Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V této nejčernější komedii se dokonalé sedmnáctileté manželství náhle rozpadne a zákeřně podlí Barbara (Kathleen Turner) a Oliver (Michael Douglas) Roseovi si navzájem začnou působit co největší utrpení. Místo aby se prostě rozvedli, vyhlásí si válku a do krve se poperou o své obrovské sídlo a veškerý majetek v něm. Ani vypočítavé rady Oliverova právníka (Danny DeVito) nedokáží tuto zákeřnou dvojici zastavit, protože jejich krutý boj je vrhá na stále temnější a nebezpečnější cestu. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (602)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film o dvojici, která se ideálně seznámí, prožije ideální vztah, který však jednoho dne musí narazit. Dvojice Douglas Turner je perfektní v domácích hádkách a naschválech. Všechno začne u jedné malé porcelánové sošky a také to u ní skončí (když nepočítám lustr :)). Vyprávění Dannyho DeVita, který si střihnul nejen jednu z roliček, ale také režii je chytlavé a přesně nám nastiňuje atmosféru v rodině Roseových. Taková malá studie vztahu dvou lidí, který jednou skončí prakticky vzájemnou nesnášenlivostí. Na tom nic nezmění ani to, že ona je v posteli dobrá ... když to je bývala tělocvikářka :)) ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Teraz ma ospravedlnite. Je čas ošťať rybu.“ Touto majstrovskou čiernou komédiou si ma režírujúci herec Danny DeVito (kamarát Michaela Douglasa od internátnych čias) získal od prvého pozretia pred mnohými, mnohými rokmi. Dodnes ma udivuje, ako sa dá jedna snímka zapratať klasickými komediálnymi pasážami, ako i scénami, z ktorých tuhne krv v žilách. DeVito akoby nanovo definoval pojem „čierna komédia" a to natoľko, že nech sa akokoľvek snažím spomenúť si na nejakú podobne vydarenú čiernu komédiu, narážam len na priemerné a nezaujímavé kúsku (vrátane DeVitovej neskoršej slabej kópie TÚ STARÚ TREBA ZABIŤ!). Douglas, DeVito a fantastická Kathleen Turner si sadli už v minulosti (HONBA ZA DIAMANTOM a biedny sequel HONBA ZA KLENOTOM NÍLU) a do VOJNY ROSEOVCOV išli naplno. Vyplatilo sa, je to bomba. Vybudovali dokonalú tiesnivú atmosféru a zhrozený a šokovaný divák nevie, či sa má smiať, alebo utekať kade ľahšie (paštéta z mačky). ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Komorní černohumorný romantický rodinný psychothriller s akčními scénami, člověk se nestačí divit, kolik žánrů se může organicky překrývat. A řemeslně je ta žánrová podívaná výborná, učebnicově vystupňovaný teror, výborná kamera, ironická mizanscéna (hospodyně sledující pohled Roseových z okna), svižná hudba, výtečná práce s vypravěčem (poslední cigaretka, jeho odchod domů...)... Ale, ale... nakonec jen pouhá hříčka vyžívající se především v narůstající agresi dvou neústupných povah. Agresí, jež se obrací k nejzranitelnějším místům, neboť je protivníci dobře znají. Anebo pokus pana právníka nenaložit na sebe moc práce :) Slabé ****. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Kam se hrabe Bergman - TOHLE je nejlepší film o manželství - od počátečního okouzlení a zamilování až po nenávist. Nejlepší je ten film proto, že takové vážné téma podává s humorem, ač humorem dost černým. Vlastně to mohl být i psychothriller (hlavně v závěru), mistrovství De Vita je v tom, že jde o komedii. Dokonale se zhostili svých postav Michael Douglas a Kathleen Turner. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Michael Leeson .. Rozvodový právník Gavin D'Amato vypráví dalšímu manželskému páru, který zažádal o jeho služby, jednu ze svých nejpeprnějších pracovních příhod. Poslechnout si tuto příhodu je povinností pro každého, kdo se na manželství chystá či už se do něj dostal. Danny DeVito toho moc režijně nenatočil, přesto se zapsal zlatým písmem do historie kinematografie a srdce mnoha filmových fanoušků. Pravda, hodně pomohl geniální scénář přeplněný ostře černým humorem a herci, odvádějící poctivý kus práce, ale režijní práce je neméně parná. Silně cynická zábava od růžového začátku do hořkého konce. Ženy jsou mrchy… ()

Galerie (52)

Zajímavosti (19)

  • Ačkoli byl sportovní veterán Morgan Plus 4 Olivera Rose (Michael Douglas) během natáčení skutečně rozdrcen, koupil ho muž jménem Bill Caruso, který věnoval obrovské úsilí jeho opravě. Dokonce podle něj pojmenoval svého syna Morgana. Krátce před dokončením renovace Caruso zemřel na infarkt a jeho vdova vůz prodala automobilovému nadšenci Waynovi Carinimu, který o něm natočil jeden z dílů svého pořadu Chasing Classic Cars (od r. 2008). V té době auto stále jezdilo a účastnilo se závodů historických vozidel. (Stejšn)
  • V nemecky hovoriacich krajinách sa ujal výraz "Rosenkrieg" ako označenie neľútostného súperenia o majetok a používajú ho dokonca i tí, ktorí film nikdy nevideli. (gogo76)
  • Když se natáčela scéna na lustru, režisér Danny DeVito (Gavin D'Amato) z legrace vyhlásil pauzu na oběd, zatímco hlavní představitelé stále viseli vysoko ve vzduchu. (don corleone)

Reklama

Reklama