Kandidát zločinu (S03E03) (epizoda)

Candidate for Crime

Kandidát zločinu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1973, 1 h 33 min

Keď spoločne s Columbom spoznávame smotánku Los Angeles a občas aj iných miest, nesmie chýbať samozrejme aj vysoká politika. Ako sa na "najvyšie postavených a najchytrejších ľudí" planéty patrí, ich vraždy musia byť maximálne premyslené a polícii musia spôsobiť najviac problémov. Columbo je ale stále chytrejší a keď sa to tak vezme, tak sa mal stať prezidentom USA.(27.8.2012)

Ach, ten Columbo! Zase měl jeden zločinec, navíc významný politik, smůlu, že narazil přímo na něj. Téměř dokonalý zločin se pokusil spáchat od začátku divákům známý vrah, Columbo ale od taky od začátku tuší zradu. A jde na to pěkně po columbovsky - zmateně, ale cílevědomě. Zábavný, malinko napínavý a hlavně dobrý díl série. Hudba: Dick DeBenedictis, Mystery Movie Theme: Henry Mancini(14.7.2017)

Columbo sa ocitne v luxusnom krajčírskom salóne a dostane sa mu aj policajnej buzerácie pri náhodnej cestnej kontrole. Na začiatku vyšetrovania ani nehrá, ako v tom má zmätok, ale už po pár minútach na mieste má jasno. Potom je už len otázkou, koľkokrát sa bude chcieť na odchode vrátiť od dverí s rukou na čele. V tejto epizóde asi padol rekord, bolo to aj päťkát. –––– Nerad plejtvám. To už mám v sobê, to je výchovou. Můj bratr je to samý, taky je moc šetrnej. –––– Pomýšlíte na změnu šatníku, poručíku? – Ale né. Leda možná baloňák, ale to nějak nespěchá. Je totiž nezničitelnej, dobrá koupě. –––– ... a ještě nefungují stírače. Máte dva týdny, abyste to dal dopořádku. Nekoupíte si, pane, jiné auto?(4.7.2017)

• Allan

Už jsem mnohokrát napsal, že jednotlivé epizody stojí i padají právě s výběrem hlavního záporáka, tedy vraha. A volba herce v tomto dílu byla velice nešťastná – nulové charisma a tupý výraz ve tváři jsou jediné devizy XY. Je nepochopitelné, že vrah byl kandidátem na senátora a přesto nedokázal s Columbem rétoricky soupeřit a odvrátit tak podezření ze své osoby. Obvyklé humorné odlehčení zde také chybělo, tedy pokud někdo nepočítá za vtipné columbovské esakpády s hledáním bloku a tužky po kapsách. K nim tentokrát ještě přibyly papírové modely autíček. Jediná zajímavost pro fanoušky seriálu Ženatý se závazky. Katey Sagal, představitelka Peggy, právě zde ztvárnila mikroroli mladičké sekretářky.(9.4.2005)

Columbo a politika, to mi nejde dohromady. Zbytečně dlouhý díl se spoustou hluchých míst. Záporák nemá žádné charisma, což je další mínus. Nebýt té výborné pointy, tak dávám 2 hvězdičky, pointa to tak trochu zachránila . "Vyndal jsem tu kulku ze zdi 3 hodiny předtím než jste způsobil poplach, že na vás stříleli."(19.3.2011)