Beth Chadwicková, bezvýrazná sestra podnikatele Bryce Chadwicka, žije pod neustálou kontrolou svého úspěšného sourozence. Ten jí brání i ve vztahu se zaměstnancem jejich rodinné firmy Peterem Hamiltonem. Dokonce Peterovi hrozí výpovědí, pokud vztah s Beth neukončí. Mladá žena se nakonec uchýlí k promyšlené vraždě: přiměje bratra, aby ji navštívil, zastřelí ho a před policií tvrdí, že jej považovala za lupiče. Několik drobností ovšem nevyjde zcela podle jejího plánu. A právě těch se chytí poručík Columbo... (Česká televize)

BigBang

Moc hezký díl - vydařená psychologie pachatelky a jejího okolí. Uťápnutý člověk se pokusí jedním rázem osvobodit, chvíli se cítí vítězem a chová se ošklivě, ale nakonec se všechno zhroutí. Mrazí u toho. ()

Grogan

Člověk by i vražedkyni na začátku fandil, i když by se situace dala řešit i jinak, nicméně v průběhu epizody se její charakter čím dál víc mění, nejprve do ambiciózní ženy, ale pak se stává labilnější a labilnější, což se jí nakonec i stane osudným. Její vražedný plán je zpětně plný děr, což ale převážně zavinil scénárista, který musí povinně připravit stupidní vodítka pro poručíka, něco z toho vyplynulo taky z nutné improvizace vražedkyně. Nicméně můj hlavní problém s epizodou je, jak hloupě se vražedkyně (a její přítel právník) chovají v druhé polovině příběhu, stačilo by si na poručíka stěžovat u nadřízených nebo ho nechat vyhodit ze svého pozemku. V momentě, kdy padl rozsudek soudu, tak Columbo ztratil jakékoliv právo obtěžovat podezřelou, ale oni ho nechají dotírat (na konci si drze vleze přímo do ložnice podezřelé jakoby to bylo normální) a i když je v jedné chvíli vražedkyní alibisticky nadhozeno "že s tím obtěžováním se musí něco udělat" tak tahle naprosto logická úvaha je příhodně nezmíněna. Jinak Columbo nebyl jediný detektiv na místě činu, tak proč zpětně otravuje podezřelou, ale radši svá podezření neprobral s kolegy před uzavřením případu, proč takový spěch na uzavření? A ten finální důkaz - když pominu fakt, že svědek by jistě byl tázán na stejnou otázku už při prvním soudu, tak je tady fakt, že mu Columbo na konci připomíná něco, co jsme toho právníka nikdy neslyšeli vyslovit, že vzhledem k okolnostem by jeho nové svědectví bylo nedůvěryhodné (najednou by svědčil v její neprospěch, pár hodin poté, co ho pustila k vodě) a pak je tu drobnost zvaná dvojí obvinění. Nicméně musíme vraha dostat, tak proč si nepřekroutit všechno tak, aby jsme toho dosáhli, že? V jiných komentářích jsem zmínil, že bych u mnoha případů rád viděl soudní dohru - ale i kdyby někdo z dalších vrahů nebyl odsouzen, tak dle tohohle dílu by si nepomohl, Columbo by za ním dál lezl a tlačil na něj se svými "neprůstřelnými" důkazy. Třeba ale byl někdo z nich chytřejší a něco s tím otravováním opravdu udělal... Naděje nikdy neumírá. Leslie Nielsen ve vážné roli je velmi dobrý, to se mu musí nechat. ()

Godhaj

,,Nemohl jsem včera spát, trápilo mě několik věcí, tak jsem si je přišel vyjasnit sem k vám.“ Tady zřejmě úřadoval nějaký ambiciózní režisér, v tomto díle se totiž objevuje několik zvláštních postupů, které mají navodit napětí. Jinak je ale příběh klasický a nemám mu vlastně co vytknout. Jen Columbův protivník mi zde opět zcela nesedl. Na druhou stranu jsem byl unesen z Leslieho Nielsena, který tady prostě vypadá jako Frank Drebin zamlada. Každou chvíli jsem čekal, že provede něco ztřeštěného, a ono nic. Škoda. ()

Tominni

Tak tentokrát je jasné všem, kdo zastřelil bratra, teď jen musí Columbo dokázat, že to nebyla nešťastná náhoda, ale chyb pachatelka udělala tolik, že to tentokrát není žádný oříšek. Škoda - jinak je v tomto díle několik milých maličkostí, typu Leslie Nielsena nebo scének - Odneste mi zavazadla a zaplaťte ten taxík. Ale......jsou zkrátka lepší díly. ()

