Válka Roseových

• slovenský

Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Danny DeVito se tímto vydařeným filmem opravdu vytáhl. Není nad to lidem ukázat, jak to může dopadnou v dlouho trvajícím manželství, když už prvotní láska a zamilovanost vyprchá, no a stará / starý vás začne pěkně srát a nechce vypadnout z baráku. Navíc když je vše okořeněno černým humorem a slušnou dávkou dramatičnosti – je to prostě téměř dokonalá podívaná. Michael Douglas i Kathleen Turner podali opravdu solidní herecké výkony, takže v tomto případě prostě velká spokojenost.(19.6.2018)

Velmi silně zneklidňující a šokující náhled do jednoho rozpadajícího se manželství. Postupně rostoucí zákeřnost, manipulativnost, zlost a zuřivý amok obou manželů vyústí v destruktivní závěr. Taktéž snímek předkládá naproti silné zlobě a pohrdáním vůči sobě, posedlost, závislost a i přes všechnu nenávist stále silné pouto, které je i přes všechny naschvály či nenávist k sobě samým, stále drží při sobě. Spousta mrazivých scén, při nichž jsem si říkala, že snad ani není možné, a jak je neuvěřitelné, aby to všechno dokázalo zajít až tak daleko. Fenomenální herecký part Michaela Douglase a Kathleen Turner.(20.10.2011)

VÁLKA ROSEOVÝCH nabízí - nejlepší režii DeVita, nejlepší roli Kathleen Turnerové a nejlepší výkon Michaela Douglase! Všichni v nejlepší formě. DeVitovo vyprávění dodává filmu výborný impuls a vychutnáváme si válku manželského svazku v plné parádě (válku, kterou nechce nikdo doma zažít). Podobný námět jako měl DeVito má i Doug Liman a jeho Mr. & Mrs. Smith, oba filmy hodnotím stejně vysoko (4*), protože jsou sexy, mají Hollywoodské ikony v nejlepší formě a výborně nás pobaví, i když jsou rozdílné - DeVitův záměr směřuje až k psychothrillerovému prvku, zatímco Limanův záměr jde do akčnějšího rázu. Výsledek je u obou nadprůměrný a nakonec bych jen řekl: "Marriage is a long way".(13.5.2013)

Čiernočierna komédia, pôsobivejšia o to viac, že sa to cez všetky predsavzatia kľudne môže stať aj vám. Možno v menšom dome, možno v chudobnejších pomeroch, možno v inom veku, ale s rovnakou intenzitou citov. O čo pomalšia je vťahovacia prvá polovica, o to silnejšia je gradácia záveru. Celkom dobrá komédia, ktorá nám ukazuje ako sa dokáže manželstvo zmeniť v boj na život a na smrť. Bol som však trochu sklamaný skôr menším množstvom situácií, ktorým by som sa zasmial. Ale Kathleen Turner ešte žiarila.(3.2.2015)

Kathleen Turnerová a Michael Douglas nám předvádějí, jak se velká láska může změnit v nenávist až za hrob. Měli by povinně promítat všem adeptům stavu manželského. Tento film miluju, protože si umím představit samu sebe v této situaci. Byla bych úplně stejná pomstychtivá mrcha. Takže pozor na mě, dávám plný počet bodů.(26.3.2010)

• - Oliver Rose (Michael Douglas) uřeže podpatky u bot své manželce (Kathleen Turner). Stejní herci mají velmi podobnou scénu ve filmu Honba za diamantem (1984). (don corleone)

• - Po filmech Honba za diamantem (1984) a Honba za klenotem Nilu (1985) se jedná již o třetí snímek, ve kterém se trojice Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito společně objevila. (Hromino)

• - Oliverův (Michael Douglas) vůz Morgan je model Plus 4 z roku 1960. Auto pro film byl polovrak v mizerném stavu, zvenčí nastříkaný, aby působil dojmem zachovalého vozu. Pro scénu, kdy ho Barbara (Kathleen Turner)  zničí svým autem, filmaři pod zadní nápravu Morgana přivařili malý železniční podvozek a postavili ho na malé koleje, aby zajistili, že po nárazu druhého auta Morgan pojede trávníkem rovně dokud nenarazí do zdi. Koleje pak byly digitálně odstraněny. (zdroj: imcdb.org) (Stejšn)