Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

J*A*M*A*L

Jan Hřebejk je výborný režisér, podle mě snad nejlepší režisér současnosti, a tak nechápu proč si musí kazit tak skvělou reputaci tak nesmyslnými komediemi. Vlastně ani jsem netušil, že Hřebejk může zkazit komedii, když už má mrtě filmů a komedií za sebou (no mrtě zase ne, ale má už něco za sebou :-)), myslel jsem, že to bude něco extra, nějaká výjimka, protože kolik vážně perfektních současných režisérů dnes najdete? Opravdu málo. Jediná pozitiva téhle podprůměrné sračičky byli Jiří Macháček a Pavel Liška... těm českým komediím fakt nerozumím, proč jsou tak trapné a nevtipné. ()

KatRi

Jakkoli nemusím povrchní humor a neustálé narážky na sex v díle Michala Viewegha, v kombinaci s Hřebejkovým režírováním mi vyloženě trapný nepřišel. Pohlížíme-li na tento film jako na dílko pro většinového diváka, musíme říci, že sbírá body. Má co nabídnout (humorné momenty, výborné herce, reálné zápletky), takže intelektuála neurazí, ale ani nenadchne, příležitostný návštěvník kina si však spokojeně schroupá popcorn a zasměje se. Jiří Macháček mě konečně přesvědčil, že už dávno není star jen díky huličovi ze Samotářů. Pestože jsem se velmi obávala vyrazit na snímek, kde se objeví Pawlowská, Podlaha, Voláková, Janečková a další naše televizní "celebrity", oddychla jsem si během prvních deseti minut, kdy si všichni své vystoupení odbyli a to tak, že to naštěstí nebylo rušivé. Za nejvydařenější považuji linku s Babčákovou, Liškou, Divíškovou a Landovským ( i přes netopýry a klokany). Z Oskarových osudů utkví nejvíce asi Vášáryová a scenerie podzimní Prahy. Pro oddychový večer lze jen doporučit. V hodnocení hvězdičkami srovnávám s Kráskou v nesnázích či Medvídkem (případně Účastníky zájezdu). ()

Marys

Dosť zbytočne veľké haló okolo tohto filmu podľa mňa. Chcel na nás upriamiť zámer na nejakú pointu, no vskutku všetko vyznelo, ako dáka omáčka bez chuti, do ktorej nakoniec hodíme chilli papriku. Mno keďže ja som na ohnivú kuchyňu zvyknutý, nejak ma to nerozhodilo. Ale ten chalan s tým altoholom bol dobrý :). ()

Cement73

Príbeh dobrý, spracovanie priemerné. Hrebejk spolu so scenáristom sa snažili urobiť pútavý príbeh, napriek tomu som sa občas zľahka nudil. Ale na jedno pozretie to vobec nevadí. Vašáryová vyzerá excelentne na svojich 66rokov ()

amokey

Ani zklamání, ani překvapení. Ani nuda, ani zábava. Trošku neslané nemastné, ale líbilo se mi to víc než Hřebejkův předchozí film U mě dobrý. ()

sona123

Přátelé, konec mě skutečně pobavil. Bylo to stejné, jako když vám rupne v hlavě, něco prostě přeskočí a vy vstanete v hospodě od stolu s přáteli, kteří jsou uprostřed nejlepší zábavy, řeknete platím a prostě odejdete. A tohle přesně udělal Hřebejk - film jel a najednou šup - závěrečné titulky. Asi už ho to nebavilo nebo co...Chvílemi tu byla neskutečně trapná místa, ale možná to bylo mým oblíbeným Macháčkem - hlavně když začal plkat v boxu s prostitutkou a když si začal románek s Vašáryovou, bylo to takové jakési nepřirozené. Taky mi vadilo, jak všichni rychle mluvili a celkově jak to bylo nazvučené, buď jsem nahluchlá, nebo prostě místy opravdu nebylo rozumět. No a jinak - žádné salvy smíchu, ale to jsem vlastně nečekala a mezi námi, já si prostě už dlouho myslím, že Hřebejk všechny ostrý vystřílel...a docela s ním bojuju, ale stejně nakonec jeho filmy vidím, protože se bezchybně vždycky nacpou do televize tak, že je opravdu nelze ignorovat (v tomhle Nova někdy ví, jak na to). Sečteno podtrženo, až na ten konec, který mne tedy opravdu rozesmál, to ale nebylo až tak zlé, jak jsem čekala. ()

Ollie235

Zbytečný film, nulový zážitek. Celý děj plyne šíleně pomalu, ale to by ani nevadilo. Když ale hodinu čekáte na to, že přijde konec, který něco změní a ono nic, tak vás to rozhodně nepotěší. Skutečně to na mě působilo jako banální příběh natažený do celevečerního filmu, ve kterém se jednou za čas blýskne Macháček, jinak nic. ()

LuckyStar

Film bez příběhu a pointy s vynikající hudbou (Hegerová), která ho posouvá do vyšší umělecké. Hřebejk je mistr sentimentu. Ještě se mi nestalo, abych se u filmu bez obsahu ani jednou nenudil; a ještě se mi nikdy nestalo, abych takový film hodnotil i plným počtem. Film jako víno. Díky. ()

Renfield

Po nějaké době už jsem měl husí kůži z každé další "písničky". Ono je to pochopitelné, kde není příběh, je spousta času a ten se musí nějak vyplnit. Tady k tomu slouží právě stále dokola pouštěné skladby a snad i hloupé štěky, například Karel Gott. Vtipný je Nestyda opravdu jen v několika málo chvílích, povětšinou jsou tu "vtipy" podobné, jako vlaječka. Takže co zbývá? Několik ucházejících hereckých výkonů (tedy, když je náhodou co hrát), slušná kamera a zmínka určitých sexuálních praktik... ano, myslím že mi zůstane v hlavě právě jen ta zmínka. 20% ()

Oxymoron

Jan Hřebejk točí poslední dobou filmy tak rychle, jako skupina Scooter svá CDčka. A kdo zná Scooter, určitě pochopí, jestli je to dobře nebo ne. Nestyda se tak řadí mezi další české filmy, které neurazí ani nenadchnou. Když si ale vezmete stejné téma v americké produkci, dopadl Nestyda v českých končinách ještě hodně dobře - představte si místo Pavla Lišky statného lesníka Richarda Geera a místo Emílii Vášaryové "hvězdu" Barbru Streisand a romantický doják by byl na světě... brr. ()

Klárka

Už v půlce jsem nevěděla, jak to začalo a teď po celém filmu vám nejsem schopná říct, o čem to vlastně bylo. Ono to asi o ničem nebylo. Hodně slabé. ()

Illy

Hřebejk se plácá v nepříliš dobrých scénářích, filmy tak nějak vyšumí a stále nic nového pod sluncem. Z mých 60% je dvacet za herce. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková