Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Coliseum odpad!

Na žánr komedie je to málo vtipný, romantický parametry jsou neuměle zneužitý, pojem Drama bych v tomhle podobenství urazil a resumé: Těžko to vůbec nazvat podívanou. Spíš fragmentální shluk situací a postojů nevedoucí k ničemu jinýmu, než k aglomeraci dalších, nicneříkajících situací. Zkrátka takový leporelo, který se špatně skládá. Nepůsobivý nic s laterálním vkladem "člověčiny". A to si většina žádá (pozn. i tu prsy jak víno)! ()

RoninNiro

Z Macháčkom sa dá natočiť naozaj čokoľvek, aj film o kríze stredného veku. Nevadí, že to takmer úplne nemá dej, pretože Macháček svoju úlohu zahrá tak, že si to dopozeráš až do konca. Mám pocit, že všetky tie filmy s Macháčkom v hlavnej úlohe ako sú Medvídek, Nestyda, Muži v pokušení a kopec dalších sa mi zlievajú do jedného veľkého sajrajtu, ktorý by sa hravo zmestil do televízneho debutu "Bakalári". ()

Fajt odpad!

Nevím jak je možné, že režisér i herci, včetně celého filmového štábu neznají rozdíl mezi povoláním metrologa a meteorologa. Z tohoto důvodu, nula bodou !!! ()

Pitryx

V každém případě se na to dívat dalo. Viděl jsem spousty lepších film, ale taky těch horších. Mohli tam vrazit více fórečků. Cameo pana Gotta nic nepřineslo. ()

JosefTomas

Nestyda sice může na první pohled působit, jako obyčejná blbost. Ale to by tu nesměl chybět Macháček, Liška a Babčáková. Tohle trio vám zajistí velkou dávku zábavy, že na tento film dlouho nezapomenete. Jo a body k plusu za krásnou Vicu Kerekés . ()

ostravak30

Je to lepší film, než se mi zdál prvně, když jsem ho hodnotil pouze hvězdami, ale na třech hvězdách si trvám. V první řadě je třeba zmínit génia české spisovatelské scény Michala Viewegha. Je nejčtenějším autorem v Česku. Sice jsem od něj nic nečetl, ale nejspíš právem. Co je pro mě ovšem důležitější - hudba. Doprovází celý film a značně jej zpříjemňuje. Samozřejmě výkony předních českých hereckých es také nejsou špatné. Pak tady máme sexy Vicu a takový ten klasickou manželskou zápletku. I když...ona úplně není klasická. V poslední době jsou filmy o krizi středního věku populární. Asi proto, že krizí údajně trpí čím dál více mladší lidé. Toto je další z nich. Pro lidi středního věku je to film úsměvný a jsem si jist, že se v něm celá řada lidí najde a pozná v některých situacích. Není to na Oskara, ani na Lva, což není prakticky žádný český film, ale příjemnou hoďku dvacet s ním strávíte. Učebnicový příklad oddychového nenáročného filmu, u kterého nemusíte příliš přemýšlet, ale stejně se vám to asi stane. ()

cinema_cz

Nestyda se láme na dvě části, v prvních dvou třetinách se profiluje jako nezávazná komedie o jednom zhýralém, ale venkocem sympatickém hajlzlíkovi, v poslední třetině se pak snaží vydobýt něco citů a dojetí o poučeném otci a (konečně?) zralém muži. 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 10/2008, str. 36) ()

Gamekeeper77

Typicky pražsky bezstarostnej film. Asi tak z 20ti% bych chtěl bejt pražák jen kvůli tomuhle...a ze zbylejch 80ti jsem rád, že jsem maloměstskej buran. Českou tvorbu mám rád, i když to není bůhvíco. 70% ()

PlysovyMacko

Nesympaticky hlavný hrdina svojou nezodpovednosťou príde o manželku aj zamestnanie a rozhodne sa život si užívať ci už s mladou milenkou, staršou speváčkou alebo prostitútkou. Oskar si ku mne našiel cestu až na konci, keď dával rozhovor do radia o tom, že nechce byť sám. A bavila ma aj vedľajšia linka s Pavlom Liškom. ()

sendisis

Jan Hřebejk je zaručená značka, po Medvídkovi mě ale trochu zklamal. Člověk v každém filmu čeká něco co ho bezesporu pobaví a dodá zaručenou kvalitu, kterou Hřebejkovy filmy zaručeně mají. Medvídek mé očekávání nenaplnil, za to Nestyda je naplnil beze zbytku. Je to oddechový film, po těžkém dni uprostřed týdne dokonalý. Nic tak zásadního neřeší, ale je vtipný, ale ne tak vtipný, aby byl vlezný, zkrátka akorát. Proste 88 minut relaxace a jemného humoru, který vždy zvedne náladu. ()

Radimko

Byly by to spíš lepší tři hvězdy, ale natruc ostatnímu zdejšímu hodnocení dám radši čtyři, protože tenhle film si podle mě rozhodně hodnocní 5O% nezaslouží a do katogorie filmů, které podobné hodnocení sdílí rozhodně nezapadá. I když jsem od toho radši příliš nečekal, celou dobu jsem se slušně bavil a z Nestydy si odnesl rozhodně lepší pocit než z takového Horem Pádem... ()

Filipes

Slzel jsem smíchy. Film o životě, vztazích, o jednom typickém českém chlapovi, jenž si chce užívat, dokud je mladý. ()

gauny8

Naštěstí jsem na Nestydu zašel až delší dobu po premiéře. Měl jsem totiž možnost vyslechnout si názory mých známých a udělat si o snímku obrázek. I proto jsem s návštěvou kina tolik otálel. Když jsem nakonec usedl do příjemného sedadla kina, nic jsem od filmu neočekával. To bylo jeho velké štěstí. Děj se točí okolo televizního moderátora zpráv Oskara. Na první pohled je to spokojený muž v nejlepších letech s fungující rodinou a dobrou prací. Vše se změní jednou v noci, kdy si Oskar všimne velkého nosu své ženy. Kvůli milence opouští manželku, začíná žít hektickým způsobem života a přichází i o práci. Během marného hledání pravé lásky naráží Oskar na slavnou zpěvačku Noru, která je však o generaci starší než on. Pomyslný prapor drží vzhůru pouze herecké výkony Pavla Landovského (otec), Emílie Vašáryové (Nora) a Jiřího Macháčka (Oskar), který však začíná být poněkud vyčpělým. Role, do nichž je obsazován jsou velmi podobné a jeho humor se stává všedním. Přesto byl nejvýraznějším prvkem filmu a byl to právě on, díky němuž budu mít na film alespoň trochu hezké vzpomínky. Snímek nepotěší, ale ani neurazí. Oddechová záležitost pro sychravý podzimní večer. ()

Spielbergo

Velké očekávání, velké zklamání. Asi jsem se neměl tak těšit. Přesto to ve výsledku celkem ujde a některé hlášky za shlédnutí stojí. Za tatarák jsou to minimálně dvě hvězdičky. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková