Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Elisebah

vcelku dobré. Prví polovina filmu je svižnější a vtipnější, ale celkový dojem je dobrý. Sice ten konec mě překvapil, že to skončilo tak nějak jakoby nijak. ()

NoFiction

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale nakonec jsem byl rád, že to neskončilo úplnou katastrofou. Když už ani Jiří Macháček nedokáže udělat pořádný humor, tak je to opravdu k pláči. Každopádně přísloví je téměř 100% : do čeho se pustí televize Nova, tak to stojí za velký.......... ()

Guzo

Nejlepší český film za dlouhou dobu, co jsem viděl. Jiří Macháček se tu trochu odprostil od své typické role vyhulence, ale "divnej týpek" tu je furt a několik povedených hlášek se taky najde. Bohužel mohl být film i o něco delší, některé scény na sebe absolutně nenavazují a dějově nedávají moc smysl, a soundtrack teda nic moc. To ale nemění nic na tom, že nějakých 7/10 si film zaslouží. Díky místnímu podhodnocení zaokrouhleno nahoru :-) ()

jitrnic

Pár slušných dialogů, jakž takž herci a spousta povrchnosti a vykrádání. Zakomponování Karla Kryla a Karla Gotta do děje raději bez komentáře. ()

Krosmen

Bohužel mi přijde, že podobých filmů z českých končin už jsem viděl víc. Všude samá nevěra, rozvody, nemanželské děti a většinou bohužel i stejná sestava herců. Macháčka jako herce mám rád a byl jsem rád, že Liška tady nehrál tradičního idiota. Emílie Vašáryová je okouzlující a hudební podbarvení filmu si samo o sobě s klidem zaslouží hvězdičku. Nakonec jde o český průměr, který diváka sobotního večerního vysílání neurazí. ()

MI-380

Hořko-sladko-kyselá typicky česká směs. Většinou vtipná, kvalitně zahraná, s výborným soundtrackem. Za spoustou drobných nápadů i aktuálních témat naší společnosti sleduji s trochou nostalgie jeden z typických jevů nového tisíciletí u nás: totiž lehkost, s kterou se rozpadají vztahy. Má to své klady i zápory, důsledkem je ale to, že normální rodina už není ta tradiční úplná s oběma rodiči a jejich dětmi, ale naopak většinová a tedy normální je rodina všelijak poskládaná ve stylu moje děti, tvoje děti, naše děti, případně cizí děti. 19. století páry bylo nahrazeno 20. stoletím elektřiny, 21. století zatím vypadá na století rozpadlých vztahů. 80%. ()

Ravi

Další z dlouhé řady pravidelné české produkce a věřím, že k tomu nemusím moc dodávat. Snad jen, že mi to přišlo nezáživné, cizí, zkrátka celou dobu jsem si kladl otázku, proč na to vlastně koukám. 20% = 1/5 ()

Autogram

Hřebejk znovu naservíroval film o vzťahoch, tentokrát trochu netradičných. Možno až príliš, a tak sa dobrí herci ocitli v rolách, kde nemali čo hrať. Akurát Vica sa ukazovala úspešne, ako to vždy vedela. Macháček bol na správnom mieste, je to rola pre neho písaná, veď si to čiastočne aj sám napísal. Len to, ako balí ženy diametrálne odlišné vo všetkých smeroch, to už bolo čiastočne na hlavu. –––– Někdy je to hnus, ale většinou se mi to líbí. Já to totiž, pane učiteli, ráda dělám. – Není nad to, když se práce stane koníčkem. ()

ghatos

Snesitelná, avšak zbytečná Vieweghovská plytká kaluž, v níž chodí polotrapná mužská figurka nového tisíciletí. 54%. ()

mirec88

Taký príjemný filmík na jedno pozretie, ktorý neurazí ani ničím neohúri, ale videl som už aj lepšie hřebejkoviny. Kde sú tie časy Pelíšok, Musíme si pomáhat atď? ()

P1tr

Oproti očekáváním příjemný film, který je klasický český, ovšem tentokrát mi to ani moc nevadilo. Macháček hraje tradičně příjemně a ani zbytek příliš nezaostává. Překvapila mě zejména Simona Babčáková, která oproti Comebacku hraje. Ačkoliv se může zdát hlavní hrdina jako parchant, velice rychle si ho díky Macháčkovi a scénám se želvou oblíbíte. Hřebejk si u mě vylepšil renomé po svých předchozích, nepovedených filmech. Nestyda nevybočuje z českých filmových standardů, ovšem v nich se pohybuje jistě. ()

jefff

Průměr průměrů, jinak ohodnotit Nestydu asi ani nelze. Poklidně, téměř bezemočně ubíhající příběh bez valné pointy, ve kterém se příliš do "kůže" hlavního hrdiny nedostanete. Výkony herců jsou šedé, nezajímavé. Nikdy bych nečekal od Hřebejka tak chladné, i když přesto profesionální dílo. Hřebejkovi filmy měli vždy duši a emose jen sálaly. V posledních pár snímcích se tyto pozitiva čím dál tím víc ztrácejí:-( Mrzí mě to a to dost. Nestyda je zkrátka obraz dnešní české filmové tvorby. Profesionální, chladný, bez nápadu, z kvalitními herci, kteří nemají dostatek prostoru aby svůj um představili v plné síle. Příkladem je Pavel Liška. Excelentí herec, jeden z nejlepších a nejtalentovanějších. A jak skončil v Nestydovi? Jakýkoliv jiný herec by roli zahrál, přinejmenším stejně. Kdo ho měl víc vyhecovat? Pan režisér. A kdo jiný by to měl umět lépe než Hřebejk. Smutné. ()

Jello Biafra

Macháček tu hraje hrozného dementa, ktorý sa vykašle na prácu aj rodinu a rozumovo sa vráti do čias puberty. Pár vtipov vyjde, ale inak mňa hlavný hrdina svojím idiotským chovaním akurát vytáčal a to je potom ťažké sa u takého filmu baviť. ()

standsiller

Vica je pekné mladé dievča, ktoré to o sebe každopádne už vie a vieme to aj my , je príjemné sa na ňu pozerať , nechcem znieť obmedzene a tvrdiť že to spravilo dobre iba súkromnému oddeleniu mojej fantázie , ale asi by sa už mohol niekto odhodlať na to, že si ju k sebe posadí, zoberie diktafón a bude s ňou viesť spontánny rozhovor kým príde na to, ako jej slová skutočne pasujú do úst a ako znie všetko čo povie. To dievča chce hrať, je to vidieť. Akurát sa chúďa narodilo pekné. Má potenciál v nejakom filme iba nevyzerať dobre , nehovorím že nemá rozprávať, ale asi až keď skutočne príde na to čo chce rozprávať, tak bude mať radosť nielen ona a možno to aj vie, len to treba pekne napísať. Milka Vášaryová išla do tohto filmu zrejme s tým, že presvedčí že je femme fatale. Je. Páčilo sa mi že v nej driemal divadelný duch čo tónoval jej zrelú eleganciu krásy do správnych farieb. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková