poster

Válka Roseových

 • anglický

  The War of the Roses

 • slovenský

  Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  *****

  Nejlepší antimanželský a antirodinný film. Černý humor jak má být a jedna z nejlepších rolí Michaela Douglase a Kathleen Turnerové. Nevím, kdo psal scénář, ale byl to génius. Odpozorované situace, brilantní dialogy, postavy, se kterými se můžete ztotožnit, tenhle film nemá chybu.(29.5.2003)

 • castor
  ****

  Aneb když si manželé po nějakých osmnácti letech zdánlivě šťastného manželství vzájemně vyhlásí válku. Během rozvodového projednávání ale odmítají opustit společný dům a u rozbíjení nádobí to nakonec zdaleka neskončí. Pohřbívání lásky je o to skvostnější, že se děje mezi výtečnými herci a za kamerou téhle sarkastické podívané je Danny DeVito v nejlepší síle. Roseovi jsou možná karikatury, ale vzestup a pád jejich vztahu a zvrácenost jeho konce jsou prvky, kterým divák dokáže svým způsobem porozumět. O to víc je výsledek atraktivnější. V téhle kruté záležitosti ovšem zná válka jen poražených. Laskavá nenávist, výborné dialogy, řada nezapomenutelných scén. Pořád to funguje.(20.9.2015)

 • Houdini
  *****

  Zlatý Medvěd - výběr . . . . . . . . . Rozhodně nejlepší film o manželství jaký jsem viděl.(17.3.2003)

 • Kaka
  ****

  Zábavný a režijně i scénáristicky poměrně vyzrálý film, což je obzvláště v případě režie velmi překvapivé, neboť herec DeVito neměl v té době moc zkušeností s velkoprodukcí, avšak projektu se zhostil s vervou a nadšením a výsledek tomu odpovídá. Dialogy mezi rodinnými příslušníky jsou vypiplané do detailu a o zábavné scény není nouze. Kathleen Turner mne ani trochu nepřitahuje, ale to je již pouze můj osobní handicap. Douglas zahrál svého klasického kravaťáka opět výtečně. Potěší i drsný konec, který zásadním způsobem odbočuje z hollywoodských nasládlých kolejí.(17.6.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,888,546Tržby Celosvetovo $160,188,546/65%/(18.7.2005)

 • - Dům Roseových stál v Los Angeles na Fremont Place West 119. (M.B)

 • - V roce 1953 složil Alfred Newman hudbu pro znělku studia 20th Century Fox. V roce 1989 ji jeho syn David Newman přepsal, aby pasovala do úvodní melodie snímku. Poslední nota znělky je zároveň první notou ústřední melodie. (don corleone)

 • - Pro roli Barbary se uvažovalo o zpěvačce Cher. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace