Kandidát na senátora Nelson Hayward se veřejnosti prezentuje jako zásadový bojovník proti zločinnosti. Šéf jeho volební kampaně Harry Stone mu proto připraví kontroverzní předvolební taktiku na míru: rozšíří v tisku fámu, že mafie vyhrožuje Haywardovi zabitím. Stone zároveň po svém klientovi kategoricky požaduje, aby opustil milenku, se kterou podvádí svou zákonnou manželku. Hayward však místo toho Stonea zavraždí a vyrobí si alibi. Případ vypadá tak, že mafie skutečně poslala zabijáka a že jeho obětí měl být právě Hayward. Jediný, kdo o této verzi pochybuje, je detektiv Columbo... (Česká televize)

majec4

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabsie tempo v tejto casti, ale zaver bol neskutocne sikovne spraveny. Par detailov bolo velmi dobre vychytanych a pan politik bol v koncoch. Cooper ho hral velmi dobre. Vrazda bola slusne vymyslena, aj tie jeho neskorsie manevre boli super, ale tie detaily unikli. Keby to je trochu kratsie, tak nevaham ist do plneho poctu. ()

DocBrown

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Politicke dily Columba byly vzdy mizerne. Presne jak pise Allan, zaporak je tu uplna nula. Protoze si vrah planuje prostrelit svoje sako (na nekom jinem), tak si jeste pred vrazdou objedna nove. To, ze vola ze sveho domu na policii mu k memu velkemu prekvapeni projde, ta blbost s petardou (kterou by museli hned najit) na konci uz nikoli. Dve hvezdy davam jen kvuli forkum u holice a krejciho. ()

majky19

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato epizoda z columbovské série mi bohužel nepřišla příliš vydařená a působila na mě příliš utahaným a zdlouhavým dojmem. Navíc ani vybrané postavy nepůsobily nějak zvlášť sympaticky, snad jedinou výjimku tvoří Haywordova sekretářka a milenka v jedné osobě v podání Tishy Sterling. V každém případě to rozhodně nebylo ani úplně špatné, byly určitě ještě slabší epizody a proto slušných 60 % si tento díl určitě zaslouží. ()

LukasCL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo a politika, to mi nejde dohromady. Zbytečně dlouhý díl se spoustou hluchých míst. Záporák nemá žádné charisma, což je další mínus. Nebýt té výborné pointy, tak dávám 2 hvězdičky, pointa to tak trochu zachránila . "Vyndal jsem tu kulku ze zdi 3 hodiny předtím než jste způsobil poplach, že na vás stříleli." ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach, ten Columbo! Zase měl jeden zločinec, navíc významný politik, smůlu, že narazil přímo na něj. Téměř dokonalý zločin se pokusil spáchat od začátku divákům známý vrah, Columbo ale od taky od začátku tuší zradu. A jde na to pěkně po columbovsky - zmateně, ale cílevědomě. Zábavný, malinko napínavý a hlavně dobrý díl série. Hudba: Dick DeBenedictis, Mystery Movie Theme: Henry Mancini ()

• Ve filmu je použit tlumič výstřelu našroubovaný na ústí bubínkového revolveru. Toto není bohužel možné. Tlumiče hluku výstřelu fungují pouze na automatickych nebo jednoranných pistolích, s uzamčeným nábojem v komoře. (Vyjímkou je pouze plynotěsný revolver sovětské konstrukce 7.62 NAGANT). Ten ale ve filmu rozhodně nebyl použit. (Dragunof)
  • Ve scéně, kdy je poručík Columbo (Peter Falk) u zubaře, zní z rádia skladba „La donna è mobile“ z opery „Rigoletto“ v podání Enrica Carusa. (majky19)
  • V této epizodě se poručík Columbo (Peter Falk) objeví už v první minutě filmu, což je v celé sérii naprosto mimořádný úkaz. (ClintEastwood)