Beth Chadwicková, bezvýrazná sestra podnikatele Bryce Chadwicka, žije pod neustálou kontrolou svého úspěšného sourozence. Ten jí brání i ve vztahu se zaměstnancem jejich rodinné firmy Peterem Hamiltonem. Dokonce Peterovi hrozí výpovědí, pokud vztah s Beth neukončí. Mladá žena se nakonec uchýlí k promyšlené vraždě: přiměje bratra, aby ji navštívil, zastřelí ho a před policií tvrdí, že jej považovala za lupiče. Několik drobností ovšem nevyjde zcela podle jejího plánu. A právě těch se chytí poručík Columbo... (Česká televize)

Vyrida

Rozhodně z první série jedna z těch slabších a málo zajímavých epizod. Tenhle malý experiment tzv. případu naruby, kdy Columbo a všichni okolo již znají jméno vraha od prvních minut mi prostě moc nesedl. Motiv vraždy naprostá fraška a rozhodující usvědčující důkaz neunikl při sledování ani mně. ()

Colonist

Od začátku je nám už jasné, na co Beth Columbo dostane, ale u této epizody to ani tak nevadí. Vražedkyně je opravdu chladná a šílená. Sledujeme její proměnu z šedé myšky na ambiciózní ženu. Také tu máme trošku větší roli Leslieho Nielsena. Tento díl má jako obvykle komická místa, ale v této epizodě je několik, u kterých jsem opravdu "vyprsknul" smíchy (Columbo a taxi, fast food,...). Columbo je zde opět na Nově dabován Petrem Haničincem. Mimochodem, v této epizodě Columbovi neříkají poručíku, ale "inspektore". ()

sulimo

Tohle mě nebavilo a vinu na tom nese trapně jednoduchá zápletka, díky ní už asi po deseti minutách dokážete úspěšně odhadnout, co se asi tak poručíkovi nebude nejvíc líbit, a co pachatelku usvědčí. Navíc ona sama pachatelka je labilní a chytrá asi jako pytel brambor. No nude prostě. ()

Master19

Bohatě stačí se podívat na posledních deset minut a máte dokonalý přehled o charakteru všech postav, motivu, provedení i odhalení vraždy... Naštěstí tohle je Columbo a proto se divák nenudí ani minutku od začátku až do konce. ()

Autogram

Columbo platí za taxík a nosí kufre. Tentokrát sa objaví dokonca aj súd a vynesie rozsudok, samozrejme taký, že Columbovi nie je po vôli. Vrah je ale v tejto epizóde mimoriadne hlúpy a pekná predstava o dokonalej vražde sa zrúti. Stačia čerstvé noviny a čerstvý trávnik. –––– Tak proč si stále vymýšlíte nové otázky? – Víte, už jsem takový. Držím lano a pokouším se svázat jeho volné konce. ()

DocBrown

Tak krásná a taková mrcha, holt zrzci nejsou lidi. Columbovi to bylo hned jasné, že si se smrtí svého bratra hlavu moc neláme a je to "to nejlepší, co se jí mohlo stát". Trochu netradičně to začíná tak, že původní plán vrahovi nevyjde. Charakterní ale očarovaný (nedivím se) Leslie Nielsen ještě před svojí komediální kariérou. ()

majec4

Vsetko super, ale s tym alarmom to mohli inak vymysliet. Noviny boli tiez riadne silnym voditkom. Vrahynu sa sice dalo pochopit, ale velmi sa neparala so skryvanim jej emocii. Ked sa nechcela podvolit bratovi mohla odist a postavit sa na vlastne nohy. Nielsen ju aj tak lubil. No to by si nemohla kupit sportacika. Najskor som jej fandil, myslel som, ze zabije Nielsena a hodi to na brata. No po par minutach som jej prial podobny osud ako ona pripravila bratovi. Cast ma velmi bavila, ale bolo to priehladne, takze to nebudem hrotit. ()

kkarx

Nic moc epizoda. Chybí lepší pointa, záporák, režie...., za to tu můžeme vidět Leslieho Nielsena a že byl před vstupem do vod komediálních hodně charismatický herec. ()

RedDuck

Zvláštní atmosféra a kamera, která se snažila přiblížit psychologii vražedkyně, mě občas vytrhla z mírné letargie. Tak nějak si začínám uvědomovat, že díly mě baví převážně kvůli konfrontacím Columba s pachatelem a tady to bylo slabší. ()

Besyn

Jeden z nejlepších dílů.To jak se zde Colombo neustále vyptává na sebemenší prkotiny,přičemž pachatelce z něj nakonec rupnou nervy je zde dotaženo k dokonalosti. ()