Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Trailer

Phobia

"Je čas pochcat rybu!" Naštěstí jsem vyrůstala v paneláku, kde lustr byl jen 2 a čtvrt metru vysoko, neměli jsme psa, kočku ani auto (natož dvě) a jídlo bylo posvátné, proto se střety mých diametrálně odlišných stvořitelů nesly převážně na vlně výčitek, nadávek a dlouhých období vzájemného ignorování. Idylka! Pak se divte, že se do chomoutu nijak neženu a DVD s "The War of the Roses" jsem věnovala jako svatební dar své skorošvagrové a jejímu novomuži. Na tomhle filmu musím ocenit i to, jak se mi v průběhu let měnil pohled na celý konflikt. Na začátku devadesátých byla Turnerka v mých očích nebetyčná kráva a držela jsem palce Douglasovi. Na přelomu tisíciletí už jsem začínala chápat, co Turnerku vlastně sere, sympatie byly fifty-fifty. Minulý rok už jsem byla více na její straně, ale Douglase mi bylo pořád tak trochu líto. A za dalších 10 let... to už nejspíš sama povýším talíře na dekapitační vrhací náčiní;-). 98% ()

tron

„Teraz ma ospravedlnite. Je čas ošťať rybu.“ Touto majstrovskou čiernou komédiou si ma režírujúci herec Danny DeVito (kamarát Michaela Douglasa od internátnych čias) získal od prvého pozretia pred mnohými, mnohými rokmi. Dodnes ma udivuje, ako sa dá jedna snímka zapratať klasickými komediálnymi pasážami, ako i scénami, z ktorých tuhne krv v žilách. DeVito akoby nanovo definoval pojem „čierna komédia" a to natoľko, že nech sa akokoľvek snažím spomenúť si na nejakú podobne vydarenú čiernu komédiu, narážam len na priemerné a nezaujímavé kúsku (vrátane DeVitovej neskoršej slabej kópie TÚ STARÚ TREBA ZABIŤ!). Douglas, DeVito a fantastická Kathleen Turner si sadli už v minulosti (HONBA ZA DIAMANTOM a biedny sequel HONBA ZA KLENOTOM NÍLU) a do VOJNY ROSEOVCOV išli naplno. Vyplatilo sa, je to bomba. Vybudovali dokonalú tiesnivú atmosféru a zhrozený a šokovaný divák nevie, či sa má smiať, alebo utekať kade ľahšie (paštéta z mačky). ()

NinadeL

Danny DeVito jako režisér je autorem poněkud chmurným. Jeho filmy jsou výhradně agresivní až za hranici uvěřitelnosti a ačkoli chápu, že dvojice Douglas a Turnerová byla oblíbená, umím si ten stejný příběh převyprávěný někým jiným představit jako mnohem zdařilejší. Navíc nepozoruju žádný zájem přečíst si původní knihu Warrena Adlera či její pokračovaní, což už tedy je vizitkou samo o sobě. ()

dO_od

// Klasické devadesátkové vyprávění, háček, pomalejší rozjezd a potom drama jako hrom. Tedy s kapkou toho humoru, samozřejmě, jedná se tu především o satiru ale ten film je jasně čitelný a tak to mám rád, old school, s perfektním Douglasem a několika solidními dialogy. Bohužel jsem se ale nepřenesl přes několik nudnějších pasáží a místy otravnou hudbu, film určitě nechci nikdy brzy vidět znova a jako takový tedy řadím spíše do vod průměru, než něčeho víc. Point is, marriage sucks, move on. ()

Madison

Sarkastický príbeh postavený najmä na vynikajúcich hereckých výkonoch diabolskej Kathleen Turner a naivného Michaela Douglasa... a samozrejme na tom ironickom monológu zábavného Danny DeVita. Film o tom, ako môže skončiť manželstvo po takmer dvadsiatich rokoch, sprevádzaný trochu neuveriteľnými, komickými situáciami a doplnený atraktívnou dávkou bizarnosti. 5* aj za ten nečakaný a prekvapujúci koniec, ktorým ma DeVito úplne dostal a vďaka ktorému sa táto snímka povzniesla nad obyčajné románikové trápnosti. ()

• Když se natáčela scéna na lustru, režisér Danny DeVito (Gavin D'Amato) z legrace vyhlásil pauzu na oběd, zatímco hlavní představitelé stále viseli vysoko ve vzduchu. (don corleone)