PetrJulian

Standardní díl, jen mne zaujalo, že zde postava Columba je INSPEKTOREM, divím se, že na to ještě nikdo nepoukázal. V dalších dílech je ale jen poručíkem, to ho jako degradovali? Nějak nechápu. ()

BarGoldstein

Columbo zcela standardně rve všechny koule v širém okolí! Co mě ovšem velmi překvapilo byl Hleslý Nielsen, který kupodivu neumí jenom bezduše poulit vulvy k potěšení prazdnohlavcu z krupanskych náleven, kde cinkání malých rumů přehluší jen hučení v klaccích provázející všechny projevy prezidenta Prasečí Hlavy s křenem a hořčicí! ()

quokam

Tento dil jsem asi nepochopil. To uvodni vysetrovani bylo naprosto odbyte. Nejenom ze se nikoho ze slovutnych panu detektivu - pokud jsem dobre pocital, motali se  tam na pocatku ve trojko, nezeptal na souslednost vystrel - alarm, byt to vyjadreni postavy Nielsna bylo tak nejednoznacne, ze k dopl otazce primo vybizelo, ale dokonce se ani nikdo nepokusil balisticky overit, zdali se strilelo smerem k oknu nebo ke dverim, zdali mela vystrasena zena dost casu v prilehlem nocnim stolku hledat pistol atd atd. Zde totiz vlastne ani neslo o vysetrovani, prvotni byl pribeh zeny, ktera se zbavila pout a mohla byt konecne sama sebou - az ji blizci nepoznavali, Columbo tam byl, obdobne jako u dilu s generalem, navic. Ale pribeh s generalem mel svou vnitrni logiku, zde dostal pribeh zeny prostor jenom za cenu vnitrni logiky obetovani. Dalsi vec, co jsem nepochopil a co mi lamalo usi, byla, ze Columba neoslovovali slovem porucik, ale az na jednu vyjimku vzniklou asi omylem slovem inspektor. Nevim, za mne nepochopenych 40 pro. ()

LukasCL

Poprvé se snaží Columba někdo zabít. Jeho vyšetřování je úsměvné, ať už to jsou drobnosti typu prasklá žárovka, noviny, trávník. "Nejdřív padl výstřel a teprv potom jste spustila alarm!" 1 z mála dílů, kde je vrahem žena a nikterak to neubírá na kvalitě filmu. Zdejší vražedkyně je ale mimořádně vypatlaná. ()

Maidenhead

Dielo rezisera Normana Lloyda ktory ma na svedomi niektore epizody Hitchcockovych vecernych serialov prinieslo vyborny produkt. Skvela hudba, kamera, krasne zeny, este aj Leslie Nielsen do toho. Miestami som mal pocit ze pozeram na dielo samotneho majstra Alfreda. Pozorny divak si urcite vsimol detail ktory porucik pouzil pri objasneni vrazdy no cela atmosfera to tak prekryla ze nakoniec to vobec nevadilo. Kto si to nevsimol mal o to vacsi zazitok. ()

Lukke32

"Vy tam, zaplaťte taxi a přineste mi zavazadla!" Velice povedený díl. Maličkosti, na něž poručík na začátku narazil, jsou logické a tudíž uvěřitelné. V některých jiných dílech se mi zdálo, že si ty maličkosti Columbo mnohdy cucá z prstu, ale tady všechno přesně sedí. Popravdě, rozhodoval jsem se chvíli, zda neudělit plný počet, když je i hudba solidní, ale je pravda, že jsou i jiné, lepší díly, proto zůstávám u čtyř. ()

vecnaAmbra

Opäť ako príbeh na nedeľné odpoludnie moc fajn. Columbove dedukcie ako rukolapné dôkazy nie moc platné a mohli by zostať v úrovni ľahko vyvrátiteľných dedukcií vlastne celý čas, keby páchateľka trvala na svojej nevine až do konca. Mimochodom tentokrát naša páchateľka dokázala zachovať ohľaduplnosť voči vlezlému Columbovi ešte pomerne úctyhodný čas na to, že bola vyhlásená za nevinnú. Páčila sa mi charakterná rola jej snúbenca, ktorého hrá tu viackrát spomínaný Nielsen. Nelogické chyby tohto dielu, ktoré aj mne prekážali popísal Grogan. ()