Vyhlasujem pátranie po zmiznutej kvalite Hřebejkových filmov, ktorá má od filmu 'Pupendo' výrazne klesajúci charakter. Aj keď sa Jan svojimi filmami stále drží nad hranicou pozerateľnosti, už to jednoducho nie sú tie kúsky, čo bývalo. Už sa neteším na každý jeho ďalší film, pretože po ňom mi nezostáva nič iné, len prehlásiť, že to bol len nejaký 'ďalší' film, čo som videl a ničím mimoriadnym ma nezasiahol. Po filme 'Nestyda' som mal teda podobné pocity, doprevádzané pocitom obyčajnosti a rozpoltenosti, ktorá mi trošku pripomínala americký typ komerčnej komédie, ktorá chce byť stoj čo stoj nezávislá. Inovačné momenty a originalita rozhodne vo filme nechýbajú, niektoré scény oplývajú naozaj dobrými nápadmi a ani herci nezaspali na vavrínoch, len dokopy to akosi nefunguje. Jednotlivé aspekty nedávajú spolu ten dokonalý, jednoliaty celok, po ktorom by divák jasal. Naopak som len márne krútil hlavou nad vyprchaným potenciálom, ktorý mal scenár a ktorý (dúfam, že stále ešte) má režisér. 55%.(9.8.2009)

• špaček421

Ségra si z nějakýho důvodu oblíbila Macháčka, takže mě vloni donutila, abych s ní šel na tenhle film (už jí to doufám přešlo). Strašná kravina. Hlavní hrdina se sice nestydí, ale to ještě není důvod, aby se film jmenoval Nestyda. Jako v každým českým filmu z poslední doby jsou tady všichni šťastní a bohatí, zahejbaj si, chlapi jsou hovada, jenom Pavel Liška ne, protože vypadá jako Sandokan, ženský musej ukázat kozy (první nahá scéna hned po deseti minutách), objevuje se strašný dítě, který z nějakýho důvodu šišlá a všichni si myslí, že je to roztomilý a ve vedlejší roli se objevuje někdo z disidentů (tady Pavel Landovský) a Karel Gott. A samozřejmě to nemá konec, prostě je to useklý. Od tý doby jsem nebyl v kině na českým filmu (no, vlastně jsem od tý doby byl jenom na Inglourious Basterds). Hmm. Hřebejk natočil dva dobrý filmy (Pelíšky, Musíme si pomáhat) a jeden napůl dobrej (Šakalí léta, i kdyžty vylepšujou hlavně písničky) a od tý doby už tahá z klobouku tyhle sračky. Viewegha nečtu, viděl jsem dva filmy podle jeho knih, oba strašný. 2/10 - za to že to má jenom 70 minut (bez titulků).(26.4.2009)

Vieweghovy "Povídky o manželství a sexu" jsem kdysi četla, ale nic si z toho nepamatuju (jako ze všech Vieweghových knížek). Nestyda nabral ze začátku zajímavé tempo a vtip (korytnačka), ale postupem času to přestávalo nějak pasovat dohromady a od scény v bordelu to šlo už úplně mimo. Macháček i Vášáryová výborní, písničkový soundtrack příjemný, ale jinak jen Hřebejkovský průměr.(5.4.2010)

• nunka

Nestyda sa v začiatku pekne farebne a vizuálne rozbehol, za 15 minút prerozprával čo chcel a v zostatku už len nudil. Z prevarenej témy mužskej krízy stredného veku začína byť prevarený aj divák pod 30. Dej v podstate bez hlbšej pointy, Macháček snaží baviť, no začínam ním byť presýtená, oživením bol "božský Kája" a Milka Vášárová, z ktorej prekvapivo išla dievčenská plachosť..celkovo však "dosť plytký Hřebejk" bez vyústenia, záveru, záverečnej emócie.(9.11.2009)

Jan Hřebejk má tu smůlu, že Pelíšky jsou jenom jedny, protože všechny další jeho filmy už jsou bohužel horší. Přesto to s Nestydou nevidím tak tragicky. Film se mi moc líbil je prostě vynikající. Michal Viewegh by si měl vždy scénáře k filmovým adaptacím svých knih psát sám. Kdo jiný by uměl z několika povídek vytvořit jeden příběh tak zdařilým způsobem, než jejich samotný autor. Měl jsem trochu pochybnosti, jestli zvládne Jiří Macháček - postavu Oskara, která musí oplývat nesmírným kouzlem a silným charisma. Myslím si, že se Macháček nemá za co stydět. Ostatní herci také předvedli slušný.(10.5.2015)

• - Spolupráce s Michalem Vieweghem není zdaleka náhodná. Jan Hřebejk natočil mnoho let před vznikem Nestydy portrét nejúspěšnějšího současného českého spisovatele pro dokumentární cyklus GENUS a na vzájemnou spolupráci pomýšleli dlouhou dobu. (hippyman)

• - Film je již čtvrtou spoluprácí mezi Jiřím Macháčkem a Janem Hřebejkem. (vyfuk)

• - Nina Divíšková a Pavel Landovský si zahrali manželský pár i o 4 roky později ve filmu Bastardi 3 (2012). (funhouse)