Ty po návratu vtrhnou do domu a když se je oba manželé snaží zachránit před nastraženými léčkami, chytají se do pastí sami. Kvůli porušené statice pak příběh končí zřícením domu. (Caaslav)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace