Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

pepa3rd

Co chtěl autor tímto filmem proboha sdělit? Děj se odvíjí odnikud nikam s několika málo zajímavými pasážemi, prokládanými spoustou vaty, a co více, bohužel bez pointy. To vše navíc v chaotickém střihu, bez souslednosti a logických návazností. Člověk se po chvilce přestává orientovat a má pocit, že místama musel něco prospat. Za těch několik málo podařených scén ještě 40 % ()

Biopler

Film o ničom podstatnom, keby neúradoval Macháček a jeho charizma, tak by ma to postupne uspalo. Taktiež pani Vášáryová podáva slušný výkon v tejto oddychovke. ()

shereen

Zdlouhavá nuda bez výrazné pointy, kterou nezachrání ani kvalitní herecké obsazení. Nechápu, proč tento film vůbec vzniknul. ()

ex.it

Hřebejkovy filmy mám ráda. Ovšem Nestyda mě sklamal. Vyznívá jako zajímavá komedie, ale ve skutečnosti je to obyčejný příběh, obyčejně podaný s obyčejnými dialogy. Bohužel takových obyčejných filmů už tu bylo hodně. Nestyda ničím nevyniká. ()

Stíba

Nestydu je třeba chápat spíše jako film o drobných scénkách, než jako nějaký pevný sourodý celek. Každopádně mám pocit, že Hřebejk se trochu potácel a kvalitativně nevyrovnaný film mu úplně nesedl. ()

Don Carlos

Mám se nechat bavit souložícím Macháčkem? Děkuji, nechci. Přepnul jsem při druhé souloži. Hvězdicka je za vtípek s nosem. ()

Harry_

Nestyda je zcela zbytečný film. Dotahuje sérii Hřebejkových "komediálních" filmů s klesající tendencí Pupendo - Horem pádem - Medvídek - Nestyda. Nechápu, jak na takhle slabý scénář získal tolik zvučných (nebo spíše dříve zvučných) hereckých jmen. Jedná se spíše o sérii krátkých sekvencí, o jejichž smyslu se dá úspěšně pochybovat. Co má divák vlastně dělat? Vcítit se? A do koho? Poučit se? Těžko. Pobavit? Už vůbec ne. Ještě že to není zas tak dlouhé. Hvězda za Macháčka a druhá za ty ostatní. ()

S.Robie

Tak obyčejnej film už jsem dlouho neviděl... Nebo spíš takhle neobyčejnej film o obyčejným životě jsem už dlouho neviděl... Tou prostostí se mi dostl pod kůži, melancholický chvilky neúplné rodiny u štědrovečerního stolu a stromečku, plnilo místnost takovým chladem... jemný, smutný, citlivý a hlavně ze života... bravo ()

feryk

Další z "Vieweghových" filmů ze "života" kde hlavní roli hraje opět hraní si na stereotypy, lež a nevěra. Tentokrát v naprosto prázdném balení, které je vtipné maximálně svou trapností. Film bez pořádného scénáře nezachrání ani režie pana Hřebejka. Nuda od začátku do konce s opravdu jen pár dobrými momenty, za které dávám jednu hvězdičku. Dát tomuto filmu víc, tak mi snad upadne ruka. Pokud nejste fanoušci těchto Vieweghovek, které jsou sobě podobné jak vejce vejci, tak je to ztráta času. ()

Patriot.X

„Zabudla som u teba korytnačku“. Tak už aspoň vím, že maďarky si u ženatejch chlapů nezapomínají kalhotky ale želvy. ()

VeeDee

Šla jsem na to do kina s tím, že jsem si tu přečetla ne zrovna moc kladné reakce... a byla jsem mile překvapena... ano, možná že to nemělo nijak silný příběh, konec či podobné obvyklé či žádoucí věci... ale přistihla jsem se, že jsem se u toho filmu skoro celou dobu usmívala...ano, bylo to milé, vtípky pobavily... a můžu opravdu říct, že to byl fajn večer. Neodnesla jsem si z filmu žádnou závažnou myšlenku v hlavě, která by mi nedala spát...ale spíš jsem příjemně strávila čas a u filmu si odpočinula. Takže nakonec dávám čtyři body. ()

annickka

Teda já nevim jak ostatní, ale já filmy tohodle typu posuzuju podle toho, jak moc se u nich směju, protože nic déletrvajícího od nich nečekám. A u Nestydy jsem se smála skoro furt a z kina odcházela s úsměvem od ucha k uchu, což mě velmi příjemně překvapilo. K Vieweghovi nemám žádný předsudky, protože jsem skoro nic od něj neviděla, a mám pocit, že kdyby se jeho jméno s timhle filmem tak nepojilo, lidi by ho vzali mnohem líp. Český filmy mě většinou moc neberou, ale tenhle je narozdíl od ostatních aspoň trochu pozitivní, neni plnej tragédií a trpnejch osudů, což je něco, čeho mám za poslední roky až po krk, a navíc končí dobře. A Macháček je navíc vážně dobrej herec. ()

gemi

Ale jo, dá se na to podívat. Nenadchne, ale na druhou stranu ani neurazí. A Emília Vašáryová je paní herečka, o tom není pochyb. ()

Jonatána

Příjemný, vtipný film, který baví. Sice už moc nevím, o čem to bylo (tedy vím, ale kdybych o tom měla povídat, asi to shrnu třemi větami, takže žádný hluboký zásah :-)), ale vím, že jsem se fajn bavila a to někdy vůbec není málo. Pavel Landovský s Ninou Divíškovou jsou báječní a scénka, kdy Divíšková zesílí televizi, aby nebylo slyšet případné "sbližování se" Simony Babčákové a Pavla Lišky z vedlejšího pokoje, je boží. Landovský: Já slyším Divíšková: No právě. Kouzelné. ()

radeckator

Film velice podobný předchozímu Medvídkovi. Sice na něj za pár dní zapomenu, protože už teď mám problém zformulovat o čem to vlastně bylo, ale v kině jsem se nenudil. Je to taková ta kategorie ,, když je venku hnusně pojďme do kina na něco". Toto bylo příjemné něco. ()

Fleak

Asi nejlepší českej film co jsem v poslední době viděl. Celý to táhne Macháček a jde mu to skvěle. A i přesto, že to je vlastně o ničem, tak jsem si to perfektně užíval :) . ()

MeaCulpa

Hodně příjemné překvapení. Po teaserech a trailerech, které zcela redefinovaly účel tohoto média jsem nečekal absolutně nic. O to víc mě pak víc překvapil výsledek, kterého Hřebejk dosáhl. Děj sice plyne od ničeho k ničemu a filmu chybí nějaké vyvrcholení, ale na Macháčkovy eskapády se příjemně kouká. Hřebejk se nesnaží divákům podsouvat, že se dívají na nějaké zásadní dílo s přesahem (jako u Krásky v nesnázích, Horem pádem a částečně i Medvídka), ale už podruhé v tomto roce se rozhodl hlavně bavit a to jak sebe tak i diváky. Neurážejících 7/10 ()

pjeer

Opravdu je poslední dobou pravidlem, že filmy Jana Hřebejka poněkud pokulhávají, chybí jim šťáva, kterou jeho filmy bezespopru měli. S každým dalším jeho filmovým počinem mě přestává bavit a to mě mrzí. Vtip, který bavil a bolel zárověň je pryč a zbývá pouze jednoduchá zábava alá TV NoVA :( Jediným zajímavým faktorem jeho filmů pak zůstává hudba, kterou docela zvládá. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková