Ředitel a spolumajitel prosperující chemické firmy David Buckner má v plánu podnik prodat, avšak proti tomu je jeho žena Doris, firemní právník Everett Logan a zejména Bucknerův synovec Roger Stanford, který má zálusk na strýcovo křeslo. David chce Rogera vydíráním donutit, aby změnil názor a aby dokonce přemluvil i Doris, avšak sebevědomý mladík má svůj vlastní plán: zavraždí strýce s pomocí výbušniny nastražené v jeho autě. Poručík Columbo zjistí, že výbušnina se do Bucknerova vozu dostala pravděpodobně v krabici s doutníky. Díky tomu začne velmi rychle podezírat tu správnou osobu... (Česká televize)

Tominni

Tak jak jen usvědčit toho synovce, že tam dal to krabici doutníků? Columbo v takovém spíše průměrném díle, kde mu pachatel tentokrát není příliš zdatným protivníkem, ale závěr v lanovce je za dodatečnou *. ()

Bbbulanek

Jedná se o jeden z nejslabších dílů poručíka Columba. Z mé strany je to hlavně díky nevýraznému hrdinovi, kterému to tzv. vůbec "nežeru". Zkrátka se nejedná o nadpozemský zážitek s antihrdinou typu Cassidy, Culp, Vaughn či Hamilton. Perfektním momentem je však závěrečná scéna. Kvůli ní stojí za to se na epizodu podívat. 65% ()

PeteBuck

Mne sa táto časť veľmi páčila. Roddy McDowall tu hrá neskutočne otravného a podrazáckeho fracka. Až na konci vidíme úplnú pravučinu Rogerových intríg. A to, ako ho Columbo dostal, patrí do zlatého fondu Columbových chytákov. ()

quokam

Columba (opet) reprizuji, jupi! Takze zacinam - od sesteho dilu. Oki. Dil srazi prehravani hlavniho padoucha a spatny dabing (padoucha a jeho tety) Ale hvezdicku nahoru si zasluhuje zaver. Jo, jasne, je to pohadka a reziser neuhlidal dvere. Ale (pro mne) na zacatek slusnych 70 pro. ()

LukasCL

Columbo vs nejslavnější opičák z Planety opic Roddy McDowall. Díl má spoustu hluchých míst, ale kvůli excelentnímu závěrečnému odhalení a zmagoření záporáka přidávám 4. hvězdičku. ()

Maidenhead

I napriek tomu ze sa v jednom dieli stretne Roddy McDowall (Planeta opic), Ida Lupino a Eddie Quillan (Bounty s Clarkom Gablom) tak si myslim ze trochu premrhana prilezitost urobit vynikajucu epizodu. Dejovo mi to pripadalo trochu naivne, posledna scena na lanovke tak isto sa mi tazko chce uverit ze by takto naivna finta zabrala. No kedze si myslim ze serial a jednotlive diely su velmi kvalitne a hodnotenie 3 hviezdy by inde boli mozno 4. ()

Lukke32

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy. ()